49
Szal...
  • Loál János #49
    #47
  • tigeroo
    #48
    sephi kérjük a megoldást :d
  • Loál János #47
    Sephi!
  • Fabio Capello
    #46
    És még mindig nincs itt a megoldás.... :D
  • joebacsi
    #45
    "hogy mégis az"
    ha olyan nagyon egyértelmű, és a #29 nem megoldás, akkor mi az ami azt kizárja?
    mert én nem találtam semmit a feladat szövegében, aminek ne felelne meg...

    (ugyanez áll a #44-re is, ha az se lenne megoldás)
  • Count Adyn
    #44
    Szal...
    Akkor a szám eleji 0-k miatt a 2 es bontás tűnik valószínűnek, mint ahogy már irta is valaki. Ha megnézzük igy lebontva, és kizárjuk azoat a számokat amik nem felelnek meg az 1<an>49 követelménynek, akkor marad a
    02,03,08,14,20,22 hat tagú számsor.
  • fifi
    #43
    jaja ezt kérdem én is... nem pontosan tették fel/fordították le a kérdést sztem...
  • bens
    #42
    "Ezekből a számokból kéne kialakitani egy hat jegyu számsort 1 és 49 között."

    ok. 2, 3, 4, 5, 6, 8 ez egy hat jegyű számsor, 1-49 közt és ezekből van kialakítva. megoldottam 2 perc alatt... -.-
  • fifi
    #41
    "Ezekből a számokból kéne kialakitani egy hat jegyu számsort 1 és 49 között."

    itt nincs valami félrefordítva?
  • guardian hero
    #40
    Ahhoz képest egy találatot ad rá a google, ezt a topicot.
  • guardian hero
    #39
    "Ezekből a számokból kéne kialakitani... "

    LOL, még a feladat sincs egzaktul megfogalmazva, akkor mégis mit vársz? :)

    Először találjam ki, hogy mi a feladat egyáltalán, aztán meg találjak a saját feladatomra egy megoldást?
  • Sephi
    #38
    Elterjedt rejtvény.
  • mafy
    #37
    esetleg leírnád a megoldást?
    lehet, hogy van aki kíváncsi lenne rá. ( pl én)
    kösz
  • Sephi
    #36
    Attól, hogy fogalmatok sincs, hogy kell megoldani, nem kell itt okoskodni. Del topik akkor...


    Mas miért tudta?
  • Super Saiyan
    #35
    sztem kb olyan mint ez: irj 10 jegyű számot 1 és 0 között, de az 1, és a 0 nem lehet benne :\
  • n3whous3
    #34
    Mit mondjak, az nem matematikus, aki nem egzakt módon írja le a feladatot...
  • Sephi
    #33
    Igen, sajnos tényleg enm egyértelmű a feladat de az a rohely, hogy mégis az. Hagyom meg kínlódni a népet egy picit és aztán leíróm.
  • Palinko
    #32
    Ja tényleg olyan a példa, hogy ha A helység B től 100 kilóméterre van, C helység B től 20 kilóméterre és tegnap nem esett esső akkor hány éves vagyok? Keverjük bele még Pistikét aki rájött, hogy 44. De miért? Mert a bátyja 22 és félhülye.
  • ColdFire
    #31
    itt lakik?
  • PetruZ
    #30
    Ja, ja, akármilyen számsort ki lehet hozni, ami megfelel a kiinduló feltételeknek. :) Ezért írtam, hogy hiányzik még valami, mert nem tudjuk, hogy melyik számsor miért "jó" és a többi miért "rossz".
  • joebacsi
    #29
    ellenben a számsorok max elemszáma 6

    szal ha szimplán összeadjuk a megadott számsorok azonos elemsorszámú elemeit, lesz 6 szám:


    tuti nem ilyen gyógy megoldása van, de ami feltételeket leírtál ez is simán lehet megoldás...eléggé buzi elvont egy feladat :)
  • Sephi
    #28
    Volt egy kis idom , és utána néztem neten is a ennek. Meg a wikipedi sem tud semmit Nagul-rol...
  • PetruZ
    #27
    Nem tudom, nekem az triviális volt elsőre is, tehát közöttük kell keresgélni. :)
  • Sephi
    #26
    Mi mar alapból ott akadtunk el mert ugye hét számsor van és neki hat szám kell :D
  • PetruZ
    #25
    Oké, akkor bizonyára nem véletlenül vannak páros darabra kiegészítve a kezdő nullákkal. :)
  • NEOreg3
    #24
    [1;49] (eleme az egész számok halmazának)

    [1;49] (eleme az egész számok halmazának)

    [1;49] (eleme az egész számok halmazának)

    [1;49] (eleme az egész számok halmazának)

    [1;49] (eleme az egész számok halmazának)

    [1;49] (eleme az egész számok halmazának)
  • Sephi
    #23
    Nincs. Ha kivan be scennelem neked az oldalt, hogy lásd te is. Nekünk is furinak tűnt.

    "Olvass a sorok kozott"

  • PetruZ
    #22
    Nincsenek elírva a számok? Mert ha nem, akkor nem számokról van szó (a "0" kezdetű miatt).
  • Sephi
    #21
    #20
  • Sephi
    #20
    Könyvéből másoltam ki szó szerint. Ot személyes csapat megoldotta... azaz mi.

    Mast mi sem tudtunk szóval ez van.
  • Borgi
    #19
    arról foggalmam sincs miért nem fért el a "matek feladatok" topigba, miért kellett ennek IS egy uj topikot nyitni, kedves topignyit(ogat)ó! :C

    nézegetem már egy ideje hogy mi lehet benne a csel. de nekem foggalmam sincs. igazándibl nincs is megadva mit kellene csinálni. ugy öszekevergetni a számjegyeket hogy hat szám jöjjön ki? esetleg osztani, szorozni őket? más számrendszerekben gondolkodni? közönséges törtekben? (függvényekben? komplexszámokban? o_0)

    de az érdekelne, hogy te mirejutottál?
  • PetruZ
    #18
    Tudnál forrást adni, hol jelent meg a feladvány? Sztem kimaradt valami.
  • Sephi
    #17
    Én irtam el. Bocsánat. Tehát kell hat darabb szám 1 és 49 között.
  • Super Saiyan
    #16
    sztem eltaláltad "1 és 49 között.", a 0 az 1 alatt van :)
  • PetruZ
    #15
    Hat elemű számsort, nem? 1-49 között nehéz lenne hatjegyű számot találni. :)
  • Count Adyn
    #14
    1
    2
    10
    15
    17
    22
  • cenobite
    #13
    A 142253 kivételével mindegyikben van 0. Tehát akkor azok nem jók?
    Nem értem a feladatot...
  • sweech
    #12
    mert a 0 mi, ha nem szám? :C
  • Sephi
    #11
    Nem.
  • Sephi
    #10
    Hat darab számot kell beirni. Mi az a két nulla ott?

    Amúgy nem jo.