102
  • Enlight
    #22
    Mondjuk a dolog nem teljesen kockázatmentes, de én komolyan úgy vettem észre, hogy nincsen szükségem rá, nem járok se crack-gyűjtő oldalakra, se animalszexet nézni, letölteni se töltök sokat, azt meg relatíve biztos forrásból. Ha az ember összeszed 5-6 évnyi netes tapasztalatot és van egy csöppnyi magához való esze, akkor szerintem simán el lehet lenni vírusirtó nélkül.
  • Ari18
    #21
    Így van én sem használok vírus írtót, minek aki "tud" netezni annak nem nagyon lesznek vírusai.
  • tomcsa4
    #20
    Öö még annyit, hogy otthoni felhasználüknak nem az Ultimatet, meg nem a Bussiness-t adják. Nekik ott a Home Basic, meg a Home Premium (de már ez is terjedelmes). Akik játékra szeretnék használni, azok Home Basic-et telepítsenek szvsz és azzal nézzék meg.

    Ja és ez a DX 10 béta még szerintem. Meg nem igazán váltanak, mivel a GF 8600 sorozat összes tagja nagyon szar, Radeon 2600 sorozat összes tagja nagyon szar, nézzétek meg a specifikációit, nevetségesek. Ezek DX 9-re készültek!
  • Ari18
    #19
    Teljesen igazad van.Én már majdnem fél éve használom és kifogástalanul működik.Egyszer sem fagyott le.Nekem pl sokkal gyorsabb a kicsomagolás meg ilyenek mint xp alatt.A másik meg amitől bekattanok hogy: "hű de sok ramot zabál" hajjaj most hogy emelkedtek az árak 5eFt 1GB ram.hatalmas ár....aki fejlődni akar az ne egy 50eFT-os géppel próbálkozzon.Nagyon sokan még nem is próbálták csak írnak össze-vissza hülyeségeket róla.Nagyon jó a Vista.!!!!!!!!
  • Enlight
    #18
    Mire akarsz kilyukadni azzal, hogy 2007-es gépem van? Én pusztán arra kívántam utalni, hogy egy középkategóriás gépen a játékok gyorsabbak, mint XP alatt, és maga az oprendszer is gyorsabb (ha nem is drasztikusan).
    A biztonság engem addig nem izgat, virusirtó nélkül elvagyok már cirka 5 éve (egy darab vírusom nem volt azóta), tűzfalnak csak a beépített wines tűzfal meg egy gyenge router-tűzfal van, antispywaret szintén nem használok, tudom hova kattintok. :) Szidjon aki akar, egyetlen ártalmas jószág nem került még a gépemre. Igaz, ez én vagyok, lehet, hogy ettől még a Vista biztonságilag egy kalap szar, ezt nem tudom sem megerősíteni, sem megcáfolni.
  • Csaba42
    #17
    Csak okoskodnak, mert ettől hozzáértőknek hiszik magukat. De aki tényleg használta a Vistát, azok előtt simán leírják magukat. A szánalmasak.
  • Csaba42
    #16
    "Ki a fa*zomat érdekli az SP1.AMig a vista egy bugos ratyi játék platform marad (dx10) játék nélkül, addig tőlem már az sp5 is jöhetne warezéktől..."
    Látom, a flúgos Vista-ellenzők már megint hozzák az SG színvonalat. Gratulálok! Adnék egy tippet: ki is kéne próbálni, és nem csak pofázni. Ráadásul éppen azt felejtik el, hogy az XP sem aranyérként kezdte a pályafutását, és sokan csak az SP2 után tértek át rá. Akkor is ment a fika orrba-szájba, ész nélkül, mert ez már a trendy, ezt kell csinálni, mert menőmanó dolog, és mekkora kőkorszaki szaki az, aki fikázza a Vistát (még ha süt róla, hogy valótlant is állít). Ennyit róluk, a sz*rháziakról.
  • tomcsa4
    #15
    Én biztonsági szempontból nézem és úgy rossz, nagyon rossz!

    Aham, fasza géped van. Azt vágod, hogy neked 2007es alkatrészeid vannak? A Vista min (a legkisebbnek) meg 1GHz és 256/512MB ram, meg egy DX9es VGA.
  • NEXUS6
    #14
    Azért tök nevetséges ez a M$. A nagyobb Linux disztribekből félévente adnak ki olyan különbségű verziókat, mint amit az ember az XP -> Pista között megtapasztal. És az is igaz, hogy telepítés után van egy tökéletes géped irodai alkalmazásra. A biztonsága is fényévekkel jobb mint a Windózé.

    A legújabb Fedora indítás után nálam olyan 80MB-ot zabál le a gép fizikai RAM-jából, nem 400-at mint a Pista.

