39
  • Kara kán
    #39
    Index-hír
  • Kara kán
    #38
    bibliográfia:
    http://mediq.blog.hu/2010/05/20/szemelyre_szabott_genetika_hazankban#comment-form
  • Kara kán
    #37
    ostoba, már csak 500 dolcsi lett a teszt.
    Ha még várunk egy kicsit lesz ez 100 dolcsi is.
  • toto66
    #36
    Voltak olyan idők..
  • toto66
    #35
    No azért voltak amikor az egyszeri ember nehezen tudta elkülöníteni a kétféle csillagot...
    A Tanácsköztársaság korából egy vicc:
    Azért van egy nem zsidó tagja a kormánynak, hogy szombaton is legyen aki a halálos ítéleteket aláírja...
  • globint
    #34
    Ez így igaz, mindkét megállapítás igaz, meg az is igaz, hogy-ha valaki nem tudja megkülönböztetni a hatágú csillag használóit, az ötágú csillag használóitól, az nehezen nevezhető inteligens embernek.
    Aztán meg van pofája hőbörögni, az csak tovább bizonyítja, hogy mekkora ökör.
    Ha meg pl. más néven kezdi magát mosni, nagyon dolog.
    De ez is a szólásszabadság.
    Nem csak az értelmes cikkek íróit, nem csak az értelmes cikkekhez értelmesen hozzászólókat, hanem a hülyéket, és a hülye hozzászólásaikat is el kell viselni.

    De ha legalább lenne remény, hogy bemagolják, hogy nem szólnak hozzá, amihez nem értenek, de semmi remény......

  • babajaga
    #33
    A másik meg ha valaki a múlt rendszerben a kiváló munkájáért kitüntetést kapott és azt ne viselhesse, az meg ostobaság.
  • babajaga
    #32
    "Az ötágú csillag az komcsi jelkép"

    Nem igaz. Az amerikaiak sokkal régebben használták az ötágú csillagot mint az oroszok. Nem láttál még amerikai harci járművet? Milyen csillag van azon?
  • Epikurosz
    #31
    Másokban a szálkát...
  • globint
    #30
    Igen, a hülyeséged, az fáj.
  • Epikurosz
    #29
    Aha, szóval ez fáj neked...
  • globint
    #28
    Hogy mennyire egy ostoba, "mindenhez értő", és "mindenhez szakértően" hozzászóló hülye vagy, példaképpen idemásolom egy régebbi hozzászólásodat, és az arra adott választ. Ez csak az első, amibe botlottam, két perces keresés után. Mennyi ökörséget írogathatsz te itt össze, az valami félelmetes lehet.
    Epikurosz 2007. ápr. 18. 22:18 | válasz erre | #11
    Mondom a megoldást: A zsidók A Szaturnuszt kapják, mert ott lep..lik a hatszög egyik szárát, és meglesz az ötszög (D. csillag). :-)
    L3zl13 2007. ápr. 25. 13:14 | válasz erre | #12
    Te balf@sz a zsidók jelképe a hatágú csillag nem az ötágú. Az ötágú csillag az komcsi jelkép.
  • Epikurosz
    #27
    Különben meg, nagyon tudom utálni az ilyen hozzád hasonló fa...ó k..ögöket. Ha nem válaszolok a pofátlanságára (mert elsőre nem szoktam, ugyanis mindenkinek lehet rossz napja), azt már gyengeségnek veszi, és azt gondolja, hogy lehet folytatni a bunkóságor.
  • Epikurosz
    #26
    Felesleges itt vallomásokat tenned.
  • globint
    #25
    Nincs lehangolóbb, mint amikor a hülyeség szorgalommal és önbizalommal párosul.
  • Epikurosz
    #24
    Pontosan. Olyannyira, hogy örököltem a kételkedés tulajdonságát.
    Apropó, megnéztem az általad belinkelt NatGeo-s térképet. Nem korrekt.
    Azt már tudjuk, hogy Amerika első lakói nem az ázsiaiak voltak (Kennewick-i ember stb.)

