117
  • bakagaijin
    #77
    Downgrade jog csak Business és Ultimate-re van, a Home-ra, Home Professional-ra, stb-stb nincs. Link
  • tomcsa4
    #76
    Kedvenceim: "Vettem egy Core 2 Duo CPU-t, szóval ez eredeti 2 cpus rendszer!" "Meg a Quad CPU-m van, én vagyok az isten!" Jah, csak ezek közös FSB-n osztozkodnak, szóval meg van lőve a dolog! De ez nem zámít, sok magos, nekik van, menőek! Sajnos az emberek egy részének annyi esze van, hogy megveszi azt kész! Meg " Ez a C2D proci csak 2,6GHz-es, akkro jobb egy Pentium 3,6 GHz"! Nah, ezek a gyöngyszemek! Ezeket az idézeteket én írtam, sok fórum böngészése közben jegyzgettem meg, konkrét helyet nem adok, mindenki talál ilyeneket! Na, ezek a baromságok! VEsznek egy Quad Core CPUt, de azt se tudják, ohgy működik, hogy van felépítve, csa menőznek vele! Azt hiszik, már semmi nem szaggat rajta, minden olyan jól működi, hogy csak na! Szóval azért tudjuk meddig meehtünk úgy ész terén, ok?
  • phoenix1
    #75
    Mivel lenne jobb a Vista? Hogy több memóriát eszik? Szebb? Animált? Nem éri meg lecserélni az XP-t Vista-ra.
    Most biztos jön valaki aki azt mondja, hogy mert milyen olcsó a memória. Ugyan, ha elérünk oda, hogy csillagos ége a határ a memóriáknál, akkor már minimum 1TB memória kell a Windowsnak? LOL
  • tomcsa4
    #74
    Celeron 300A-n (@374 MHz) 128 MB Ram és GF4 MX440 az XP stabilan, kicsit lassún futott, de az akkori sláger Warcraft 3 és Age of Mythology 1024ben max grafon remekül ment! Csaba42 nem hazudik! Még miekőtt más szavahihetőségét megérdőjelezed, inkább nézz utána dogloknak! Manapság még a szakemberekben sem leeht megbízni, aki 20 éve műveli az ipart, annak is olyan fricskát lehet osztani, hogy csak les! Tanulj öregem, mert buta vagy! Én szoktam tanácsokat osztogatni az embereknek, mert sokan semmit nem tudnak! Azt hiszik apuci megveszi a drága gépet, és mindent tudnak! Pláne fórumokon!

    Amit ő íert az igaz, csak tudni kell gépet összerakni normálisan! mint a fórumon írkálnak még szakemberek is, azoknak nagyrésze baromság! Jöhet a "te már csak tudod"! Te tuddo a hardverek generációit, jellemzőikkel együtt (és az összes hardver elem)? Folyamatok lefutását, egyáltalán a gép működését? Hálózatok? Programozni tudsz? Amíg ezeket nem tudod, addig inkább maradj csendben, jó?

    A quad-channel 4xezi a teljesítményt! Hallottam már ilyenenekt! Na, ezek a baromságok öregem! Meg, hogy "szar az AMD/Ati kártyái, met a GF 8 sokkal jobb", meg ilyenek! Ezek a baromságok öregem! Meg hogy nincsenek tisztában azzal, milyen FSP (PSB)-t támogat a cpu, hogy mit jelent manapság az órajel (nem azt, hogy minél magasabb, annál jobb). Stb! MEg memóriánál a külsőórajel-latency összefüggés! Nah!
  • tntcoder
    #73
    Nincs az az eredeti xp ami rendesen elfutna 128 Mb rammal pláne 1 P2-esen

    A hét elején telepítettem a Sulinetes CD-ről WinXP SP1-et egy régi Compaq gépre (P3/667 és 64MB RAM) és elindult rajta úgy, hogy 40 MB-ot foglal az oprendszer. Van még rajta Office meg egy célszoftver - nem villám az igaz, de a célra teljesen alkalmas, nem szaggat.

    Ennyi.
  • Csaba42
    #72
    LOL, ember, Magadnál vagy?!


