338
Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • Fantomlovag
    #58
    Ez lenne az egyik célja.
  • vegicsek
    #57
    Szeretem ezeket a témákat, mindig tanulok belőle valamit
  • z99999
    #56
    lol és velünk ateistákkal meg milesz??
  • Fantomlovag
    #55
    Természetesen abban egyetértek hogy a vallás embereket tömörít. De szerintem élesen el kéne választani a társadalom egyébb rétegeitől. Persze, gyakorolja mindenki szabadon a vallását, bármi legyen is z, otthon vagy a templomban, de amit kilép viselkedjen állampolgárként, és úgy lépjen fel. A dolgok összekeverésének mindíg rosz vége van. A kenyér ára sem azért megy fel mert isten kevésbé szeret minket, hanem mert semmit nem teszünk bizonyos dolgokkal kapcsoaltban, de most nem akarok politizálni. Szerintem erősen szétválasztandó a vallás meg a politika.

    Nem helyes valakit visszaverni a sorba, a templom elé, csak mert akkor látszólag megvan a harmónia. Az elnyomás. Akkor a jó, ha mindenki felelősen tud dönteni, és csak amiatt nem éri semmi hátrány hogy mi a vallása.
  • Balumann
    #54
    De nem biztos, hogy ez a szabad vallásgyakorlat a jó, főleg nem így :S Társadalmi szempontból nézd meg, hogy hova jutottunk. Nincs egység. Egyre több depressziós, EMO-s, meg egyre furcsább dolgok jönnek létre. Aki nem szeret senkit annak meg célja sincs szinte.
    Most indult egy olyan, hogy városmisszió, voltak a Nyugatinál múltkor. Aminek most szintén az lenne a célja, hogy összegyűjtse az embereket. Mi is beszéltünk velük, elmesélték saját lelki problémájukat, és h "isten meghallgatta őket, és mostmár boldogok lélekben" ilyen szövegekkel. Nem fog érni semmit.

    Lehetséges, hogy nem csak az egyháznak lenne szerepe a jó "társadalom" kiépítése. De ők azok akik az embereket próbálják hitre téríteni, egy célt/életet adni az embereknek :S Gyurcsány - aki ha jól hallottam szintén mániákus depressziós - nem fog ebben segíteni ^^

    Egyébként most vettem észre h a topik kérdése, hogy miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit. Kicsit elkanyarodtam a témától :-/ A kérdésnek nem nagyon látom értelmét mellesleg :|
    Az a vallás a jobb, ami jobban összefogja az embereket.
  • Fantomlovag
    #53
    IGen. A vallás egyik lényege, hogy válaszokat keres a világ "nagy kérdéseire", aztán a különböző elképzelésekből különböző vallások s zületnek. Az igazságot meg csak nagyon sokára fogja megtudni a fajunk, ha valaha is.

    Egyébbként mint mondtam volta szabad vallásgyakorlatot tartom elfogadhatónak kizárólag. Mindenki abban hisz amiben akar. De szerintem érdekes megismerni mások elképzeléseit, elgondolkodni és tanulni egymástól, a "csak" háborúk helyett.
  • Fantomlovag
    #52
    A "vs." jelző nem is azt jelenti, hogy valamelyik jobb, csak hogy szembenállnak, ami igaz. A 2 világnézet szembenálló.

    A reneszánsz bár tény hogy erős keresztény hatást mutatnak, valójában visszatérések voltak a prekeresztény hellentizmushoz. A kereszténység "aranykora" mikor az egyház egyeduralkodó volt, ma a sötét középkor névvel illetjük. Egyébbként ha ez a bizonyos kor nem lett volna, amikor többszáz évig nem létezett semmi fejlődés, lehetséges hogy kicsit előrébb tartana a világ.

