219
  • Motoroj
    #219
    Nem azon volt a hangsúly.
  • gebana
    #218
    örülök a mutációnak :D
  • arrakistor
    #217
    így van : az evolúció csúcsán a szőke, kékszemű, kopasz (és kigyúrt) ember áll, aki beszél németül ( vagy legalább annyit kiválóan ki tud ejteni , hogy SŐŐN, JÁÁÁ! SŐŐŐN MUSSI!! DÁSZ ISZT MÁJNE MUSSI JÁÁÁ !!)
  • arrakistor
    #216
    lehet hogy a cikk írója, mutáns, vagy annak érzi magát, az is lehet , sőt valószínű, hogy a legtöbb ma élő ember(és élőlény) mutáns, viszont az biztos, hogy én nem az vagyok.
  • arrakistor
    #215
    az az összefüggés a kép és a szöveg közt, hogy a kép a valós evolúciót ábrázolja, illetve az evolúció egyes jellegzetes példányait, fázisait.
    a szöveg pedig arra utal, hogy nem minden mutáció szupernormális mutáció, sőt !
    "Egy a milliárdból" közelítőleg (nagyságrendileg) egy új faj, "egy a "billióból" egy új család , és "egy a trillóból" egy új rend létrejöttének rátája hozzávetőlegesen (a biológiai diverzitásnak, az
    élettér minőségének, a faj szaporulatának és sok egyéb más szempontnak a függvényében)

    Epikurosz:

    "Kicsi szívem, te nem fogsz semmilyen pert megnyerni, amíg a magyar nyelvvel nem jösz tisztába."

    Jó nemgond, amíg nem jöszök tisztába a magyar nyelvel, és nem tudom jól ragzani a magyartot, addig felfogadok egy jó ügyvédet.

    dez:

    "Ezt a legnagyobb tudósok sem merik így kijelenteni. "

    Mitől lesz valaki "nagy" tudós? Talán attól, hogy nagy az orra?

    "Esetleg az, hogy az ott nem az "univerzum képlete", mert olyan nincs is."

    Valóban nincs , viszont jobban szemlélteti a ∞ az mint az E=m*c² .
  • NessieGraf
    #214
    Egy nagyon rossz hírem van számodra! Mindannyian mutánsok vagyunk. Aztán ki milyenre sikerült...

    Addig nincs baj, amíg arra a kérdésre, hogy:
    - Anyu! Igaz az, hogy a majomtól származunk?
    nem azt a választ kapjuk:
    - Én nem, de te igen!
  • Epikurosz
    #213
    "Latin-Amerika legnagyobb országában gyakoriak az erőszakos bűncselekmények. 1996 és 2006 között közel félmillió brazíliait gyilkoltak meg egy múlt hónapban közzétett tanulmány szerint. Az áldozatok túlnyomó többségét agyonlőtték." (http://index.hu/politika/bulvar/bnk080209/)

    Másoknak háború kell ahhoz, hogy félmillió embert veszítsenek. A brazíloknak 10 év béke elég volt ehhez. Talán, ha több kékszemű, fehérbőrű emebr lenne ott, akkor másképp lenne.

  • Epikurosz
    #212
    a kedvenceid
  • Motoroj
    #211
    Nem tudom, hogy a kép és az alatta lévő szöveg közt mi az összefüggés?
  • Tekken5
    #210
    De csak zavarodott vagyok...
  • Epikurosz
    #209
    persze, ha szándékos volt, akkor kussolok.
  • Epikurosz
    #208
    ja, és nem arról koldulunk, hanem aTTól.
    na, reménytelen eset vagy.
  • Epikurosz
    #207
    Közép-Ázsiába a kékszem valszeg a keltákkal jutott. Kína nyugati részén a régészek feltártak olyan sírokat, amelyekbe nagy valósíznűséggel kelták vannak eltemetve, és nem elszigetelten éltek, hanem együtt a mongoloidokkal.

    arrakistor:
    "mert olyan pert varrok az SG nyakára hogy arról koldulnak..."

