63
  • Su0my
    #1
    Érdeles, hogy az iPHONE frissített változatáról nem volt szó :O (most nem szoftveres frissítésre gondolok)..

    MacBook Air: kétarcú készülék. Már látom a sok fikázót, hogy szartrendysznob valami.. De szerintem második gépnek, ami elfér a tatyóban akták/könyvek etc mellett kiválló, főleg, ha sokat utazik az ember.. Vezetés/vonatozás közben úgyse fog senki DVD-t írni ugye :)
  • Su0my
    #2
    kár, hogy designban nem változtatják a MacBook-ot, illetve a MB Pro-t.. Pedig zsiráf lenne, ha hasonlóan nézne ki :P
  • Su0my
    #3
    u.i. #3 : és azért hozzáteszem a sima MacBookban kicsit égő már az integrált intel x3100, miután az Airben is ez van... min. egy 2400XT simán elférne benne..
  • Darth Sith
    #4
    szerintem csak pont arra nem jó amire egy notebook. Ugyanis egy ilyen vékony gépben, milyen aksi fér el? lehet, h vékony, trendy, és hozzá aránytalanul drága, de kb alig bír valamit az aksi, ugyanis nincs benne jóformán hely az aksinak. Olyan vékony az egész gép mint maga egy akkumlátor.. Ergo otthonra jó, ahol mindig kéznél van a töltő, de még egy vonat utat se bír ki, amíg az ember mondjuk leér BP-ről balatonra..
  • gabeei
    #5
    Ez már beteges. Minek ilyen vékonyra. Már a kenyeremet is Apple cuccal vágjam?
  • Alec
    #6
    azt írják öt órát bír. ha csak a fele igaz sem rossz már
  • 0Speed0
    #7
    Az almád. Így stílusosabb. :D
  • Kaadi
    #8
    amugy a gep 2/3-a aksi. Jobs mutatta a kibontott noteszt is.
  • Yv@n
    #9
    Ja igen. Én is mindíg 400 rongyért veszek második gépet, csak hogy legyen mit bedobni a táskába, ha indulok :D

    (http://index.hu/tech/hardver/ujma080115/

    "A laptop 1800 dollárért lesz megvásárolható, a hazai ár várhatóan 400 ezer forint fölött lesz.")
  • Darth Sith
    #10
    Ezért a laptopért, teljesítmény alapján 200k HUF-t se adnék nem hogy 400-at.. És ha most fél centivel vékonyabb? az MSI YA notik picivel vékonyabbak, viszont teljesítményben jobbak, azok is elég esztétikusan, 4órát bír az aksijuk (tapasztalat) és 250k HUF kb. Csak azért mert egy szép dobozban van, picit vékonyabb és van rajta egy almás logó, nem adok ki érte 200ezerrel többet mint amennyit ér.
  • echo
    #11
    szerintem ez a lapop azért király. remélem egy év múlva így fog kinézni az asus eee pc is, a jelenlegi ára mellett :)
  • roliika
    #12
    Te nem. De az amcsiknak ahol a minimál jövedelem 200 rongy körül van, egy ilyen csillivilli tech-design show keretében simán rá tudod őket beszélni. :) Ha minden 20. polgár veszi meg, már hatalmasat kaszál az Apple.
  • Lavigne
    #13
    gondolom ha valaki ilyen gépet vesz másodiknak, akkor az tényleg sokat utazik, és akkor az első gép nagy valószínűséggel egy mb(p). és olyan gép mellet nem hiszem, hogy szükség van egy ilyenre is. azok is elég jó méretekkel rendelkeznek :D

    Jobs szépen elmondta miért nincs szükség optikai meghajtóra, de azért, mégis jól jöhet. pl prezentációs cdnél elég gáz lehet, ha be kell valakihez kéreckedni meghajtóért :D
  • Cat #14
    Az Apple a letöltésben hisz, azaz netre kapcsolva, az iTunesen át Amerikában ragyogóan működhet a dolog. Vészhelyzetre pedig kell venni egy USB-s külső optikai meghajtót.
  • Lavigne
    #15
    lehet venni hozzá 99 dolcsiért, de hát akkor már vennék hozzá egy usb szétosztót, és végén ugy nézne ki mint egy saláta. amúgy mekkora az átvileti sebessége ennek a 802.11n wifinek?
  • Kaadi
    #16
    802.11n > kb. 74 Mbps atvitel a 802.11g 19 Mbps-hez kepest. A max kepesseg 248 Mbps, de tudjuk hogy ez nem elerheto (viszont elmeletileg jobb a hatotavolsag).