    Meg kell hagynom a kereszténység építészete valóban monumentális, és gyönyörű, sőt nekem még a zenéje is tetszik. :)

    Ami pedig azt illeti, volt kultúra ami sokat elért a politeizmusával... És délamerika pont nem jó példa ahol a civilizáció írmagját is a konkvisztádorok törölték el. Egy Macsupicsu sem épp piskóta, vagy egy Maja piramis, amit mikor Pizarróék odaértek, még használtak. De ott van Kína, Japán (hogy csak a ma is létezőket említsem), de volt előtte sok. Babilon, Egyiptom, RÓma, Ahen. Igaz ezek elbuktak, de ilyen e történelem. Birodalmak keletkeznek és buknak :)
  • Balumann
    #51
    Hát vallásnak a tulajdonságai, hogy egy természet feletti dologban való hit, és hogy alapkérdésekre próbálják megadni a választ; mi az élet értelme/célja, hogyan/ki által jött létre a világ és élet, mi lesz halál után, illetve vannak tanok amik vallás szerint természetfeletti erőtől/lénytől származnak :|
  • Balumann
    #50
    Sry ha hülyén fogalmaztam meg valamit, nem az erősségem :S
  • Balumann
    #49
    Hát igen, érdekes dolgok ezek. Én úgy voltam vele mindig, hogy a föld meg ezek magától jöttek létre, az emberi lény is így fokozatosan alakult ki.
    Most néztem meg viszont - amit már írtam - a "Világokon át" sorozat, egyenlőre első 4 részét, és tényleg sok mindenre nem gondoltam, mármint a világ és a földi élet keletkezésével kapcsolatban. Pedig szoktam ilyeneken gondolkodni.

    Így ezek után nem tudom én miben hiszek. Talán én is abban, hogy van egy felsőbb erő, inteligencia ami segített az élet kialakulásba.

    -Amit írtál példát a daganatos fiúról, hát igen, durva.
    -Temetéssel kapcsolatban, hát sztem egy testnek halál után vissza kell kerülnie a "körforgásba" :S

    Szintén a Világokon át -ban beszéltek róla, hogy a tudat az agy nélkül is létezik. Azt a példát hozta fel, hogy akik klinikai halálból tértek vissza (leállt az agyműködés, szív), mindenki olyanról számol be h fényt látott, vagy ugyan úgy látott csak kívülről. :S
    Nah mind1, a Világokon át sorozatot mindenkinek tudom ajánlani.

    Szcientologiával már volt, illetve ha szeretném akkor még most is van kapcsolatom. Egyik rokonom dolgozik és tanul ott, és anyukámat is megpróbálta beszervezni. Én voltam is ilyen előadáson/ünnepségen. Én jónak tartottam egy részint, mert ahogy kívülről elnéztem, rengeteg jó dolgot is tanítanak.
    Már volt egy szcientologiai topik, ahol egyszer le is írtam az egyik esetet, ami miatt van pozitív véleményem is róluk. Anyukám növére cukorbeteg, lelki problémái is voltak, alkoholt is ivott sokat, és 2. agyi infarktusa volt, és későn is szállították korházba. Orvosok szerint 1% esélye se volt h felépüljön, és ha túléli, akkor sincs esély h felépüljön. Hát és, az unokája az a rokonom aki akkor elkezdett tanulni szcientologián, és kezelte, ma már otthon van és járni is, beszélni is tud, orvosok csodának tartják :P
    Mondjuk aztán anyukámnak meggyűlt a baja velük, és engem sem akartam békénhagyni, vagy 8x felhívtak utána hetente, h bemegyek-e. Meg miután agykontrollal is foglalkoztam, meg ilyenekkel, azóta már sejtem, hogy az agykontroll, meg különleges gyakorlatok segítettek a felépülésében. Meg azért segítettek sok drogosnak meg alkoholistának is leszokni, és ott "viszonylag(!) jó emberek" között van szvsz :| , stb... Na ennyit a szcientologiáról.

    ui: ha érdekel valakit a Világokon át 1-2 része, akkor én lehet feltudom tenni valahova (bár mivel kapható DVD-n is, attól tartok illegális cselekedetnek minősül). Egyenlőre még csak 5 része van meg, de folyamatban a többi rész megszerzése :S
  • RAZOR27
    #48
    materializmus powa! XD
  • takysoft
    #47
    miben kevesebb az, mint bármelyik másik? :D nincs szent könyve?
    vagy temploma?
    tanai vannak, ergo vallás:D
  • takysoft
    #46
    No akkor itt az én véleményem, ha valakit érdekel.
    Hiszek benne, hogy vannak megérthetetlen felsőbb akaratok. Esetleg több is. Ezek lehetnek földönkívüliek, akik vigyáznak ránk, vagy ennél is magasabb sintű lények, akár 4 dimenziósak, akár dimenzión kívüli akaratok.