    "Gép: P2, 366 MHz, 32 Mb ram, 10 Gb vinyó, videokártya???"
    " A memória mindenképpen kevés 128MB a minimum, de inkább 256. A proci éppenhogy elég. A 10 giga elég. Videokártya? Erre majd a hozzáértők. (nekem egy Vodoo volt, talán 16MB os egy hasonló gépben)"
    És ez nem csak egy fórumbeli hozzászólás, a neten százával akadhatsz ilyenre. Szal ki a hazug? S*ggfej.
  • cateran
    #71
    Persze-persze...én meg 1 xt-n toltam a vistát és csak úgy hasított...kit akarsz átverni? Nincs az az eredeti xp ami rendesen elfutna 128 Mb rammal pláne 1 P2-esen..módosítottak talán:P Innentől kezdve 0 a szavahihetőséged (nálam legalábbis..nem mintha számítana..csak úgy mondom:D)
  • Major
    #70
    Sokszor inkább arról van szó, hogy nem értenek egyes emberek még egy átlag win kezeléséhez sem, pedig meg van mindeki győződve arról, hogy ez gyerek játék.
    Másrészt valóban senki sem kényszerít senkit sem a cserére. Aki akar lecseréli.
    Ámen
  • Csaba42
    #69
    "amíg a rendeszergazdai jogokkal nem tehetek azt amit akarok, hanem a win dönti el még azt is hogy futtathatom-e a windows update-et, frissíthetem a vírusvédelmet vagy sem, addig az a rendszer egy szar."
    Bocs, de ez baromság úgy, ahogy van. A Windows semmibe nem szól bele, csak megkérdezi, hogy tényleg a felhasználó kezdeményezte-e, s különben is ez minden következmény nélkül kikapcsolható.

    "ha meg kikapcsolom, ami ezt csinálja, akkor még egy adobe reader telepítése sem lehetséges..."
    Khmmm, ez enyhén szólva nem igaz (oly annyira nem, hogy már magam is kipróbáltam), csak kitaláció.

    A vásárlóid pedig nem egy lángészek:

    "gyorsan lenyalja az akkut"
    Miért nem kapcsolják be Power Saver-re az energiagazdálkodást?

    "instabil a wifi"
    Miért a rendszer hibája, ha a kedves gyártó elkúrja a drivert (vagy nem Vistás driver van a rendszerre telepítve)?

    "idegesítő, hogy mindenre ötször-hatszor rákérdez"
    Kikapcsolható.

    "hogy sok helyet zabál."
    A Windows Home Basic egész barátságos, de az XP is 2 GB-ot foglal el legalább, pedig csak egy OpRendszer. Az elődje 300-500 MB körülit. Szal miről is beszélünk? A növekedés majdnem arányos (~4 vs. ~5).

    "miért akarnak rákényszeríteni"
    Ki kényszerít rá? Fegyvert tartanak a fejedhez, vagy mi? Egyik ismerősöm még mindig ME-t használ, mert nincs szüksége újabb Windowsra. Az ő dolga.

    Természetesen a Vistának megvannak a bajai, ahogy az XP-nek is megvoltak (a régi DOS alapú Win-eket meg sem merem említeni). Érdekes módon amíg ki nem jött az SP2 az XPhez, alig-alig használták az emberek, többen fikázták, mint ahányan dícsérték. Most megint ugyanez a helyzet. Azért elgondolkozhatna rajta sok ember, hogy egy frissen kijött, teljesen átalakított rendszer nem lehet azonnal betonstabil, elvégre számítógépből végtelen sok variáció lehet, nem működhet mindegyiken betonstabilan. Pont ezért vannak a frissítések, hogy a (komoly) hibákat kijavítsák. De persze fikázni midnent sokkal könnyebb, egyszerűbb.
  • 2097
    #68
    Van még downgrade jog!
  • Csaba42
    #67
    "Hát akkor neked valami nagyon csoda géped lehetett mert én meg használtam p3 800 mhz, 128 mb rammal és azon is lassú volt."
    Nem volt csoda gép, egyáltalán, csak nem tömtem agyon minden progival tele. Amúgy Celeron prockó volt benne, nem pedig Pentium. De láttam én már P2 500-on is hasítani, unokatesómnál. úgyhogy inkább Neked volt csoda géped.

