182
  • Phat Smoker
    #142
    szerencse, hogy nem azonnal hat ;-)
  • NessieGraf
    #141
    Tudjátok egyszer meghallgattam egy nagyon nagy tudású kínai orvos előadását. Ő azt mondta:

    - Gyerekek! Ha a C vitamin megfelelő táplálék lenne, Isten miért tökölt volna a naranccsal?

    Az ételekben sok összetevő van. Az együttes hatásuk a lényeg. És lehet sok mérgező összetevő ellenére sokáig élni. De nem mindegy, hogy hosszú élet betegen, nyomorékon, vagy hosszú élet egészségben, boldogságban.

    Én köszönöm a témaindítónak, hogy megtette. Mert törődik mindannyiunkkal. Irántunk való megbecsülésének jele, hogy segít felismerni, mekkora veszélyben vagyunk. Gondoljátok meg! A pulykák beledöglöttek a nekik készített margarinba. Az ember erősebb, de ez az erő nem végtelen!
  • LES FORZA INTER
    #140
    még nincs vége a napnak
  • Olcsy
    #139
    LoL???Sok értelme van ennek a fórumnak...XD
  • Mr_no_NaMe
    #138
    Alap vaj.
    [krumplipüré buzi^^]
  • Cat 02 #137
    Reggel margarint ettem, még élek xD
  • stoner27
    #136
    reggel suli előtt,kb 10 perc van a készülődésre,pont ezeket fogom elkészíteni xD
  • SG rock
    #135
    VAj! Abból is a legjobb a fűszervaj!
    Reggeli ajánlatom(nekem bevált :D) : fűszervajas pirítós,zöldségek(paprika,paradicsom,újhagyma) 100% narancslé .
  • stoner27
    #134
    azt bírom,hogy lehet közületek jópáran cigiznek(lehet,nem tom),de azért azon vitatkoztok,hogy vaj vagy margarin....
  • stoner27
    #133
    lekvár
  • bens
    #132
    vaj
  • ppk
    #131
    vaj drága, marad a margarin :-/
  • Rundstedt17
    #130
    vaj jó,margarin káros
  • kakaoskalacs
    #129
    *gyorskaja
  • kakaoskalacs
    #128
    a gyorkaja az emberiség alapköve :>>
  • smith09 #127
    Csak is a tea vaj, amióta megtudtam, hogy a szervezet a margarint nem használja fel csak úgy van. Erről ennyit

    A Meki meg rosszabb mint a margarinok összessége :)
  • LES FORZA INTER
    #126
    egyetek mekis kaját: hamarabb megöl mintha vajat vagy margarint ennétek, biztosan tudjátok mitől haltatok meg, és egyébként is
  • Pepsi Twist
    #125
    Sztem édesmindeggy melyik... így sem tudjuk hogy más termékben mik vannak és mik nincsenek...
  • Sadist
    #124
    Végülis ha PVC csövet szőrméhez, vagy a hajadhoz dörzsölöd, akkor elektromos töltése lesz. A sok okos szerint meg a margarin majdnem műanyag, úgyhogy a "hajadra kenheted" lehet, hogy azt jelenti, hogy vigyél rá töltést, és csak úgy fogyaszd, mert különben káros.
  • masoma
    #123
    sztem ajtó
  • n3whous3
    #122
    margarin : növényi "zsiradékkal" (hogy nevezik? :D ) van csinálva, ami egészségtelen, tehát az egész egy nagy szar
    vaj : ez meg tele egészségtelen fajta koleszterinnel, tehát szar

    VAGYIS EGYIK SEM =)
  • Fbn Lx
    #121
    van töltéssel rendelkező margarin is? :DD
    majd fogyasztás előtt 220-on kisütöm, hogy ne okozzon pangást az emésztőrendszeremben. lálmár :D
  • tigeroo
    #120
    Pszichológia. A természetes kiválasztódás mostis nagyon jól müködik, csak míg régen ezek a "hülyék" a sárban fetrengve haltak volna meg, most kis pénzmaggal képesek hóborttá alakítani ezt.
    Jó példa erre pl. a Lakótárs topic 1# hsz-e,
    vagy a sprektrumon ment valami kajafarmos műsor, ahol mindenféle ételundoros embert gyüjtöttek össze (ÉTELUNDOR bazze...a világ másik fele meg éhezik..volt benne egy nő csak fehér(!!) színű kajákat volt képes lenyelni, míg egy másik tinédzser fiú csak sültkrumplit evett..kést-villát nem volt képes használni)
    De kicsit elkanyarodtunk a témától:)
  • Cat 02 #119
    Legalább a látszat megvan, lehet h ha vkitől elvennék a C-vitamin tablettáit akkor megbetegedne de csak beképzelné

    pl van aki beképzeli h allergiás kajákra és ha eszik belőle és tudja h az akkor tényleg mutatja az allergiás reakciókat ha meg nem tudja és eszik belőle akkor nem. Bár ez nem tom h jön ide :D
  • tigeroo
    #118
    Volt egy idő amikor a fehér kenyérre meg a sültkrumplira mondták hogy rákkeltő. Szartam az egészre. Legutóbb a szennyezett guargumi botrány volt érdekes. Hirtelen mindenki minőségellenőr meg dietetikus lett, mintha eddig ambrózián éltek volna..
  • Lammer
    #117
    kosziekh^^

