66
  • tomcsa4
    #26
    Jót írsz. Elég ha arra gondolunk, hogy egy hacker/cracker feltöri a cégek szervereit is, ahol azért nagyobb a védelem egy vírusírtónál, tűzfalnál, spywareírtónál, meg routernél.
  • jtrencsenyi
    #25
    sKie: lásd, amit duke-nak írtam. Azért mert felraksz egy tűzfalat, meg egy antivírus programot, attól még nem lesz 100%-ban biztonságos a rendszered, hiszen futtatsz egy rakás programot, aminek jó része tele van biztonsági résekkel. Ha mondjuk ez pont a kedvenc Internet Explorered, vagy Firefoxod akkor ott simán lehet a tűzfal által nyitva hagyott dolgokat találni, hidd el. A Windowsról meg jobb nem is beszélni...
  • jtrencsenyi
    #24
    duke: ha azt hiszed, hogy a Windowsodra felraksz egy spyware keresőt, meg egy antivírus programot, egy firewall társaságában és néha-néha felkerül rá az MS által rendszeresen késve kiadott biztonsági frissítések, ettől biztonságban vagy, akkor nem azok a hülyék akiket Te itt annak hívsz, hanem Te magad. Kicsit kisebb arccal és több szakmai ismerettel lehet, hogy nagyobb biztonságban lenne a géped. :)
  • tomcsa4
    #23
    Ja amúgy crackerezzetek le egy hackert, meglátjátok, mit kaptok:) Meglehetősen utálják, mert sértés számukra. Ők nem lopás miatt csinálják, hanem hírnév miatt.

    Jó én nem nézem le a crackereket sem, félreértés ne essék.
  • tomcsa4
    #22
    Akkor is: aki csak feltör és üzenetet hagy (csak egy ünezenet) a rendszergazdának, az hacker. Aki lop is, az cracker. Volt egy magyar fiatal, aki a skandinávokban (nem tudom már, asszem svédországban, de leeht norvégiában passz) betört egy rendszerbe. Igenám, csak a hülyéje lopott is, cracker. El is ítélték a gecibe. Jó állás helyett börtön. Majd ha kiszabadul, akkor talán foglalkoztatják valahol biztonsági embernek (bár aki egyszer lop ugye, annak nehéz tiztára mosni bcsületét).

    De szerecsére van pozitív példa is. Aki csak betört és üzit hagyott. Magas fizetésért alkalmazzák az ilyeneket (magyar is van ha jól emlékszem).
  • KOXX
    #21
    Kapásból a Firefox, aminek rengeteg ismert hibája van, ezek között kritikus hibák is biztos vannak benne (igaz a 2.0.0.12 többet is javított). De ha csak spontán a hibákról beszélünk, a Nautilus mint ha nem szeretné hogy sokszor megnyissak benne valamit, olyankor leáll és csak a Gnome újraindítása után kel életre. A Compiz-fusion is csinált már érdekes dolgokat. Több program verziószámából is ki lehet következtetni, hogy nem éppen stabil/kész állapotban van. Ezeket eltekintve szerintem az egyik legjobb operációs rendszer, messze jobb mint a Vista, ezt bátran kijelentem.
  • archkoven
    #20
    A szavak jelentse módosulhat idővel, nem feltétlenül jelenti az idők végezetéig azt aminek eredetileg szánták.

    Nowadays, mainstream usage mostly refers to computer criminals, due to the mass media usage of the word since the 1980s. Unlike the definition in the RFC given above, this includes script kiddies, people breaking into computers using programs written by others, with very little knowledge about the way they work. Free software hackers consider this usage incorrect, and refer to security breakers as crackers.

    Egyébként szerintem totál fölösleges ilyen lényegtelen dolgokon vitatkozni, az adott közegben úgy is mindenki tudja, hogy mit ért a másik egy adott szó alatt.
    A köznyelvben megegyezik a súly és a tömeg fogalma, bár ez fizikai szempontból nézve elfogadhatatlan, mégsem okoz a mindennapi életben problémát ha valaki 10 deka (na ez meg egy másik) súlyú felvágottat kér.
  • blaze
    #19
    OFF
    "mindennel felvértezett ubuntut, mely tele van instabil alkalmazásokkal"
    Nincs régóta Ubuntum, de ilyen instabil alkalmazás(ok)-al még nem találkoztam. Konkrétan mire gondolsz?
    ON



  • PepeLopez
    #18
    A hackereknek még emblémájuk is van!! Szerintem biztos teroristák !!

    Sőt már az egyetemeken is ott vannak professzoroknak álcázva, itt a világvége!! :D
    http://www.progmat.hu/data/hackerjelveny.html

  • bardocz
    #17
    olvass utána,és rájsz hogy mekkora faszságot mondtál
  • KOXX
    #16
    Itt az a gond, hogy rengeteg Linux disztribúció létezik és közel sem mindegy melyikkel próbálkoznak. Nem mind1, hogy egy mindennel felvértezett ubuntut, mely tele van instabil alkalmazásokkal, vagy csak egy teljesen alap rendszert törnek, mely a kernelen kívül még max a glibc, binutils és a többi létfontosságú programokat tartalmazza. Végülis a Linux csak egy rendszermag...
  • mumpic
    #15
    http://esr.fsf.hu/hacker-howto.html