    Az emberi fejlődésben túl sok a kérdőjel, és túl sok a véletlen egybeesés. Persze... a világegyetemnek volt iseje véetlenekre várni.. de azért csak furcsa. Szerintem valaki(/mi) segíti a bolygónk. Nem érthetjük a céljait(hisz nem tudunk kommunikálni), így annak nem vagyok megmondhatója, hogy ők jól vagy rosszak. A jó/rossz egyensúl nem is olyan egyértelmű egyetemes szinten. (pl. feláldoznád a Föld bolygót, ha tudnád hogy vele több ezer másik bolygt menthetsz meg, amin értelmes élet van?)

    Igen, hiszek egy felsőbb akaratban... de nem hiszek senkiben, aki valaha azt állította, hogy beszélt, vagy más módon kommunikált ezzel. Ha az karat tudatni szeretne magáról, akkor biztosan tudna bizonyítani minden kétséget kizáróan, ha pedig nem akar bizonyítani, akkor a vallásbamok is hazudnak(bár java inkább csak hisz és téved).

    Ergo: Nem vagyok katolikus, zsidó, mohamedán, buddhista, jehova tanúja, zeus, amon rá, vagy bárki követője.

    Ezek szekták, amik tönkreteszik az embereket. (bár akinek a "tudatlan boldogság" jön be, azoknak mindig ott a "kék pirula":D)

    Én az igazságot kutatom. Ennek nem a hit ez eszköze. A hit egy törékeny dolog. Nem ad semmiféle biztonságot, csupán téveszméket. És könnyű megtörni. De ne feledjétek, aki töretlenül hisz a tudományban, ugyanolyan szűk látókörű...
    (Mert ha találkozol valakivel aki tud varázsolni, azt nem fogod tudni megmagyarázni. Pedig talán lehetséges, de nem azzal a fizikával amit ma ismerünk...).
    El kell fogadni, hogy vannak dolgok, amiket nem érthetünk, és nem tudhatunk. Igyekezni kell ezek megértésére, de nem kell "mindenképp" választ adni. Ráér.

    A múltkor(talán 3-4 hete) Jehova tanúi kopogtattak az ajtómon. Ők még egy szekta, akik megint máshogy értelmeznek egy egyébként tökéletlen "szent" könyvet, a Szent Bibliát.
    Erre pár dolgot mondanék.
    - nincs olya, hogy "A" biblia. a biblia szó tudástárat jelent. A Szent Biblia egy vallási könyv, de a photoshop bibla már egész más...

    - láttam egyszer egy kedves kissrácot. 8 éves volt, és daganatos beteg. a kezelés részeként vért és trombocitát kellett vona kapnia(speciális vérből kinyert készítmény). A szülei(jehova k***a tanúi), megtiltották, hogy a gyermek idegen "fertőzött" ember vérét kapja, mert akkor "szentségtelenné" válik.... Vér helyett persze remek vérkészítmények léteznek, de a trombocitára nem létezik alternatíva. Szegény kisgyerek csak meggyógyulni szeretett volna... Mire a gyámügy kiérkezett 3 nap múlva.. a srác már meghalt....
    A szülei erre ennyit mondtak: "Örülünk, hogy így döntöttünk, mert a gyermekünk így bejutott a mennyekbe. Ha vért kapott volna, taán meggyógyul, de megátkozódik, és soha nem juthatott volna oda... és mi sem".
    Erről kicsit a szomáliai csecsemőcsonkítások jutjnak eszembe.
    Meg a zsidók... attól, hogy fél fa**om levágom, nem elszek jobb ember:D

    És ezek a jehovák, akartak embem bibliai idézetekkel meggyőzni. (jézus ezt mondta, a tízparancsolat szerint stb...)
    Biblia.... egy könyv, amit EMBEREK írtak... sok sok emberek által írt történet, amit egy emberekből álló zsinaton gyájtöttek össze, és emberek döntötték el, hogy ebbő mi "szent", és mi nem az. Vagyis az Ő igényeik szerint mi "jó" vagy "megfelelő".
    Hogy lehet vitatkozni ezekkel az emberekkel, akik így bekopognak hozzám?
    Úgy, hogy 2 lábbal ba**om ki őket a lakásomból úgy... és ha ettől gonosz embernek hisznek.. az ő bajuk... amjd elégek gyehenna tüzében:D

