18
  • LOTR|Atocha
    #18
    Meghajolok! Igazatok van, elnéztem a dolgot. Sry.
  • llax
    #17
    Egy SSD-n belül a több flash chip kb. úgy működik együtt, mint a HDD-k esetén egy RAID 0 tömb.
  • L3zl13
    #16
    LOTR|Atoch és Cat ő azt írta a "a leggyorsabb memóriakártya is lassabb mint egy 7200-as vinyó". És ez igaz is.
    Az SSD-k nem sima memkártyák, hiába ugyanúgy flash technológiára alapulnak. Ha úgy tetszik több flash memória van párhuzamosan összekötve, hogy nagyobb sebességre legyen képes, és komoly elektronika van beépítve, hogy ezt vezérelje.
  • LOTR|Atocha
    #15
    Gerygrey: ez téves! Méghozzá nagyon! :) Idézet: "A Samsung bemutatta legújabb, 128 GB kapacitású Solid State Diskjét (SSD), mely MLC típusú NAND flashmemóriára alapoz. A tárhely növelése érdekében némi áldozatot kellett hozni az adatátviteli sebesség terén, ezért az új meghajtó nem éri el a gyártó leggyorsabb SSD-inek tempóját, ám – a fogyasztói piacra szánt eszközök körében – még így is a felsőkategóriában foglal helyet. Tartós írási sebessége 70 MB/s, olvasni pedig 100 MB/s tempóval tud, persze nagyobb pillanatnyi csúcsokkal." Ettől vannak gyorsabb SSD-k is már és ne feledjük el, hogy ez csak az SSD technologia hajnala. Egy 7200-as Wincsi max erre a sebességre képes, de még erre sem.
  • Librarian
    #14
    Hát...olyan huszonöt... :D
  • tomi890125
    #13
    azt elfelejtették kiszámolni hogy azt a 16gigás sony memóriakártyát a psp-be helyezve átlagosan hány iso játék fér el rajta :D:D
  • mikloss
    #12
    az inkább a platina... Az arany általában 4000-4500Ft/g körül ingadozik. A platina meg általában a duplája.
  • 2504
    #11
    elég komoly teszt:D
    kiváncsi leszek mi lesz 2 év múlva :D
    a vinyók lesznek jobbak vagy a memórikártyák:D
    szerintem a memórikártya:D
  • Cat #10
    Ebből a szempontból ez a teszt érdekes, egy 32 gigás SSD (solid state drive - szilárdtest tároló) egy 10 000-es fordulatszámú WD Raptor merevlemez ellen.

    http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3167&p=3

    Az SSD szarrá veri, ráadásul a Raptor egy 30 éves technológia csúcsa, a 32 gigás SSD pedig egy új technológia kezdete, azaz bőven van még benne gyorsulási és kapacitásnövelési potenciál. Az egyetlen hátránya jelenleg az ára, de mivel az három hónap alatt majdnem a felére zuhant, a merevlemezeket 3-5 év múlva lehet temetni a személyi számítógépek terén, és megmaradnak a nagykapacitású tárolási feladatoknál.
  • Akuma
    #9
    Ez drágább lesz az aranynál... pedig az se semmi, tegnap elött néztem, 8800FT/gramm???
  • Gerygrey
    #8
    Szerintem még a leggyorsabb memóriakártya is lassabb mint egy 7200-as vinyó.
  • r4pid
    #7
    Ergo hiába van hűdeszupergyors alaplapod, videókarid, procit memóriád, ha van 1 db 7200-as winyód. Ami már tartaná a szintet az 2db 15.000 RPM-es RAID-es winyó... Sztem legalábbis
  • r4pid
    #6
    Az hagyján hogy kisebb meghibásodás és hosszabb élettartam, de a lényeg hogy ha sikerül "rendesen" kifejleszteni, akkor utána nem lesz a mai gépekben mozgó alkatrész (ha belegondolsz akkor 1etlen mozgórész a winchester [+esetleg a venti])
    A mai NORMÁL gépekben a leglassabb a winchester...
  • Gabo
    #5
    Vannak tervek arról, hogy a vinyokat fash memóriákra cserélik. Nincs mozgó alkatrész, ebből adódóan kisebb a meghibásodás esélye...
  • G_ArchAngel #4
    azért mert az egy kicsit nagyobb igénybevétel lenne?:)
  • teddybear
    #3
    Nem értem, hogy miért nem ilyenből csinálják a laptop-winyót, 20-60 Gb már bőven elég erre a célra.
  • M0RN1NGST4R
    #2
    jah, 48 giga
  • tunyo902
    #1
    Über király!
    Bár az első kicsit nagy nem?