17
  • Sadist
    #17
    Nem, az csak a lehetséges leosztások száma (az is egészen riverig). Az akciókon messze több múlik. Fix-limiten még egész jól számolható, arra már sikerült egész jó adaptív AI-t is írni, igaz a profi játékosokat még nem tudta megverni. Pot és No-limit esetén már tovább bonyolódik a helyzet, mert nem csak check, bet, call, raise, fold lehetőségek játszanak, hanem az emelés mértéke is változhat.
  • Aquli
    #16
    Nem nagyon tudom elhinni, hogy pl. a sakk lehetséges játékai számának a meghatározásához több évtizednyi munka kellene. Szerintem egy jobb számelmélész jóval rövidebb idő alatt (néhány hét?) készít egy algoritmust, ami összeszámolja a lehetséges játszmákat. Persze az lehet, hogy a mai legjobb szuperszámítógép sem fogja összeszámolni elfogadható idő alatt.
    Persze lehet, hogy tévedek.
  • xizor
    #15
    Sok sikert neki, hogy számszerűsítse a pszihológiát :)
  • Psyho06
    #14
    sztem mindkettő,de lehet hogy nem van igazad
  • Psichopat
    #13
    Texas holdem esetén totál véletlenül a variánsok száma két játékos esetén nem 52*51*50*49*48*47*46*45*44 azaz 52-nek a 9-ed osztályú variációja???? Vagy ez bele akarja számolni a betelést meg foldolást meg ilyesmit?
  • tomcsa4
    #12
    Hát, biztos közben mást is csinált, bár ezeknél sose leeht tudni :D
  • ColdFire
    #11
    50000000000000000000000000
    ennyie, kiszámoltam most.
  • Rena11
    #10
    jah :D én is ezen goldolkodtam
  • balsay
    #9
    Micsoda tudományos áttörés! Ezekkel a kutatási eredményekkel máris jobbá válhat az emberiség!
  • Techzsolt
    #8
    Nagyon állat! Soha nem gondoltam volna, hogy ennyi variánsa van pl a dámának.
    Ott van a cikk szerintem nagyon(főleg, mert pont ezt tanulom)!
  • god25
    #7
    Hmmm. Azt hinné az ember, h egy tolókocsis f@xi, aki csak az agyát tudja mozgatni, de honlapja is van. Sőt komoly cégeknek dolgozott (dolgozik). http://www.cs.ualberta.ca/~jonathan/
    Mint pl.: a pokeracademia...
    X'al komoly agya lehet.
  • Reggaester
    #6
    Fazsa, és ez megért a csávónak 18 évet?
  • Frosty01
    #5
  • Lameth
    #4
    Hát gondolom nem hobbiból csinálja. :)
  • Ghoosty
    #3
    De baromira ráér valaki. De szerintem pályázhatna az anti Nobel-díjra.
  • Kagemusha
    #2
    ...ezt hol olvastad?
  • Lameth
    #1
    És ezért ez a fószer pénzt kap?