29
  • Csaba42
    #29
    "pl.: programozó vagy, irsz 1 tuti kis (akármilyen) programot,de nem kapsz érte pénzt,viszont boldog-boldogtalan használja....görbülne a szád?"
    Nem, mert 1) vagy freeware fejlesztő vagyok, 2) a progim annyira sz*r, hogy a kutyának sem kell eredetiben (a kis tizenéves pistikék nem érdekelnek, a felnőttek pedig becsületesebb gondolkodásúak), úgyhogy inkább szégyellném magam.
  • Csaba42
    #28
    "szellemi termékeket nem lehet fizikai dolgokhoz hasonlítani"
    Ez nem kifogás! Ettől még nem lopás a torrent. Akkor lenne lopás, ha odamennék, és ellopnám az eredeti Windowsod. Ez akkor is csak másolás. Ha elmegyek a könyvtárba, és leírok egy könyvet 8amit később visszateszek), akkor szerinted az lopás? Nem. Milliószor leírták már, de akkor leírom még egyszer: aki leszedi a cuccot, és utána nem veszi meg, az semmivel sem károsított meg senkit, mert amúgy sem vette meg volna az adott cuccot. Érted már?
  • Ghoosty
    #27
    cateran:
    Erre azt tudom mondani, hogy nézd meg nyilt forráskódú szabadon tölthető programokat. Ezek általában felveszik a versenyt minőségben a drága copyrightos szoftverekkel, tehát valahol csak megéri "ingyen" is dolgozni. Egy jó pár vállalat irányítási rendszer is ingyenes, csak a supportot kell hozzá fizetni. Tehát a szoftverért menint nem fizetsz. Szóval gondold át ezt mégegyszer.
    Amúgy erre a kanadai mintára nekünk is megvan a sajátunk. Olyan formában, hogy az adathordozók után fizetsz jogdíjat, csak erről a kedves "jogvédők" megfeletkeznek.
  • riska1982
    #26
    Ezt bírom, hogy lopásnak nevezik. A lopás szerintem az, hogy amit én elveszek az neki nem lesz.
  • sh4d0w808
    #25
    Erre a gyökér megjegyzésre csak azt tudom mondani, hogy érdemes megnézni a Radiohead bevételét a legutóbbi albumukból; nagyon sokan fizettek érte és szép summát tett zsebre a társulat, csak a kiadó kimaradt a láncból, sír is miatta a szájuk.

    Tehát nem az alkotó/szerző érzi magát megkárosítva, hanem a kiadó; ők viszont nem hajlandóak tudomásul venni, hogy a technikai fejlődés túllépett rajtuk, ezért ragaszkodnak a régi, de már nem működőképes üzleti modelljeikhez.
  • cateran
    #24
    1000 helyen milliószor leirták már, de sebaj leirom még 1x: szellemi termékeket nem lehet fizikai dolgokhoz hasonlítani(hiába lehet 3d-s megjelenése)
    pl.: programozó vagy, irsz 1 tuti kis (akármilyen) programot,de nem kapsz érte pénzt,viszont boldog-boldogtalan használja....görbülne a szád? Vagy kapsz érte fizut a fönöködtől, ám a cégnek nincs belőle bevétele (sem másból, hiszen az emberek "csak" másolják, ingyé)igy 1 idő után mehetsz utcát söpörni (nem tudnak miből fizetni (a 0 bevételből nehézkes))
    Igenis kell valamilyen kompenzáció a szellemi termékekért is (az más kérdés hogy jelen pillanatban "kissé" eltúlzott néha....)és nem csak torrentezni orrba-szájba.....
    A kanadai megoldás egyszerünek és elegánsnak tünik..mindeki jól jár vele (vagy majdnem mindenki...aki nem töltögetett le az cumizik,de szvsz 5 dollár kibírható összeg arrafelé)
  • pepe003
    #23
    Ott a pont
  • Gerygrey
    #22
    Igazából nem a zenészek, hanem a kiadók féltik a kis vagyonkájukat. Nekik ugye a koncertezésből nincs bevételük, viszont semmi hasznosat nem csinálnak, úgyhogy miért is keresnének egy forintot is az iparág révén.

    Jó zenészt én még nem hallottam sírni, sőt. Pl a Tankcsapda frontembere nyíltan a warezolók pártján áll. Csak az ilyen csinált sztárocskák sírnak, akiknek jellenzően a torrenten is a letöltési listák alján kullog az egyszem lemezük, vagyis még ingyen se kell a kutyának se amit produkálnak, koncert meg ugye nem alternatíva, mert ahhoz "tudni" is kell valamit. Persze, a warezolókra könnyű fogni mindent. Ha én pék lennék, és nem vennék a kenyeremet mert szar és ahhoz képest drága, arról sem az otthoni kenyérsütőgép elterjedése tehet.
  • Csaba42
    #21
    Azért ne általánosíts, nem minden milliomos küzd a warez ellen, inkább elsősorban a kiadók, jogvédők, és a pozíciójukat megerősíteni kívánó politikusok.

