116
  • mikloss
    #1
    Nem volt rossz. Hozta a korábbi részek szintjét SZERINTEM!
  • xmodule
    #2
    Szerintem azért annyira nem vészes a film, hogy ne lehetne leadni. Amugy jó. De láttam már ennél keményebbet is. Persze mindenkinek más a durva.
  • Cat #3
    Számomra már a képek alapján is mindegyik ultradurva, ezért nem is néztem meg egyet se, nem is érdekelnek. Viszont azt nem értem, hogy miért _büntetnek_ mozikat amiatt, hogy egy ilyen filmet levetítenek. Az emberek _pénzért_ mennek be, és nemhiszem hogy kulturális alkotások között méricskélni lehetne, miszerint egyik ilyen, másik olyan.
  • z99999
    #4
    ezt nem hiszem el:(
  • Bandee1987
    #5
    Nem baj, hogy nem merik bemutatni, már ugyis láttam :)
    Amúgy durva, de nem annyira, hogy egy 18 éven felüli felnőtt be ne menjen rá és meg ne nézhesse. Hozzanak akkor külön létre a palace hálózatokon belül is 1-2 olyan termet, ahol csak ilyet vetíthetnek, és ott vegyék szigorúan az életkorhatárt.
  • TheZsenyka
    #6
    Az elején van egy boncolás jelenet, gondolom amiatt nem akarják lejjebb sorolni a skálán (vagy nem fizettek eleget a bizottságnak). A film többi része összhangban van a korábbi részek tartalmával. Nagyjából.
  • Archenemy
    #7
    "éppen ezért nem marad más megoldás, mint hogy megvárják a nyárra tehető hazai DVD-megjelenést. "

    :D Ez ilyen kikacsintós mondat, nem?
  • aDannyBoy
    #8
    hát a mikrós popkorn olcsóbbb is :)
  • blaze
    #9
    És csodálkoznak, hogy csökken a mozibajárók száma...
  • Blasta
    #10
    "a Fűrész 4 erőszakossága olyannyira öncélú, hogy az nem tolerálható"

    Ezt ugatom már egy jó ideje...

    Senki nem veszt a világon semmit, ha nem látja ezt a fost, ha meg annyira érdekli majd kikölcsönzi, joccakát.
  • Wittgen
    #11
    Én ikább a hazai mónyikasókat és klónjait, híradókat, fikusz és faktív adásokat, valamint a parlamenti közvetítéseket tenném tiltólistára. Ha valamitől, akkor ezektől a műsoroktól valóban degenerálódik a magyar társadalom, kúltúrális értékük meg semmi.
  • AZTA
    #12
    sztem aki nem nézi meg ezt a filmet az nem veszít vele semmit kb..
    aki meg látta az se mondhatja hogy látta, mert arra épül a film hogy féljél de ne lássál szinte semmit mert álladoan sötetbe torténik minden és csak tippelgetni lehet hogy mikor mi történik :D
  • NEXUS6
    #13
    A Firéc első része kircsi volt az bizti, de aztán szépen ereszkedett a szint. A harmadik rész nálam már a léc alatt volt, bármennyi vér fröcsögött is benne. A film mondanivalója is az volt, hogy valójában csak annyira extrém élethelyzetbe hozta a csákó az alanyokat, amilyen életet amúgy és élnek, max töményen megkapták azt, amivel nem akartak szembe nézni.

    A harmadik résznél már csak értelmetlen xopatás, meg ilyesztgetés volt, ami a legtöbb tucat horrort is jellemzi. Majd ha ennél a résznél inkább a filmről szólnak a hírek, és nem arról, hogy miért nem mutatják be, akkor majd talán letöltöm.;)
  • Omega
    #14
    Annyira nem nagy szám a fűrész 3 szerintem se. A sztorija túlságosan is a gyilkolásra fókászál, ami hororfilm lévén jó huncutság persze, de kicsivel több változatosság is lehet bene. (már kivégzések azok váltazotasak)
  • ProGabe #15
    szívemből szóltál! :)
  • narumon
    #16
    Én egyet nem értek. Ez itt akkor már kérem bazinagy cenzúra. Azmegugye nem alkotmányellenes? :o
  • Nethyrrea
    #17
    ez a "hogyan nyírjunk ki egy embert gusztustalanabbnál gusztustalanabb és látványosabb módon" már az 1 után unalmas, és feleslegesen brutális lett.