    "Egyéb lehet pártolni a vistát hogy milyen überfasza, csak akkor azt nem értem hogy miért húzza le egy rakás független elemzés és hogy nagy mamutcégek (ahol pedig lenne pénz az átállásra nem ezen múlik a reggeli kávé) is kijelentik hogy ők bizony nem állnak át vistára mert nincs benne annyi plusz amiért megérné lecserélni a teljes gépparkot..."
    Miért lenne érdekük átállni? Nem azért nem állnak át, mert sz*r, hanem mert nincs rá igényük. Az XP sem terjedt el azonnal, kellett neki idő (és most nem a Win98-ról való átállásra gondolok, hanem a Win2000-ről, mivel a nagyobb cégek nem gagykodtak a naponta 3x összeomló DOS alapú Win-nel). Ilyen egyszerű, mit nem lehet ezen érteni??? Az értelmetlen lehúzás meg teljesen egyértelmű: a Vista még új, frissen jött ki, és mivel belül teljesen új architektúra, így van rajta mit javítgatni, és ezért kennek rá minden sz*rt. Vegyél elő egy XP-s cikket, az XP-t is oltották rendesen, pláne aki Win2000-ret használt előtte.

    "Persze ők biztos hülyék ti meg az okosak..."
    Tipikus SG-s és GS-es idióta, semmitmondó törpokos válasz, thx.

    "Éspedig előre telepitett vistával tehát még választani sem nagyon tudsz."
    De lehet, és nem kell a henteshez menni érte. Nagyon kevés olyan üzlet van, ahol nem lehet választani. Sőt, sokkal több előrtelepített Linuxot és Free DOS-t látok, mint Vistát - ezeket inkább a 200k feletti laptopokhoz adják előreszerettel, egy átlagfelhasználó meg miért venne ennyiért, amikor így is azon siránkozik, hogy milyen drága egy asztali konfig?

    "hanem bemegy a tescoba aztán vesz egyet"
    Aki Tescoban vesz elektronikai eszközt, az meg is érdemli, hogy pár hónap alatt tönkremenjen (tapasztalat, és nem csak én jártam már így).
  • macleod2005
    #66
    Nekem a nagy problémáim ezzel az oprendszerrel, hogy túl sok benne a csicsa(xp-t is klasszikus stílusban használom kék háttérrel és ugy, hogy azok a cuccok nem futnak, amit nem akarok)meg túl sok olyan dolgot futtat a háttérbe ami nekem nem kell. Ha megoldanák hogy ez a windows felépítésében hasonlítson az xp-re akkor fasza, de fél napot kerestem a hálózati tulajdonságokat is, mert ott nem volt jó, ahhol xpbe volt, lezabálta a memóriát is, és mindent jobban akart tudni nálam.... és amíg az aero felületet ki nem kapcsoltam a vga-t is hajtotta, és ez a notinál meg is látszott az akksin, xp vel 1,5 óra, vistával max 1, és csak egy 1400 es ati. Ha ezekkel kezdenének valamit akkor nem vonyítanék hogy tovább támogassák az xp-t.....
  • Yv@n
    #65
    Hát persze. Lehet szarabb, mondjuk nem 50%, hanem még csak 45 :)
  • Zotya84
    #64
    Azt emeld ki belőle, hogy AMERIKÁBAN!

    Máshol nem biztos az arány.
  • Yv@n
    #63
    "nagy mamutcégek (ahol pedig lenne pénz az átállásra nem ezen múlik a reggeli kávé) is kijelentik hogy ők bizony nem állnak át vistára mert nincs benne annyi plusz amiért megérné lecserélni a teljes gépparkot... Persze ők biztos hülyék ti meg az okosak... (akinek ne inge ne vegye magára)."

    http://www.hwsw.hu/hirek/35087/microsoft_windows_vista_migracio_atteres_cdw_felmeres.html

    Végülis szinte tényleg...
  • nyalógép
    #62
    Én úgy tudom a downgrade jog csak az XP-nél volt, Vistánál nem vitték tovább.
    Most hogy végre van egy pöpecül működő op rendszer, nem értem miért ne lehetne addig életben tartani amíg van rá fogyasztói igény. Különben is, ugyanúgy bevétele van az MS-nek, mivel a vállalatokkal hosszútávú licenc szerződésük van, minden évben tejelnek.
    Én már kitöltöttem a petíciót, töltsétek ti is. Ha akár csak fél évvel hosszabbítják meg a forgalmazást meg a supportot már megérte !
  • assdf
    #61
    "Érdekes. Én anno egy P2-es 400 MHz-es 128 MB RAM-os gépen használtam XP-t, és tökéletesen működött, nem volt lassú."

