327
Új ország a Balkánon
  • Alexease
    #47
    Azok a baratok 2.5 milliardan vannak:) Az azert nem semmi:)
  • akyyy
    #46
    Valaki irja már le hogy miért jó rossz dolog ez a koszovósdi meg balkánosdi. sosem értettem, anno a jugoszláv meg szerb bombázásokat se.... :C
  • I.C.ram
    #45
    Ha Szerbie megtámadná Kosovot, akkor Oroszország tuti kihátrlálna mögűlle, max hadianyagban támogatná, de nyilván azt is csak "titokban".
  • Hedic
    #44
    gondolom én!
  • Hedic
    #43
    végül is annyira nem foglalkozok vele hogy kiválik e koszovo vagy sem...abszolult hidegen hagy.ha kiválik akk majd vajdaság is autonómiát fog majd követelni..meg valószinüleg szét bombázzák az orszagot mert ez a voljislav bizti hogy nem fogja szó nélkül hagyni,ha meg nem válik el szerbiabol akk meg marad minden a régi.:P
  • I.C.ram
    #42
    Hát még szép, hogy támogatja Oroszország Szerbiát. 1800as évek óta, a Pánszlávizmus kialakulása óta végig Szerbia mellett állt. Szovjetunió idején volt egy kis hanyatlás ugye, de amióta megint Oroszország van, azóta egyre erősebb újra a szláv "testvérek" támogatása. Az már csak hab a tortán, hogy Szerbiában a második legerősebb talán az Orthodox vallás.
  • nandorb
    #41
    haver en is szerbiaban elek de ujvidek fele meg nem volt annyira veszelyes
    igaz hogy most mashogy all a helyzet tegnap a diakok mentek tuntetni ma a tanarok belgradba nemtom mi lessz holnap de talan majd felsoprik az utcakat,vagy tovabb fojtatik a huliganosagukat
  • Bandee1987
    #40
    Hát ez a baj, hogy őket támogatják. Negyedekkora pofájuk nem lenne most, ha Oroszország le se szarná őket.
  • Grenzjager
    #39
    Tény, hogy ősi szerb föld Koszovó, mint nekünk magyaroknak kb Székelyföld, vagy akár délvidék Szabadkával. Tele sok többszát éves szerb kolostorral stb... csak az albánoké lett, mintahogy a felsorolt területek sem Magyarországé. Koszovó autonóm tartomány volt mint a Vajdaság, aminek jogait Miosevics vette el. Crna Gora (nem szerbek hanem crnagorácok lakják döntően) tagköztársaság volt Jugoszláviában. ksozovó meg vajdaság szerbia részeként volt jugóban. Csak ugye akkor 8 kérdésre született 7 válasz (Horváto, Szlovánia, Bosznia, Macedónia, Crna Gora, Szerbia, Koszovó)...
  • Palinko
    #38
    Voljislav mondta:
    "Mellettünk állnak barátaink, Oroszország, Kína és India"
    Na jó barátaid vannak gondoltam magamban, de a mi katonaságunkal koszovóig el sem érnének mert szétesnének a járművek :D
  • Hedic
    #37
    nem toma pontos okát annak hogy mért nem engedik kiválni KOSZOVOT.asszem hogy csak az miatt mert tartomány és a tartományok nem lehetnek államok,de ez csak egy feltevés nem bistos hogy ez az oka.
    Milosevics-féle szerb nacionalizmus...hát az is bebaszott annak idején bobáztak minket rendese..meg az kosovot sokan támogatják ez igaz...viszont ha az a köcsök Voljislav elkezd háborusdid játszani akk szerbia fogja megszini me mellette max oroszorszag all...koszovonak meg ottvan egy pár elég erös állam!
  • Grenzjager
    #36
    A magyar katonák ha jól tudom Pec városa és környékén vannak.
  • Palinko
    #35
    Ja csak itt vajdaságban 200e magyar és jóval több szerb van én szívem szerint már rég kiválltam volna ellenénk mi a hegyiek nélkül is, csak hát erre nincs esély... erdélyi magyarok érdekel most mit csinálnak.
    na hogy ki hol van:
  • Grenzjager
    #34
    Volt hogy egy egész vajdasági fiú osztály szökött meg a besorozás elől, zöld határon Magyarorszgra, elkapták őket a magyar határőrök, majd idővel kiadták mind, s a határ túloldalán már várták őket, majd irány a büntetőszázad Boszniába... szal semmi jót ne várjanak a magyar államtól...