    Ugyanis, régészeti felfedezések szerint Amerikába kb. 18 ezer évvel ezelőtt érkeztek az európai fehérek, először (lehet épp a te őseid?), és őket szorították ki 75%-ban az ázsiai rézbőrűek. (A 25%-os genetikai örökség megmaradt)

    Ezt csak azért írtam le, mert láttam egy érdekes, művészien megvalósított filmet a Viasat History-n, mely szerint a mai Franciaország területéről a befagyott Észak-Atlanti-óceán partjai mentén a mai eszkimókhoz hasonló fejlettségű kultúra elaraszolt Amerikáig. Roppant érdekes film.
  • globint
    #23
    Ja, a te őseid meg pótolták a kihalóban lévő hülyéket.
  • Epikurosz
    #22
    Okés.
    ha tőled ennyire telik.
    Csak azt próbáltam veled megértetni, hogy az, hogy egy DNS mit mutat egy adott területen ma, nem jelent semmit a múltra nézve, mert az egyes területek lakossága kicserélődött, kihalt, elvándorolt stb. Emellett népek összeolvadása/differenciálódása is történt.
    Tehát nem lehet azt mondani, hogy az egykor Spanyolországban élt emberek mai leszármazottai spanyolul beszélnek, mert az egykor ott élt emberek zöme kihalt. Kivéve talán a baszkokat.
  • globint
    #21
  • Epikurosz
    #20
    Értem, én, hogyne érteném.
    A te őseid írták a spanyol barlangrajzokat, a feleséged meg a tengeri népek vándorlása során délre került szittyák, a mai jemeni magyarabok leszármazottja. Világos ez.
  • globint
    #19

    Figyusz "Epikurosz",
    ha tudsz koncentrálni, próbáld meg még egyszer figyelmesen, erős koncentráció mellett elolvasni, amit alább írtam. Na meg ezt is.
    Nem azt írtam, hogy az ősöm ír-spanyol, hanem arról a területről származik. Ugyanis azon a területen a férfi-emberek 90%-a olyan génállománnyal rendelkezik, mint én, konkrétan az M343 -as csoportba tartozik.
    https://www3.nationalgeographic.com/genographic/atlas.html
    Az asszony meg a haplogroup T-be tartozik. Ez a génállomány észak indiában azon a részen van többségben, ahol a magar törzs él. De ez a génállomány az arab félsziget déli részén is jellemzően többségben van, meg hát a magyarok lakta részen, meg egy kissé elnyúlva ukrajna közepéig, meg a lettek litvánok finnek környékén.
    Nézd meg ezt a két csoortot. Próbáld megérteni, hogy amit ma ír-spanyol területnek mondunk, ott nem írek meg spanyolok éltek, hanem emberek. A leszármazottaik ma spanyolul, meg írül beszélnek, a génállományuk meg javarészt megegyezik. Persze elszórva kelet felé egyre ritkul ez a génállomány, más csoportok meg egyre többen vannak.
    Szóval "Epikurosz", fel a fejjel, nem azt nézem, mit mondtál, hanem hogy ki mondta.
  • balee66
    #18
    Hát, ilyen a világ sajna.
    Eddig is túléltük, ezután is túl kell, hogy éljünk mindent.
  • balee66
    #17
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!!!
  • Epikurosz
    #16
    Persze. Minden civilizációs vívmányt fel kell számolni, mert zavarja a jogegyenlőségért harcolók csőrét.
  • atomkrumpli
    #15
    jelentkezel egy munkára de nem vesznek fel csak a dns teszt után, ott majd kiderül hogy te is a "genetikai hulladék" csoportba tartozol hiába vannak jó képességeid majd szépen sorban kizárnak nindenhonnan (Gattaca)
  • bandypappa
    #14
    Mondom én a genetikai ádámról szóló műsort láttam és ott az y kromoszóma mutációját vizsgálták, de ezek szerint x-re is működik nőknél. De még nem tudom mennyre pontos ez a modszer? Az lehet hogy az egyik ősöd Ír-Spanyol "területről" származott, de csak nagyon kis részben vagy ilyen "etnikumú".
  • Epikurosz
    #13
    "az arab félsziget déli csücske"

    Én meg a Marsról jöttem.
  • Epikurosz
    #12
    "az apai ősöm ír-spanyol területről származik"
    Mese-mese.
    Régen az emberek sokat vándoroltak.
    A mai Spanyolo. lakóinak egy része a népvándorlás során került oda (vízigótok, vanddálok sb.)


