182
  • Cat 02 #182
    Az állatok az alkoholt se isszák meg, szal ez nem mérvadó xP
  • Tower Guard
    #181
    Ott a pont!
  • Phat Smoker
    #180
    egy aprócska kisérlet:
    tegyél ki egy tányérra 1 evőkanál vajat, a másik tányérra pedig 1 evőkanál mondjuk vaj ízű margarint.
    vidd le őket a pincébe, nézz rá pár nap múlva, míg a vajat ellepi mindenféle bogár és egyéb, addig a margarin érintetlenül marad.
    hogy miért ? mert azt a mű vackot, melyet margarinnak hívnak, még a bogarak sem eszik meg.
  • Tababo
    #179
    Igazad van.Fasza zsír az a király.A margarin meg gusztustalan.Szívbarát margarin...lol...akkor milyen lehet a nem szívbarát.XD

    Meg amúgy mitől szívbarát?

    Vegicsek nem bírom ki hogy ne szóljak.Nem és nem vegyítik állati zsírral.Pont az a lényege hogy olcsóbb a margarin mert mindenféle szart beletesznek.Olcsóbb az előállítása.

    Egészségesebb???????????????Dehogy az.Az állati zsírt könnyebben lebontja a szervezetünk.
  • OculusDei
    #178
    ja és vaj. az írek isteni vajat készítenek. itt csak ez van.
  • OculusDei
    #177
    kelj fel 30 perccel előbb. meg egy kicsit nyisd ki a szemed a szád előtt.
  • Cuchulainn
    #176
    Bizony, és margarint etettek a félméteres iraki tevepókkal is, ami éjjel lerágja a lábad, de meg sem érzed mert érzéstelenítő mérge van...
    Chain-mail emberek!!! Nem valóság...
    Amik ebben le vannak írva, azok akkora hihetetlen baromságok, hogy a szerzőre vadászatokat kéne rendezni... Gondolom valaki elolvasta az említett tudós egy írását, kiragadott belőle pár sort, meglocsolta egy kis szenzációhajhászással és feltalálta. Jól lehet vele riogatni az embereket, akik már egyébként is stresszeltek, mert e betűk úsznak az ételben.
  • Cat 02 #175
    Passz, nincs olyan h adatbázis mentése ?
  • akyyy
    #174
    Hogy lehet freeblogba importálni másik blogbóól?????
  • sz4bolcs
    #173
    A vajjal ott gyűlik meg az ember baja, hogy a mai átlag alatti minőségű silány bolti kenyérre és zsemlére szinte lehetetlen rákenni.

    Én ma próbálkoztam vele. A zsemle összeesett, olyan alakot vett föl, mint egy tál. (Mélytányérnak egész jól nézett volna ki a bableveshez..) Kb. 4 milliméteresre sikerült azzal összenyomnom, hogy kétszer áthúztam rajta a vajas kést.

    Komolyan ezek a mai zsemlék, mint a franciakrémes...
    Nem elég, hogy mindenféle zsírokkal kell az embernek küzdenie, még a zsemlével is összeakaszthatja a bajszát.
  • SG rock
    #172
    Nem kell feltétlenül hétköznap! Jó az hétvégén is.

    üdv.
  • Sadist
    #171
    Ugyanabból, mint a felső kategóriás cucc, csak nem méregdrága, hidegen sajtolt olívaolajból, hanem mondjuk napraforgóolajból készítik.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Margarin#Amount_of_fat
  • Phat Smoker
    #170
    a felsőbb kategóriás cuccokban elképzelhető, de bele sem merek gondolni miből állhat mondjuk egy doboz "gazdaságos" margarin a maga alig 100 forintjával, a többi 300 ft körülihez képest.
  • Phat Smoker
    #169
    nem igaz, mert a föld banán alakú! ;-)
  • vegicsek
    #168
    Egy margarinos dobozon ez az érték >1% volt.Néhány cikkben ez az értéket 1-2%-nak említik.Szerintem ezt kibírja mindenki...
  • Prank
    #167
    a Föld tényleg lapos: bizonyíték
  • Sadist
    #166
    Nem néztél utána. Nézd csak, még be is linkelem neked: http://en.wikipedia.org/wiki/Margarin

    De úgy nézem ez nálatok inkább hit kérdés, minthogy használjátok az agyatokat és kicsit gondolkodjatok...
  • Sadist
    #165
    Látom azért van érveléstechnikátok :)

    Nézd csak, leírok én is valamit: A Föld lapos.