    A katolikusok....
    a középkorban(igen, tuom, hogy mindig így kezdődik:D) összegyűjtöttek 500 gyermeket(16-nál fiatalabbat), és csatába küldték őket jeruzsálembe. Azt mondva, hogy ami a tisztátalan felnőtteknek nem sikerült, azt majd a "bűntelen" lelkek meg tudják oldani.... Hát nem tudták... mind az 500 gyermek elesett a csatában.
    (a többi történetet a boszorkányégetésekről, meg a pénzért nyújtott megbocsátásről már úgyis simeritek)
    A katolikus egyház mai léte annak köszönhető, hogy volt annyi eszük, hogy nem szóltak bele a világháborúkba(nem választottak oldalt).
    Ja... és nem hiszem, hogy ha valaki jó ember, akkor az azzal bizonyíthatja, hogy elutazik vatikánba, és egy ronda öregembr lábát csókolgatja. meg a hierarchia alapvetően.... meg kell szervezni a dolgokat... de nem kell "fegfelsőbb vezető"

    na meg.... Mikor is mondta Jézus, hogy szavazzak a Fideszre?

    A Szent Biblia szép könyv egyébként. Sok szép tanulságos mese van benne, amiből a gyerekek sokat tanulhatnak. De ne Istenben higgyenek, vagy Allahban, vgy egy könyvben... Higgyenenk Önmagukban. (azt modjk, sokszor ez kevés.... Sosem szabad, hogy kevés legyen, mert ha az, akkor elvesztél. Önagadban mindig hinni kell. Ez nem azt jelenti, hogy ki kell állni magadért, ha hibáztál. Ez nem csökönyösséget jelent. Csak tudd, ohgy magadra számíthatsz. bajban is. Nem biztos, hogy meg tudod oldani, vagy amit teszel az helyes, de a hibázol is, magadnak ott leszel.)
    "Segíts magadon, vagy Isten se segít helyetted"
    "Isten útjai kifürkészhetetlenek". (ezt nem kell átalakítanom. így, ahogy van tökéletesen jellemzi a katolikus vallás megbízhatóségét, és magyarázóerejét.)
    Mikor a 17 éves húgom meghalt csontrákban, mindenki ilyen szar vallási dumákkal akart vígasztalni. Sosem voltam vallásos, de az marhára zavart, hgy mindenki a "menyországot" meg "isten elszólítja a jókat" szöveggel traktált.
    De tudjátok mi volt a legfrusztrálóbb minden közül? Szerencsétlent elásták valami tömegsírba, a falu szélén. Egy olyan dombba, amiben a falu összes hullája bele volt temetve.... undorító... a tetejére egy darab kavics(naná, hogy egy ku**a nagy kereszttel a tetején), oszt jóvan....
    Temetése óta nem voltam a sírjánál. Mi a "szent" abban, ahogy a kukack befalatozzál a föld alatt?? váhh.. belegondolni si szar... ennél jobbat érdemelt volna.
    Minden nap beszélek hozzá. Érzem, hogy valam van, és sokszor mintha tanácsot is adna nekem. Erőt, és biztonságot nyújt. De a sírja mellett csak undort éreztem.... (tekintva, hogy ha belegodolok, hogy mennyi mennyi döglött test lehet körülötte....)
    Én estefele még egy kicsit félek is a temetők környékén... szegénynek meg oda van zárva a teste... de nem a lelke:D
    A lélek az ember. a lélek az, hogy az agyunkban a ki kapcsolók jelenlegi állása áll. És a húgom lelke az, ami akkor volt, mior elvezstettük. Ő az, amire emlékszünk belőle.
    (milye jó is lenne feltalálni egy iőgépet... amivel ha utazni nem is, de belelátni tudnánk a múltba.... kimásolhatnánk a lelkét az akkori testéből, és fel lehetne támasztani:d persze ebben is van némi morbid, de semmi hullák közös összetemetésének hatamas piacához képest(mert ember nem szerette nálam jobban a húgomat, de mégse értem miért kellett 400ezer forintos gránit sírt venni.... anyám baromsága.... szák látókör)

    Európában eleinte nem ettek krumplit. hisz ha a föld alatt terem akkor sitentelen.
    Most ugyanezt csináják a zsidók, meg a mohamedánok.
    Pedig finom a disznó is:D
    Azt meg most se értem,.. hogy miért van az, hogy egyik kaviár kóser, a másik meg nem... (asszem ami olyan halból van, aminek uszonya meg farka van az kóser, a többi meg nem).
    "Mindenkinek megvan a maga keresztje" de van így is elég, minek még extrát is cipelni?"

