219
  • babajaga
    #99
    Tudod az én logikámat úgyse éred fel. A gyilkosnak is más a véleménye mint az áldozatnak.Én a vallást gyilkosnak nevezem, az emberi gondolkodás gyilkosának.
  • balee66
    #98
    Ok.
    És mit szóltok az olyan dolgokhoz, mint telepátia, tisztánlátás, a tulpák, szellemek, emlékek az előző életekből, földön kívüli entitások?
    (tisztelettl: nem szeretnék vitatkozni, csak a véleményetekre vagyok kiváncsi)
  • babajaga
    #97
    Anyagtól van.
  • arrakistor
    #96
    bizonyítani csupán annak az ellenkezejőt kellene
  • balee66
    #95
    Hogy bizonyítanád be, kétséget kizáróan?
  • babajaga
    #94
    Semmiből nincs semmi.Atomok csoportosulása az ember is és minden csak azután jön.Nem lenne világ ha nem lett volna anyag. Az anyag öröktől van és mindíg lesz, és mindíg ugyanannyi.
  • balee66
    #93
    Amúgy meg az egész vallás vs materializmus dolgot félre kéne tennünk már így, ebben a formában, ahogy most van.
    Ideje lenne már megtanulni felelőséggel gondolkodni és cselekdni, és nem isteneket, démonokat vagy a rossz körülményeket hibáztatni saját hibáinkért.
  • arrakistor
    #92
    a tudat is anyagból van.
  • Wattancsu
    #91
    Babajaga, csak sajnálni tudlak. Miért fáj az neked, ha vkik másképp gondolkodnak, mint te? Mi az oka ennek a rosszindulatnak? Ráadásul az érveid nagyon gyengék. Ha már annyira ragaszkodsz a "tényszerűséghez", légyszíves mutass nekem egy felmérést, közvéleménykutatást, ami bizonyítja az alábbi mondataidat:

    "Dehogy tudják. A legtöbbjük azt állítja az életére is esküdve hogy minden szó úgy igaz ahogy le van írva. Elvonatkoztatás? Ugyan."



  • arrakistor
    #90
    az elovúció szupernormális mutációk sorozata
  • balee66
    #89
    A tudomány szélsőséges védelmezői semmivel sem különbek, mint az elvakult hivők.

    babajaga: szerinted melyik volt előbb, a tudat vagy az anyag?
  • arrakistor
    #88
    csak egy pontosítást kérnék tisztelettel cikk írójától:

    genetikai mutáció: minden esetben olyan abnormális degeneráció amely legkésőbb néhány generáción belül kihal, de rendszerint még az életében, a hátrányos tulajdonságai végett.

    _szupernormális_ mutáció: olyan tulajdonsággal ruházza fel a mutáció alanyát, amely arra nézve semmilyen hátrányos megkülönböztetéssel, tulajdonsággal nincsen a génom normális variánsaival szemben, vagy éppen ellenkezőleg, előnyös tulajdonságokkal rendelkezik.
  • babajaga
    #87
    És az állatot nem olyan értelemben használtam mint kutya majom stb hanem nem méltó az ember névre.
  • babajaga
    #86
    "elveszi az emberektől a reményt hogy a haláluk után még lesz "valami"

    A magyar televízióban egy pap pár éve a következőket mondta: a földi élet a siralom völgye, az igazi tartalmas élet a halál után jön. Én azt mondom ez egy állat!
  • babajaga
    #85
    "A vallásos emberek azt mindják hogy a Bibliában leírt történések igazak és ennyi holott tudják hogy nem "

    Dehogy tudják. A legtöbbjük azt állítja az életére is esküdve hogy minden szó úgy igaz ahogy le van írva. Elvonatkoztatás? Ugyan.
  • haxoror
    #84
    Szó szerint idéztem, az hogy te nem azt írtad amit valójában írni akartál az már a te bajod (vagy inkább a te Freudi elírásod ahol leírtad hogy valójában mit gondolsz. )

    Sok szélsőségesen materialista gondolkodású ember azt hiszi hogy ha bebizonyítja hogy a Bibliában leírtak nincsenek TÉNYSZERŰEN bizonyítva illetve logikátlanok akkor azzal eléri azt hogy... mit is?

    Számít bármit is hogy pl egy gépészmérnök mit gondol a világ teremtéséről ha a mindennapi életére és munkájára ez semmilyen kihatással sincs?

    A vallásos emberek azt mindják hogy a Bibliában leírt történések igazak és ennyi holott tudják hogy nem és hogy nem a betűkről hanem a mondanivalóról és a tanulságokról szól az egész, tökmindegy hogy tényleg igazak-e vagy sem mivel mindez semmiben nem változtatja meg a mindennapi életüket, erre elég "bizonyíték" az, hogy már nem barlangban élünk hanem a "gonosz" vallásosság ellenére a bolygót belakó technológiai fajjá váltunk.

