70
Suzuki Splash
  • pszihopata
    #30
    'Az ugyebár egy Mercedes, ez meg egy Suzuki. Talán nem kell elmagyaráznom a különbséget... "

    Bírom az ilyen okfejtéseket!

    Ugysem tudnád elmagyarázni mert minőségben semmi különbség,maximum egy swift megbízhatóbb mint egy smart!
    Vezettem mindkettőt,jól ismerem őket!

    Egy smart minőségű autót a suzuki legyárt feleáron!
  • DJ BP
    #29
    de egy Swift jóval stabilabb gépezet egy mini Mercedesnél... Felépítésből adódik, nem az emblémából. Meg mit tud a Mercedes az A-osztállyal ami hűdenagy durranás? A műanyagtapogatási versenyt nyeri, de megbízhatóságot tekintve hol van egy bármilyen japán kisautóhoz képest? Meg teljesítmény, fogyasztás, stb. 2/3 áron...
  • Szabó Péter
    #28

    Hidd el nem aggódom!

    Majom
  • Pheel
    #27
    Először próbálj ki egy Smartot, mielőtt leszólod! Ég és föld. Az ugyebár egy Mercedes, ez meg egy Suzuki. Talán nem kell elmagyaráznom a különbséget...
  • stoner27
    #26
    játék autó? vegyél már nekem egy 30 millás lexus-t,jó?
  • John Cena
    #25
    Belülről tök szép!! küldeje nem teccik csak a színei
  • Szabó Péter
    #24
    Lehet kettőt
  • Máté94
    #23
    Meg se jelent de ne aggódj:D
  • Szabó Péter
    #22
    megyek hónap veszek egyet
  • primus5
    #21
    a hátulja olyan mint a semicnek
  • primus5
    #20
    autó
  • primus5
    #19
    szerintem szép aztó
  • Lammer
    #18
    Opel Agila ENIVÁN ;)



    ^
    |
    |
    Uj Opel Agila
  • Szabó Péter
    #17
    Tee!!!
    Milyen autód van?
  • DJ BP
    #16
    ennyi erővel ez az egész kategóriára igaz, az összes kisautóra...
  • n3whous3
    #15
    Jó mondjuk még mindig luxuskocsi egy undorító Smarthoz képest
  • Pepsi Twist
    #14
    Ezek játék autók... olyan mintha Barbie-nak lenne tervezve akkora meg olyan bébis kinézete van...
  • n3whous3
    #13
    Nem előítélet. Simán úgy néz ki mint egy fos. Vagyis jobban, mint a Wagon R, de ez is egy trágyagány, legalábbis 3 millióért, ha igaz a hír, hogy annyi lesz...
  • DJ BP
    #12
    jaja :D
  • kaki maki
    #11
    Medgyesi Péter a háttérbe húzódva emelte a rendezvény fényét D%D
  • DJ BP
    #10
    ? Túl lehetne lépni már az ős Swiften... Előítéletek
  • n3whous3
    #9
    undorító, mint mindig
  • DJ BP
    #8
    Swift kisebb belül
  • Szabó Péter
    #7
    Olyan frankó szinekbe vannak mint régen volt a swift
  • Szabó Péter
    #6


    Ezért gondoltam én is, hogy 2 millió alatt lesz
  • Máté94
    #5
    Ennek a kocsi csak akkor lesz népszerű ha olcsóbb mint a Swift mert ki az aki megveszik drágábban,hogy ha olcsóbban vehet egy Swiftet?:D
  • Szabó Péter
    #4
    Nem hinném, hogy drágább lesz mint a Swift.
    Amíg nem "láttam" úgy gondoltam 2M alatti lesz az ára, de első látásra 2,4 Millió lesz kb, annyira tippelek.

    Mondjuk marhára nem tudhatom! Csak tipp
  • Máté94
    #3
    Ha 3.2 millió lesz akkor sztem nem álmodozzanak 60000db ról:P
    De anyámnak tetszik:)
  • Szabó Péter
    #2
    Képeka Splash -ről.
  • Szabó Péter
    #1
    Február 8-án hivatalosan is megkezdődött a Suzuki Wagon R+ utódjának tekinthető Splash gyártása Esztergomban. Mivel a testvérmodell Opel (Vauxhall) Agilát is ebben az üzemben gyártják, ezért a sajtótájékoztató idején a gyárudvaron már százával álltak a Splashek és Agilák, mind szállításra készen, vastag vaxréteg alatt. Az új Suzuki modell egyelőre háromféle motorral lesz megrendelhető: egyliteres, háromhengeres benzinessel, amelynek teljesítménye az előzetes sajtóanyag szerint 45, a műszaki adattábla szerint 48 kW (tehát 61-65 lóerős), 1,2 literes, négyhengeres benzinessel, amely 63 kilowattot, azaz 86 lóerőt tud, valamint a Fiattal közös 1,3 literes dízel Indiában készülő változatával. Itt 55 kilowattos teljesítményre, tehát 75 lóerőre készülhetünk. Utóbbi motorhoz rendelhető lesz részecskeszűrő (DPF) is. Akár rendel valaki részecskeszűrőt, akár nem, a dízel, valamint a kisebbik benzinmotor kilométerenkénti szén-dioxidkibocsátása 120 g alatt marad, ezekkel a verziókkal tehát a Suzuki még a környezetvédelmet a legszigorúbban vevő európai városokban is egészséges eladásokra számíthat. Az 1,2-es motorral 142 g/km ez az érték, annál más a vonzerő - azzal rendelhető lesz négyfokozatú automata váltó is.



    Ez meg hátulról, mindjárt kinyitják
    Mivel a 3,7 méter hosszú, alaphelyzetben 202 literes csomagterű városi kocsit vezetni nem lehetett, de beleülni is csak nehezen, ezért a használhatóságáról sokat mondani nem tudunk, de az biztos, hogy a hat légzsák, a blokkolásgátló és az ISOFIX-gyermekülésrögzítés széria lesz mindegyik kivitelen. Az osztott hátsó ülések egy mozdulattal a padlóba simíthatók, ez mindenesetre jó dolog. Egy zenés-táncos mulatságot, annak keretében pedig hungarocell-Splash összeszerelős látványshowt követően jött a kemény rész. A heroikus összeszerelés után a Magyar Suzuki Zrt. régi vezérigazgatója, Toda Kazuhisza, az új vezér, Ozava Iszao, Esztergom polgármestere, Meggyes Tamás egyaránt beszédet mondott, majd biztos kezekkel átvágták a gyártás megindítását jelképező, nemzetiszín szalagot. Mi több, egy pillanatra még Medgyesi Péter ex-miniszterelnök is felbukkant a tömegben. Az e látványözönt követő, lélektani pillanatban a Splash egy példányát láthattunk ugyan legördülni a gyártósorról, de azt nagyjából ezer fotós vette körül. Akkor már inkább a sajtósátorban, a pogácsás büféasztalkák között kiállított másik példányt vetettük alá ülőpróbának. Hát, tágas, meg az üléskárpit nagyon kék, a váltókar meg egy műszerfalból kiemelkedő félszigeten van, nyilván nagyon kényelmes a használata - nagyjából ennyi. Mindenesetre a csomagtartó alaphelyzetben szemre sem tűnik tágasnak, a sebességmérő óra viszont nagyon nagy.



    A hivatalos bemutatót a Genfi Autószalonra időzíti a gyár, árak tehát március elején várhatók. A tervezett gyártási darabszám évi 60 ezer példány lesz.