73
Hová tűntek a tamgotchik?
  • yakisha
    #73
    de ennek még volt a kislányoknak szánt változata is, mikor volt egy baba félpucéran, egyszál pelusban, melegvízbe tetted, v a fagyóba már nem emlékszem és onnan tudtad meg h "lány-e v kisfiú" a babád h kék v rózsaszín lett a pelenkája :D:D
  • ZilogR
    #72
    talán azért ült le a topic, mert el van írva a címben a tamAgotchi?
  • savior
    #71
    kvarcjatek :). nagyon birtam oket. a jobb oldali ismeros, lehet olyan volt nekem is.
  • Aquir
    #70
    meg ilyen

  • Aquir
    #69
    nekünk is volt ilyen színváltós kocsi
  • csgery
    #68
    Én bátyámmla gyűjtögettem Star Warsos matricákat (volt egys könyvi amibe a megfelelő helyre kellett ragasztani:)
    Tamagotchim nem volt, de ismerek vkit akinek volt egy, és meghalt az állatkája és utána félt a tamagochiktól.
    Itt az utcánkban régebben mindeki a képregyéneket gyűjtögette cserégettük össze vissza, pl Superman, BAtman Mummin meg hasonlók:D de sajnos már mindegyik eltűnt:S
    Nálunk általánosba is nagyon nagy tazo mánia volt, meg a pokémonos kártyákat én is gyűjöttem mint az állat:D
    MIvel még cask msot vagyok 16, nem tudok olyan sok dolgot felsorolni ami az én koromban jelent meg és hasznát tudtam volna anno venni. De ha eszembe jut vmi akkor mág írom:D
  • Willi Betz
    #67
    Nekem volt olyanom is,hogy autó képek kellett beleragasztani a megfelelő helyre a füzetbe. 1 csomagban asszem 10 matrica volt. Nevére már nem emlékszem.
  • Daza500
    #66
    Hehh, magyar szinkronnal úgyse fogják megtalálni...

    Amúgy én pénzért adtam el az öszes kártyámat, amikor már nem foglalkoztam vele.
  • Max7
    #65
    nézz be a torrent topikba elég gyakran hisztiznek ott hogy honan lehet letölteni szal aszem újra kitőr a dgz láz :D réges régen egy messzi messzi galaxisban én is néztem de nem gyüjtöttem... pénzkidobásnak találtam :D
  • RelakS
    #64
    Grat a topiknyitónak :D Kétszer is elírta a tamAgochi-t :D (tojásocska elvileg a jelentése)

    Vagy csak kopipészt volt? :]

    MerlinW: Nekem még valahol megvannak azok a cubákok, bár anno volt olyan lány, aki nem tudom, hogy a francba állt egyenesen, annyi cumija volt, és nem csak a kicsikből :D
  • MerlinW
    #63
    Rmlékeztek még az áttetsző színes műanyag cumikra?:D
    Rémálom volt..:)
  • zola2000
    #62
    Hogy hol vannak a tamagotchik? Nintendo dsen van a nintendogs. Nagyon jó játék, csak ott a kiskutyák mindig kicsik maradnak, de lehet velük játszani, érintő kijelzőn simogatni őket, mégsétáltatni, meg lehet tanítani trükkökre, a ds mikrofonján lehet neki mondani a parancsszavakat, nagyon jó hangfelismerő program került a játékba, az egész nagyon profi, el is kelt belőle 9millió darab (mármint a játékból, a nintendo ds lassan 60milliónál tart)
  • Daza500
    #61
    Nálunk '98-ban Dragon Ball Z, Dragon Ball GT kártyaőrület volt, de annyira, hogy szinte minden tanulónak volt belőlük tekintélyes mennyiség.
    Aztán amikor a rajzfilmet betiltották, kitört az osztálypánik, mindenki a Retekklubot szidta, még az újságban is benne volt a botránnyá feszült helyzet.

    Aztán elmúlt minden. A kártyák, a fanatizmus, mind eltűntek pár nap alatt.
    Pedig dejó volt.
  • Sippie
    #60
    mijabaj a szkúterrel?
    mondjuk a mostani tv műsorok, a győzikével meg a való világgal az élen, az no komment... aztán csodálkoznak az emberek hogy a mai tizenévesek totál degeneráltak.
  • Sadist
    #59
    fú de goni vagy :|
  • madass
    #58
    tamponnal sokkal jobb :D
  • tommyg
    #57
    büszkék lehettek magatokra
  • leho94
    #56
    Nálunk 80 kg-os osztálytársam még minden szünetbe ezt nyomja mimeg mikor wczett megöltük szerdán azt ott sírt -.- :DD
  • Sanyix
    #55
    Mi ezt vizes zsepikkel csináltuk :)
  • Max7
    #54
    nálunk szaközépben az uborka volt a divat :D azt csapkodtuk a plafonra aztán irodalom óra közepén a tanár sétált és egy az előző szünetben felcsapott uborka a nyitott irodalomkönyére esett... hát volt is botrány lejött az igazgató és hisztizett hogy szedjük le :D de 1 ubi még ma is ott szárad :D
  • martinho040150
    #53
    szerintem az isten büdös faszára tüntek XD
  • savior
    #52
    ugy tudom meg a 90-es evekben kiadtak az osszes kaland jatek kockazat konyvet, es utana mar nem is nagyon arultak. talan harcos kepzelet konyvek lettek helyette.
  • Casillas
    #51
    ja, nem is olvastam tovább, de xénia lázas tagsági kártyám volt nekem is
    egy meggyörört xénia lázas matrica még mindig itt figyel a szekrényajtón :D
  • Casillas
    #50
    "kaland jatek kockazat konyvek."

