34
  • Garga Pitic #34
    Nem jó ötlet. Könnyen lefagynak. Szó szerint :))))
  • Dj Faustus #33
    Az adatátviteli sebességről: azért számítsuk bele, hogy mindez pont-pont kapcsolat (a lakossági Internet-szolgáltatás esetén többen osztoztok a betápvonalon), műholdas kapcsolattal az X-sávon.
    MESSENGER will receive commands and send data primarily through its circularly polarized X-band phased-array antennas.
    Forrás
  • Anteris
    #32
    "a Merkúr túloldaláról"

    miféle túloldaláról?? Lemaradtam valamiről?
  • bitbandita
    #31
    lehet hogy ez nem is a Merkúr, hanem a Hold (most komolyan, nem tök ugyanolyan???), mi meg át vagyunk b@szva... :)
  • Balage76
    #30
    Kb mintha összehasonlítanánk egy szénrajzot egy digifényképpel...
  • samuzsolt
    #29
    és tényleg :D::D:D:D
  • bitbandita
    #28
    most már biztos nem árulja (elméletileg persze, mert amíg naív, tájékozatlan, buta emberek lesznek a világon akiket át lehet b@szni, addig teljesen mindegy milyen törvényt hoznak)
    Mars, Vénusz, stb parcellékat leaglább is biztos nem, mert amikor rájött a kormány hogy valaki árulja a Holdat, akkor leültek és törvénykeztek - ennek következménye lett hogy a Mars pl olyan státuszban van mint pölö az Antarktisz. Senkié és mindenkié, kisajátítása nem lehetséges (még).
  • Bith
    #27
    Lesz új ok a háborúzgatásra, egymás ölésére. Addigra úgyis elfogy az olaj, ami most az ok mindig.
  • #26
    meglepő módon az emberek ölik majd egymást
  • picurmanoo
    #25
    Monnyuk azért kíváncsi leszek, ha az emberiség tényleg elkezd kolonizálni, akkor hogysmint lesz :)
  • teddybear
    #24
    Ha pontosak a forrásaim, az USA 1973-ban írta alá a lemondó nyilatkozatot, ami az ENSZ Űrügyi Hivatalának felügyelete alá helyezi a földön kívüli égitestek felügyeletét.

    Egyik-másik szélhámos úgy a nyolcvanas évektől árul holdi, vagy marsi telkeket.
  • metaljesus
    #23
    "Már most egyértelmű, hogy a Messenger fejlett kamerája sokkal többet árul majd el azokról a területekről is, amit feltérképezett a Mariner vidikon kamerája az 1970-es évek közepén"

    ki hitte volna több mint 30 év rendületlen fejlődés után?!?!
  • karesz115
    #22
    Még hogy nincs rajta arc. A második kép bal alsó sarkában ott van Mickey Mouse.
  • bitbandita
    #21
    de ezt a törvényt -én úgy tudom- akkor hozták, amikor valaki elkezdte felparcellázni és árulni a Holdat, és rengeteget el is adott egy rakás pénzt keresve ezzel. a már elkelt telkek a Holdon viszont asszem magántulajdonban maradtak, bár ebben nem vagyok biztos. az biztos, hogy az úriember (aki kitalálta ezt a Hold telek őrületet) nagyon sokáig harcolt az amerikai állammal ezügyben. sajna a részletekre már nem emlékszem mert már régen volt amikor a tv-ben volt erről egy műsor
  • bvalek2
    #20
    Olvastam, hogy a Merkúrra nehezebb szondát küldeni, mint a Plútóra. A Nap gravitációs terében nagyobb a potenciálkülönbség a Föld és a Merkúr, mint a Föld és a Plútó között. Talán ezért hanyagolták eddig...
  • Jonah
    #19
    hádde most mé ? régebben még a holdra is lehetett telekigényt beadni a neten

    amúgy pedig respekt a mérnököknek, akik megtervezték és összerakták ezt a cuccost :) jó kis masina :)

  • hiftu
    #18
    Nemzetközi jog szerint egyetlen égitestre (kivétel a Föld) sem lehet területi igényt benyujtani. Igy a Hold v. más egyéb égitest felparcellázása sem jöhet szóba.
  • picurmanoo
    #17
    tenlyleg teruleti igenyeket adtak mar le az orszagok, hogy kinek melyik bolygo, hold kell?
  • Jonah
    #16
    na ja, már ki is béreltem a Pluto-t a warezszerverek mekkájának :)

    The Pirate globe

    És épp most húzzák ki oda a mikrót
  • picurmanoo
    #15
    majd nezzetek meg par ev mulva teli lesz a naprendszer p2p-es muholdakkal :D
  • Jonah
    #14
    há majd tekézni jó lesz vele, vagy biliárdozni... végülis van nyolc kisebb-nagyobb golyóbis ebben a naprendszerben+ a holdakkal együtt kész is a szett
  • Kornan
    #13
    De kár,se piramisok,se ősi város romjai,se hatalmas méretű emberi arc aranyból,se ufó bázis...
    De a bolygókutatók biztos elvannak ezzel is. :D
  • Jonah
    #12
    a szonda simán elküldi az adatblokkokat, erős crc-vel meg minden mással. Aztán amikor ide megérkezik, ellenőrzik, hogy jó -e az adat. Ha nem, akkor küldenek vissza egy adatot, ami azt mondja, hogy nem jó az x. adatblokk. Ekkor gondolom újraküldi a szonda. Gond csak abból lehet, ha ez a kontrollcsatorna valami oknál fogva megszakad. Igaz, akkor gondolom más is.

    Ami komplikáltá teszi az egészet az az időbeniség. Innen kb. 7-8 perc alatt ér oda, hogy "kérem kapcsojja ki!"
  • picurmanoo
    #11
    Sztem ET. a netszolgaltatojuk :D
  • Jonah
    #10
    bakker, még kiderül a végén, hogy egy blade szervert küldtek fel katonai kivitelben

    Aztán meg a Zufók már tolják rajta az UT-t lanban

  • PrisonMan
    #9

    De most komolyan, ezt az átküldés dolgot szerintetek hogyan oldaják meg?
  • Jonah
    #8
    és tegyük hozzá, hogy ez már a protokollon felüli sebesség :)

    megjegyezném, hogy sokszor az ADSL vonal is lassabb ettől... Nem lehetne egy ilyen messenger nekem a nappaliba a PC mellé? Ha fázok, majd begyújtom a rakétáit, szóval a fűtésem is meg lenne oldva...
  • Zoolesz
    #7
    Az összes adat 700Giga olvasd el rendesen mondjuk ha ez 1213 képre érti csak akkor 0.5giga/kép az se semmi
  • picurmanoo
    #6
    Dehogyis :)
    Folyamatosan jonnek a kepek, de eddig meg csak ez a negy toltodott le :)
  • brueni
    #5
    4 fénykép 700 giga? nem semmi
  • picurmanoo
    #4
    Azert olyan tavolsagrol nem is rossz az a 8Mbites kapcsolat :)
  • bandypappa
    #3
    huh mostanában szalagon hozzák a hireket!
  • Turmoil
    #2
    A Naprendszer legfiatalabb becsapódási kráterét szeretnéd létrehozni velük? :P
  • progee
    #1
    széles- és szűklátókörü embert is küldtem volna :)