    Optikai egyseg csak az oprenszer telepitesehez kell (eddig) de nem tartom kizartnak, hogy a kovetkezo Apple/MS oprendszerek usb kulcson erkezzenek.
    Linuxot mar lehet futtatni/telepiteni USB-rol Mar a 2GB-os drive-ok is nagyon olcsok.
  • Yv@n
    #17
    http://en.wikipedia.org/wiki/802.11#802.11n

    Kicsit fentebb van összehasonlytó táblázat is.
  • cloud.strife
    #18
    Te se használtál még Apple gépet.

    Mihez hasonlítod a teljesítményét, Win-es PC-hez? Ne komolytalankodj.

    Amúgy sztem meg egy E-Class Mercinek is 4 milliónak kellene lennie, egy 200nm-es családiháznak meg 6 millának.
  • samuzsolt
    #19
    cd-dvd már csak telepítéshez kell, de mivel a leopardot valszeg nem kell 4 hetente újratelepíteni kékhalál miatt gondolom feleslegesnek tartották:D meg úgy igazából nincs is rá szükség. ha filmet akarok nézni akkor ráteszem egy pendrivera, mivel milliószor költséghatékonyabb mint egy cd/dvd.
    ha meg a prezentáció anyaga véletlen cd-n van, akkor süllyedjen el az aki még cd-t használ ilyen dolgokra :D
    én pl szívesen elfogadnám, dehát ilyen ár miatt inkább maradok az ACER olcsó laptopjai mellett :)
  • birdo #20
    Mindenesetre gyönyörüséges....
  • Lavigne
    #21
    én rendszerint cd-n kapom a weblapra töltendő anyagokat :D sajnos/szerencsére nem vagyok amerikai :D de mind1 is amég itt abszurdisztánban ilyen a net szolgáltatás

    köszi Kaadi, Yv@n ! jó teljesítménye... egy külfödi netkávézóba talán...
  • nenad
    #22
    A gép kívülről tetszik,
    de a billentyüzet eléggé gagyi kinézetűre sikerült, a gép teste a momitorral és a billentyűzet minthe két különböző kort idézne...
  • Darth Sith
    #23
    akár ahhoz is, de lehet linuxhoz is. Az hogy leopard, xp vagy ubuntu fut rajta olyan hatalmas különbségeket nem fog jelenteni ugyanazon a hardveren. Spec az én gépemen van 3különböző OS(vista, ubuntu, solaris) és nem igazán lehet észrevenni nagy különbségeket a hétköznapi használatban. Az meg hogy egy videót mennyi idő alatt rippelek ki, vagy egy iso-t mennyi idő alatt tömörítek ki, az főleg a CPU-n múlik és nem az OS-n. Az OS inkább a feladatok elvégzésének minőségét határozzák meg. El lehet ugyanazt érni win-n grafikusan, míg linux alatt pl 1 parancs terminal-ban, de ezek apróságok. Az igazi sebesség nem ettől függ.

    A stabilitás szintjén pedig mára eljutott mindegyik OS, hogy kellően mgbízhatóak és stabilak ha az ember normálisan használja őket. Nálam a Vista nyár vége óta stabilan fut, fagyás is csak kompatibilitási problémák voltak, saját hibából. Nem csak win tud lefagyni, fagyott már le a kezem alatt még anno Mandrake linux is, ahogyan Mac is (mac mini volt).