    A hacker akkor sem bűnöző, tartom magam ahhoz, hogy baromság a netes cyberbűnözőket hackereknek hívni, mert nem azok.
  • sKie
    #14
    Egyaltalan nem mindegy. Ha en felfedezek egy biztonsagi rest, mert ilyenekkel szorakozom szabadidomben, es errol irok egy email-t az adott szoftver fejlesztojenek, akkor en miert lennek bunozo? Ha en irok egy trojait erre a hibara es epitek egy jo kis botnetet, amit aztan kolcsonozni lehet, akkor igen, en egy mocsok vagyok, es csukjanak csak le. Ez csak az adott szemelyen mulik. A gyilkosos peldahoz meg annyit, hogy ha az egyik kanyarban egy oreganyo eled trottyog, akit aztan elutsz, mert eselyed sincs, hogy kikeruld, akkor ugyanugy gyilkos leszel, mint az, aki feldarabolta volna az oreganyot a nyugdijaert. Kulonbseg azert van a ketto kozt. Nem is keves...
  • sKie
    #13
    LOL. Hat igen, azert a tuzfalat, meg a virusirtot sem azert talaltak ki, hogy vmi foglalja mar a memoriat. Meg hat ugye a biztonsagi frissitesek sem disznek vannak.
  • duke
    #12
    Aki olyan bena,hogy betornek a gepere es eltudjak lopni az adatait,az meg is erdemli,hogy kicseszenek vele :))))))))) aki hulye az ne hasznaljon szamitogepet,aki ennyire tirpak az fogjon egy eket es menjen ki szantani a mezore.
  • savior
    #11
    vannak feher es fekete zoknis hackerek. tehat kulon csoportokba oszthatok. kerdes hogy ide kik mennek el? gondolom ha a feketek, akkor majd jol megfigyelik oket a kesobbiekben.
  • Cat 02 #10
    Vajon a microsoft lefizeti a hackereket ?
  • juzosch
    #9
    Az, hogy hacker, vagy cracker nem qrvára tökmind1? Bűnöző mind, csak a mérték más.
    Gyilkosnál se számít már sokat, hogy nyereségvágyból tette-e. (najó ez elég sarkított példa:))
  • juzosch
    #8
    Az, hogy feltörnek valamit és közzéteszik, az seholsem konstruktív.
    Konstruktív az, ha elmennek valahova biztonsági szakembernek, megkeresik a hibákat és segítenek kijavítani. Onnantól, hogy közzéteszik, már csak kárt okoznak.
  • cSuwwi
    #7
    Jó, hogy mindenki máshogy ismeri a hacker/cracker fogalmát.
    Sztem meg vannak a hackerek/crackerek. A hacker alatt értjük akik a klf rendszerek biztonsági hibáit keresik/kihasználják, ergo vmilyen szinten betörnek egy rendszerbe. Ha rossz szándékaik vannak (károkozás), akkor black-hat (fekete kalapos), ha nem a károkozás a céljuk, hanem hibakeresés/értesítik a rendszergazdákat, programfejlesztőket a talált hibákról, őket white-hat (fehér kalapos) hackereknek nevezzük.
    Míg a cracker, elsősorban programok/programkódok feltörésével/módosításával foglalkozik (elvileg itt is lehetne black/white hat, de mivel többségben vannak a feketekalaposak simán rájuk érthető, így terjedt el).

    Na valaki fogalmazza meg mégjobban :)
    (Lusta vagyok megkeresni a hacker faq-t, abban rendesen le van írva ez is)
  • #6
    te?? sehonnan :D;
    de jól mondtad; a hacker az, akinek van lelkiismerete :D
  • assdf
    #5
    Ezen már felesleges vitatkozni, a köztudatban nincs különbség a hacker és a cracker között, maximum crackerről még nem is hallottak.
    Egyébként meg az ha valaki képes betörni a rendszerembe akkor csak a saját lelkiismerete állithatja meg hogy ne tegyen tönkre valamit vagy ne lopjon el valamit. Ezután honnan fogom én kideriteni hogy az illető csak jólelküen tört be és akkor hacker vagy rosszindulatuank és akkor cracker...?
  • phoenix1
    #4
    Hát igen. Nagyon elterjedt a *szokás*, hogy a hacker a rosz, gonosz, lop stb. Ismeret hiányosága miatt van ez. Nem is fog megváltozni gondolom, hány weboldalon lehet olvasni ennek a szónak a jelentését, és mindegyik hibás. Hogy is van az-az igaz mondás, hogy *egy ... csinál*.
  • tomcsa4
    #3
    A filmekben is rosszul van az elnevezés. A hacker csak feltör, de nem lop! Kérkedik vele, hogy feltört ezt azt, de nem lop! A cracket feltör és lop. NEm csak az a cracker, aki egy progrmaot tör fel, hanem szerverekt is stb, mint a hacker. Csak a cracker a lopás miatt. Bill Gates volt ha jól emlékszem (de ennek utána kell néznem) a '80-as évek egyik legnagyobb hackere. Valaki cáfolja vagy erősítse plz! Köszi!

    (A filmekben meg az van, hogy a hacker feltör és lop, mint pl a Transformersben. Ez hibás!)
  • mumpic
    #2
    Miért beszélsz bele olyanba amit nem értesz?
    Egyrészt hacker és nem hecker, másrészt pedig az elnevezés azokra használatos _eredetileg_, akik (sokszor ingyen), a közösség javát szolgálják az informatikai, programozói, stb ismereteikkel. A linux kernel fejlesztői pl a 'kernelhackerek'.
    Igen láma húzás a média részéről a cyberbűnözők lehackerezése. Akik ezen a konferencián vesznek részt valódi hackerek, és igen, ha feltörnek valamit, és közzéteszik h hogyan sikerült, az konstruktív dolog és nem bűnözés.

    Amúgy arról is eshetett volna szó hogy pl linuxból melyik disztrót kell feltörni. Meg akkor már lehetne más OSeket is belevenni, pl BSD.
  • matt taylor
    #1
    Ezeken a rendezvényeken kell lesittelni a rohadt heckereket