970
  • petr44
    #970
    Egy kis javítócsomag a magyar Penumbra Anthology-hez:
  • Haulin
    #969
    Engem aztán nem. :D (Elnézést a figyelmetlenségemért, pont nem néztem a dátumot, pedig szokásom. :D )

    ----------------SPOILER-------------------------
    Aki az előbbit olvasta (ha olvassa még valaki olyan aki még nem játszott a játékkal) akkor a kis kukit nem találni de viszont betudtam jutni a menedékbe csak marhára verem a hátsóm a földhöz, mivel nem tudom a továbbiakat. Lehet még is rossz ötlet volt a kiscsávótól elfutni? :D
    ---------------SPOILER OFF--------------------------

    Köszönöm az infót. Amnesia című alkotást már ajánlották nekem, de akkor nem fogott meg, lehet ez után máshogy állok az ilyen játékokhoz. :D Soma. :D Érdekes nevek de utána nézek. :D
  • Andriska86
    #968
    Nem zavar, hogy egy négyéves hozzászólásra válaszoltál? :)

    A fejlesztők új játékai:
    Amnesia: The Dark Descent
    Amnesia: A machine for pigs
    Soma (jövőre)
  • Haulin
    #967
    Külföldi oldalon valami olyat írtak hogy a felbontást vedd lejjebb vagy valami ati cuccost kell leszedni.

    -------------------------------SPOILER-------------------------------------
    Elakadtam. Ott tartok, mikor az áramszekrényből kitépem a drótot. Aztán bementem abba a szobába, ahol a fecskendőt, fájdalomcsillapítót találtam. Ez eddig rendben is van. De jött a kis faszi (elsőre meghaltam) aztán csodák csodájára ismét berezeltem amint mögém került a csupasz golyójával és elkezdtem rohanni. Visszarohantam abba a helyiségbe ahol van az biztonsági záras ajtó (azt következtettem ki hogy középre valami tűt, mégpedig a kis faszi vérébe áztatott tűt kell belenyomni). Ez eddig oké. Visszamentem ahol kergetett a csupasz kisfaszi és nem találtam sehol. (forduló pont , itt már én üldöztem. :D ) Az a nagy gond hogy amit eddig bejártam körbejártam hátha bújócskázni akar velem. (fagyasztó helyiség, ital automata, döglött doki). Sajnos nem így volt. Most csak járkálok mint egy szellem a kis téglalap alakú faszit keresvén. Valaki tudna segíteni?

    ----------------------------SPOILER OFF-------------------------------

    Hehe. Olvastam pár hozzászólással lejjebb, hogy a harmadik rész nem lett olyan jó. Na de én kíváncsi vagyok rá azért. :D


    Ui: Valaki nem tudja hogy eme "csapat" /"gyártó" vagy nemtudom minek hívjam őket, csinálnak még ehhez hasonló játékokat, vagy csináltak? Mert úgy tudom ez a trilógia már trilógia marad. :D
  • Nagy Dezső
    #966
    Sziazstok!A Penumbra Black Plaguet játszom és elakadtam a számítógép teremben.Beraktam a piros kártyát a gépbe de a monitoron az elérhető programokban üres ablak jelent meg.Tud valaki segíteni?
  • alcotb
    #965
    üdv.valakinek valami tipp hogy miért néz így ki az overture meg a black plague is?mit lehet ezzel csinállni?



  • petie86
    #964
    Sziasztok!Tudna nekem vki segíteni,hogy miért nem tölti be a játék az új játékot,csak az oktató módot?Mit állítsak?Eredeti a játék.
  • Novotsik
    #963
    a műtárgy gyűjtögetés nem haszontalan,ha megszereszted a 10 ereklyét akkor kapsz egy kódot amit fel lehet használni.
  • Novotsik
    #962
    Látom nemnagyon jártok errefelé de azért kérdezek hogy tudom forgatni a kezemben lévő tárgyakat pl széket,könyvet??
  • Qwerty4
    #961
    Kíváncsi vagyok akkor, hogy mivel baltázhatták el.

    Amúgy vélemény erről a játékról:

    "Ahogy végére értem az első résznek, máris folytattam, folytatnom kellett a sorozatot, nem akartam várni, nagyon kíváncsivá tett a befejezés.És az egész történet nagyon érdekelt.Hogy miért ilyenek ezek a kutyák, mi történt a bányával, mi történt az apánkkal (főhős apájával), mi okozta ezt az elnéptelenedést és a tragédiákat.Ezekre a kérdésekre választ is kaptam a Black Plague-ban.
    Ezúttal azért egy kicsit könnyebbé vált a dolog, az új ellenségek elől könnyen el lehetett menekülni, a puzzle-k, feladványok is sokkal egyszerűbbek voltak.
    A játék maga sem volt annyira sötét, mint az elődje, majdnem minden meg volt világítva.De ettől függetlenül még félelemben tudott tartani.A bennünk lakozó másik "lélek" szivatásai ütöttek még nagyot.De az új ellenek is eléggé félelemkeltőek voltak..
    A mentések tökéletesen lettek megoldva.Nagyon jól összekötötték a mentési rendszert a játék világával.Így igazából nincs is az egésznek olyan lehetetlen, gépies hatása.Amikor mentünk, eltávozunk egy másik világba és ezt így is magyarázza.
    A grafika szerintem tökéletes ehhez a műfajhoz (kaland, túlélő horror), néhány helyen meg különösen szép is (pl. könyvtár).
    A hangok vérprofik lettek, nagyon hatásosak és teljesen feldobják a játékot.Igazából nélkülük nem is igazán nevezhetnénk horrornak ezt a játékot.