    Kicsi szívem, te nem fogsz semmilyen pert megnyerni, amíg a magyar nyelvvel nem jösz tisztába. Persze jó ügyvédek mindig vannak, és segítenek neked pert varrni az SG nyakáBA.
  • arrakistor
    #206


    Azt ajánlom amíg tőlem nem vettek DNS mintát addig vegyék le ezt a cikket, és ne nevezgessenek mutánsnak, mert olyan pert varrok az SG nyakára hogy arról koldulnak...
  • Motoroj
    #205
    Ha evolóció létezik, akkor annak magas szintjén állsz.
    Mert akkor ugye van a szőrös barnaszemű majom, a következő fokozat a csupasz ember, a tetején meg a kék szemű kopaszodó áll, akinek már a fején sincs annyi szőr
  • Yany
    #204
    Kék a szemem és kopaszodom. LOL, akkor most mégsem vagyok selejt?
  • Motoroj
    #203
    Éljen az északi faj!
    Egyébként érdekes, hogy Ázsia egyes területein is előfordul kék szemszín, sőt a szőke haj is néha-néha felbukkan ezeknél a közösségeknél.
    Pár szót leírnák ide, hátha valaki veszi a lapot:
    tokhárok, kalashok...
  • Gabesssz
    #202
    Bocsi babaja de most nemérek rá kötözködös kisgyerekekkel foglalkozni , keress magadnak egy ovóbácsit aki elég sok pénzért talán szóbaelegyedik veled .
    Ajánlom a 'veled" szót azt emeld ki és hatalmas szellemi képességeiddel köss bele.
    Más úgyse menne.
  • babajaga
    #201
    Az űrhajós a ficánkolás közben elesett(mindenki láthatta) a földön ilyen vastag porban a por felcsapódott volna de a holdon mivel nincs levegő semmi porzás nem volt látható.
  • babajaga
    #200
    Te kiscsoportos korú vagy ? mert akkor megérteném hogy nem tudsz a tükörről amellyel aztán több ország végzett visszaverődési kísérleteket a holdraszállás után még évekig. Persze tagadni mindent lehet még a saját születésünket is. Pld bemutattak egy fényképet ahol azt mondták hogy azért hamis mert az űrhajósnak nincs árnyéka. Igaz hogy a két fényképezkedő űrhajóst kamerával is felvették és azon világosan látszik hogy az űrhajós helyből felugrik jó magasra és a vaku pont akkor villan mikor az űrhajós közel 1m magasan van talajtól, persze hogy a lábától nincs árnyék.
  • DJ Boss
    #199
    Egy sokat megélt tudós tanárom érdekes (és számomra a leghihetőbb) verziót mondott a zászló lebegéséről.
    (dr. Ferencz Csaba, ELTE, űrkutatás és gyak. alk. c tárgy, magyar szaktudós, fejlesztőmérnök stb)
    Nevezetesen -és lehet, más topicba írtam is- a zászló valóban lebegett, bár nem kellett volna neki magától és holmi drótzászlórúdtól. Egyszerűen az űrkutatás népszerűsége meredeken esett az USAban, az anyagi támogatásához pedig kevés volt egy elkötelezett elnök. Így a NASA a dicső amerikai eszme ápolása végett egy büszkén lebegő zászlót kellett tűzzön a Holdra, nem egy "lekonyult" rongyot, így egy egyszerű zászlólobogtató device-t applikáltak rá (pedig tudok mogyerül, de így sikerült... :).
    És tekintve a bagatel magyarázatot, ez a legvalószínűbb... :)
  • Gabesssz
    #198
    bolond
  • dez
    #197
    Akkor ezért nem voltunk még a Holdon! Túl korai!!! :P
  • Gabesssz
    #196
    Nah igen valahogy az az érzésem babaja hogy úgy támadsz hogy közben saját gyengeségedet akarod leplezni vele. napszél + lézertükör lol.
    szerintem meg kacsintottak egymásnak.