    Tessék, a Föld most lapos lett, lehet vele vitatkozni, de mostantól így van, és kész. Majd elküldöm köremailben is, és akkor aztán biztosan és végérvényesen igaz lesz.
  • Rundstedt17
    #164
    a tartalom egyértelműen bizonyítja a tényt hogy a margarin egészségtelen,amit már jó fél éve tudok
  • Phat Smoker
    #163
    ühüm, ha te mondod...megközelítő értékeket is tudnál mondani ?
  • Phat Smoker
    #162
    nem teljesen mindegy ki írta ? a tartalom a lényeg!
  • NessieGraf
    #161
    Én szoktam használni. A pulykákról szóló idézet nem tőlem van először. De ha érdekel, utánanéztem és igaz. De ne fáraszd magad. Azt eszel, amit akarsz. Én meg úgy maradok egészséges, ahogy nekem tetszik.

    A topicot elindító jó szándéka akkor is vitathatatlan, ha egyesek elhiszik, hogy a mesebeli boszorka vállán ülő bagoly igazából sóletkonzerv és egy udvarias köszönömöt nyalizásnak gondolnak.

    És ahogy nagy tanítóm modta sokszor: Csá Gyíkok! Én leléptem!
  • vegicsek
    #160
    Ez egy időben így volt, de ahogy utánaolvastam, ma már a transzzsírsavak százaléka nagyon kevés a margarinban.
  • Sadist
    #159
    Ez a Barotányi Zoltán ez ki? Mert nekem csak egy mezei firkásznak tűnik.
  • Voltan
    #158
    De hát jön utánam! Lesben áll, és BUMM!
  • Phat Smoker
    #157
    hát ne edd! ;-)
  • Voltan
    #156
    Bassza meg, megöl minket a margarin! VÉGÜNK VAAAN!!!!!
  • Prank
    #155
    látom agy nélkül születtél...
  • stoner27
    #154
    yo van akkor,eriggy haza legelni,attól nem fogsz agyvérzést kapni
  • Phat Smoker
    #153
    ühüm, ha ez így menne....javaslom olvasd el te is az 50. hsz-ban belinkelt cikket a transzzsírsavakról.
    klikk
  • Sadist
    #152
    Még nem válaszoltál #145-re. Úgy érzem neked kellene előbb utánanézni pár dolognak, mielőtt valakit ugyanerre utasítanál...
  • NessieGraf
    #151
    Egyáltalán ekkora netes háttérrel nyugodtan nézz utána, hogy mi a különbség a valóság és a reklám között.
  • vegicsek
    #150
    Egyáltalán ki találta ki, hogy szar a margarin?
    Egyáltalán tudja itt valaki hogy készül a margarin?
    Kisajtolják az olajat, ülepítik, szűrik, és az ott megmaradt anyagból készítik a margarint.De azt se tisztán, mivel állati eredetű zsíradékot is kevernek hozzá.A margarin egészségesebb mint a vaj, mivel több telítetlen zsírsavat tartalmaz.
    Én így tudom...
  • Phat Smoker
    #149
    mert volna rosszat szólni, másnap megjelent volna nála a margarin maffia! :D
  • NessieGraf
    #148
    Veled lányom maj nem törődünk!
  • Cat 02 #147
    Az úgy volt h a rinocérosz szarv koktéltól megnő a férfiasság mérete, kihaló félben is vannak :S
  • Prank
    #146
    egy albán nobel-díjas szerint a margarinba őrölt rinocéroszszarvat kevernek, amitől megnő a szexuális teljesítmény és a fogyasztók fele agyvérzésben meghal, úgyhogy maradok a vajnál...
  • Sadist
    #145
    Pulykák, már megint a pulykák :|

    "A margarint eredetileg pulykák hízlalásához fejlesztették ki."
    vs.
    "Nem lesz rothadt vagy büdös, mert nincs tápértéke."

    Amúgy ha fel akarsz hízlalni valamit, akkor megmérgezed? Telenyomod olyan cuccal, amitől azonnal megdöglik? Szoktad használni az agyad? Úgy értem gondolkodásra. Mert eddig erősen úgy tűnik, hogy Einsteinnek igaza volt :|
  • Sempronius
    #144
    Újra terjed az interneten a margarin és vaj összehasonlításában a margarin hátrányait hangsúlyozó lánclevél. A lánclevél állításairól és a margarin-vaj vita ma aktuális tudományos álláspontjáról az Országos Élelmiszerbiztonsági és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) főigazgató-helyettesét, Zajkás Gábort kérdeztük. "Ez a lánclevél akkora blődli, hogy nem érdemes foglalkozni vele, az állításai egyszerűen hamisak, így vitázni sem érdemes velük". -aszem ennyi..#92hsznél a link folyt.

  • stoner27
    #143
    ez annyira megható volt xD ülj le fiam,1-es