    (nem is olyan veszes... zold flora is kb ennyire jon ki ha fel kiloban gondolkozunk^^)
  • Sadist
    #116
    Bármire. Volt már valami, amire nem mondták még, hogy rákkeltő, meg meg hogy minden mesterséges szirszarral tele van nyomva? Az E betűs anyagokkal is volt már nem kis hisztéria keltés.
  • Phat Smoker
    #115
    konkrétan mire gondolsz ?
  • tigeroo
    #114
    én nem fikáztam. csak az ilyen szirszaroktól nemkell csodát várni
  • Sadist
    #113
    Hát nem tudtad? Mostanában az a trendi, ha fikázol mindent, amiben valami pici mesterséges is van, és nem 110%-ig természetes...
  • Phat Smoker
    #112
    .. a joghurtokat faforgáccsal készítik..
    itt gondolom az "epres" joghurtokra gondolsz :D

    mi a baj az "egészséges" magvakkal ?
  • tigeroo
    #111
    Nem tök mindegy? A mai szintezikus kaják világában, ahol a joghurtokat faforgáccsal készítik, a piroska szörp felét meg színezőanyag teszi ki szerintem mindegy hogy mit kensz reggel arra a falat kenyérre...
    Amúgy a mostani vaj sem "igazi"..a régi, igazi, tradicionális vaj a mostani teavajhoz hasonlított (íz és állag tekintetében).
    Az a baj, hogy a mai ember inkább ritka egészségtelen (és káros!!) kajákat eszik,majd bepuszil 1-1 bifidusz eszenziszt meg béres cseppet és elvan magának.. aztán csodálkozik hogy kéthetente gethes meg infulenzás.
    A földtúró parasztemberek meg lilahagymán és szalonán éltek, mégis 80-90éves korukig bírták a fizikai munkát...nem nyúlkaját, nem "egészséges" magvakat, nem gyorskaját ettek, hanem "csak" kiadósan de emelett hozzájutottak minden fontos anyaghoz ami a szervezetüknek kelett.
  • N o N a m e
    #110
    Vaj.. főleg a jó friss erdélyi vaj, amikor a tejfölet egy hétig gyűjtik, majd összekavarják jó sűrűre, megvárják amig a tej kifolyik belőle és kész a 100%-os házi vaj, majd házikenyérre kenve fogyasztható.
  • Sadist
    #109
    Igen, ezt mondom, hogy csak másolod ész nélkül... #102
  • Cat 02 #108
    Kémia részét csak bemásoltam, Johanna meg tényleg lol , 7 szer jelölték csak Nobel-díjra o.O
  • Sadist
    #107
    Jó, akkor csak neked:

    Ha valaminek elektromos töltése van, attól általában megpróbál megszabadulni. A susogós melegítőben ha mozogsz, akkor halmozódik rajta a töltés. Te megeszed a susogós melegítőd? Vagy csak káromkodsz egy nagyot, amikor hozzáérsz valami fém tárgyhoz, és egy kurvanagyot húz a kezedre?

    "Végül még a margarin kémiai rákokozó is lehet, ha az immunrendszer legyengül 70% alá."

    Aha. Szóval ilyen bemondásos alapon megy. Akkor én kijelentem, hogy maga az ISTEN vagyok, mert az istenfaktorom nekem a legmagasabb. Lehet hódolni.

    Johanna Budwig pedig, mint írtam, NEM kapott Nobel-díjat. Se kémiai, se béke, semmilyen Nobel-díjat.
  • Cat 02 #106
    "igaz, a margarin szép, lassú és alapos munkát végez a szervezetben"

    "Miért is?"

    sztem témába illő
  • Cat 02 #105
    Meg pár vasrudat h meglegyen a napi vas szükséglet
  • Sadist
    #104
    De gondolom te a napi C-vitamin kapszula mellé bedobsz néhány gombelemet is, hogy meglegyen a szükséges napi elektromos töltés bevitel...
  • Phat Smoker
    #103
    toljál ilyet a kenyérre:
    klikk

    hidrogénezett zsír nincs benne(!), ellenben tele van egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírsavakkal, végül de nem utolsó sorban koleszterin mentes, az omega 3:6 aránya optimális

    habár nem olcsó, de itt a pénzedért kapsz is valamit.