50
Földönkívülis,mutánsos és dinosaurusos filmekről.
  • brichard
    #50
    Paleoasztronautikai térkép
    Világbiztonság
    Égi szekerek, jelenések:
    A hívőket nem nyugtalanítaná...
  • Jrex
    #49
    Most h így tisztáztam mindent,akit érdekel el is kezdhetünk beszélgetni...pl
    ki látta már a cloverfieldeT? én most szedtem le,vagy mondjuk ki látta a starsip troopers 3 trailerjét?
  • Jrex
    #48
    Bezárták a szörnyes filmek-topicomat,és mivel ezek tartoznak bele így nyitottam meg.A dinoszaurusz mint szó magyarosítva szerintem béna azért így írtam...
    És sok sci-fi van aminek semmi köze ezekhez a "szörnyek"hez...
  • Lacee
    #47
    ámen :)
  • Synchronous
    #46
    Ha már a Jurassic Parkot vesszük alapul, akkor mindkettőtök nézpontjában van igazság. Bár Lacee-éban több. A Jurassic Park a sci-fi-t tekintve valahol a határon mozog. Nem tekinthető vegytiszta sci-fi-nek, mert a vegytiszta sci-fi túlságosan elvonatkoztat a tényektől és sok szürreális elemet is felvonultat.
    Mondhatni 90%-ban szürreális és kb. 10%-ban tartalmazza csak a dolgok tudományos alapját.
    Valahol azt írják, hogy az ilyen sci-fi kitalált, vagy nem igazolt tudományos elméleteken alapul.
    A Jurassic Park-nál ez az arány inkább kb. 50-50%. Mivel tág fogalomkör tényleg nehéz pontosan meghatározni, hogy mi számít annak, de épp ezért felesleges is rajta vitatkozni.
  • Bokafix2
    #45
    Értem, hogy mit mondasz. Te arról beszélsz, hogy létező dolog az alapja (ezt nem is cáfolom), én meg csak a sci-firől önmagában.
    De minden egyszerű lesz, ha visszatekintesz az ezzel kapcsolatos első hozzászólásodra.

    Idézem:

    "Tulajdonképpen a Sci-fi filmek közé sorolható mind3:)"
    (moderálva)

    Az egész vita most tulajdonképpen a Jurassic Parkon alapul, mert elmentünk ebbe az irányba. De ebben a h.sz.-ben nem a filmről volt szó, hanem tulajdonképpen arról, hogy a dinókat a sci-fibe soroltad.
    Itt még nem volt szó klónozásról, meg új dolgok elképzeléséről, csak tisztán a dinókról, mint puszta, megkövült tényekről.
    Így viszont, mindenképpen egyszerű természettudományos témakörré zsugorodik az egész.
    Viszont, ha a klónozást meg az egyéb újításokat vesszük, elismerem, hogy ezt lehet sci-finek is hívni. Így jó?


    [img]http://www.smileyshut.com/smileys/new/15_3_32[1].gif[/img]

  • Lacee
    #44
    amúgy a topic szerintem zárható, elég fölösleges szerintem :)
  • Lacee
    #43
    te nem érted, pontosabban érted csak szerintem elbeszélünk egymás mellett.... megpróbálom tisztázni:
    kitaláció ugyan(amúgy a tudományos-fantasztikus egy magyar félrefordítás eredménye, mivel az angol minden szépirodalmat fictionnek hív, nade hagyjuk), de valamilyen létező jelenség az alapja, pl űrhajózás, klónozás, droghasználat, akármi. ezekből indul ki, és elképzel valami újat, akár a jövőben játszódik, akár napjainkban. pont ez a lényeg, és a műfaj szépsége, hogy rendkívül tág határai vannak: a sci-fi NEM egyenlő az időutazással, vagy idegenekkel: ezek a témák csak egy részét alkotják az egésznek.

    elméleted szerint a jurassic park csak akkor lenne sci-fi, ha egy űrhajó fedélzetén a távoli múltból emelnének ki dínókat, hogy megfigyelhessék őket? ja nem, hiszen a dínoszauruszok történelem és vita lezárva :)

    érdemes elolvasni a wikipedia szócikkét a témáról, sőt van egy külön oldal a sokféle meghatározásról is, ez itt
  • PrasCo
    #42
    Az Alapmű.
  • panther112
    #41
    Egy dinoszaurusz klónozása sci-fi, mivel ezek kövületek (azaz kőzetek, tehát szervetlen anyagból épülnek). Bár van egy lelet, amiből sikerült néhány aminosavat kivonni (nem kövült meg teljesen), ez most a létező legrégebbi szerves vegyület, aminek a létezéséről tudunk. Arról valóban folynak viták, hogy lehetséges-e megfelelő állapotú mammut dns-t találni. De azért ne keverjük ezeket a dolgokat, az egyik esetben több tíz millió éves anyagokról van szó, míg a másikban néhány ezer évesekről, az egyik sci-fi, a másik tudományos lehetőség.
  • Bokafix2
    #40
    LoL...
    Hát éppenséggel kecskét már klónoztak, tehát maga a klónozás mint olyan, nem annyira sci-fi műfaj.
    Én arról beszélek, ha nem tűnt volna fel eddig, hogy általánosságban a dínós témakört, filmeket nem a szájensz fiksönbe sorolják, hanem a természettudomány műfajába.

