1365
Kinek milyen tévhitei, téveszméi voltak kiskorában?

Irhattok félrehallásokat is.
  • alkörmös
    #1365
  • alkörmös
    #1364
    Úgy értem, nem a szmájlit... nem szúrta be a képet. :-)
  • alkörmös
    #1363
    Ezt láttam arcnak kiskoromban:

    :-D
  • BaLeeX
    #1362
    Mamámék hétvégi házában volt valami piros termésű díszbokor. Aminek én előszeretettel ettem az amúgy nem ehető termését.

    Mivel tudtak leszoktatni róla? Kitettek egy 15-20centis műanyag hajas-babát, mert féltem a babáktól. Utána nem mentem a bokor közelébe. :D
  • Mike at home
    #1361
    sok törzs, és olyan tömzsi és kúpus volt, nem tudom megmondani milyen fajta, már nincs meg, de félelmetes volt nagyon
  • alkörmös
    #1360
    Az milyen fa volt, hogy nézett ki?

    Én a platánfa és a juharfa levelét találtam furcsának, hogy olyan, mint egy kéz, de attól azért nem féltem. :-)
  • alkörmös
    #1359
    Amúgy azért szedtem szét, mert érdekelt, hogy mi van benne, akkor már nem féltem tőle. :-D
  • alkörmös
    #1358
    Igen, mert kiskorában nagyon "vad" volt (ha piszkálják, ma is), és mindenkit megtámadott, főleg az emberek lábát. :-D
  • Mike
    #1357
    én is féltem egy bizonyos fától kiskoromban, sajnos nincs róla képem
    de emlékszem úgy hívtam, hogy banyafa
  • Mike
    #1356
    édes a bosszú :DD
  • Mike
    #1355
    féltél a macskától?
  • alkörmös
    #1354
    Ettől a növénytől is féltem kiskoromban. A nyaralónkban volt a ház mellett egy (és nem egy csomó, mint a képen), de kb. olyan magasra nőtt, mint én, és ijesztő volt a nagy leveleivel, amit lengetett a szél, és a piros terméseivel.
    Ma se szeretem, mert gyom, mindenhol sok van belőle és alig lehet kiirtani. Ja és alkörmösnek hívják.

  • alkörmös
    #1353
    Még egy para eszembe jutott.
    Kis koromban sokat hallgattam bakelitlemezt, de kicsit féltem a lemezjátszó kartól, amire azt hittem, hogy él. Úgy nézett ki benne egy csavar, mintha a szeme lenne, és elég mérges "arcot" vágott szerintem. :-)
    A nagymamámnál is volt egy használaton kívüli lemezjátszó, persze azon is úgy láttam a kart, mintha arca lenne. :-D

    A miénkről majd lehet, hogy teszek be fotót, hogy hogy néz ki. A másik lemezjátszót, amikor nagyobb lettem, szétszereltem. :-D
  • Prank
    #1352
    "elalvás előtt mindig hallottam a pulzusomat a fülemben"

    emiatt nehéz elaludni és idegesítő, ezért úgy próbálok feküdni, hogy ne tapadjon a fülem a párnára...
  • alkörmös
    #1351
    Én kicsi koromban attól féltem, hogy a macska "megtámadja" a lábamat, ezért mindig betakaróztam. Sokszor ma is, pedig csukva van az ajtó. 7-8 évesen volt olyan, hogy éjjel felébredtem, és nem mertem megmozdulni, se lámpát gyújtani, mert úgy láttam a sötétben, hogy ott van a macska. (nyitva volt az ajtó) Végül nagy nehezen lámpát gyújtottam, és láttam, hogy az csak egy plüssállat. :-D
    Egyébként még mindig megvan nekünk a macska, de éjjel általában alszik. :-)

    Még ma is rádió mellett alszom, mert kiskoromban elalvás előtt mindig hallottam a pulzusomat a fülemben, és azt hittem, hogy egy járkáló ember dobogását hallom.
    Sokszor ilyen csörrenéseket hallottam a konyhából hajnalban, és láttam, hogy még alszanak a szüleim, ezért azt hittem, hogy a nagymamám van ott. Pedig ő nagyon ritkán jött át, és akkor se hajnalban. Viszont amikor nála aludtam, korán kelt. :-) (A hangokat szerintem a hűtőszekrény, meg ilyenek, meg maga a ház adta ki)

    Ha sokáig feküdtem hason, egy helyben, akkor úgy éreztem, hogy lebeg vagy forog velem az ágy (szerintem ez még ma is működik). Nemrég kicsit becsípve feküdtem le, akkor is ezt éreztem.
    Amikor meg lázas voltam, sokszor úgy éreztem, mintha egy csomó kavics lenne a számban, a nyelvemen (lehet hogy azért, mert kiszáradt a szám).
    Ezek mondjuk nem tévhitek, hanem fura élmények, de sok ilyet olvastam itt. :-D
  • zorovpeter
    #1350
    Majomméz.
  • Zsolek123
    #1349
    én régen azthittem hogy a riporterek időutazók, mert mikor nálunk este volt, akkor a tévébe nappal kérdezgették az embereket
  • Zsolek123
    #1348
    szerintem mindenki :D
  • Mike
    #1347
    :)
  • IXEMGabeo
    #1346
    7 évesen utaztunk anyámmal a 159-es buszon, hátul a csukló részen álltunk a buszon és előttünk kb 4-5 cigány beszélgetett, igen ám, de nem magyarul. Mutertől kérdeztem félhangosan: - Te anya, ők milyen nyelven beszélnek? muterom megszólalt:-> "halkan!!!" Erre én:

    - Halkan nyelven?
  • IXEMGabeo
    #1345
    egyszer azt hittem a medúzára, hogy az a zúzza mikor meghallottam
  • Animefox
    #1344
    Én meg Michael Jacksonról hittem hogy lány... és elég sokáig hittem ezt... mint például a szilikont se hittem el sokáig, hogy bizonyos nőknek nem igazi a melle...
  • akyyy
    #1343
    én Mórickára és sokáig azt hittem hogy lány:O
  • Animefox
    #1342
    Ja meg biblia órán Istenről volt szó és a hittan tanár azt mondta hogy Isten mindent lát és mindent hal. Amikor én kis lurkóként azt kérdeztem hogy a falon is átlát? Erre a tanár azt felelte hogy igen még azon keresztül is. Na onnantól kezdve hónapokig szégyelltem WC-re menni pisilni mert féltem hogy meglátja az Úr, meg úgy eleve folyton azt éreztem hogy figyelnek.... :D
  • Animefox
    #1341
    Én kiskoromban azt hittem hogy a túlélő kést azért hívják annak mert ha azzal leszúrnak akkor azt túl lehet élni... :)
  • Aquir
    #1340
    és tényleg!
  • vegicsek
    #1339
    én valamikor kiskoromban hallottam a Bermuda-háromszög relytéjéről, és kitaláltam hogy igazából egy bazi nagy mágnes van a víz alatt, amitől elsüllyednek a hajók :D
  • Tsol
    #1338
    Én kb. 5 éves koromig azt hittem, hogy a Jézuska lány. :|

    Az égboltot meg szó szerint vettem...
  • Aquir
    #1337
    :)
  • Takimate
    #1336
    nem pont a témába vágó de vicces..

    nagyapám ritkán de annál jobbakat nyomat ünnepi ebédekkor...
    csak pár db.
    -megfáztál fiam? Mondtam én ne csókolózz annyit a jeges feleségével.
    -oké? (kérdezem én) erre ő: persze, hogy oké, minden az oroszoké.
    - nagymamám két kanál tyúkhúsleves közben: anyámék 11 en voltak testvérek, abból 8 maradt életben.
    erre nagyapám: aztán azok is meghaltak szép sorban.
    meg még apám mondta egyszer:
    Elújságoltam neki egy szép nyári napon anno hogy vettem még 16 MB ! ramot a gépembe.
    erre ő: (fingja nem volt a pckhez) - ebbe a melegbe ?

  • kamilla6666
    #1335
    Jó kis sztorik!!
    Nekünk csak a szokásosak voltak, a répától fütyülős, meg ha káromkodunk, akkor istenke parazsat tesz a nyelvünkre (mama), meg ha széthúzzuk a szánkat az ujjunkkal, akkor buksza-szánk lesz (papa)..
  • alcotb
    #1334
    kajak tudtam fütyülni a répától...ma már a fütyülőstől jobban megy
  • Panzermeyer
    #1333
    Egyszer elmentünk közösen fagyizni mi gyerekek, kisebbek és nagyobbak. Déli országrésznél fogva igen sok értéktelen (régi) Dínár keringett a környéken. Az egyik kissrác, aki az utolsó volt a sorban, mikor a kezébe kapta az azt hiszem 2 gombócos fagyiját, rögtön bele is nyalt a fagyiba, és az eladó kezébe nyomott egy 5 Dínárost. Az eladó mondta neki, hogy ez nem jó pénz, és kérdezte tőle, hogy hogy hívják az anyukáját. A kissrác meg mondta, hogy Márti. De milyen Márti? Márti. Aztán végülis ingyen fagyizott, mivel nem derült ki kicsoda az anyja :)
  • Dodo55
    #1332
    Hozzánk egyszer bejött egy az előszobába, a szomszédot kereste állítása szerint :D Ordítozásra immun volt, de a vállánál fogva kituszkolása a lakásból már hatásosabbnak bizonyult.
  • Falcon87
    #1331
    ilyen nekem is volt, egyszer így félálomban voltam, amikor egy piros szemű buckalakó átrohant a szobán azt hittem beszarok
  • SötétBarom
    #1330
    xD
  • Fantos
    #1329
    köszönjük Emese
  • Takimate
    #1327
    Csöpi néni.
    Hazakísért és jót röhögtek szüleimmel a sztorin.
    Magyarázták is nekem, hogy ez nem így működik, de én még nem voltam akkora, hogy fel is fogjam.
    Nem értettem miért nem jó az a pénz :)
  • Zsolcz
    #1326
    és mitmondott az eladó?
  • Takimate
    #1325
    Nálunk nagyiméknál volt egy poszter az energiatakarékosságról, amin egy fotón egy fickó fogott kb 10 db lila ötszázast, így széthajtogatva.
    Na most én azt kivágtam és levittem a sarki közértbe amivel a pénztárnál nagyon komoly arccal fizetni akartam egy tábla csokit ! :DDD