25
  • katonalevi
    #25
    szemeleyesen orulnek ha a google es a yahoo egyesulne , igy a yahoo mailen belul jobb lenne a kereses , s szerinetm elekrulhetetlen lenne h a google "designosodjon" egy kicsit , nem a kerso oldalra gondolok .Szerintema kereso oldal megvan jol ahogy van design nelkul igy gyorsabb a kerses ...
    jah szerintem a gyerek neve lehetene yoogle is
  • Vogel
    #24
    ez olyan mintha ati meg nvidia egybesülne :)
  • Ghoosty
    #23
    Az op rendszer piacon azért nem tudja senki megszorongatni, mert évek óta gyakorlatilag monopol helyzetben van.
    A szoftverek nagyrésze megvan windowson. Ezért mindenki azt használja, mert azon mindent tud csinálni. Ráadásul még a leghülyébbek is tudják használni.

    Én jobban örülnék, ha egy free nyilt forráskódú program lenne a legelterjettebb, de hát ez nem mostanában lesz.
  • archkoven
    #22
    Ha Google-Yahoo egyesülés monopolium létrehozását jelentené amit a versenyszabályok tiltanak, tehát szerintem ez nem vihető véghez. A versenynek úgy gondolom jót tenne, ha a yahoo oldalán megjelenne egy tőkeerős cég mint az microsoft. Ez persze a google-nak nem tetszik, félti a pozícióját, tudja, hogy amibe az ms belefog ritkán szokott kudarccal végződni, előbb-utóbb sikerre viszi. Elég csak megnézni, hogy az xbox-nak már a második generációja mekkora gondot okozott a sony-nak ami addig szinte egyeduralkodó volt a piacon. Az op-rendszereket már említeni sem érdemes, ott teljes a fölény, még az ingyenes op-renszerek sem tudják megszorongatni.
  • Lazarus
    #21
    Dupla munka
  • homeless
    #20
    Soha nem fog egyesülni a google meg a yahoo, nem is értem miért ezt a címet adták a cikknek. A google csak segít a yahoo-nak, hogy ne kelljen elfogadnia a microsoft ajánlatát.
  • gkalcso
    #19
    Az nem megoldás, hogy bejelentkezés nélkül js mentes az oldal, ha belép a user, akkor meg nem?
  • turul16
    #18
    Google ads legfőbb bevétele.
    Google Office plusz szolgáltatási és pénzesek.
    Google Enterprise server.
  • Ferrer
    #17
    Valaki! A Google miből szerzi a bevételét, ha mindent ingyen adnak? Nem értem.. :O
  • sonicXX
    #16
    Hát én még életemben nem drukkoltam egyetlen piaci manőver tekintetében sem az MS-nek, de most úgynéz ki ez lesz - mindazok ellenére amit személyes véleményemként gondolok a cégről. Ha görögdinnyék potyognának az égből két hónapon át, akkor is ezt az álláspontot tartanám.
  • sonicXX
    #15
    No, akkor az utolsó mondatomat leírom pontosabban, mert ebből úgyis az lesz hogy hülye vagyok. Arról van szó, hogy kb két éve kezdett szélesebb körben megindulni a web2-es technológia háttere, ami a felhasználók felé leginkább arról ismeretes ugye, hogy az egyes tartalmak elérésekor az oldalnak csak egy specifikus része frissül, amit általában JS-sel érünk el mi gonosz kockafejű fejlesztők (:P). A web2 fícsörök ára az, hogy szinte nonszensszé válik keresőbarát oldalt csinálni, mivel a gugli nem dolgozza fel a JS-t. Minden megrendelőnek elemi érdeke, hogy minél jobb helyre kerüljön a keresőkben az ő oldala, így közvetetten a keresők leszorítják az internet azon technológiáit, amelyekkel drasztikusan lehetne csökkenteni a sávszélességet, a szerverek terheltségét, illetve lehetővé teszik a felhasználói élmény fokozását (mivel kevesebbet kell várni arra, hogy a kívánt funkció betöltődjön). Ezzel pedig gyakorlatilag kicsesznek mindenkivel:
    - A fejlesztő szívhat azzal, hogyan tegye az oldalt SEO szempontból lehetőleg elfogadhatóvá
    - A kereső emberek szívnak, mert nem találják meg annyira könnyen a keresett tartalmakat ha azok pl az Ajax miatt nem dolgozhatóak fel a keresőmotorok által
    - A felhasználó szív miatta, mert csak korlátozott funkcionalitást kap egy gyors és intuitív felület helyett
    - A megrendelő cég szív, mert a fenti három csoport szív
  • Kaadi
    #14
    Szerintem még legalább egy cég rá fog licitálni a MS ajánlatára, csak azért, hogy a Microsoftot előnytelenebb helyzetbe hozza. Látszólag a MSnak nagyon kell a Yahoo, és ezt sok befektető ki is fogja használni.