    akkor most dettó...
  • Bandee1987
    #33
    Szerintem mindegyik ott élő kisebbségnek joga volt hozzá, tekintve hogy a Milosevics-féle szerb nacionalizmus lábbal tiporta és írtotta a kisebbségeket.
  • Palinko
    #32
    Olvastam, én is itt élek, nem tapasztaltam ilyet ez szerintem megint azért írták, hogy jaj sajnáljatok már minket.
  • 89
    #31
    Ilyen anyaországi politika mellett szerintem nem számíthat a határontúli magyarság a Magyarországi vezetésre...így nem tudom azt írni, hogy "tartsatok ki...segítünk" csak annyit, hogy "Tartsatok ki!"
    Elkeserítő egy helyzet...de talán felébred a nép
  • Palinko
    #30
    Miért? Crna Gorának JOGA volt kivállni, koszovónak állítólag nem volt joga, de hát amerikai-francia, német-olasz párok ott ültek és azért segítettek nekik valszeg jövőbeni katonai célok miatt... Nameg ott az őshaza és ezek azért nem akarják elengedni, meg valszeg csempészet és van egykét bánya templomok...
  • Grenzjager
    #29
    akor olvasd el a #18-at is, nem én kopiztam.
  • Hedic
    #28
    ha rajzunk mulik ez soha nem lesz elnök SZERBIÁBAN!!!
    hülye idióta....azt mondta hogy ha ö kerül hatalomra még a választásoknál akk a horvátoknak meg a magyarok csak fekete kenyeret kaptak volna....mrs mamuti jeben..magyarul b**om az any****!!de egyébként nincs smi baj a szerbekkel csak mind a két félröl mindig van egy két geci paraszt gyerek aki egymás ellen uszitja a magyarokat meg a szerbeket.
  • Bandee1987
    #27
    kitartás! (senki ne kössön bele ebbe a mondatba, kéretik nem nyilas felszólításként érteni)
  • Dragooon #26
    aham.. köszi

    #23: de, valamilyen szinten az
  • Palinko
    #25
    Ez mese...
  • Grenzjager
    #24
    csak annyit, hogy VIGYÁZZ MAGADRA te is.
    (nem tudtam szó nélkül hagyni amit írtál)
  • 0Fritz0
    #23
    Az elismerés nem vélemény?
  • Grenzjager
    #22
    Hivatalosan nem, csak Göncz kinga jelezte Brüsszelnek a szándékot.
  • Bandee1987
    #21
    Ja, egy újabb szerb nacionalista féreg...
  • Dragooon #20
    magyarország is elismerte, csak nem alkot véleményt
    (legalább is én ezt hallottam..)
  • Grenzjager
    #19


    Kostunica Horvátország lerohanásának is a legnagyobb támogatója volt Szlobó alatt... Bár e kép Koszovában készült...
  • Hedic
    #18
    te mondjátok hogy borzasztóak...???!!!! akk mint mondjak én...én kösztük élek vazzeg...minden nap látom öket a suliba,meg verjük egymást agyba föbe.Egyébként meg szerbül KOSOVO igy irjak és KOSZOVONAK ejtik..egyébként meg nem tom hogy mért vannak annyira elájulva töle,amikor CRNA-GORA vált ki akk nem volt akkora felhajtás mint most..pedig azért nézzük csak meg h crna-gora sookal többet ér mint kosovo..mert csak azért is mert van tengerpart,turizmus meg minden.Azt a paraszt Voljislav Kostunica meg azt mondta hogy inkább lerombolja kosovot mintsem hogy külön állam legyen.mekkora bunko.uttána meg bezzeg mi VAJDASÁGIAK fogjuk megszivni.SZABADKÁN az emberek már kisem merne menni az utcára mert mán a falakra is azt irták a szerbek hogy halál a magyarokra meg a horvátokra!!!!meg megistámadtak a magyar meg a horváth konzulátust láttátok ti is ma a tv2,RTL klub hiradoban..Egyszóval most Szerbiában a feje tetejére ált minden.....
  • Bandee1987
    #17
    "A belgrádi külügyminisztérium szerdán már jegyzékben fejezte ki sajnálatát amiatt, hogy inzultus ért több diplomáciai képviseletet a szerb fővárosban."

    Ja, sajnálják, közben nagyokat röhögnek a háttérben, ők is tudták, hogy ha utcára hívják az embereket, meg szítják a feszültséget, akkor azok nekimennek az usa, horvát nagykövetségnek, stb.
  • Grenzjager
    #16
    Skóciában népszavazás lesz arról hogy kiváljanak az Egyesült Királyságból.