    Egy mac annyival nem jobb és nem tud többet mint amennyivel arányaiban többet tud, pláne egy átlag felhasználó számára. Elismerem, hogy pl stúdiókba (hang és videó) inkább mac-t használnék mint win-t. De ezek professzionális felhasználások, és nem az átlagosak, mint amilyenre pl ez a notebook készült. Aránytalanul drágák a mac cuccok a tudásukhoz képest mind hardveres mind szoftveres szinten, bármennyire is össze van rakva, irreális. És nem azért mondom mert nem tehetném meg, h vegyek, egyszerüen nem vagyok hajlandó 2-3xor annyit kiadni valamiért, ami nem ér annyit lásd iPod.
  • Wittao
    #24
    Hálistennek régen jártam már az SG-n, pont a hasonló hozzáértő megnyilvánulások miatt... nyilván még egyetlen ilyen gépet sem használtál, ha ilyen baromságokat írogatsz...

    Az akkuja a MacbookAir-nek 5!!! órát bír ki WIFI-vel!!!! És ez nem mindegy, mert wifi nélkül még többet. Elég megnézni, hogy a gépben mekkora nagyságú az akku, szinte a gép felét az teszi ki.
    Nekem iBookom volt (van is), és 5 óra volt hirdetve rá. Debrecenbe mentem reggel, este vissza és a vonaton végig dolgoztam. Még egy negyedórányi akkuidő maradt is. Szóval ez tényleg ennyi.

    Sokkal nagyobb baja a gépnek:
    - legalább 2 centivel keskenyebb lehetne, ha nem hagynak a kijelző szélén annyi helyet
    - néha jól jöhet a DVD író, ha valaki egy korongot nyom a kezembe fontos adatokkal (nem biztos, hogy Wifis háló és másik gép van a közelben)
    - 99 dolláros Superdrive-ot a géphez ajándékba kéne osztogatni, akkor rendben lenne.
    - egy darab USB eléggé kevéske
    -12.1" kijelzővel hatalmas siker lenne (12" PB utódja)
    - SSD vinyóért 1000 dollár felár a vicc kategória
    - fekete billentyűzet nagyon gáz (az, hogy világít viszont nagyon megnyerő)

    Amit fejleszteniük kellett volna:
    - Új Mighty Mouse (mostani katasztrofális)
    - AppleTV-t kidobni a picsába, és a MacMinivel egybeépített változatát piacra dobni
    - iTMS teljes EU-ra (gondolom ez azért nem rajtuk múlott)
  • Wittao
    #25
    SonyVaio árakat láttad már? (egyik ismerős cégnél 8-ból 5 trapa fél év alatt :) )
  • Major
    #26
    Teljesen egyetértek. A jelenlegi fizetések mellett, szerintem sznobság apple termékekkel operálni Magyarországon.
    Annyival nem jobb az ár-érték-kük mint feleannyiba kerülő társaik.
    Sajnos egy minimál bért kereső ember kb 7-8 hónapig gürizne egy ilyen szuper laptopért, és akkor még el sem tartotta magát :(
  • Wittao
    #27
    Jaaaaaa.... sznobság, ha valakinek van egy 300eFt-os v. azt meghaladó árú notebookja? Ez jó :)

    És kedves Major elárulnád, hogy az Apple-ön kívül hány gyártónak van még ilyen kategóriájú (300eFt feletti) notebookja? Ja, hogy mindegyiknek... Akkor van értelme a hsz-ednek? Ezt bármelyik PC-s fórumon elsüthetnéd.

    Egyszerű a képlet: nincs pénzem valamire, azt nem veszem meg.
  • Yv@n
    #28
    Akku idő inkább centrino platform érdeke mint apple komáé...

    "SSD vinyóért 1000 dollár felár a vicc kategória"
    De ez nem csak itt, hanem globálisan. Legjobb hogy ilyen árazás mellett még sajnálkoznak, hogy nem fogy úgy, ahogy szeretnék :)