    Hát akkor neked valami nagyon csoda géped lehetett mert én meg használtam p3 800 mhz, 128 mb rammal és azon is lassú volt. Persze attól függ mit veszel lassunak...
    De előtte azon a gépen 98 volt ahhoz képest tetü lassú volt a sok swappeléssel, a későbbi p4 cerka 2.4 ghz 512 rammal pedig szintén száguldott a p3-hoz képest (nyilván nem meglepő mert gyorsabb a gép, csak arra akartam rávilágitani hogy amikor kijött az xp lasabb volt mint ugyanazon a gépen a win 98 és lassabb volt mint a köv. generációs gépen az xp. Na most ezek után azt állítani hogy az xp nem volt lassú... vagy a microsoft részéről hogy a vista ugyanolyan gyors rajta mint az xp... esetleg ha úgy fogalmazunk hogy ugyanolyan lassú akkor esetleg...)


    Egyéb lehet pártolni a vistát hogy milyen überfasza, csak akkor azt nem értem hogy miért húzza le egy rakás független elemzés és hogy nagy mamutcégek (ahol pedig lenne pénz az átállásra nem ezen múlik a reggeli kávé) is kijelentik hogy ők bizony nem állnak át vistára mert nincs benne annyi plusz amiért megérné lecserélni a teljes gépparkot... Persze ők biztos hülyék ti meg az okosak... (akinek ne inge ne vegye magára).

    Abban viszont teljesen biztos vagyok hogy a vista el fog terjedni, nem túl nehéz neki hisz ma már szinte minden gépet vistával adnak el. Éspedig előre telepitett vistával tehát még választani sem nagyon tudsz. (persze megfelelő szaküzletben igen, de a felhasználók 90%-a nem ilyen helyen vesz gépet illetve nem fog utazni azért plusz 50 km-ert hogy egy ilyen helyen vegyen gépet hanem bemegy a tescoba aztán vesz egyet)
  • Zotya84
    #60
    Hát, én kihagyom a vistát, még akkor is ha nem kezeli a 32bit xp a 4g ramomat. nem érdekel. amíg a rendeszergazdai jogokkal nem tehetek azt amit akarok, hanem a win dönti el még azt is hogy futtathatom-e a windows update-et, frissíthetem a vírusvédelmet vagy sem, addig az a rendszer egy szar. ha meg kikapcsolom, ami ezt csinálja, akkor még egy adobe reader telepítése sem lehetséges...

    Ne a rendszer döntse el, hogy mit csinálhatok.

    Meg öcsém a hétvégén nagyon erősködött, hegy neki kell a 64bites V, hiába magyaráztam neki, hogy ne tegye mert saját magával cseszik ki, nem hitt nekem. Aztán amikor a Kingston DataTraveler pendriveját nem ismerte fel,és szólt hogy tegye be a gyártótól kapott lemezt, hogy telepíthesse, a wifije folyamatosan szakadozott (míg XPvel, atomstabil, na meg gyors volt). Úgyhogy este közölte, hogy megy vissza a régi rendszer, mert az legalább jól működött.

    Na meg, mivel ezzel foglalkozom: elég sok laptopot visznek el, kimondottan Vistával (már nem próbálom megmagyarázni nekik, hogy miért nem javaslom), 90%uk 1 héten belül hozza vissza különböző indokkal, hogy vegyen rá XP-t. A főbb indokok: gyorsan lenyalja az akkut; instabil a wifi; idegesítő, hogy mindenre ötször-hatszor rákérdez; hogy sok helyet zabál.