    Mellesleg arról már halott valaki valamit hogy hiányzik 300 év a történelmünkből azaz Erdély történelméből ? és most kb csak 1708 van.



  • babajaga
    #195
    zászló rúdja egy vastag fémdrót volt. Látszik amint leszúrják hogy remeg

    Ezt is írtam
  • haxoror
    #194
    Ez a komment egy elég masszív öngól lett.
  • dez
    #193
    Gy.k. a napszél olyan gyenge, hogy több négyzetkilóméteres vitorlákkal ellátott kis szondákat terveznek vele hajtani.

    Azért gondolkodni is kellene egy icipicikét azért néha-néha. Ha olyan erős lenne, hogy csak úgy fújdogálna egy zászlót, minden más lenne a Naprendszerben.
  • dez
    #192
    Napszél!? Hogy is írtad? "Látod ez a fizikai hozzánemértés és együgyűség példája"...
  • babajaga
    #191
    "mik ezek a részek amiket nemtudnak felvenni egy hodájban"

    És egy hodályban miért fújna szél? A zászló rúdja egy vastag fémdrót volt. Látszik amint leszúrják hogy remeg.
  • dez
    #190
    Hibás képlet? Mi a hibája?
    Esetleg az, hogy az ott nem az "univerzum képlete", mert olyan nincs is.
  • dez
    #189
    "nem létezik szabad akarat. illetve amaz az univerumunk , a téridő cselekménysorozatának része"

    Ezt a legnagyobb tudósok sem merik így kijelenteni. (Csak a kisebbek, meg a hétköznapi materialisták.) Nagyon is vizsgálják a szabad akarat lehetőségét. Ha van, akkor a véletlenek által tud beavatkozni a téridőben zajló eseményekbe.

    "(éppoly' természetes része, minthogy a csillagok születnek és halnak)... a tudomány mai állása szerint biokémiai, illetve magfizikai akciók és reakciók sorozatának összessége."

    Csakhogy ezekkel nem lehet mindent megmagyarázni a tudattal kapcsolatban.

    "persze ez az álláspont idővel talán változni fog , ahogy fejlődik a tudomány, de ettől gyökeresen eltérő nem valószínű, hogy lesz. a többi pedig mese habbal."

    Sokmindenre mondták már ezt. (Főleg akik nem sokat gondolkodtak rajta, illetve nem tudtak kiszabadulni egy bizonyos gondolati körből.)
  • babajaga
    #188
    Letettek az űrhajósok egy lézertükröt a meghatározott helyre,több ország németek franciák stb rávillantottak és ellenőrízhették hogy ott van.
  • babajaga
    #187
    "hogy fúja a zászlót a szél"

    Látod ez a fizikai hozzánemértés és együgyűség példája, mikor valaki csak levegőre gondol, a napból sugárzó részecskék tömegére a napszélre nem.Márpedíg ezt a kimerevített lapot a rúdjának rezgése és a napszél mozgatta. A rádióadások írányát és távolságát mindenki mérhette. Nem folytatom mert szükségtelen ha valaki elemi szinten nem ért a fizikához az nem észlel olyan dolgokat amik világosak.
  • Gabesssz
    #186
    Jahm ez eléggé logikus.

  • Ghoosty
    #185
    Azt nem tudom, hogy tényleg hogy zajlott a holdra szállás, de valami a földről odament, majd visszajött. Ezt több ország radarjai követték. Ha ez nem lett volna igaz, szerintem az oroszok lettek volna az elsők, akik már rég megcáfolták volna a holdraszállást. Ha odament valami, majd visszajött, akkor akár közben ki is szálhattak belőle.
  • Gabesssz
    #184
    Ha már ennél tartunk , mik ezek a részek amiket nemtudnak felvenni egy hodájban ? ugyan én nem olvastam a könyvet csak halottam pár dolgot hogy fúja a zászlót a szél meg hogy valami jelzés van az egyik szilkán amijenekkel a díszleteket jelzik ... de abból amit te írtál úgyvélem olvastad ezeknek a megcáfolását , írnál ezekről pár sort hogy miért is nemlehetne ezt megoldani a földön mert érdekelne.
    Tehát mi is az a rész amit technikailag kivitelezhetetlen hogy felvegyenek a holdraszállásnál ?
    De ittvan pár csodás felvétel vállaszd ki az igazit :