    Negatívumok:
    -volt egy kis rész, amit untam
    -világosabb az előző epizódnál
    -kevésbé érdekes feladványok vannak a játékban
    -rövid

    Pozitívumok:
    -hangulat, félelemkeltés (van , amikor sokkal hangulatosabb, mint az előző rész)
    -a sztori (rengeteg minden kiderül, kb. beigazolódott a sejtésem a rejtéllyel kapcsolatban)
    -nagyon jó kezdés
    -az álomvilág, hallucinációk
    -hangok, zenék
    -mentési rendszer
    -az új szereplő a "fejünkben"
    -műtárgy gyűjtögetés (bár hasztalan)
    -grafika
    -érdekes végjáték

    Értékelés:95%

    Talán egy fokkal jobb volt az előzőnél, viszont így is nehezen adtam meg a 95-öt.De végülis, mindegy. "

    Az előzőt 94-re értékeltem...
  • balee4
    #960
    Az viszont ritka gyenge lett, majd meglátod. Sehol nem hozza az 1-2 hangulatát.
  • Qwerty4
    #959
    Na már végig is vittem.Rövidebb volt, mint az Overture.
    Néhol sokkal jobb, néhol pedig kevésbé jó.De összesítve talán egy hajszállal jobban bejött, mint az első rész.
    Jöhet is a befejező rész (ha az).
  • w77d
    #958
    bezony, nagyon jó akciók vannak most a CD galaxisban. Én is jól bevásároltam, köztük ezt is :D
  • ffxi
    #957
    Mind a 3 rész 2000ft-ért dec. 31-ig. Én már megrendeltem.
  • Qwerty4
    #956
    Érdemes. :)

    Nem is tudom, hogy maradhatott ki eddig nekem ez a sorozat.
    Elbújhatnak e mellett a sok "szuperszónikus" Crysis és hasonló agyonhypolt tucat játékmenettel és grafikával rendelkező szemetek...

    (Most vagyok túl egy álom részen, ez is szenzációs volt.)
  • w77d
    #955
    én is most tolom. Már a végefelé járok, volt egy pár helyzet mikor majdnem befostam XD
    szerintem a PC-re kiadott legszaratósabb játék ez...
  • Aquir
    #954
    jó hír nekem, majd én is játszom:)
  • Qwerty4
    #953
    Ez a játék hihetetlen jó.Talán az Overture-nél is keményebb és hangulatosabb.
  • boti20
    #952
    Sziasztok !

    A penumbra Black Plague részét nyomom, de van egy kis gondom. A játékban éppen egy ajtót nyitottam ki egy retinakóddal / levágott fej / és egy ujjnyomkódolóval / levágott kéz /, majd amikor belépek az ajtón, töltés, és kifagy a játék. Hibaüzenet A Penumbra.exe hibát érzékel. A játékom gyári. Ha valakinek van már ezen ajtón túli mentése, azt kérem linkelje be ide, vagy küldje el a [email protected] címre, Segítségeteket előre is köszönöm!!!
  • ffxi
    #951
    Jah akkor bocs. Akkor megrendeljük :P
  • Seth
    #950
    Jah, ezt a 3 részt nagyon nehéz kronológiai sorrendbe rakni XD
  • Szeszmester
    #949
    Már megtették, Penumbra Anthology a neve.
  • ffxi
    #948
    Jó lenne, ha összeszednék az egészszet és 1 packban adnának ki. Mert így fárasztó kutakodni(megvenni), az idősorrend miatt.
  • tommyx
    #947
    valakinek nincs meg az anthology? mert kéne a szöveg és textúra magyarítás a requiemhez
  • Blekk Síp
    #946
    Hali!
    Remélem még járnak páran ide. :D
    Másnak nem volt olyan gondja, hogy a 2 vagy 3 logo után 2 fehér téglalap bejött és utána kidob a desktop-ra bármiféle hibaüzenet nélkül... :F
  • danieldrogba
    #945
    jaaa már meg is van :)) csak rá kellett a tűt húzni az alkoholra :)
  • danieldrogba
    #944
    hello

    látom majd fél éve nem járt erre senki, de remélem azért még valaki olvassa ezeket a sorokat... :)

    az a problémám van, hogy elkadtam és ezen a végigjátszás sem segített :(
    még valahol az elején járok, az a feladat hogy vérmintát kell venni a halott orvostól csak előtte a tűt meg kell tisztítani az alkohollal
    na most meg is van a tű és az alkohol is de hogy hogyan tisztítsam meg vele, na arra még nem jöttem rá :(
    gondolom valahova ki kellene pakolni... de hát sanszom sincs, nem tudom mi lehet a megoldás :(
  • Lerstal
    #943
    gyerekek :)
    http://cdgalaxis.hu/PC/16038/penumbra-athology.html
    boldog karácsonyt xD
  • Lerstal
    #942
    DVD-n*
  • Lerstal
    #941
    most fog megjelenni penumbra:anthology magyarországon! még az ünnepek előtt, 5000FT lesz. mind 3 rész magyarul , platinum edition :) de speciális cucc nem lesz benne asszem
  • Lerstal
    #940
    Penumbra anthology mikorra várható ?:) meg kell vennem.
  • DJ GamerGirL
    #939
    ehh :D
  • balee4
    #938
    Én meg nem is használtam helpet :D
  • DJ GamerGirL
    #937
    Szerintem a videós jobb, én ez alapján nem tudtam végigjátszani.
  • balee4
    #936
    Végigjátszás
  • DJ GamerGirL
    #935
  • zzeN
    #934
    ez a végigjátszása
  • koppim
    #933
    Én is ezt néztem, de ezek mind videók.
  • zzeN
    #932
    Így értette szerintem...
  • koppim
    #931
    Aki tudja légyszi mondja meg, mert nincs szélessávú netem és a youtube-on csak videók vannak.