    "A magyarok génállománya ugyanis a kontinensünk négy részén: a Litván-Lett rész-->, észak-India-->, az arab félsziget déli csücske-->, na és Magyarország --> található)"

    Észak-India gondolom úgy jön ide, hogy Magyarországon végeztek ilyen genetikai vizsgálatot, belevéve a cigányokat is.
  • globint
    #11
    Azt írod: "Származást illetően én a genographic programról hallottam, és csak a férfiakra lehet vizsgálódni". Nos, mi megrendeltük az asszonyomra is, meg rám is. Annyit tudtam meg, hogy szerintük az apai ősöm ír-spanyol területről származik, míg az asszonyom a magyarok lakta négy terület valamelyikéről. (A magyarok génállománya ugyanis a kontinensünk négy részén: a Litván-Lett rész-->, észak-India-->, az arab félsziget déli csücske-->, na és Magyarország --> található)
    Ez nekünk "potom" 2x99$ került, viszont pontosan tudtuk, mi lesz az, ami az adatokból max kiolvasható lesz. Most még nem értem pontosan, a 999$-ért milyen adatokat fog kapni a "fizető utas"?
    Még annyit a genographic programról, hogy feltűnően kevés férfiágat, és több női ágat jeleznek a genographic térképen. Pl. a magyar génállományban férfiágat egyáltalán nem jeleznek......
  • Cleanx
    #10
    Fontos hat...
    Gugliba kereshetsz emberi szervekre es mar megy is erted a fekete volga. x)

    No More Secret! RuleZ
  • sathinel
    #9
    Egy biztosító ha tudja hogy milyen betegségekre hajlamos valaki, akkor valsz nem köt vele szerződést. És ez a gáz. De egyébként jó dolognak tartom.
  • Cat #8
    ... és ezekután a Google már nem csak azt tudja, hogy hol laksz, mi érdekel, hanem a DNS-edben is kutathat.
  • Wilddog
    #7
    Hadd fűzzem tovább az összeesküvés-elméleteket: kiválogatják a szerintük genetikai hulladékot és jól elkülönítik az áriától.
  • Kovász
    #6
    Sztem abszólút nem rossz ez: ha lecsekkolják a génjeidet, valszeg kiderül, hogy milyen génhibáid vannak, és hogy milyen betegségekre vagy "fogékony"... így valamelyest fel is tudsz ellene készülni.
  • bandypappa
    #5
    Nem látjátok hogy ez milyen fontos lesz a jövőben?

    Feltérképezik a génállományomat és személyre szabott gyógyszert kaphatok, ami esetleg másnak csak ártana. Én mondom már közel járunk ahhoz, hogy genetikailag terevezett embereket "alkossunk". Az lesz ám az übermensch.

    Származást illetően én a genographic programról hallottam, és csak a férfiakra lehet vizsgálódni, mert az y kromoszóma mutációjára alapul. A Föld különböző ősidők óta lakkott területéröl gyüjtöttek össze többezer mintát és meg tudják mondani ezek alapján hogy honnét származhattál, pontosabban hogy az egyik ösöd hol élhetett. Nem tudom hogy mennyire pontos a módszer, nationalon láttam egy müsorban ahol a genetikai ádámot keresték.
  • god25
    #4
    Hmmm. Titkosítás. Én kicsit úgy érzem, h elkezdik begyűjteni az emberek teljes adatállományát. Vagy így v. úgy. (Digitális útlevél. Chip a bőr alatt.) Hmmmm. Hamarosan fing@ni nem lehet a kormányok tudta nélkül. Összeseküvés elmélet. Hihi
  • Epikurosz
    #3
    Kéne.
    De megvárom a kínai verziót. :-)
  • Wilddog
    #2
    Majd lesz olcsóbb, ha a sok gazgad hülyegyerek csenget az elején, ez szinte mindig így van. Különben is az hogy valami drága, azt a körülmények döntik el.
  • toto66
    #1
    minden eddiginél többet tudhassanak meg a származásukról
    És meddig tudnak vissza nézni, hiszen az őseimről nem sok adat lehet...
    Pénz kicsalás!
    potom 999 dollárba kerül