338
Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Fantomlovag
    #18
    Igazából szándékosan hagytam ki az ateizmust :P
  • DJ Skyline
    #17
    és ha nem hiszek még egyben sem? :)
  • Fantomlovag
    #16
    Olyan nincs hogy valaki ne hinne valamiben. Hogy az a technológia, anyag, tudomány, UFO, isten, istenek, démonom, totemek, nihil, már nem annyira érdekes. Nem a hittel van a baj, hanem azzal ha ez babonává alacsonyodik, vagy ha valaki azt hiszi hogy csak a saját vallása a tuti, és utálja a többieket, mert nem látják az "igazságot"... A toleranci lenne a lényeg ebben a nyamvett világban, mert a XXI. században már nem bújhatunk el egymás elől. Nincs több elszigetelt hegyi templom ahová nem néz be senki 10 évig, csak a szerzetesek vannak el egymással és az imáikkal. Ez a technika kora, és talán egy új robbanás küszöbén állunk. De ha nem oldjuk meg a tolerancsia kérdését sosem jutunk sehová.
  • Frosty01
    #15
    az... de valld be hogy kell az emberiségnek a vallás :)
    valahol olvastam valamit a hit nélküli emberekről, de nem ugrik be, mindegy... :D
  • Mirk
    #14
    azért mert az ateizmus a legjobb
    nem értem hogy hihet valaki még ma is egy vagy több istenben
    a vallás és az istenhit volt van és lesz mindig is a legnagyobb gátja a fejlődésnek
    isten az ostoba emberek könnyen kiejthető magyarázata a világra
  • Fantomlovag
    #13
    Hehe, mert az egyistenhit nem kitalációszagú? Nekem eléggé. Kellemes, rózsaszín álom, ami a történelemben sokszor vörös vérköddé alakult, de akkor is az maradt ami.
  • Fantomlovag
    #12
    És minnél inkább kapaszkodank, annál inkább nincs mibe :D

    Ez a vicc az egészben. És ettől lesz szép az egész!
    Én is így vagyok.
    A politeizmust szeretem, mert szép szimbolikája van. A perszonifikáció alapvető emberi vonás. De csak szimbólumok. Csak nyelvi megoldás, semmi más... Én lehet azt mondom, "Dörög villámlik, nagy vihar van." de erre egy viking azt mondaná: "Erre száguld Thor a szekerén." És ezért szép. Költői. És legalább szép tárgyak maradtak a régi hitek után. :)

    Ami a hitet illeti, az szerintem kétféle embernek való. Az egyik aki nem szenvedett még eleget, ahoz hogy a hideg, kérlelhetetlen, kegyetlen élet kiverje belőle ezt az ostobaságot. Nincs isten, sem megváltó. Szembe kell nézni a tényekkel. A világban senki nem "ad" helyet. Azt ki kell taposni, mindenkinek a magáét.
  • R0zs0máK
    #11
    Nem jobb egyik sem...:D
  • Frosty01
    #10
    egyistenhit Istenben rulz

    valahogy jobb ez a hit hogy van valaki fenn, aki figyel, és néha besegít,és az erkölcsi része is okés, és nem járok egyházba, ahol lehúzzák rólam a "hitpénzt"...

    és nem kell megtanulnom 24 istenség nevét, és szokásait, és kedvenc eledelét, hogy szerencsém legyen a következő héten , ez nekem visszatetsző, és kitalációszagú^^
  • fsgh
    #9
    hát jah ezzel amúgy valahogy így vagyok én is...

    van egy óriási dolog amit nem tudunk megmagyarázni...így hát talájunk ki egy fickót/nőt aki "megteremtette" ezt... hülyeség. Ez is csak azért van mert az embereknek mindenképp kapazkodni kell valamibe...
  • ElectricalTech
    #8
    I`m faithless -.-
    Sose sikerult hinnem istenben --> ''Come down `n let me see u!''
  • fsgh
    #7
    alapműveltség látom "megvan" :DD

    Monoteizmus:1 istenhit

    Politeizmus: több istenhit
  • Fantomlovag
    #6
    Nanaá. Mindenki saját sorsa kovácsa. És mindenkinek szabad akarata van, és azt tesz amit akar. De egy kis segítség nem árt néha
  • vegicsek
    #5
    részemről hol deimus, hol ateizmus
  • tommyg
    #4
  • sz4bolcs
    #3
    "Az ember maga határoz a sorsárol. Az istenek meg röhögnek rajta." :D
  • LasDen #2
    miről is van szó???
  • Fantomlovag
    #1
    Hát, kezdjük az alapoknál. Ebben a világban ahol minden egyes nap szüntelen könyörtelen harc az életért, nem elég egy isten, kell egy minden alkalomra.

    Ja, és a történelmi vonzatok. A politeizmusok, aranykorokat teremtettek, a monoteizmusok sötét középkor szerű állapotokat.

    Spiritualitásabn pedig: Hárt nem tudom... A Keresztesek templomai csillognak villognak (na jó a reformátusok kicsit szelídebbek), hol van az egy hindu szilatamplomhoz, egy pogány kőoltárhpz vagy egy egyiptomi sirbolthoz képest?