    nem lennék túlzottan meglepve ha néhány agyilag beteg mozirajongó ezekből venne ötletet (bár tuti nem lenne egyszerű ilyen kütyüket összerakni)
  • Challanger
    #18
    Éppen most néztem meg a 4. részt, és szerintem kib*szottul eltúlozzák azt, hogy mennyi brutalitás van benne. Egy cseppet sem durvább, mint pl. a harmadik rész.
    A film eleji boncolás sem gyomorforgató. Valahogy az emberbe már bele van rögzülve, hogy úgy sem igazi. Inkább elismerően bólintok közben, hogy milyen jól sikerült a kivitelezés...
  • archkoven
    #19
    Én annyira nem érzem durvának ezt a filmet. Az elején a boncolás tényleg megfeküdheti egyesek gyomrát, de szerintem nem tekinthető erőszakosnak mert az alany már halott, szóval max ismeretterjesztés, amit meg ugye nem kellene korhatárral sújtani. A többi jelenet meg nekem nem igazán tűnt erőszakosnak az előző részekhez képest, úgy éreztem kezdenek átmenni puhába az alkotók.
    Egyébként meg a nézőre kellene bízni, hogy meg kívánja-e nézni, vagy sem. 18 év fölött már nem gyerekekről van szó, szabadon dönthetnek mit akarnak csinálni.
  • Commandante
    #20
    Én egyáltalán nem tiltanám be a filmet. Söt, ingyenessé és korhatármentessé tenném. Aki pedig beül megnézni a moziba, azt a vetítés után ledarálnám. Néhány aberrált köcsöggel kevesebb lenne a világon.
  • skodatuning
    #21
    kapjon 18ast, aztán döntsék el a nagyfiúk/lányok, hogy megnézik-e.
    az se nagyobb baromság, mint 1000 ft-ot kifizetni egy tatabánya-paks rangadóért
  • Challanger
    #22
    "Aki pedig beül megnézni a moziba, azt a vetítés után ledarálnám."

    Akkor ki is az aberrált köcsög, te ****?
  • Gabe18
    #23
    Szánalmas...
    Egy felnőtt ember el tudja dönteni hogy be akar ülni egy filmre a moziba vagy sem,az előzetes informáciok alapján.Ha meg esetleg nem tud róla semmit,akkor el tudja dönteni hogy az első 5 perc után kijön-e vagy sem.
    De hát nálunk még mindig vannak okosok az élet minden területén,aki majd megmondja jól mi való nekünk és mit szeressünk...
  • echo
    #24
    szerintem is abszurd ez az egész. ilyen bizotságoknak max annyi létjogosultsága szabadna, hogy legyen, hogy arról döntenek, hogy nem felnőtt állampolgároknak mit ne. de könyörgöm, hogy egy felnőtt nem döntheti el mit akar egyedül maga, ilyen izlés jellegű dolgokban... (mondom ezt úgy, hogy engem spec hidegen hagy a film)
  • echo
    #25
    lassú voltam :)
  • Fre576
    #26
    Azt ,hogy ez 1 fos lenne nagyon nem értem mert ha olyan szar a film és tényleg nem embernek való akkor te miért nézted meg? Ha meg nem láttad ,hogy mondasz rólla véleményt? Amúgy a fűrész sorozat ,nem a gyilkolásról szól kifejezetten. Vannak benne persze durva részek de amit mondani akar az elgondolkodtató! A másik meg, hogy ne egy bizotság döntse már el, hogy én mit akarok nézni, vagy a másik kedvencem : játszani. El tudom dönteni én is ,hogy mi a durva nekem és mi az amit nem nézek meg... Amúgy imádom a sorozatot és még nem öltem meg senkit, de még csak nem is gondoltam rá... Szóval...
  • Fre576
    #27
    Na ez a hozzászólás magáért beszél...;)
  • Fre576
    #28
    Nem tudom ,de az egy után a legjobb szerintem a három volt. Annyi csavarás volt benne, annyi meglepetés és a vége... Nekem eddig az tetszett a legjobban.
  • Riddick
    #29
    Ne lepődjőn meg senki ,hogy alig mennek moziba az emberek. Aki akarta már rég megnézte netről.
  • pepe792
    #30
    Szedje le mindenki a netről. Ne csodálkozzanak a jogvédők. Rákényszerítik az embert a lopásra. Helyettem meg senki se döntse el hogy mit nem nézhetek meg. A mónkia sót és társait meg titsák be mert az tényleg egy népművelő szenny 30-as IQ-ju emberekkel.
  • winnie
    #31
    ha helyetted nem dönthetnek, akkor te miért akarsz máso helyett dönteni?
  • Blasta
    #32
    Üdvözöllek a csőben :)
    Szép kis komment, pedig sehol nem írtam, hogy megnéztem. :)))

