182
  • Phat Smoker
    #22
    tudtátok, hogy a margarint csak egy molekula választja el attól, hogy műanyag legyen ?
    tovább tanulságos lehet az alábbi kisérlet is:
    helyezz el mondjuk egy pincében 1 tányér margarint + 1 tányér vajat.
    egy hét múlva nézz rá.
    míg a margarin értintetlenül pihen a tányéron, addig a vajat időközben ellepte mindenféle élősködő, bogár stb...
    hogy miért nem bántották a margarint ? mert ők sem szeretik a mű dolgokat!
    a sós, pörkölt földimogyorót is többek között ezért vonják be hidrogénezett növényi zsiradékkal, mely távoltartja a nem kívánatos "lakókat".
  • Fbn Lx
    #21
    pucusajt
  • Beast Machine
    #20
    flémtopig
  • REALista
    #19
    Mi a gond az állat zsiradékokkal?A szervezetnek szüksége van zsírra a lényeg a mennyiségen van.Egyébként tévedsz mert a margarin jóval egészségtelenebb mint a vaj...
  • Dynamic
    #18
    Olivás Bords Eve a királyság.
  • vegicsek
    #17
    A margarin egészségesebb, csakhát azt is állati zsiradékkal vegyítik, mert olcsóbb :/
  • bertino
    #16
    aahhahahaaaaaa :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • zoolee
    #15
    Ejj..Most nem tök mind1?
    1 szer úgy is meghalsz, most nehogy már az a 3 év miatt egyek olyat amit nem szeretek...
    Teavajtól pl elhányom magam:S
    Am a margarin sztem finomabb...Rama -nak a kék dobozos vackát szeretem.:D
  • autoszimulator
    #14
    Ha csak ezeken múlna, hogy rákos leszel, vagy nem.. De ezer meg egy hatás ér ezeken kívül, amelyik sokkal rákkeltőbb :D Amelyik ízlik, azt edd..
  • Rockynhooo
    #13
    én nem tom megkülönböztetni a kettőt :\ :D
  • praksi
    #12
    a lekvár, az a jó!
    (bár a kolbász kicsit furcsa vele, de meg lehet szokni)
  • Cat 02 #11
    Vaj

    Margarin
  • Cat 02 #10
    Mili ? :) én is csak azt eszek ^^

    1ébként ha jól vágom akkor a margarin = olaj csak pár hidrogénnel hozzádobva :D
  • hunbasser
    #9
    a delma mióta gyárt vajat?
  • REALista
    #8
    Ja és utálom a margarint...:D
  • REALista
    #7
    Egyértelműen a vaj.A margarin sokkal egészségtelenebb és ez már csak azért is poén mert a reklámok különböző szívbarát margarinokkal van tele.:D
    Egyébként ha jól tudoöm a margarint a háború idején találták ki a vaj pótlására...:D
  • hunbasser
    #6
    a kettő teljesen más... sokan a margarint is vajnak hívják,de ez már a 21.századi szocializálódás következménye,magyarul a gyerekek elég nagy része egy igen alacsony szintet üt meg iq-ban,persze ez nem az ő hibájuk,hanem a szülőké.

    egyébként margarin.de csak azért,mert már annyira hozzászoktam,hogy a vajat nem szeretem annyira.pedig finomabb(szerintem),csak hát kenyérre,zsemlébe,kiflibe,kalácsra margarint teszek mindig.nameg elég jó kis ára lett a vajnak,és az az igazság,hogy sok helyen már nem is lehet kapni.

    apám meséli mindig,hogy régen milyen jó volt,mindig vajat ettek,nem pedig margarint,és a vaj sokkal jobb volt.bár kinek a pap,kinek a papné.
  • Muki100
    #5
    Mi a különbség?
    Én ezekhez egyáltalán nem értek, elém rakják készen oszt edd meg.
    Én asszem delma vajat kapok és finom meg jó. Az amit ráraksz egy kenyérre szerintem sokkal "veszélyesebb" lehet de ezt valószínű csak az én korlátolt tudásom miatt gondolom így.
  • leho94
    #4
    Vajkrém X D
  • Petko
    #3
    mihez? egyszerüen ha nem kell akkor ne fogyaszd egyiket se... amúgy meg ha főzéshez kell, süteménybe stb. akkor inkább vaj szerintem
    a hidrogénezett ipari fost messziről kerülni kell
  • desigo
    #2
    egyél akkor disznózsírt
    100% natural
  • Cat 02 #1
    Nah szerintetek melyik a jobb?
    A vaj nem egészséges mert zsíros
    A margarin-tól meg megnő a rákképződés esélye ^^

    Sztetek ?