    http://www.youtube.com/watch?v=rgG5s28fvM8&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=h4cjPHjFz5g&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=RMINSD7MmT4&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=e6c60m3JbKw&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=iziumcklDbM&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=CheUWfeKbjU
    http://www.youtube.com/watch?v=E-IJhr3CCHs
    http://www.youtube.com/watch?v=W6uVCo8zEw
    http://www.youtube.com/watch?v=W6uVCo8zEww
    http://www.youtube.com/watch?v=E8z91sJwIZo&feature=related

    Nah ennyi többet nem keresgélek , bár szerintem George Lucas jobban megcsinálta volna. :)

    Másik ezt a nyelves dolgot mire értetted ?

  • babajaga
    #183
    "eggyesek szerint a holdraszállás sem történt meg csak egy stúdióban felvett felvétel"

    Csakhogy a felvételeken vannak olyan részek amiket földön egy hodályban nem lehet felvenni semmiképp. Persze ehhez azért fizikai ismeretek kellenek legalább középfokon. Valakihez hiába beszélnek egy nyelven ha nem ismeri azt a nyelvet nem fog semmit érteni.
  • Archenemy
    #182
    Az arrogáns tahót visszavonom, elnézést, összekevertelek egy másik fórumozóval régebbről.

    De ezek szerint mégis el tudod olvasni, amit írok, szal erre egy érdemi bizonyítást ha láthatnék:
    babajaga: "A legtöbbjük (a vallásosoknak) azt állítja az életére is esküdve hogy minden szó úgy igaz ahogy le van írva (a bibliában). "

    (zárójelek tőlem az érthetőség kedvéért)

    Ezt meg azoknak ajánlom, akik szeretnék kicsit árnyalni a "húgonosz inkvizíciós egyház vs. tisztalelkű, igaz tudósok" világképüket:

    http://szkeptikus.blog.hu/2007/10/22/tevhitek_lexikona_az_inkvizicio_aldozata

    Csak aztán nehogy megvádoljátok az oldalt, hogy elfogult az egyházak felé :p
  • Epikurosz
    #181
    +1
  • Gabesssz
    #180
    Olvasd tovább amit írtam barátom ,
    ' és innentől az egész túl relytályes hogy tudjuk mi volt és hogy mi van ezért ez a sok vallás és tudomány , mert nemtudjuk miért is vagyunk , és ez az egész honnan van. "
    Látod egy szóval se mondtam hogy valaki intett csak annyit hogy nemtudjuk de keressük a választ amit ki így ki úgy megtalál .
    mellesleg a bibliában legalább annyira nemhiszek mint te :)
    A Galaxis-galaxisok nem egyenlőek a naprenszerrel, szerintem. értem én ezalatt olyan dolgok ha x-nél többel mész nem öregszel , fekete lyukak stb, olyan erőhatások amiket nemtudnak megmagyarázni .
    Másik dolog hogy eggyesek szerint a holdraszállás sem történt meg csak egy stúdióban felvett felvétel ( erről könyv is készült ) de ezeket ne vedd újra készpénznek ezek csak alternatívák mindenesetre láttunk már csunyább politikai átverést is.. Persze most van űrutazás de attól az még lehetett kamu .
    Hát ez a 10-ezer éves dolog ez igencsak baromság nemtudom melyik vallás mondja de amelyik ezt mondja azt nyugodtan ellehet szerintem felejteni mint értelmes hitet.
    Igen és szerintem abban is igazad van hogy a legtöbb vallás népbutitás vagyis egy adott csoport érdekeit szolgálja.