    Amúgy nem tudom, egyszer ki taálta ki, de az, ha letöltök egy szoftvert, az nem lopás. Lopás az, ha magát a dolgot tulajdonítom el, azaz (erőszakkal) elveszem a tulajdonosától. Ebben az esetben ilyenről szó sincs, ez max. csak másolás lehet.
  • Yoshimitsu
    #20
    "A frakció többek között javasolta a cégek számára kötelezően fizetendő reklámadó kivetését, hogy az ebből befolyó összegekből támogassák a kultúrát és a művészeket."

    A kedves művészek így is a világ legdrágább autóiban csücsülnek. A 1-6 millió dolláros házukban. Had ne sajnáljam már őket. Komolyan mostmár sírnom is kell a röhögéstől, hogy ez a világ a milliomos világsztárokat még sajnáltatják is. Miközben a forgatókönyv írok meg sztrájkolhatnak mert ők nincsenek megfizetve. És egyáltalán nem a kalózkodás miatt nincsenek kifizetve mielőtt valaki ilyen hülyeséget írna.

    Az egész így jó ahogy van. Nem tudják feldolgozni, hogy aki meg kalózba tölti le, az is megismeri az új színészeket, az új filmeket. Ennek kultúrális haszna van, mert ha tetszett neki a film, akkor lehet hogy megjegyzi a surmó színész nevét, és pikk-pakk feltűnik neki, hogy jé a gyökér ott van a plakáton, és már a multkori filmben is zseniális volt, lehet benéz a moziba. Másrészt a mai emberek egy része előbb letölti, megnézi és ha tetszett megveszi eredetiben. Én is csnáltam ilyet. Sőt még moziban is megnéztem. Na akkor nekik nem mindegy hogy közben egyszer le is töltöttem???

    Aki meg csak letölt és letölt, azt is a barátnője elcibálja moziba.
    Zenészek ugyan ez. Sír a szájuk, aztán mégis ott ugrálnak ezrek a színpad előtt amikor fellépnek. És a nézők 80%-ának másolva van meg. de ha nem másolhatnák akkor nem venné meg annyi ember és nem kennének annyian a koncerten.

    Baromira megvan a haszna ennek a világnak ami kialakult ezen a téren, csak a surmó pénzhajhászoknak nem tűnik fel.
  • Tobacco
    #19
    IGAZAD van:D:D:D ha a drogosoknak is ez a kibuvó akkor mi is védekezhetünk vele.
  • Stryker
    #18
    Most jutott egy jó az eszembe a torrentezés nem bünözés,hanem szenvedély betegség.
  • Gerygrey
    #17
    Az nBetűsre gondolsz? ;) Oda régóta szeretnék bejutni, de állítólag meghívás sincs egyáltalán.
  • immovable
    #16
    nem az a legnagyobb én tudok másik magyart ahol 50.000+ felhaszáló van:)
  • Vorpal
    #15
    Szocpol - ez is csak olyan mint a kinai piac - amig vannak szegények, el kell nézni a lopást.
  • Vorpal
    #14
    A P2P szűrhető és encryptálás után is szűrhető csak viselkedés alapon kell csinálni. Nincs ma abszolút anonimitás P2P téren - csakhogy az előzőekhez szóljak.

    Az utóbbi : amig DVDt lopnak addig nem TVt - talán kis Krisztiánnak is inkább
    100 dolláros laptop kéne mint mp3 lejátszó.
    Ha az egyetemi éveink alatt nem tudtuk volna lelopni az anyagot a fejlődéshez,
    és pl. nem tudnám ma is korszerüsiteni magam - nagy szarban lenne az ország
    versenyképesség terén.

    Vicces, ahogy a (nem megnevezett)szakmám termékeinek ugy örülnek az emberek a mozikban, de fintorognak ha a szoftver lopásáról beszélünk,
    pedig mind tudjuk, hogy olyan súlyos összegek ezek, hogy hazai pénzekből
    szinte megvalósithatatlanok tiszta módon.
  • FoodLFG
    #13
    Szerintem is az jelenti. A magyar kampányban is feltételes módot használtak.
    Így több értelme is van.
    Bár szerintem a hír szempontjából annyira nem lényeges.
  • BaliBoy
    #12
    Lehet az én angolommal van a gond de sztem az "I wouldn't steal" nem azt jelenti, hogy Nem lopok, hanem azt, hogy nem lopnék. Mert nem mind1. Elég fontos különbség.
  • Csaba42
    #11
    A UPC is szűri a "P2P kapcsolatokat" (ugye, a titkosítatlan kapcsolatot használó alkalmazás kiléte felderíthető, és pl. a uTorrent nem sokmindenre használható, "inkább csak" torrenteznek vele).