    A vallásosság csak egyfajta világszemlélet és életstílus, semmi több, tucatnyi sokkal rosszabb ideológia van, élen a szélsőséges materializmussal ami elveszi az emberektől a reményt hogy a haláluk után még lesz "valami" (eddig EGYETLEN rendszer sem működött ami az ateizmust tűzte a zászlajára).

    A halál utáni élet ígéretére és pár egyébb zavaró kérdés megvalászolására (az Élet, a Világmindenség és Egyebek ) az emberiségnek ígénye van, könnyebb, kényelmesebb és pillanatnyilag még pszichológiai szempontból "ésszerűbb" látszólag elfogadni egy előre megírt választ mint azon filózni hogy valójában miről szól az egész, alig másfél kilós aggyal sok olyan kérdést talál az ember amire érdekelné ugyan a válasz de pillanatnyilag lehetetlen ezt a választ megtalálni, jobbhíjján marad a hit és a vallás.

    Ja és ezt nem tudom kihagyni
  • sKie
    #83
    Kekszemmmm.

    Erdekes modon, nekem mindig is azt tanitottak, hogy a Bibliaban talalhato dolgokrol elvonatkoztatassal kell gondolkodni es nem kell oket konkret tenykent kezelni. Ebbe a hibaba esnek bele gyakran a kulonfele szektak.
  • babajaga
    #82
    Rosszul írtam és rosszul idéztél. A bibliában leírt nyilvánvaló hazugságokat nemcsak az elvakultak mondják igazságnak hanem minden vallásos, hiszen azért vallásos.A biblia valóságos dolgaira semmi bizonyíték nincs az anyagi valóságra ott van a számítógéped az anyagból emberi elme hozzáadásával készült meg még sok milliárd egyébb anyagi dolog.Nem lenne lakásod, még a fán se tudnál kapaszkodni mert anyag nélkül nem volna fa sem. Ehhez semmiféle elvakultság nem kell csak egy kis ész.
  • haxoror
    #81
    "És az elvakult vallásosak azt fogják mondani..."

    A vallásos embereknek csak töredéke "elvakult", ugyan ez az elvakultság igaz a materialisták egy töredékére is, egyik sem jobb mint a másik.
    (te is ilyen töredék vagy )
  • weine
    #80
    nem azt akartad irni, hogy ha barna a gyerek szeme, akkor volt felredugas?
  • Tekken5
    #79
    Tehát, ha neked is kék szemed van meg a feleségednek és azt állítja, h. közös a gyerek, akinek szintén kék a szeme, akkor megcsalt.

    Elnézést kihagytam egy részt!
  • babajaga
    #78
    "Tehát, ha neked is kék szemed van meg a feleségednek és azt állítja, h. közös a gyerek, akkor megcsalt "

    No comment!
  • babajaga
    #77
    "Ja, egy őstől származunk Ádámtól és Évától"

    És az ősember mit csinált? Csúnya dolog aki megtagadja az őseit.Lejebb írtam a biblia hazugságairól.
  • Tekken5
    #76
    Tévedsz :) (Nekem is kék a szemem)
    Így van a genetika a szemszínekkel:
    barna+barna=bármilyen
    zöld+zöld=bármilyen
    barna+zöld=bármilyen
    kék+barna=bármilyen
    kék+zöld=bármilyen
    KÉK+KÉK=KIZÁRÓLAG KÉK! Tehát, ha neked is kék szemed van meg a feleségednek és azt állítja, h. közös a gyerek, akkor megcsalt v. elcserélték a csecsemőt :D

    /Ja, egy őstől származunk Ádámtól és Évától. Valószínűleg a férfinak volt barna szeme, a nőnek kék. Szerintem :D /
  • babajaga
    #75
    "100 vallásos emberből 99 azt fogja mondani, hogy nem a történelmi hűség a lényeg a bibliában,"