    Már régebbi SAW topikokban kifejtettem, hogy:
    - SAW1: szerettem, tetszett, ötletes volt, izgalmas
    - SAW2: kiszámítható, tinihorror-szerű hatásvadász cucc, izzadós történettel, de 1nek elment
    - SAW3: nálam kiütötte a biztosítékot a gagyi sztorijával és az öncélú kegyetlenségével, ocsmány volt és gyenge sztori
    - SAW4: már a sávszélességet is sajnáltam tőle, ha fizetnének se nézném meg...

    Én nem azt mondom, hogy egyetértek a bizotsággal, csak a véleményüket osztom, miszerint ennek a filmnek semmi de semmi értelme, mondanivaló? Haggyámá...
  • koschwarz
    #33
    "Én egyáltalán nem tiltanám be a filmet. Söt, ingyenessé és korhatármentessé tenném. Aki pedig beül megnézni a moziba, azt a vetítés után ledarálnám. Néhány aberrált köcsöggel kevesebb lenne a világon."

    te mikor mész el megnézni?
  • szvini
    #34
    akkor neked ez nem valo :)
  • Gerygrey
    #35
    Torrenten bezzeg már HD-ben is fenn van, na az lehet igazán durva, le is töltöm ha már szinkronos release-re úgyse lehet számítani.

    "úgy döntöttek, hogy az efféle brutalitás nem magyar szemnek való"
    Mert aztán pont a magyar szem 2006 őszén nem szokhatott hozzá a brutalitáshoz. Élőben egy sima viperával elagyabugyálás kis vérrel, sokkal brutálisabbnak hat, mint bármiféle kaszabolás a filmvásznon
  • szvini
    #36
    de amugy, egyértelmű is, hogy erőszakos ugymond a film, nem is kétség sztemhogy megkapta az X besorolást, zstem még igyis hasznot hozna a cégnek :), de az más kérdés hogy szerressük megnézni, már aki, láttunk már korábban is erőszakos filmeket :), aki meg betment játszik egy film után mert azt hiszi ő a szuperhős ott fejben van gond :)
  • szvini
    #37
    áá az más gery, ott fent istent játszanak, nekik min den szabad, nem tuttad?
    :D:D:D
  • tar86
    #38
    Ez a film egy kulturmocsok. Ne csdálkozzon senki, ha ezután a kiskorú cigány fejlödésre képtelen korcsok, feldarabolják majd nyomorult hajléktalanjainkat.
  • Shan
    #39
    Kijárási tilalmat a népnek! Hhhejjj.
  • Shan
    #40
    Meg írógépet az intézményekbe, meg 80 éves mamikat elé, meg különjuttatást a politikusoknak. Meg törvény alóli kibúvót nekik, ő hadigyon amennyit akar. Meg kőfalat a határra. Ezkellide.Eztszeretjük. Eztérdemeljük. nem?