    PS: a Google részesedése meg csak 43%-51% körül mozog (attól függ kit kérdezel és mit mérsz, hol). A Google erős az USA-ban, de gyengébb Európában mint a MS. A kicsik mindig elvisznek kb. 15%-ot a teljes piacból.

    A MS-Yahoo páros jócskán megverné a Google-t internetes email szolgáltatás terén, valamint az üzenetküldő programok piacán. Ugyanakkor a Yahoo-Google páros kb.70%-át uralná a keresési hírdetéseknek.

    Érdekes lesz a végkimenetel.
  • sonicXX
    #13
    Valamivel több mint egy éve használom. Nem a szolgáltatások számával van bajom, hanem azzal, hogy a gugli szarik a web2-re magasívből, és ezzel igen nehéz helyzetbe hozza az egész internetet.
  • sonicXX
    #12
    Egész biztos, hogy a három cég nem fog egyesülni. Nincs az a gazdasági versenyhivatal amelyik ezt jóváhagyná. Ugyanígy a google-yahoo sem lehet keresztülvihető. Még az MS-yahoo is necces, de keresztülvihető azzal az indokkal, hogy a keresőpiacon ez fokozná a versenyt.

    Ha az ms megveszi a jáhút, akkor valszleg a saját keresőrendszerével fogja egyesíteni elsősorban. De az se hatna meg, ha maradna az eredeti neve, mert sztem utoljára kb 10 éve kerestem bármit is yahoo-n. Ennek az egyesülésnek viszont én mindenképp örülnék - de nem akarom magamat tovább ismételni.
  • gkalcso
    #11
    Ezt ismered?
  • sonicXX
    #10
    A gugli csak maradjon szépen csendben, jobban tenné, márcsak PR szempontból is... A kereső és ahhoz kapcsolható piacokon így is már monopol a helyzete, vagy afelé tart erősen. Remélem hogy az MS megveszi a yahoot, mert kezd már elegem lenni nagyon a gugli hegemóniájából. Verseny kéne és ehhez az MS szerintem tudna annyit lökni a yahoon, amennyit kéne. Amíg az ember csak keres a guglin, jobbára nem talál benne kifogásolni valót, de mint webfejlesztő hát bizony sokszor kívánom a pokol legmélyebb bugyrába ezt a (bizonyos dolgok tekintetében) web-technológiai dinoszauruszt...
  • magus4884
    #9
    Na az lenne a nagy szám ha mind a három cég egyesülne!!Addig variálnak egymásal míg megveszik egymást,persze élükön a Microsoftal:)Egyépként én azt mondom ugy lenne a legjobb ha mindenki maradna külön-külön,és én a legtöbször a google-t használom és remélem nem egyesül senkivel.HA egyesűlne a három cég akkkor mi lenne a keresö neve talán pl:MS-goo-yooh?De majd kiderül milesz,de nem hisszem hogytörténe a két kereső közöt egysülés,de majd meglátjuk:)!
  • Chris05
    #8
    Most a "Góg" (Ahogy apósom mondja) a piac 75 %-át uralja, a Yahoo 16%-ot, a Microsoft 3-at. Kérdem én - amit mások is kérdeztek - miért fél a Google, hogy esetleg monopólhelyzet alakul ki a 2. helyezett majd 20%-ával? Nevetséges. (Egy Google szimpatizáns vagyok egyébként).
  • Chris05
    #7
    Azért a cégeknek több pénze van, mint a magánembereknek, bármíly meglepő.
  • PrisonMan
    #6
    Méghozzá 45 milliárd (!) áldozna érte!
    Amúgy a Google-nek honnan lenne ennyi pénze? Bill Gates tudná csak megvnni magának
  • DompR
    #5
    És hogy hínák a gyermeket? Goo-hoo? xD
  • Inquisitor
    #4
    Egyesül? Lol. Hát amennyiben egy pár tonnás ragadozó, meg a pár centis kishal "egyesül" úgy értem, de különben ... ;)
  • bvalek2
    #3
    Google részvényt! Microsoft nagy sz@rban lehet, ha erre a lépésre kényszerült
  • janicroft
    #2
    vegyünk részvényt! :-D
  • bertino
    #1
    ahhahahaaaaaaaaa