    Azokon az oldalakon nem történeti hűség van hanem egyszerű kijelentések melyek logikátlanok. És az elvakult vallásosak azt fogják mondani hogy az igaz mert a biblia minden szava úgy van ahogy le van írva, és azok az állítások igazak.Ezt én emberi korlátoltságnak hívom.
  • lekvároshurka
    #74
    Xizor megvan! titkos zufooknyomozást végeztem az érdekedbe! : régen is aszonták az ufos magazinokba hogy vannak a szürkés meg a zödes zufok(aszem az 1ik jo a másik meg a gonosz) és te nekik vagy a leszármazotjuk! figy ha nemvagy biztos a családfádba vagy a rokonságba rakok ide neked 1két fantomképet hátha rájukismersz kitudja lehet távoli rokonok: . na ? szolj ha rémlik már valami .
  • lekvároshurka
    #73
    Bocs wóter ez xizornak akart menni :D amugy meg kékszemü vok, de ha valaki le zombi-mutánsozik itt orrbaverem.
  • lekvároshurka
    #72
    milenél hát zufo :P
  • dez
    #71
    A kvantummechanika is tele van logikátlanságokkal - mármint ami nem fér bele a klasszikus fizika logikájába. Nos, úgy tűnik, te a klasszikus fizikában "hiszel" - hát belőled sem lenne jó tudós...
  • karesz115
    #70
    Ezek szerint Kopernikusz például nem volt igazi tudós szerinted. 100 vallásos emberből 99 azt fogja mondani, hogy nem a történelmi hűség a lényeg a bibliában, hanem a történetek tanulságai, erkölcsi tanításai. A vallások a reál tudományokhoz nyilván nem adtak sokat hozzá, de a humán tudományokhoz (irodalom, múvészettörténet, szociológia, politológia, államismeret, filozófia és még lehetne sorolni bőven) többet is mint gondolnád. Ja és mielőtt megkérded, nem, nem vagyok vallásos. Én a megrögzött ateisták és a bigott vallásosok között nem is igazán tudok különbséget tenni. Felsőbb hatalom nemlétének egyértelmű bizonyítása éppúgy lehetetlen, mint létének bizonyítása (most egy-egy konkrét vallástól elvonatkoztatva).
  • lordofchaos
    #69
    A vallás dologban viszont 100%-ban egyetértek!
  • babajaga
    #68
    Tudod valaki azt írta : Hívő ember, költő nem lehet! Én meg azt mondom hívő ember, igazi tudós nem lehet.
    Mond száz vallásos embernek hogy a bibliában már az első oldalakon számtalan logikátlan állítás van, mit fognak mondani?
  • Voronyezs
    #67
    Ezek szerint nekem is van valami problémám, mert szeretem az olyan lányokat, akik ebben a genetikai mutációban szenvednek, és mellékesen jól is néznek ki
  • Theodolit
    #66
    én kék szemu vagyok:D
  • haxoror
    #65
    Tudom mert pont ez a helyzet, nagymuter második férje (szláv izé) hozta be a családba a kék szemeket és a "rossz vért", én az első férjes ágból származom szal megúsztam eheheh, remélem a másik ágból is majd "kikopik" idővel
  • qdot
    #64
    Kedves babajaga nem a vallással van a probléma, hanem a fanatizmussal a "csak azért nem godolkodok, mert már megmondta a ..." sok ember nem akar gondolkodni, mert az fárasztó, inkább keresnek valamit maguknak, ami megoldja ilyen irányú problémájukat. Pedig, ha a vallásokat jobban szemügyre vesszük megkövetelik a gondolkodást, elmélkedést, a világ megismerését. Na és persze sok vallásos tudós tette már le a névjegyét a tudományban.
  • Epikurosz
    #63
    Jut eszembe: ez a kiválasztottság érzete a sumér és az egyiptomi papságnál jelent meg először. (persze aztán más népek sámánjai, gurujai is erre a következtetésre jutottak)

    A helyes sorrend tehát az, hogy a bronzkori papság kiválasztottság-hitét a zsidók kiterjesztették a saját etnikumukra, a keresztények pedig a velük egy valláson lévőkre.
    Az alapötletet aztán lekoppintották egyes politikai mozgalmak (jakobinusok, komcsik, nácik) képviselői is.
    Megjegyzem, az amúgy nem rossz, ha valaki (akár közösség) nem akar belesimulni az átlagba, úgy érzi nagyobb dolgok véghezvitelére hivatott.
  • babajaga
    #62
    Nekem minden vallás az emberi gondolkodás szemete, salakja.Az hogy valaki azt mondja hogy mi ezt már kétezer éve így csináljuk és nem változtatunk rajta az nem az emberi gondolkodás diadala. Kivétel nélkül minden vallás korlátoltságot kíván meg a követőjétől.Nem gondolkozom, tehát vallok!
  • Epikurosz
    #61
    Khm, te akkora nagyon utálod a zsidókat, mármint közülük is a vallásosokat, akik szerint a zsidók kiválasztott nép.
    (A keresztények is amúgy azt vallják, hogy ők is kiválasztottak, ugyanis Jézus a megváltással a kiválasztottság körét kiterjesztette minden követőjére.)
  • xizor
    #60
    És akkor én mi vagyok?Nekem a szemem árnyalata nyárrol télre változik a kékesszürke és a zöldesszürke között.