273
Mindenki jól lát?
  • KolkaF
    #273
  • Beyond silence
    #272
    Olyan kérdésem lenne hogy a szememnek káros lehet-e hogy ha felváltva hordok különböző tulajdonságú szemüvegeket? Munkára egy régebbit amiben nincs cilinder pl., de jól láttok vele egyébként így nem csináltatnék bele lencsét ha nem egészségtelen.

    KÖSZÖNET
  • kerekpocak
    #271
    az engem is érdekelne!....de gondolom ha szemüveglencséhez jó akkor valószínűleg kontaktlencséhez is....legalábbis remélem:D:D
  • grundy
    #270
    És a kupon kontakt lencsékhez is érvényes?
  • holtodiglan
    #269
    Ez a kupon nem valami nyereményjátékhoz kell? Gondolom azon túl más jelentősége nincs. Persze remélem tévedek és még fel is lehet használni a termékeknél, ahogy az előttem szóló írta :P
  • nearo
    #268
    A kupon az arra jó, hogy ha veszel új lencsét, akkor arra kapsz 10.000 Ft kedvezményt.
  • lovassyluca
    #267
    nah közben én is elmentem:D....kaptam én is kupont is meg a szemem sem romlott tovább:)....de a kupon az mire jó?:D...mert vhova eletem és meg sem néztem a honlapon meg nem találok semmit....mármint az akcióról...
  • nearo
    #266
    Én pont most voltam vizsgálaton, elvileg egy negyedet romlott a szemem (kb négy év alatt). Mondjuk én kaptam kupont az ofotérttól, hogy -10k az új lencse árából és csak ezért mentem el, mert egyébként nem éreztem még úgy, hogy kéne új lencse.