    évek óta nem találom azokat amik megvoltak, elképzelésem sincs hova tűnt, de olyan jó volt, imádtam
  • savior
    #49
    akkor en is irnek meg par emlekezetes jatekot: matchbox, j.i. joe figurak, hi-men figurak, lutri albumok. meg volt valami belyeges konyv, amibe lehetett venni par ft-s belyegeket :). kaland jatek kockazat konyvek. xenia laz tagsagi kartya a jol tanuloknak.
  • kakaoskalacs
    #48
    tamagotchi---gameboy--gameboycolor-gameboyadvance-(innentöl visszafelé kezd kihalni a dolog)ds,PSP,PDA,Mobil
  • ZilogR
    #47
    én azért lehet írok majd egyet Symbian alá, ami tud Bluetoot-on üzeneteket küldeni, szaporodni, beregeli magát a tamafreemail.hu-n és emailozik más tamagotchikkal (a te számládra), emellett keresned kell neki BT-os reklámhelyeket, különben szomorú lesz, de megetetheted a kameráddal készült képekkel is - és ha unatkozik, akkor nyom ellened egy Snake-et!

    :P

    Ha sokat foglalkozol vele, feltöri a NASA weboldalát is - mert ehhez lesz kedve!
  • Kicsikiraly
    #46
    erre a tv2 indulásra még emlékszem :D én ugyan csak beleszülettem a '90esbe, de azért emlékszem rá, és élveztem :D
  • Gerygrey
    #45
    Meg lánybandák, spájzgőrz
  • Gerygrey
    #44
    Jajj, ki ne felejtsük: fiúbandák, BEKSZTRÍTBÓJZZZ!!!
  • FafejTom
    #43
    Az én Tamagocsim 173 magas 65 kiló,hosszú barnahajú,barna szemű,és ö etet engem,főz rám,magátol öltözik,vetköztetni én szoktam,szóval aránylag önálló,na jó nem túl olcso a fentartása,de megéri,ajánlom minden kedves férfi olvasónak hogy legyen minimum egy ilyesmi Tamagocsija;D
  • Gerygrey
    #42
    Ez a topic akár lehetne is ez :) Jaja, mára már a '90-es éveknek kezd megszületni a maga retróhangulata. Ami az eggyel felettünk levő generációnak a hetvenes, az nekünk a kilencvenes évek, és így 30 felé közeledve egyre többször előjön már a "retrofeeling" amit még 10-egypár éve nem értettünk.

    Igen, a Tamagotchi, lézerpointer, tetrisz, kvarcjááátéééék!!!, SZÍNES(!!!!) gémboj!!! a takonylabda, meg a hétköznapi, jellemző dolgok: a már nem fából készült de még az a tipikus fekete burkolatú tévé/videó, a fekvő beige számítógépház, a norton commander, a flopilemez, a rave, a szkúter és a kokkodzsámbó és a többi tökhasonló borzalom, thunderdome, meg a fasttrackeres/impulse-os homemade zenék, a youtube és hasonlók híján magnókazettákon terjedő ökörségek (Apa kocsit hajt!! Meg a "megmérné a telefonzsínór hosszát?" és a többi)... Új magyar tévécsatornák, hűűű!!! és még sorolhatnám...

    Amilyen sok baromság ment a '90-es években, annyira kedves évek voltak azoknak, akik akkor nőttek fel.
  • Csabesz6
    #41
    nekem ford sierram volt matchbox, kettő is. betetted a hűtőbe rózsaszín lett,melegben fehér:)
    az egyik talán még megvan.persze festék nélkül-.-
  • Twetr0x
    #40
    Nálunk most az ökölnyi méretű hőre színváltó (pl. hidegben narancs, melegben ződ) pattogó gyurma a divat(nekem nincs)
  • Dark Angel 666
    #39
    Nekem egy dinóm volt 8 éve
  • GVG
    #38
    matricás csomagok*
  • GVG
    #37
    meg a matricáscsomagokatból a matricákat cserélgettük az óvódában:)
  • guardian hero
    #36
    jó ötlet, nyissa meg valaki! :)
  • Thanatos
    #35
    kukaö
  • Kaplan
    #34
    Nekem Tazo-ból volt 100+ asszem :DDDD
    Azonkívűl más örület amire még temérdektelen pénzt költöttem az a Star Wars kártyázás volt. Anno még a Camelotba minden szombaton ott játszottunk haverral. Azóta bezárt.. Szép emlékek.