    "a sci-fi valamiféle tudományos alapon nyugvó fantasztikum"

    Épp ez az. Te magad mondod ki a lényeget. A dínók nem fantasztikum, hanem történelem, méghozzá őskori.
    Hiába helyezik őket a filmen a modern korba, ettől nem lesz sci-fi, mert maga az alap, a dínók léte sem az. Hanem tény. A sci-fi meg olyan dolgokkal foglalkozik, aminek már az alapja is fantasztikum a mai kor embereinek. Pl. térugrás, időutazás, fénysebességgel haladás, stb, stb.
  • madass
    #39
    a kérést átadtam :D
  • Lacee
    #38
    ezt ugye nem mondod komolyan... azért kaland, mert csak dinoszauruszokat klónoznak és nem a protonhajtómű robban fel a millenium falconon? :)

    sci-fi valamiféle tudományos alapon nyugvó fantasztikum. nagyon tág fogalom, lehet hogy nem az önkényes imdb-besoroláson múlik :D
  • Dragooon #37
    kérek egy-egy puszyt :-|


    #27: jah az nattyon jó. most jut eszembe, tök régen volt már a tévében :-oo
  • madass
    #36
  • W B
    #35
    bocs az OFFért:

    ezt m0tTh0w-nak címeztem, hogy lehet az AvP-t össze hozni a dínókkal.
  • W B
    #34
    Íme a xenoraptor Dromaeosauriából kikelt xenomorph
    Aki jól ismeri ezt a "világot" jól tudja, hogy őslények előfordulhatnak ÉLVE. (lásd Alien vs. Predátor: Vadászok bolygója)

  • W B
    #33
    jé! egy xenomorph! :)
  • Bokafix2
    #32
    Nézd meg az imdb-n hogy milyen besorolást kapott a film. Kaland. Szóval nemigazán sci-fi.
    Egyébként lényegtelen, mikor játszódik. Az alaptémát kell megnézni, amihez hozzányúltak. Az pedig történelmi tény, nem fantasztikum.
    Itt mellékesen elolvashatod a sci-fi pontos meghatározását. Az első néhány mondatot kijelölöd, és megtudhatod, miről is szólnak a sci-fik. Dínós téma egyáltalán nincs bennük.

    Vita off
  • m0tTh0w
    #31
  • W B
    #30
    gyerek! meddig sűlyedtél -_-

    Diagnózis: kóros topik nyitási kényszer.

    legközelebbi értelmetlen topik: Ismerd fel a képról a koros topik nyitási kényszerben szenvedőt
  • norbi56
    #29
    magyarul sci-fi topic:D nem? egyszerűbb leírni mint a mutánsos dinoszaurosos földönkívüli-t
  • Fido4life
    #28
    lehet
  • kulabácsi
    #27
    függetlenség napja a jóa
  • Bexter
    #26
    Csillagközi invázio :D az a jo ufos film :P
  • csgery
    #25
    A jurassic park tényleg a JURA korban játszódik pl:D
  • Shiwo
    #24
    ha a Dino Riders nevü mesesorozatot megfilmesítik, akkor más sci-fi lesz..
  • Shiwo
    #23
    Gizmo (Guzmi) rox :)
  • Brolly
    #22
    áááá nekem is kedvenc, mekkora film:) még a zenéje is jó:)
  • Pistike 007
    #21
    A topik neve mindent elmond...
  • Bokafix2
    #20
    Zöld-ség verseny:

    szomszéd nője - ufósmutánsosdínóstopik 1-0

  • kulabácsi
    #19
    a szomszéd nője mindig zöldebb ^^
  • Bokafix2
    #18
    Lehet-e bármi is zöldebb, mint e nemes topik?
    Az ufo-k kicsi zöld emberkék. A dínók nagy része zölddel táplálkozik. És sok mutáns bőre is zöld (pl. Hulk).
  • kas123
    #17
    régi nagy kedvencem :)
  • kulabácsi
    #16
    hja, me az mindig zöldebb :/
  • karajjj
    #15
    mint pl a szomszédasszony...
  • kulabácsi
    #14
    nemtom mi a bajotok, sztem csomó földönkívűli mutáns dínó van :/
  • Daza500
    #13
    Rajzos, állatos és növényes filmek
  • tugyiti
    #12


  • Bokafix2
    #11
    Nemigen. A dínós az hol sci-fi? Inkább történelem, hiszen bizonyított tény, hogy régen léteztek.