    SonyVaio se semmi...valami asztali csodát hoztak be egyszer ismerősök(vették franc tudja honnan), hogy ugyan varázsoljunk már rá a rajta lévő francia windows helyére egy magyart...a rendszer kb felét életre is lehetett csiszolni, de a saját progijai nem voltak hajlandóak települni, mert csak a francia win verziót támogatták...
  • Darth Sith
    #29
    "Az akkuja a MacbookAir-nek 5!!! órát bír ki WIFI-vel!!!! "
    Te tesztelted vagy az apple mondta? mert én amiket írtam, saját tapasztalat alapján írtam, te meg egy marketing szöveg alapján mondod.
  • Darth Sith
    #30
    Majdnem mindegyiknek van, annyi különbséggel, hogy azokban olyan hardver van, hogy 5xör odaverik az Air-t, minden tekintetben.
  • Lavigne
    #31
    alapból ott kezdődik, hogy minimál bért megütő ember, nem vesz számítógépet, vagy ha igen akkor olcsó asztali pc-t, vagy ha mekket akar még ha bele is hal, akkor minit, aztán azt ráköti az olcsó szabójános tv-re. a polgármester
    úr jenőnél persze :D
  • Wittao
    #32
    Ott a konkrét példa... pedig nem fehér betűvel írtam :) Macbookok is 5 órát bírnak.
  • Wittao
    #33
    Ki beszélt az Air-ről? (Macbook 300eFt brt... sőt olcsóbb is jelenleg)
  • Hymtozis
    #34
    Ha Air-ra lenne pénz, akkor már inkább Pro.
    A sima MacBook-ot is szeretem/jó, de szerintem felesleges, akkor már inkább várnék, amíg szóba jöhet egy/a másik.

    Egyépként szerintem tök jól néz ki ez az Air, tök "újiPod" külseje van. De más extra nincs (vékony...).
  • Yv@n
    #35
    Pl a cikk, illetve aki a sznobizmust felhozta az is...szóval rajtad kívül végülis akkor mindenki?
  • Macc
    #36
    Tok uncsi mar ez a lowcost feelinges sznob aki valami dragat vesz dolog! Van ra penzed? Teccik? Akkor mi a faszert ne venned meg? Ez nem egy rohadt tomegtermek, amit mindenkinek meg kell vennie! Millio mas alternativa van, mint irjatok is. Nem tok jo hogy van valasztasi lehetoseg? Es ha valakinek fontos az igenyes megjelenes, akkor ne legyen valasztasa?
  • Ulkesh
    #37
    Az Apple a valós akku időket szokta megadni, legalábbis eddig amit megadtak, az a valóságban is megvan..
  • Major
    #38
    Nem erről van szó. Senki sem tiltja meg, hogy mit vegyél. Ha tetszik vedd meg. De, mivel ha lenne mondjuk családod, vagy esetleg nem a gazdag rokoni szálak adnának pénzt lehet hogy nem jutna erre. /Hülye példa de, ha még a szüleid gondoskodnak rólad, és van pénz akkor tök felesleg erről beszélni, de ha majd kikerülsz a nagy világba, pénz nélkül szülöi segítség nélkül, biztosan el fogsz gondolkodni azon hogy melyik termének jobb az ár-érték aránya/
    Itt van pl. az Ipod kontra pár ezer forintos mp3 lejátszó. Mind a kettő ugyanazt a cél szolgáltája. De, az ipodnak az ára nem igazán az értékével egyenlő. Vagy iphone...
    Valahol itt kezdődik egy bizonyos szintű "sznobság", kiakarok tünni a többiközül dolog. Ha ez igy van, és úgy gondolod van rá kereted erre, akkor vedd meg. De vállald fel, hogy ebben azért van egy kis felsőbrendőség tudat, hogy hé gyerekek nekem ilyenem van, ezt én megtehetem.
  • Major
    #39
    Ráadásul Magyarországon, egyre jobban elszakadnak a gazdagok a szegény rétegtől.
    Aka egy-két Ferraris emberke villag az új iphone telójával közben meg a kiló körüli ipod nanójával halgatjaa a zenéket.
    Közben a többi csak pislog.

    Mi ez ha nem sznobság?
  • Major
    #40
    Amúgy nem kérdőjelezem meg, hogy Apple minőségi termékeket gyárt, de nekem magasak az áraik, és szerintem nem csak nekem. És úgy gondolom ha végig dolgozom az életemet tisztességesen mérnökként, akkor sem lesz rá feles keretem hasononló dolgokra.