9
  • hiftu
    #9
    Ezt a repülőtér grófság összefüggést furcsállom. Olyan mintha a Bodri kutya közelében található Mammut bevásárlóközpontról irnál...
  • angyi
    #8
    ha normálisan titkosították a CDket akkor nagyjából 13 Ft-ot buktak semmi többet...

    kit érdekel hogy elloptak egy CD-t?

    nagy összemosás ez azzal hogy ha tényleg "adatok" tűnnek el. mert ugye titkosított CD-n 1 bit értelmezhető adat sincs megfelelő kulcs nélkül...
  • rigidus
    #7
    Egyertelmu, hogy az adott szervevezet vezeteset erinto hanyagsagrol van szo, mindenki mas mar csak azutan felelos.

    > exeteri repülőtér közelében található devoni grófságban

    off: Hehe, pont oda megyek ma, eppen most keszulodok. :)
  • Darth Sith
    #6
    Hordozható eszközökön nem tárolunk ilyen adatokat/ipari titkokat stb.. Nem tárolunk fontos adatokat olyan gépeken amelyek netre vagy olyan hálózatra vannak kötve, amelyek nethez kapcsolódnak. Miért nem értik meg, hogy az ilyen adatokat egy izolált hálózaton található gépeken kell tárolni? Nem létezik, h ennyi dilettáns dolgozik ott...
  • balee66
    #5
    1. Laptopon nem tárolunk ilyesmit, arra való a központi szerver. Rá lehet csatlakozni titkosított csatornán keresztül, és törölni a laptopra került ideiglenes adatokat.
    2. Az adathordozók kódolása jó ötlet volt, kérdés hogy mennyire hozzáértők ekzébe kerül, akik esetleg fel tudnák törni a védelmet.
    3. Hogy tűnhet el adathordozó? Én nem mondom, hogy még sose vesztettem el semmit, de tudok vigyázni a dolgaimra. És én nem is hordom magammal sokezer polgár személyes adatait.
  • ViperNet
    #4
    Ennyire már nem lehetnek balfaszok, hogy néha-néha elveszítenek félmilliós adatot tartalmazó lemezeket, adathordozókat... így akár néhány terrorista/bűnszövetkezet is hozzáférhetett ezekhez korábban...
    vagy ha mégis ennyire balfaszok egyes intézmények, akkor az ottani vezetőket kellene kirúgni, hogy ennyire hanyag a szervezettségük.... máshol még egy éles adatot se szabad lemásolni lokális gépre, vagy notebook-ra, csak a központi szerveren tárolható a bizalmas adat. A szalagra kimentett biztonsági másolatok persze más tészta...
  • roliika
    #3
    Semmi..csak manapság minden sz őhibájuk 1-es idióták szerint.
  • Narxis
    #2
    Mi a bajod a hackerekkel?
  • roliika
    #1
    Ezisám a hekkerek miatt van.