95
Utcai kosárlabda
  • NWM Dani
    #95
    Egy hölgy aki elmondja a streetball alapjait azoknak akik kedvet kaptak egy kis mozgáshoz.
    http://neoworldtv.hu/fitnessz-vagyok-3-resz-3/#sthash.bH0ZRa06.dpbs
  • dzsipo
    #94
    MSz Extreme Games III



    https://www.facebook.com/events/442853149143845/

    Gyertek el!
  • dzsipo
    #93
    MSz Extreme Games III!

    https://www.facebook.com/events/442853149143845/

    Gyertek el!
  • Hymtozis
    #92
    Hol tudok jó, kültéri kosárlabdát venni?
    Mert nincs suli, így onnan nm tok "kölcsönkérni"... :\ :D Amit meg szereztem, az "elromlott".
  • Hymtozis
    #91
    Nekem az fura, h a játékstílusuk kb teljesen más. Azon kívül, h labdavezetés, passz, dobás. De még ezeket is másképp csinálják.
    Az tény, h távolabbi pontokban jobbak, meg biztosabban vezetik a labdát, de nem ugaranak annyit, meg olyan jól. Plusz ien passzokkal még nem találkoztam, csak annak megy, aki odaáll full tisztán passzra. Azt meg nem nehéz elvenni. Mert én ahhoz szoktam, h odadobják neked, elkapod, és minden megy tovább. Itt viszont ien inditás szerű nincs, csak ha üres vagy.
    Viszont azért volt oan, h mutattam neki, h dobja gyűrű felé, odadobta, elkaptam és betettem.
    De végülis tetszik (jó), ahogy játszanak.
  • zoltan93
    #90
    énis ezen a héten kezdtem kosarazni. :D fura hogy mindenki jobb nálam. meg sokkkal többet tudnak. de majd csak beilleszkedek 1x.
  • Goruck
    #89
    jaja énis így vagyok
  • Hymtozis
    #88
    Én is most kezdtem el edzésre járni, mármint "rendeskosár"-ra.
    Máshogy játszanak, az szent igaz, de jól...
  • Pepsi Twist
    #87
    nem a mostanin még az ez elöttin az jó volt :) kicsit ökörköttek 1 órát azt kész... olyan eccerű trükköket toltak aminek a nagyrészét én is megcsinálom...
  • Goruck
    #86
    milyen volt?
  • Goruck
    #85
    nálunk is ez van kb, van aki jól tud. Az edző 21 éves és valahol játszik meg edzőnek tanul, és azt kéri h ne cselezzünk annyit....evvan
  • Pepsi Twist
    #84
    voltam harlemen... és én jártam eddzésre azok semmit nem tuttak csak lefordultak a másikról én meg toltam a cseleket aztán csak néztek :D
  • Goruck
    #83
    jaja kéne nekem is :D elmentem csapatba játszani (VÉGRE) és ott nagyon rá vagyunk állva a szabályokra és ott nincsenek ilyesfajta trükközések....



    VOLT VALAKI HARLEMEN?????
  • Pepsi Twist
    #82
    dehogynem csak gyakorolni kell :D
  • balrog20
    #81
    hát én most próbálkozom ezzel a sporttal mert nagyon tetszik :P mondjuk nagy trükköket biztos nem nagyon fogok majd tudni nyomni :D
  • zoltan93
    #80
    Itt benne van amikor leöntik a birót: http://www.rtlklub.hu/videotar/?vkatid=7&videoid=080227233&adasid=4325
  • Goruck
    #79
    akkor érted már a lényeget :D
    kár h nem találtam meg a mit kerestem

    ők nem a kosárlabdatudásukról híresek...
  • zoltan93
    #78
    a video 2 mindent elárult. :D
  • Goruck
    #77
    nem találtam meg amit akartam...amikor le akarják önteni egy vödör vízzel a bírót...
    de itt van 2 videó Videó 1
    Videó 2

    ezek inkább bohócok mint nagy AND1 játékosok :D
  • Goruck
    #76
    ha kicsit utánanézel a Harlem Globetotters egy nagyon-nagyonrégi csapat amiben mindíg újulnak a játékosok és itt nem a játék a lényeg hanem a közönségszórakoztatás, nemsokat cseleznek, de nincs is kit lecselezni :D
  • zoltan93
    #75
    Én még nem hallotam a Harlem Globetrottersröl.
    De most megnéztem 1-2 videt és azon kívül hogy zsákoltam nagyon mást nem láttam pl cseleket. Az AND1 sztem sokkaljobb vol, mint ez lesz.
  • John Cena
    #74
    én 3as metrón láttamXDXD
  • Pepsi Twist
    #73
    én már voltam nagyon fasza :D még autógrammom is van mindeggyiktől :D előre furakottam :D
  • Goruck
    #72
    ma láttam a 2es metrón a plakátot hogy jön a Harlem Globetotters magyarországra...Feb. 27-28.
    ha valakit érdekel... :)
  • John Cena
    #71
    ez igaz!!
  • Pepsi Twist
    #70
    Sztem ez nagyon jó játék!