    Na most a M$ kiizzad magából 1 év után egy sörvíz pekket.

    Nevetséges!;D
  • Dark Angel 666
    #13
    Az az oldal nem obiejtív , még csak megnézésre se méltó .
    Magyarul megmondva az oldal készitője nyalja a MS seggét , de azt szép fényesre.
  • Enlight
    #12
    Nekem abszolút középkategóriás gépem van (X2 5200+, 2GB RAM, HD3850) és már ezen is gyorsabb a Vista az XP-nél, pedig még SP1 sincs fent. A játékok dx9-ben gyorsabban futnak, dx10-es összehasonlításnak meg nincsen értelme, mivel az XP alatt nem megy. Hozzáteszem, ez az oprendszer nekem 1x fagyott le, pedig november óta nyúzom. Akik szidják a Vistát, azok szerintem két okból teszik:
    1. nincs jobb dolguk, okoskodnak, vagy nem értenek az oprendszer beállításához, konfigurálásához, karbantartásához.
    2. lassú gépen próbálták használni... na így valóban nem sok értelme van.
  • warrior28
    #11
    Mekkora baromságokat hordassz össze: 40%-al lassabb, képzelem min próbáltad ki... Elbaszott memóriafelhasználás-mivan? Olvasgass itt egy kicsit: winportal.net
  • DjDano
    #10
    Nézzél tükörbe igenis primitív vagy! Mi az hogy 40%-al lassabb? Ha nem szemétbe való konfigra rakod fel akkor még gyorsabb is mint az XP!

    A többi személyeskedő, káromkodó mocskolódásodat nem minősítem... a szavaid magukért beszélnek.
  • Kaadi
    #9
    A SP1 csak a OEM BIOS-t emulalo torest semlegesitette, akinek moddolt BIOS-a van, az nyugodtan telepithet. Eleg ciki lett volna, ha az igazi OEM aktivalast semlegesitettek volna, mivel akkor sok Acer, Lenovo es Dell kliens ebredt volna fel kaloznak titulalt oprendszerrel.
  • Su0my
    #8
    kit érdekel, hogy mi izgat téged?:)

    "primitív szinvonal...birom az ilyen korlátolt pirossegűeket."

    :) bár nem akarok felelőtlen tanácsokat adni, de néha nézz már légyszíves tükörbe
  • who am I 7
    #7
    "értelmi színvonal megint a tetőfokon... "

    Igen?Jó, akkor már légyszíves sorold pontosan a fixeket az újításokat és a kompatibilitási gondokat, h mit csináltak meg milyen nagy programokkal műxik minimum olyan gyorsan mint az xp (TUdok párat amivel összeakad eleve + min. 40%kal lassabb,+ a memória felhasználás megint elbaxott).Az meg, hogy hülye vagy arról nem tehetek.Próbálják?Akkor most ezzel oldják meg, vagy csak próbálják te sügér?Mert, ha ezzel 100% megoldják akkor mondok csak ellent magamnak.De te nem ezt mondtad...szóval igen, a színvonal megint csak a béka segge alatt.És én meg úgy számolom, h ezzel NEM oldják meg.És nagyvalószínűséggel nekem lesz igazam TE SG CSILLAGA SZELLEMI mélyrepülő.A másik meg, h jön a win 7-es is és a dx11is a jövőben és a vistát nem épp hosszú távra tervezték.ÉÉÉÉSSSSS AKKOR még nem beszéltem a játékokról.Megemlítenéd milyen FULL dx10.1-es játékok vannak a piacon, ami nem "hekkelt" dx9-es?és nem az nv által lefizetett cégek készítették?Hányat tudsz mondani ami megjelenik minimum fél éven belül és minőségi termék lesz?

    primitív szinvonal...birom az ilyen korlátolt pirossegűeket.
  • ProGabe #6
    "Ki a fa*zomat érdekli az SP1.AMig a vista egy bugos ratyi játék platform marad (dx10) játék nélkül"

    te szimplán ellentmondasz magadnak.pont ezzel próbálják megoldani,hogy ne legyen az!értelmi színvonal megint a tetőfokon...
  • Tinman #5
    Grat... jó a primitív színvonalad :-D
  • Ferrer
    #4
    Na de hát az XP jobb.. :O
  • fixpont
    #3
    Itt ez a primitiv szinvonal minden napos?
  • who am I 7
    #2
    Ki a fa*zomat érdekli az SP1.AMig a vista egy bugos ratyi játék platform marad (dx10) játék nélkül, addig tőlem már az sp5 is jöhetne warezéktől...Csak lássam értelmét.Majd ha frissíti magától, akkor felrakom.Annyira de qvára nem izgat.