    Kérdem én: oké, hogy az XP elavult, de könyörgöm, miért akarnak rákényszeríteni egy idegesítő, erőforrászabáló, megbízhatatlan rendszerre. Csinálják meg jóra, akkor sem fog tetszeni, hogy belekényszerítenek, de akkor lehet, hogy nem fogja ennyire felb@szni (sry) az emberek agyát egy cég.

    PS: a linuxokat most ne vegyük figyelembe, bár tény, hogy figyelembe kéne venni...
  • 2097
    #59
    Kedves tudatlanok (kinek nem inge ne vegye magára):
    -Vista Business nem drágább mint az XP prof.
    -van az a downgrade jog
    Ennyi, használj XP-t legálisan kedvedre.
  • Yv@n
    #58
    Sokra mész majd egy szabad felhasználású OS-el, amihez nem lesz se driver support, se biztonsági frissítés :)
  • M2 #57
    Nem kellene más, csak egy egyszerű és igazságos törvénymódosítás:
    amelyik szoftvert már nem lehet megvásárolni, az legyen szabad felhasználású.
  • Tinman #56
    Na igen, de azóta van itt nekünk SP2... kvázi azóta használható nagyon jól az XP.
    Vista SP2-vel, talán szintén használható lesz.
  • redfish
    #55
    "... Join the 21,572 people so far (as of noon PT on Jan. 16) who have had signed our online petition to demand that Microsoft not stop OEM and shrinkwrapped sales of Windows XP as planned on June 30, 2008, but instead keep it available indefinitely. ..."

    Jelentem, máris 21572 ember írta alá!!!!

    Nem akarok én se Vistát, nekem nagyon jól megfelel az XP.
    Tessék mindenkinek rákattintani a szavazóoldalra, 1 percet megérne, hogy ne kelljen többtízezreket megint kidobálnunk az ablakon.
  • aDannyBoy
    #54
    ha ezt a hírt valaki olvashatta volna pár éve az XP start környékén, akkor összehugyozta volna magát a röhögéstől :)
  • bakagaijin
    #53
    Szerintem ez kevésbé szempont a döntésnél. Többféle vásárló csoport van. Cégnél alapvetően az számít, hogy a vasakat 5-6 évente vagy még ritkábban cserélik. A követelmény általában az, hogy legyen support, legyen elegendően stabil, és fussanak rajta a gyakran iiiiszonyatosan régi progik. (Vista pl. a dos-16-os progikat nem tudja futtatni. Ha láttál már rendszert étteremben, szállodában, könyvelésnél, kihelyezett terminálokon, akkor láthatod hogy ezek a progik még mindig itt tartanak. És valahol igazuk van, faxnak kell drága vas meg drága program egy egyszerű funkció használatához. Legyen óccsó, stabil, egyszerűen karbantartható és lássa el a feladatát, ennyi. Office munkához a Vista tök felesleges, semmi pluszt nem ad, viszont meg kell venni (ha vasat nem is cserélnek akkor is sok-sok pénz), le kell cserélni a biztonsági image-eket (meló), programokat újratelepíteni (meló), esetleg driverekkel faxkodni (meló, pénz, idegeskedés). Ez mind-mind meló annak a két (!) fő rencergazdának és kiesett idő amíg a jó munkásemberek gépeit bevonják, tehát baromi sok pénz és alapvetően semmiért. Egy office gépen ráadásul nem szokott 3D kártya lenni (tervezők kivétel), amit most már megkövetel az oprendszer, kész röhely.

    Otthoni környezetben alapvetően a gamereket célozzák meg, mert a nem-gamer családoknál a gépek életciklusa sokkal hosszabb, simán 4-6 év, ráadásul több generáció is elő szokott fordulni (apuci megörökli gyerkőce régi gépét). Gamernél ez az időtartam ált egy-másfél, legfeljebb két év. Őket a DX10-el próbálják megfogni, ami jelenleg egy jól hangzó valami ami mögött most még nincs semmi. Most még...
  • roliika
    #52
    :) 1 éve gondoltam faxa gyerek vagyok és nekiálltam programozni flashben, de rájöttem, hogy egy ****. Volt hogy a grafika nem ment együtt a kóddal meg ilyen apróságok. Aztán rájöttem, hogy még én sem várok 20mp nél többet egy oldal betöltődésére, nem, hogy más. Szóval flash-t azóta hanyagolom. :)