    Mikor elösször rávettek hogy jáccak azt mondtam hogy kurva szar!
    De miután már jáccotam vagy 4 éve jónak tartottam! :D
    Most pedig már kihíztam és beleöregettem! :/

    Erről ennyit! (persze ha hívnának jáccani természetesen mennék)
  • Hymtozis
    #69
    Ha fáradt vagy, vagyis játék közbe elfáradtál, akkor nem jönnek rosszul a távoli pontok. Meg ha lepattanót megszerzed és ki kell vinni, akkor is jól jön, ha csak elég kintről rátenni.
  • Hymtozis
    #68
    A leírást én (is) csapatra értettem. Meg azok az önző streetesek, vagy azt hiszik, h rajtuk kívül mindenki elrontaná, vagy 1-1-hez szokott, vagy csak simán nem tud csapattal/mással összejátszani.
    Szerintem viszont 1-1 már csak azért sem jó, mert egyedül nem olyan, mint ha van kivel összejátszani.
    Különben szerintem (csapat)társsal kifejezetten jobban/szebben lehet játszani.
  • trogerzsiger
    #67
    ja.. ám rágyurtam a távoli dobásokra^^ bár az nem igazán streetball
  • zoltan93
    #66
    ahol beton van azokat nem. csak a padloót meg azt az 1 palánkott hozzák van ott pár palánk
  • RaZoK
    #65
    Jó topik!

    Nagyon szertek játszani, tavasztól-őszig játszunk az udvarokon :)

    akik tudnak:


    http://www.youtube.com/watch?v=VNrZ4drBmDA
  • grizzly21
    #64
    azokat a palankokat leszedik a rendezveny utan nem?
  • grizzly21
    #63
    (lasd Magic Johnson)
  • grizzly21
    #62
    mondjuk az onzo streetballosoknal nincs rosszabb. raadasul azokat "birom" akik azt hiszik technikasak, es otvarszar trukkokkel onzoznek. passzolni kell , es az baromira nem megy a szepseg rovasara, sooooot, csak szepen kell passzolni:)
  • Hymtozis
    #61
    Az, h vki nem magas, az nem hátrány. Sőt, nekem egy esetben nehezebb is kissebb ellen. Mert a kisseb mellett nehezebb pl elfutni, mert hiába rövidebb a karja, alacsonyabban van, így gyors, lapos pattintással nem olyan egyszerű elvinni a labdát, mint egy magas ember mellett, akinek oldalra kéne hajolnia, miközbe a labda után fordul.
    Meg pl az irányitók se a "legmagasabb" emberek. Zsákolás nem olyan "egyszerű", de szerintem semmi rossz nincs abba, ha vki nem álalja le a gyűrűt.
    Plusz az ugrás is sokat számít, vannak uszó, meg ilyenfajta osztálytársaim, és hiába egy b*szott nagy terminátor, szélesebb és magasabb, mint én, ha nem éri el a labdát, akkor nem megy sokra.
  • trogerzsiger
    #60
    Hejj de szeressük eme sportot, anno jártam is eddzésekre, voltunk meccseken is.. hejj de jó is volt... sajna kicsi vagyok 160-170 között 14 évesen majd megnövök, plusz a tenyerem is pici
  • John Cena
    #59
    ez igaz
  • zoltan93
    #58
    http://www.streetballnet.hu
    Ezen az oldalon megnézitek a kőbányás képeket, akkor látátok mi hova tudunk meni kosarazni. biztos van hely. van 1 pár palánk.
  • zoltan93
    #57
    már akinek olyan terme van hogy állítható:D
  • Hymtozis
    #56
    Hát a kintnek is meg a bentnek is van egy-egy kölün érzete. Szerintem mindkettő jó.
    Mint ahogy a streetball, meg a rendes kosár is különbözik.
    Mind kettő alap, és igazi. Csak nem ugyanaz.
    Egy streetes lehet, h kevesebb pontot szerez, de többet van nála a labda, és több trükköt, vagy hasonlót csinál. Egy "sima" kosaras meg lehet, h félpályáról tolná a pontokat, de nem lenne "olyan élvezetes" a játéka.
    A kinti(szerintem feketéktől származóan) olyan, mintha egy tánc lenne, vagy hasonló, és abszolút a játékért megy. A benti, meg egy erős (legalább annyira élvezhető), kemény, szabályokkal való játék, ami inkább a végeredményre irányul.