327
Új ország a Balkánon
  • Bandee1987
    #7
    A dolog igazából még azért gáz, mert Oroszország Szerbia mellett van, az USA meg Koszovó mellett..., bár nem hiszem azért, hogy az oroszoknak vagy az amcsiknak megérné, hogy egymásnak essenek Koszovó miatt.
  • Grenzjager
    #6
    Hogy kerültek többségbe az albánok? (teleszülték a régiót)

    "..az 1912-ben az Albán Klánok Szövetsége Prizreni Kongresszuson hozott döntésnek az eredménye. Akkor döntöttek úgy, az albán nemzet vezetői, hogy támogatni fogják, és ezt mindenkinek előírják, a sokgyermekes családokat. Kvótákat határoztak meg, hogy hány gyermekig a falu közössége, hánytól a törzs, hánytól a klán, támogatni köteles a családot… Élelmiszerrel, ruhaneművel, pénzzel. A klánok vezetői arról is döntöttek, támogatják az iskoláztatást, amennyiben a gyermek tehetséges, az alapképzéstől a külföldi egyetemi tanulmányokig…"
  • HöfEE
    #5
    Elképzelhető hogy politikai viták esetleg tüntetések lesznek de ennél szerintem semmi több. Katonai beavatkozást majdnem, hogy kizárhatunk szerintem.
  • Taranov
    #4
    Elég borzasztóak ezek az agresszív szerbek.
  • Csesza
    #3
    én meg attól félek, hogy nem kevés halálos áldozattal fog járni ez a kiszakadás Szerbibából... :C

  • Fabio Capello
    #2
    inkább Kosove szerbül sztem :)

    Amúgy van egy olyan érzésem hogy nem egy balhé lesz még a Balkánon függetlenség ügyben....
  • Grenzjager
    #1


    Koszova (szerbül Koszovó)

    főváros : Pri¹tina (Pristina)
    terület: 10 887 km²
    lakosság: 2 750 000 fő
    népsűrűség: 185/km²
    Népesség:
    2000: 88% albán, 7% szerb, 3% bosnyák, 2% cigány, 1% török
    2007: 92% albán, 5,3% szerb, 2,7% egyéb
    pénznem: Euró
    államfő: Fatmir Sejdiu
    miniszterelnök: Hashim Thaçi
    időzóna: CET (UTC +1)
    hívószám: +355