    Silverligh-ban van fantázia szerintem. Mert ugye van egy valami rajzolgató felület...na nem Photoshop, és kóddal meg lehet mozgatni az egészet...most még csak javaScripttel ami brutális. De későbbiekben J# vagy C# vagy VB akárhány kódot is lehet írni alá ami azért jó móka, mert nme kell ismerned egy új nyelvet..elég ha ismersz egy .NET-est, és a netre tudsz mocorgó szarokat csinálni. Szerintem jó móka, jó ötlet. Jobb mint a Flash.
  • Sparrow79
    #51
    Az XP bőven megfelel a napi munkához és szórakozáshoz is. Én csak egy részére haragszom, az Internet Explorer 6 nevű rozsdás bithalmazra, de azt is lehet helyettesíteni igazi webböngészőkkel, pl. Firefoxszal. És miben újított a Vista, biztonságban? XP alá is telepíthetsz tűzfalat, vírus- és spywarekeresőt. Emellett az XP csak 2 gigát foglal le a merevlemezből, és kisebb a memóriaigénye is. Akkor meg miről beszélünk? Nem átlátszóak az ablakok? Na és?
  • Polemius
    #50
    Nos, ha júni 30 után nem forgalmazzák az XP-t, akkor nem is lehet megvenni.
    Ha valaki xp-t szeretne a gépére, akkor nem eredetit tesz fel hanem valahonnan szerez egyet.
    Neki van egy ingyen oprendszere, az Ms-nek meg nem kell bajlódnia az XP forgalmazásával. Mivel nem forgalmazzák, ezért igen nehéz lesz bármilyen károkozást bizonyítani.
  • haxy27
    #49
    hehe jó kis vita alakult ki. Én a Vista mellett voksolok. már használom egy ideje és nincs gondom vele. Aki meg nem ért velem egyet nézze meg a XxXXXX hiba kódot. A hiba a felhasználóban van kérem cserélje le.
  • Dodo55
    #48
    A Vistaval az a legnagyobb baj, hogy eredetileg része lett volna valami elég durva DRM rendszer, amit végül nem élesítettek, de benne hagyták az OS-ben, és minden komolyabb programnak azt kell kerülgetnie. Ez az újabb gépeken nem olyan nagy gond, mert az újabb alaplapok tartalmazzák azt a chipet, amin keresztül a rendszer működött volna. Azonban ha nincs ilyen chip, akkor azt a processzorral emuláltatja a Vista. Ennek köszönhetően pl a videokártya driverek 40%-al lassabbak, ha nincs ilyen chip. Az ATinak állítólag egyszer sikerült megkerülnie a rendszert, gyors is volt az a drivere, de kaptak érte a fejükre rendesen, amikor a MS megtudta.

    Volt 1-2 ASRock alaplap, amit nagyon reklámoztak a megjelenésekor, hogy Vista kompatibilis. Az emberek meg csak néztek, hogy mi ebben a nagy szám. Hát az volt, hogy azok az alaplapok már tartalmazták a chipet, csak akkoriban még nem nagyon lehetett tudni, hogy mi is ez az egész.

    Én azt mondom, hogy ha nem távolítják el sürgősen ezt a benthagyott, de hatástalanított(így jelen pillanatban értelmetlen) védelmet, akkor a Vista soha nem fog eléggé elterjedni. Lehetett olyanról hallani, hogy egyszer majd szép csendben aktiválják a védelmet, ha már sokan átálltak Vistara. Ez megmagyarázná miért hagyták benne, viszont ha megcsinálják, akkor szerintem csúnyán néznének sokan. Ugyanis olyan az a védelem, hogy kizárólag a MS által hitelesített programokat enged futni. Ez teljes mértékben megakadályozná a crackelt programok működését, ami a kisebb gond, mert nem sok országban kényszerülnek rá ennyire az emberek az illegális software-ekre, mint itt, de a komolyabb rendszerhozzáférést igénylő freeware programokat is megölné, legalábbis ha nem fizetnének a készítők a tanusítványért.
  • Csi9aa
    #47
    Java -> Netbeans van (ugyanaz mint winre)
    WinMedia -> FFMPEG viszi (mindegyik lejátszó ezt használja, legfeljebb USA-ban lehetnek vele jogi gondjaid, EU-ban nem)
    Flash -> nem kellett volna megszületnie aki kitalálta azt a baromságot. Silverlight (MS "flashkiller") ugyanez a téma.
  • ziby
    #46
    Nem használtam még ubuntut, nem tudom mennyire optimalizált.

