17
  • dez
    #17
    Plusz sokkal összetettebb és élethűbb lenne a fizika. Ma az a 30-60% prociidő is csak igen egyszerű modellezésre megy.
  • JTBM
    #16
    A physics proci hatalmas űrt tölt be, kb. akkora hiányt, mint anno a T&L, amikor még nem volt.
    Ma minden játék újraírja a játék fizikai modelljét.

    Ha ezt is sikerültni szabványosítani, akkor:
    - A CPU teljesítményének 30-60%-a felszabadulna.
    - A játékok elkészítésének költsége és ideje is csökkenne.
    - A játékok progamozásának minősége javulna, kevesebb lenne a bug.
  • lee56
    #15
    lol Abu, már paranoiás lettél, bár ki tudja, lehet tényleg figyeltetnek a zöldek
  • Abu85
    #14
    Mert nem használják...
    Ebben közrejátszanak egyéb dolgok is, de nem szeretnék róla beszélni, mert levágják a futyim.
  • Gerygrey
    #13
    Az igazi előrelépést a DirectX 11 megjelenésétől várják

    Pont valami ilyesmit olvashattunk a DX10-ről is. Őszintén megvallva, mióta Vistát használok (5 nap), nem vettem észre hogy olyan jó nekem...
  • Abu85
    #12
    A dolgok jelenlegi állása szerint várható egy újabb DX verzió még 2010 elött is.
  • szvini
    #11
    jaj, nekem hülye fizikai kártya, a végén nem is kell proci a gépbe :), mindenre lesz társprocesszor :D, még a társprocesszornak is társprocesszora lesz, hogy ne unatkozzon ott egyedül a magányban.

    AMugymeg itt ez a sok magos procik manapság, van ott bőven erőforrásn sztem, és a hogy lent irták
    "Ami az Ageia útitervét és terveit illeti, ezt valószínűleg egy laza mozdulattal a szemétbe hajítják"
    ez szerintem sem kétséges :)
  • who am I 7
    #10
    Igen, a Crysis tökéletesen kihasználja a DX9 összes létező funkcióját maximálisan (dx9hekk)...UT3 is...meg még pár cucc.Szóval beletrafáltál a dx9-et már maximálisan kihasználjuk.A dx10 az NV miatt úgy tűnik vakvágány...Eddig..Pár játék már jön rá, de dx11-et 2010 előtt ne várjatok...Ez tuti.
  • mcganyol
    #9
    "Ami az Ageia útitervét és terveit illeti, ezt valószínűleg egy laza mozdulattal a szemétbe hajítják"
    Igen, ez több mint valószínű. R.I.P.
  • Mike
    #8
    hm... akkor lesz fizikai chip az nvidia kártyákon? tetszene :)
  • Sanyix
    #7
    Ami mégis jobb mint az "ERROR: directx x.y required, the program will close"
  • dez
    #6
    "a Havok FX motort a közelmúltban az Intel vásárolta fel"

    Már azt hittem, a Havok céget, mert cégeket szoktak felvásárolni (azaz a részvényeiket). Termékeket megvásárolnak.

    A Havok FX egy kisebb, DX9 szintű GPU-kkal is minnél könnyebben támogatható subset volt a fizikai szimuláción belül, ami néhány spéci effektre korlátozódott. Az Ageia-féle Physixnak (mint API) megfelelő Havok Physics a Havok kezében maradt, és mivel a legtöbb külső fizikai szoftvert használó program az utóbbit használja, ezt lesz érdemes hw-esen támogatni a jövőben.
  • roliika
    #5
    Aztán majd megint lesznek ilyen elfajzott kártyák.

    Hogy azt mondja ok DX11 vagyok, de csak szoftveresen...vagyis engedem én ezeket a számításokat, de nem én oldom meg, hanem majd a proci izzadjon amíg én hűsölök.
  • Rolesz
    #4
    dx11 OMFG :D Ha a DX9-et kihasználnák én lennék a legboldogabb ember a Földön XD
    Az jó hogy megvette az NVida az Ageia-t,mivel eleinte az atival(most már amd) együtt tiltakozott ,hogy semmi értelme és nincs szükség rá.
  • kernerster
    #3
    Heeee??? Eljárt felette az idő!!!! Már több mint egy éves!!!! Mit képzelsz, hogy csak úgy két évig nem veszel új gépet? Legalább félévente cserélni kéne a vasat, én mondom!! Mert az már tűrhetetlen, hogy az emberek nem akarnak 250kilót gépre költeni évente. Nem igaz hogy nem tudnának, csak van mindenkinek 1000 eurója otthon, vagy nem??? Hülye proli magatartás az ilyen.....

    Csak próbáltam ironikus lenni, komolyan ne vedd
  • Marko001
    #2
    Pár év múlva meg már a dx11 is régi lesz. :)
  • 1hengeresVmotor
    #1
    hmm dx11 még a dx10 is új...