    Érdekes volt, mert először ugyanolyan lencséket adtak, mint amilyenem most van a szemüvegben, de rosszabbul láttam velük. Aztán kaptam egy negyeddel erősebbeket, azokkal meg egy kicsit jobban láttam, mint a mostani szemüvegemmel.
  • holtodiglan
    #265
    Ez olyan mint a fogorvosi vizsgálat :D
    Ajánlott évente elmenni felülvizsgálatra de nem mindig hozza úgy a helyzet. Ennek ellenére jobban jársz ha megnézeted, főleg hogy most nyílt rá ez a lehetőség. Én is élek vele majd a napokban.
  • grundy
    #264
    Na arra én is kíváncsi lennék! Nem szeretnék, sőt nem is nagyon van időm utazgani miatta
  • lovassyluca
    #263
    de am ez az októberi vizsgálat ez mindenhol érvényes?
  • Aquir
    #262
    hát ja :)
  • grundy
    #261
    ez olyan mint a dokinál a szemvizsgálat az aprót még egészséges szemmel sem látni:D
  • Aquir
    #260
    ott van hogy "olvasható", definiálva volt. Nyilván amit egyébként látnál a nagysága miatt.
  • lakampa
    #259
    :D Azért vannak különböző méretű betűk az utcán.
  • grundy
    #258
    igen:)...én is azt tanácsolom neked h ha pl soakt vagy ülsz gép előtt vagy sokat olvasol vagy tévézel akkor évente egyszer nem árt....egyébként pedig "ha utcán olvasható betűket nem látsz messziről, akkor.":D
  • lakampa
    #257
    Szerintem legalább évente érdemes elmenni vizsgálatra. Most Októberben ingyenes a látásvizsgálat! :) http://www.latasellenorzes.hu/
    Remélem segítettem
    Üdv
  • Aquir
    #256
    ha utcán olvasható betűket nem látsz messziről, akkor.
  • krisztakelemen
    #255
    Szerintetek milyen sűrűn érdemes ha egyáltalán érdemes elmenni egy olyan embernek látásvizsgálatra aki nem szemüveges?...lehet hülye kérdés de mostanában mintha fáradékonyabb lenne a szemem és ezért kérdezem
  • andrejfej
    #254
    Az Ofotértnél kontaktlencse akció van, adnak 3 hónapi lencsét kipróbálásra. Vizsgálat, betanítás, lencse 3 hónapra, lencseápoló folyadék ingyen. Nézzétek meg hátha jó valakinek.
  • jolanerika85
    #253
    Szerintem, csak 2 éve még lehet nem voltak bevizsgálva azok a szemüvegek csak "ráirták" hogy véd UV ellen. Manapság ezt sztem már komolyabban veszik. Azt nem tudom hogy amugy pénzért csinálják-e, de nem egy nagy dolog, elvileg 3mp alatt megvan... Vidd el míg tart az akcio lentebb már írták-> uvteszt.hu
  • nahkivagyok
    #252
    Ezek szerint egy időután elmúlik a szűrő értéke a szemüvegeknek? Lehet nekem is el kéne látogatnom, 2 szemüvegemmel. Amúgy ezt normál esetben pénzért csinálják?
  • jolanerika85
    #251
    Én mindenkinek csak ajánlani tudom ezt az UV bemérést. Pár napja vittem el én is elég sok napszemüvegem beméretni az Andrássy úti ofotértbe és kb a felét dobhatom is ki (amiket, mint mondták 2 éve még használhattam volna):S
  • nahkivagyok
    #250
    Lehet, hogy nem sivatagban vagyunk, de attól még süt a nap. Biciklizés, autózáshoz meg szinte már kötelező kellék, mert kb. semmit nem látnék az útból, ha az arcomba vakít a nap.
  • Narxis
    #249
    Én nem használok napszemüveget, szerintem hülyeség... Nem a sivatagban vagyunk. :D
  • ZsaniC
    #248
    Nagyon jó hogy van ilyen, meglepően keveset foglalkozunk az egészségünkkel szerintem. Mindenkit csak akkor érdekel mikor már beteg, pedig meg lehetne előzni csomó mindent...
  • amortisz
    #247
    Igen, az Ofotért-ekben működik, meg még egy pár helyen. Itt meg tudod nézni, hogy hol: http://uvteszt.hu/uzletek.htm
  • amazon15
    #246
    Köszi nektek, a napokban mindenképp utánajárok, mielőtt lemaradnék valamiről.. :)
  • majaskenyer
    #245
    azt hiszem az összes OFOTÉRT üzletben megnézik ingyé'
  • TomBond
    #244
    Be kell menni nagyobb szemüvegboltba és érdeklődni. Egészen biztos van ilyen lehetőség.
  • amazon15
    #243
    Már nincs? Nagyon jó lenne, mert szeretnék venni egy napszemüveget, de előbb bevizsgálnám.
  • paszulypisztoly
    #242
    Régebben volt ilyesmi akció, hogy sok helyen ingyen megcsinálják, de egyrészt nem tudom hol lehet ezt megnézni, másrészt egyáltalán létezik-e még ilyen akció...:(
  • amazon15
    #241
    Sziasztok! Hallottam egy lehetőségről hogy kedvezményesen vagy akár ingyen is bevizsgálhatják a napszemüvegem UV védelmét. Ti tudtok erről valamit?
  • Chapeau
    #240
    Kedves Szemüvegesek és Nem Szemüvegesek!
    Meg tudnátok mondani (írni), hogy hol lehet +2es szemüveget kapni készen? Anyukám kérte, vegyek neki +2es szemüveget. Nem akar szemészhez menni.
  • VidaKrisz
    #239
    Köszönöm szépen a gyors választ, megnézem majd!
    Üdv!
  • kopi08
    #238
    szerintem próbálkozz a vision expressben. ahogy én tapasztaltam közvetlenek az eladók, értenek is hozzá, nem akarnak nagyon átverni, csak amennyire a szakmájuk megköveteli:) meg nekem adtak ingyen törlőkendőt is:) és ha most felmész a napiakciok.hu -ra és letöltöd a kuponjukat akkor az árkádban olcsóbban is kapod a szemüveget.
  • VidaKrisz
    #237
    Sziasztok!
    "Kezdő" szemüveges vagyok, és szeretnék vásárolni egy szemüvegkeretet, a megfelelő lencsével, ha lehet valamilyen pénztárcakímélő verzióban. Tudtok ajánlani helyeket, boltokat, hogy hol érdemes körbenézni?
    Köszi!
  • Narxis
    #236
    Ez durva, kipróbálom!
  • vidagabesz
    #235
    "Sziasztok!
    Egy jóbarátom megunta a szemüveg kontaktlencse problémákat és megműtette a szemét.. amennyit elköltöök a szemüvegekre az évek alatt,nem is drága...
    Most meg valami akció is van. Ha érdekel,nézzétek meg:

    http://href.hu/x/a219

    Pár hónapig csak napszemüvegben láttuk,mert érzékeny volt a szeme de a napszemüveget nem muszáj cserélni és kicsit olcsóbb is!;)"
  • Airbus A380
    #234
    Azért vannak olcsók is.


    Jó persze igen tudom kinek mi az olcsó de kb 16 ezret sztem rá lehet áldozni 1 hemüvegre