    Szerintem meg igenis erősen kell büntetni a P2P-ezőket. 15-20 év börtön kéne nekik (és még finom voltam), vagy az Alcatras-ban, vagy pedig az Azkabanban, külön cella a többi rab épségének a védelmében, ágyhozkötés, valamint minden nap egy kiadós verés.
  • FoodLFG
    #10
    Yep a C&C-t ingyen, legálisan le lehet tölteni és egy patch-el tök jól megy Vistán xD
    Azonnal végig is nyomtam a fél GDI kampányt :P
    jó ez a játék, na..
  • k0zi
    #9
    Szerintem minden audiovizuális mű és kereskedelmi forgalomba került szoftvernek 10-15 év után szabadnak kéne lennie (azt be kell látni, hogy nem készülnének jó játékok/filmek/sorozatok/zenék ha valahogy nem fizetnénk érte).
    Szoftver piacon már vannak is erre példák, azt hiszem tavaly, vagy tavaly előtt a C&C ingyen letölthetővé vált (1995-96-os játék). Ha megnézi az ember a PC-s játékokat 1-2 év alatt 2-3E Ft-ra esik az áruk 10-12E Ft-ról, ami szerintem korrekt üzletpolitika. Ellenben a filmeknél/sorozatoknál nevetséges árakat kérnek el.
    1 évad Colombo (azt hiszem 1971-es sorozat) 9000Ft egy évad, Rém rendes család szintén 8-9000Ft egy évad, holott az is már 20 év fölötti. Ezek után ne csodálkozzanak, ha letöltik a filmeket és akkor a Majmok bolygója trilógiát meg sem merem említeni...
  • aaaaa
    #8
    A videoról csak annyi jutott eszembe, hogy a gyerekeket csak akkor lehet fejbe lőni, ha kalózkodnak,és kárt okoznak a "kiadómaffiának". Ha csak egyszerű kisembereket rabolnak ki, vagy késelnek meg nap mint nap, azért nem büntethetők, mert "gyermekkorúak" ... (talán még a kését sem szabad elvenni, nehogy lelki sérülés érje...) Viccnek is rossz mind a két eset, de a második már sajnos valóság, reméljük az az első soha nem lesz az.
  • FoodLFG
    #7
    A legújabb hírek szerint a UPC szűrését is ki lehet játszani (utorrent 1.8).
    Gondolom az új generációs kliensekben már alapbeállítás lesz a titkosítás, így még nehezebb lesz szűrni.
  • FoodLFG
    #6
    =D
  • Gerygrey
    #5
    Rühellem a zöldeket, de ez egy nagyon szimpatikus húzás tőlük.

    A +5 dollár szerintem nem fair. Nem tudom mi most a pontos adat, de úgy tudom valami sokszázezres szám ma Magyarországon az internetelőfizetések száma. Az egyik legnagyobb torrent trackeren, a b betűsön kb 35000 regisztrált tag van, ebből nagyon sok az inaktív user, a legnépszerűbb torrenteket 3-4000 ember tölti le. Legyen mondjuk 50000 rendszeresen P2P-ző felhasználó az országban. Lehet, hogy terabájtok cserélnek gazdát naponta P2P-n, de a felhasználók szűk rétege használja csak.

    Jól is néznénk ki, ha nekem, aki BKV-val jár, dugódíjat kellene fizetnem...
  • Tobacco
    #4
    jó lenne ha a kiépviselő úrak nem csak kinéznének a fejúkből. Azt kell csinálni mint kanadában, az internet dijhoz hozzá csaptak +5 dollár szerzői jogdijat és tiszta ügy a letöltés, amúgy lehet szürni a P2P-t ezt magyar országont is üzemel a chello rendszerében.
  • I.C.ram
    #3
    Peer-to-peert úgysem tudják szűrni, szerintem.
  • who am I 7
    #2
    "EP-képviselők azt javasolták, hogy az internetszolgáltatókat kötelezzék tartalomszűrők használatára"4
    durva...Lenne ötletem, mit kéne csinálni a képviselőkkel.Ők a szentek mi?hm...
  • Lyan Kyj
    #1
    Azt hiszem ez ide illik:)