8
  • pedrohsi
    #8
    nlite rulz, ezzel mindent kidobálhatsz a telepítőből ami nem tetszik
  • Ghoosty
    #7
    És ezek legálisan megvehető példányok, vagy valaki csinált egy ilyen telepítő lemez. Csak mert nem midegy, mert ha az utóbbi, akkor no support.

    Én azt szeretném, ha olyan lenne a telepítő, mint annó a 95-98 alatt volt.
    Van haladó és tipikus telepítés, és haladónál beállíthattam, hogy mi kell és mi nem. Amit még nagyon rühellek, hogy ha frissítem mindíg berak egy ikont a quick lauchba, ha akarom, ha nem, ráadásul mindig felül akarja írni, hogy mindent azzal játszon le(miért nem jegyzi meg a régi beállítást), holott én csak a drm-es wmv-k miatt tartom a media playert.
  • mousee
    #6
    Vannak amúgy direkte ilyen herélt vindózok...lásd tinyXP széria... meg valami minimalwin-ről is hallottam... ilyen 100-200 megás winekre kell gondolni, amiből minden ki van vége, csak egy alap ami arra tök elég h jácc :)
  • Abu85
    #5
    Egyetértek...
    Nekem csak játékra van win a gépen a többi dolgot Linux-on intézem.
    Szvsz kéne egy kiherélt win játékra.
  • Kagemusha
    #4
    nezd, neked ez igy esik jol, en pl. viszont szeretem magam eldonteni, hogy milyen programmal akarom a szorakozasomat, munkamat elvegeztetni
    tehat koszonom szepen, adjanak nekem egy szuz oprendszert, az alkalmazasokat majd en felpakolom, azt es akkor, amikor akarom
    ugyan mar, hadd dontsem el, hogy az MSN-t akarom hasznalni vagy a GAIM-et, az IE-t vagy a FF-ot, a WMP-t vagy a VLC-t es meg sorolhatnam
    ehelyett mi van? lenyomjak a torkomon azt, amire nincs szuksegem, ezzel biztonsagi rest hagynak a kulvilag fele, amit persze nekem kell majd betomnom
    olyan ez, mintha agglegeny letedre az autodhoz mindenaron el akarnanak adni egy gyerekulest is. minek? agglegeny vagy, masreszt majd te eldontod, hogy megfelel-e az auto gyartojanak ajanlata x-ert vagy masikat kersz y-ert, foleg, ha y<x... joval kisebb!
    esetleg igy olcsobb lehetne az oprendszer is, tobben megvennek legalisan, stb.
    ezek a hozzaadott hasznalhatatlansagok (figyelem! ez az en velemenyem, neked lehet, hogy hasznalhato, en nem szeretem) is megnovelik az arat
  • szvini
    #3
    ez egy nagy baromság, mert a gépen van valami, akkor nem tötöm le a másikét, hát csináljon valami jobban, és azt fogom ahsználni nem az MS-t, én bármikor nyitott vagyok a kényelmesebb jobb megoldásokra, persze most jön az hogy van a sok nép, aki azt se tudja mifán terem a kodek, meg mp3, meg mi az hogy média pléyer? Azoknak inkább jobb ha van fent valami aztán ne kelljen szenvedni ezek beszerzésével.
    Msn-el kapcsolatban is hasonlókat tudok gondolni, van másik msn-ező program, pl jut eszembe az aMSn, de hát annak is vannak idegesítő dolgai.

    Meg mért baj az hogy, ha valaki csinál valamit, akkor belerak pár szolgáltatást, majd ha nem tetszik leszedjük, a végén az lesz hoyg lesz egy csupasz windows és még a programokat is nekünk kell rá megírni :D:D:D:D
  • Rena11
    #2
    ez csak a microsoft monopóliumát szoritja vissza
    mert gondoljunk csak bele milyen nehéz is lenne az élet kizárólag media playerrel vagy csak messengerrel
    bár szerintem ha nem hozták volna 2002-ben ez a döntést jóval többen ismerkedtünk volna meg a machintos rendszerekkel
  • bertino
    #1
    én csak szerény érdeklődőként érdeklődnék, hogy pontosan ez mit takar ? :)