14
  • Epikurosz
    #14
    Különben én néha bírom a ruszkikat. Nem is olyan hülyék.
  • Epikurosz
    #13
    Bizony, bezony: Levityin úr szállításügyi minisztere a ruszki föderációak.
    És valós személy.
  • Epikurosz
    #12
    "Na mi ennek a neve nemjut eszembe 4kor..."

    geostac....
  • L3zl13
    #11
    Eszerint Levitin közlekedési(?) miniszter. http://www.russiatoday.ru/spotlight/release/810/
  • weine
    #10
    ez tényleg érdekes. lehet, ezaz a nagy probléma, amit elíytettek a cikkben:)
    Mert a pénz nem lehet akadály, műszaki megoldások sem hiszem hogy kifognának a ruszkikon.


    (esetleg az áramellátás:)
  • Sidewinder
    #9
    Az egészben az az első alapvető gond,hogy bizony az orosz védelmi minisztert
    jelenleg nem Igor Levitinnek,hanem Anatolij Szergyukovnak hívják.És Igor
    Levitin nevű embert nem találtam az orosz védelmi minisztérium honlapját
    nézegetve nemhogy miniszterként megnevezve,de még a fő tisztségviselők közt sem.
    Miniszternek pedig Anatolij Szergyukov volt feltüntetve fényképes életrajzzal
    meg mindennel.Ezután gondolván,hogy hátha mégis esetleg Levitin lenne a miniszter,csak friss(1-2 napos) a kinevezés és a honlapra még nem rakták ki
    ezért megnéztem Putyin elnök honlapját. Olvastam ott sokmindent,köztük kormányülések anyagait meg egyebeket,de Levitin nevű miniszternek az Elnök
    honlapján sincs nyoma.Szal itt vmi nincs rendben... Az Orosz Védelmi Minisztérium honlapja(angol nyelvű)
    Putyin Elnök Honlapja A GLONASS-os kormányülés anyagával(angol)
    A fenti 2 honlap persze oroszul is elérhető sok egyéb infóval,csak kattintani
    kell egyet a honlapokon található "Russian" feliratra...
  • fade2black
    #8
    szoval 13müködik....
  • fade2black
    #7
    "Az idei év elejére a tervek szerint már 18 műholdnak kellene működnie, ez azonban csupán 13-ról mondható el. "

    Azaz 5mühold müködik 4pedig elméletileg 5pedig gyakorlatilag is elég a kordináták és a magasság meghatározásához.
    azaz: Elméletileg müködhet a rendszer a föld egy kis részén és ott is csak rövid ideig. Márha jól emlékszem, hogy ezek a műholdak nem egy helyben állnak. Na mi ennek a neve nemjut eszembe 4kor...
  • kvp
    #6
    ""Még ha léteznének is ilyen eszközök, azokkal jelenleg lehetetlen lenne a pozíciók meghatározása""
    "Zajzev Igor Levitin orosz védelmi minisztert idézte, aki közölte, hogy csak 1200 orosz repülőgépen van műholdas navigációs vevő és ezeknek csak nyolc százaléka alkalmazza a GLONASS-t, a többi a GPS-t."

    A ket allitasbol valamelyik hamis. Ha 8 szazalek hasznal glonass-t, akkor ezek jelenleg vakon repulnek, sot a vevokeszulekuk sem letezik? (azt nem szamolva, hogy a gps es a glonass kozott at lehet kapcsolni, minden olyan keszuleken ami mindket frekvenciatartomanyt kepes venni)
  • Molnibalage
    #5
    De az. HIHETETLENÜL drága egy ilyen rendszer fenntartása. Kettőt találhatsz miért csak az USA-nak van ilyen teljesen működőképes rendszere jelenleg.
  • Sidewinder
    #4
    Én láttam már több (bár csak képen),bár eléggé katonai-nak kinéző
    vevőkészüléket amire az volt írva h GPS/GLONASS.Remélem megoldják a gondokat
    és időre elkészülnek. Dec 25-én 3 új hosszú üzemidejű GLONASS műholdat lőttek
    fel.Az volt az utolsó inditás.itt
  • gkalcso
    #3
    A gps konkurensek ott vannak meglőve, hogy az ő rendszerüket használó eszközök még nincsenek sehol. Emiatt máshonnan kell pénzt szerezni az újabb műholdakra.
    Ezenkívül zavarhatja őket az is, hogy a gps rontja a gazdasági mérlegüket. Esetleg egy-egy terület felett letiltják a jelet.
  • Harakiri576
    #2
    GPS-t az amerikai vedelmi miniszterium akkor kapcsolja ki, amikor akarja. Nyilvan egyetlan magara valamit is ado nemzet se fog ilyen feltetelek mellett komoly celokra hasznalni.
  • weine
    #1
    Lassan mindneki ki akar építeni egy saját gps-t?
    De mi lehet az a komoly probléma?
    A pénz nem valószínű a ruszkiknál-- Eu nál inkább, de hát ők(mi?) adtak most 2,7MRD-ot erre.
    Kína is igyekszik....
    Ennyire lényegs lenne, hogy ne a más gps rendszerét hazsnálják?