    - De linuxon úgy programozz flashben ahogy Windowson tennéd:D
    - A java sosem gyors. De most gui-t akarsz programozni?? vagy a kérdést nem értem. De a java is ugyanolyan mindenhol mint a flash.
    - wmv-t én speciel mplayerel szoktam nézni.

    A Linux tökéletes desktopnak. De szerintem van egy rakás olyan funkció linuxban ami desktop és a windwosos környezetben nem nagyon van rá alternatíva. PL.: Fluxbox ablakkezelőben lehet egy címsor alá több ablakot behúzni. Nagyon hasznos dolog, de windowson még ilyet nem láttam.
  • roliika
    #45
    Meg az Ubuntu még erőforrás igényesebb mint az XP!

    De amúgy linuxon hogy programozzak Flashben? Hogy programozzak normális gyors GUI alatt javaban? Hogy játtszak le wmw videót?

    Jó a Linux ,de nem desktop alkalmazásnak. Szervernek tökéletes.
  • ziby
    #44
    Ezért is áll fel az ember hátán a szőr mikor látja a sok ubunu meg pclinuxos etc gagyi distrib usert.
  • ziby
    #43
    Szerintem meg a Linuxban pont az a jó hogy nem azért készül hogy minden kis droid használja. Hanem azért hogy egy jól formálható, könnyen kezelhető, eszközt varázsoljon a nagy dobozból a lábad mellet:D
  • Narxis
    #42
    Huh, ezzel a hsz-eddel most nagyon egyetértek. :D
  • Csaba42
    #41
    Nincs baj a Windows minőségével, csak eszméletlen, amit az MS művel (Home Media Center, meg mindenféle b*romsággal van teletömve, mint a nokedlis kacsa). A Linux amúgy tényleg fain, kár, hogy nem az lett a piacvezető OpRendszer, nem lenne ennyi pénzéhes (jogvédő) a Földön. :(
  • Csaba42
    #40
    Én mondom, gyűlölöm azt, aki kitalálta az MS-nél, hogy ki kell venni az interaktív súgót, mert sok embernek nem tetszik. Mi a jó büdös francnak nem lehett volna alapértelmezésben egyszerűen kikapcsolva hagyni??? Még az erőforrás-lekötése is elhanyagolható volt. Az, aki szerette, meg most dögöljön meg az unalomban, mikor éppen pl. Wordben dolgozik pl. a munkahelyén. Azért a gemkapocs meg a kutya elég szórakoztató volt. Persze, helyes kis felülete van az új Office-nak, az nagyon bejön, de azért mégis milyen szemétség a jó öreg súgó megölése. :)
  • ziby
    #39
    Használj vistat sokkal jobb mint az XP!
    Kész ennyi kicsi droid előveszi a vista dvd-t és telepíti is. Előbb utóbb ez lesz felesleges lézengeni. A Windows olyan mint a kínai piacos ruha. Az eredeti ár töredékébe kerül és sehol sincs a minősége. Egy komolyabb rendszer árának a töredékébe kerül, és annyit is ér. Olcsó pólóból is 5-öt veszel nem egyet. Szóval vegyél vistat mert most az jön.
    De másik oldalról nézve operációs rendszerből lehet jobb olyat választani aminek a fejlesztése nonprofit. Mivel így nem erőltetnek rád generáció váltást. Az M$ is ha a supportból húzna hasznot és egy szabad rendszert készítene, lehet tenne is valamit a világért, és a windows userek is rájönnek hogy milyen egy oprendszer. Emlékszem milyen hülyén néztem mikor azt mondták nekem hogy a linux tényleg én irányítom és nem ő engem, aztán tapasztaltam:D
  • Emmegki
    #38
    Az online petíciók sz@rt sem érnek, innentől 0 a hír értéke.

    Addig is jó flémelést...