60
  • davos80
    #20
    Így van.Kb. most ott tartunk, hogy talán egy kertet tudunk "uralni".
  • Epikurosz
    #19
    Kardasev-skála (magyarul nincs meg)
  • Epikurosz
    #18
    A kéregmogás uralásához akkora energia kellene, amellyel nem rendelkezünk.

    A fejlett technikai civilizációk osztályozása:
    I. a saját bolygó uralása
    II. a saját naprendszer ellenőrzése
    III. a saját galaxis uralma
    Mi a 0. fázisban vagyunk.
  • davos80
    #17
    Valóban jó példa: kéregmozgás uralása?
    A felhők kiiktatása egy kis porszemnyi ténykedés,ráadásul következményekkel - bár jelentéktelen.

    De valaki képes belegondolni abba - tisztelet a kivételnek - amit írtam?Vagy tovább görnyed komfortos környezetében a gép előtt?

    A bolygó / a természet az Úr, akár tetszik, akár nem.Az ember egy kis porszem, aki hatalmas mértékben függ a természettől.
  • Csaba42
    #16
    "Az oroszok vagy 40 éve ha akarják eltüntetik a felhők egy részét rakétákkal. "
    A természet meg megöl 200 ezer embert egy cunamival. Most akkor ki ural kit?
  • zLk
    #15
    Azért ha belegondoltok, ha "valaki" "néz" minket, mit gondol majd?
    Pf, ez az ember, mekkora egy gyökér faj. Lerombolja saját otthonát pár száz év alatt, saját háza mellé szarik, és még a saját faját is irtja a marhája.
    (bár ha jol tudom a visszamaradottabb országokban meg nő a populáció. Érthetően.)
  • Mr Gumby
    #14
    A nyersanyagok felélése/elfogyasztása úgyis "leszabályozza" a zemberiség eltarthatatlan részét. A maradék amúgy sem lesz környezetbefolyásoló tényező. Nem kell túl sok év (legalább is geológiai léptékben), hogy az összes seb eltűnjön. Gondoljatok bele, 10 millió év elteltével mi marad meg egy autóroncsból, panelházból, külszini fejtésből, ipartelepből vagy egy atomerőműből. Bár a földi természet közelmúltbeli állapota már nem állítható vissza, de az amivé válik évmilliókkal utánunk, biztos, hogy lesz annyira változatos és csodálatos, mint amit már múltidőbe helyeztünk áldásos tevékenységünkkel.
    Persze lehet, hogy feltalál a zemberiség valami "csodacuccost" ami lehetővé tesz i, hogy továbbra is milliárdszám éljünk ezen a sártekén, csak az esély nagyon kevés rá.
  • Epikurosz
    #13
    sajnos
  • Epikurosz
    #12
    "Az ember egy gusztustlan lény, mert..."
    utálja önmagát.
  • neoG
    #11
    pár kisebb pamacsot csinálni,eltűntetni még ok.de mondjuk kérekmozgáskat megállítani, szabályozni...
  • Tripax
    #10
    "Az ember a büdös életben nem fogja uralni a bolygót."

    Az oroszok vagy 40 éve ha akarják eltüntetik a felhők egy részét rakétákkal. Mi ez ha nem a bolygó, szép lassani uralomátvétele. Ha jól megy elmarása ha nem akkor elbaxása.
  • davos80
    #9
    Az ember egy gusztustlan lény; valóban maga alatt vágja a fát.Borzasztó mértékben...
    Nem néztem az írót hülyének,csak kötekedősen helyesbítettem..Jó cikk.
  • maestro85
    #8
    Talán uralom alatt nem ezt értette az író. Miért kell mindjárt hülyének nézni? Lehet, hogy mindenki okosabb mindenkinél? Akkor ki is az?
    Talán inkább leuraljuk. A lehetségesnél nagyobb mértékben vesszük igénybe, illetve rosszul. De ez nem fog változni, amíg a pénz és a hatalom ilyen nagy mozgató erő. Viszont az, úgyhogy én egyáltalán nem hazudok magamnak arról, hogy a jövő csak egyre szebb és jobb lesz... A környezetkárosítás is olyan lassú mértékben csökken, hogy az hihetetlen... Miért? Mert a gazdasági érdekek mozognak mindenhol. Ja, meg miattunk, mert mi olcsón akarunk mindent megvenni, amit nem lehet úgy, hogy akkor odafigyelünk a környezetre, mert akkor "kétszer annyiba" kerülne... nincs is kedvem többet írni. Néha elegem van, hogy magunk alatt vágjuk a fát..
  • neoG
    #7
    hát ez kemény volt!le is mentettem
  • davos80
    #6
    Elég értelmetlen volt amit írtál.
  • Csaba42
    #5
    "ha a természet egyetlen jelét se fogjuk már megtalálni a földön"
    Jézusom, ekkora hülyeséget régóta olvastam!
  • roliika
    #4
    100 000 év múlva jön egy tudós csoport a felszíni bányákhoz, és majd jól megmondják, hogy ez egy különös építmény, ahol a gép alapú élőlények laktak, melyek valószínűleg szénnel táplálkoztak, és néhol a nyugvóhelyük is megtalálható. Ám érthetetlen, hogy ilyen kis primitív köbcenti térfogat mellett mégis mitől működtek. :)
  • ScarY MAN
    #3
    "Az ember a büdös életben nem fogja uralni a bolygót."

    es ha a természet egyetlen jelét se fogjuk már megtalálni a földön és az emberek még midnig itt tartozkodnak?
  • davos80
    #2
    Csak egy mondatba kötök bele:
    "az ember tevékenysége kezdi uralni a bolygót"
    Az ember a büdös életben nem fogja uralni a bolygót.A természet ereje mindig sokkal nagyobb lesz.
    Az ember mindig függni fog a természettől.
    És ezt a kettő dolgot hajlamos nem észrevenni.

  • dawinD
    #1
    csak gratulálni tudok eme nagy teljesítményhez...