    Első hallásra abszurnak tűnik, pedig vicces lenne a "jack union" ha ki kell venni belőle a kéket :))

    A katalámoknak olyan autnómiájuk van, amiről egy határontúli magyar se mer álmodni. mondjuk a spanyolok a baszkoktól tartanak.
  • Grenzjager
    #15
    s a délvidéki hatások:


    "Most kaptam egy Délvidéken élő ismerősömtől ezt az üzenetet. Úgy vélem, ehhez nem kell kommentárt fűznöm. Íme:

    "Most értem haza Zomborból. Ott járok iskolába. Nem tudom, mennyit tudtok a jelenlegi helyzetünkről, de ma nem ettünk, mert nem bírtunk kimenni az iskolából, bankokat, pékségeket, cukrászdákat, boltokat vertek szét, Molotov-koktélokat dobáltak, az elkapott nem szerbek arcába zsilettel vésték Szerbia jelképét, a templomainkat összefirkálták, a rádió bemondta, hogy nem beszélhetünk magyarul az utcán, a szerb nemzetiségű tanárok bejelentették, hogy ezentúl nem tanítanak magyar diákokat (tehát szakiskolák szűnnek meg), pisztolyokkal lövöldöznek, megállítgatnak, faggatnak, ha észreveszik, hogy nem szerb vagy, megvernek, a rendőrök nem csinálnak semmit. Mi taxival járunk, a kaput nyitják-csukják előttünk/mögöttünk.."


    Kaparnak a rongyok, de reméljük nem sikerül nekik...


    Reméljük, Isten vigyáz ránk!! Most csak rá számítunk...


    Tisztelettel: V. A. "
  • Taranov
    #14
    Én nehezen tudom elképzelni, hogy ez bármit is elindítana, elsősorban azért, mert mind Skóciában, mind Katalóniában mind pedig a Székelyföldön sokkal tutyimutyibbak az emberek, talán a magasabb életszínvonal miatt.
  • Grenzjager
    #13
    Nem imseri el a független Koszovót:

    Oroszország (a sok sok egyéb nem orosz nemzetiség miatt, pl csecsenek)
    Románia ( a Székelyföld miatt)
    Szlovákia (szintén magyarok miatt)
    Izrael (Palesztína miatt)
    Kína (Tibet miatt)
    Spanyolország (Katalónai és Baszkföld miatt)
    Ciprus (a törökök miatt)

    Elismete eddig:
    USA, Eygesült Királyság, Olaszo, Németo, Franciao, Észto
  • Narxis
    #12
    Kaptak a TV2, hírTV és Magyar Nemzet munkatársai is.
  • Z
    #11
    "20:00

    Az [origo] helyszínen tartózkodó tudósítója szerint a randalírozók felgyújtottak egy McDonald's éttermet. A tüntetésen megverték az [origo] fotóriporterét is." --- ez kemény.
  • Fabio Capello
    #10
    pedig... vhol olvastam hogy az oroszok már háborúra készülnek

    De ettől eltekintve, véleményem szerint az EU részéről óriási hiba volt elismerni Koszovót, mert mostantól bátrabbak lesznek a baszkok és az írek is, ha tudják hogy egy friss nem eu-s országot is elismer az Unió... Szóval egyre több merényletre lehet számítani, na meg persze a szerbek, románok vszeg megint megtalálják a közös ellenséget, hamár koszovót védik, tehát elég sok attrocitás is várható (tapasztalható) a magyarok felé. Főleg úgy hogy mi is elismertük Koszovót mint független államot. Szóval szvsz több a rossz oldal mint a jó... :(
  • Grenzjager
    #9
    Jugoszlávia végülis Orosz támogatással jött létre. A Balkánon elég erős az orosz befolyás, most pedig megvetették lábukat a jenkik. De az ami szándék már kivehető volt akkor is amikor állt az albán Vs macedón bál Macedóniában (pl Tetovo).
  • Grenzjager
    #8
    Koszovó következményei lehet: jó cikk az index.hu-n egyéb európai függetlenségi mozgalmakról, Skóciától Székelyföldön át Katalóniáig.

    A dominó elindult...
    S megint a Balkánról...

    Itt pedig egy cikk azoknak a magyar jobb oldaliaknak akik túlságosan is szerb-pártiak (szoktam egyesektől hallani hogy fehér-keresztény Európa...stb)
    [URL=http://www.politaktika.hu/hirek/a_stupid_magyar_nemzeti-jobboldali-konzervativ-nacionalistak-esete_koszovaval]A "stupid" magyar nemzeti-jobboldali-konzervatív-nacionalisták esete az albánokkal és Koszova függetlenségével[/URL]

    Kérdés ugye hogy Magyarország elismerje vagy ne...
    A vajdasági magyarok szempontjából mindegy, mert őket mindig is gyülölni fogják magyarságuk miatt a szerbek (főleg a boszniából a délvidékre (pl Szabadkára) telepítettek...