    Vannak dolgok, amik néha jól jönnek. Pl a vállás átsegítette a népeket a nomád korból a vaskorba. De ott már elvesztette a célját(közép sötétkor egyik vezető sötét ereje volt)
    A cölibátus anno értelmes volt.(sok volt a duhajkodó pap). de ma már csak arra jó, hogy a sok degenerált barom a gyerekeken vezesse le azt, amit máshol nem tud.(a középkorban azért nem volt annyi jó segg a tv-ben, mitn ma... azért a papokat is éri inger egy kellemes nyár délután az utcán:D)

    Többinstenhit meg max arra jó, hogy ég belső hároúkat s könnyedén tujunk igazolni. (azért vertem meg a józsit, és vettem az a pénzét, mer scientológus az az állat).

    A scientológiáról még asszem nem is szólok:D csóróbbak, mint bármelyik másik:D Pedig L Ron Hubbardnak volt egy két jó gondolata, de ez az egyház:D
    (ha létezett Jézus, talán 1-2 jó gondolata neki is volt... de amit ráépítettek a nevében....)

    Senki és semmi nem szent, de minden ember érzi a szíve mélyén, hogy mi a jó és mi a rossz. Így lettünk teremtve. nem tudom, ki által, de nem is keresem. Vagyis keresem, de nem minde áron. Nem tudom, Isten volt-e vagy az ufók, vagy egy komplex hatalom, de valami van. És talán segít is. És meghallgatja az imákat....
    csak egyvalamit ne felejts el.. a végén "kérlek"-et mondj, és ne "ámen"-t... kivéve ha tudod, mit is jelent....

    A hosszú verzió szerint hiszek... de ha valaki megkérdezi az utcán, akkor igen... ateista vagyok:D ehhez közelebb áll, és így könnyebben meg lehet magyarázni:D


    UI: nem tudja valaki, hogy mit jelent "pontosan" az a szó, hogy "szent"?
  • Balumann
    #45
    Ez nem is igazán mondható vallásnak sztem. De mostmár legalább tom h ilyen is van. :|
  • N1ggA
    #44
    egy [ /b]*
  • N1ggA
    #43
    jajj kimaradt egy [/b] :S
  • N1ggA
    #42
    A "legjobb" vallás, már ha lehet ilyet mondani, hisz mindenkinek más a legjobb, szerintem a rasztafariánus.
    - Hogy miért?
    "A raszták szerint a keresztények istene nem lehet elfogadható valódi isten, hanem mindössze Jah elváltoztatott másolata – a gyűlölet, a vér, a háború, és az [b]elnyomás istene (milyen igaz). Az igazi értékek azonban szeretet, egység, béke, egyenjogúság, és igazságosság. Ezek az élet valódi törvényei, és csak ezek betartása garantálják az örök életet. Isten a raszták hite szerint nem szellem, hanem élő lény, és ő az élök istene, aktív a világban, a természetben, és az emberben."
    "A raszták számára a marihuána szívása spirituális cselekedet. Szentségnek tekintik, ami elősegíti a tudatosságot, békét és közelebb viszi őket Istenhez. Szembeállítják a füvet az alkohollal, amit nem tekintenek az afrikai kultúra részének, és úgy tartják, hogy sokkal rosszabb hatással van rájuk. Bár sokan hiszik, hogy a ganja jótékony hatású, használata nem kötelező és vannak raszták, akik nem szívnak."
    "A rasztafári vallású emberek hisznek az örök életben, hitük ezzel kapcsolatban nagyjából megegyezik a klasszikus afrikai lélekvándorlás elmélettel. Ha egy rasztafári öreg kora miatt meghal, akkor ő nem igazán halott. Testének részecskéi visszavándorolnak a mindenségbe, hogy újból összeállva egy újszülött gyermeket képezzenek, így az élet folytatódik tovább számára."
  • takysoft
    #41
    azért... nem nagyon ismerem et a kultuszt, de, ha jól emlékszel legtöbben nem ismertél el jézust anno..... tudod.. kinyírták:D a zsidók, akik a mai napig nem ismerik el:D
  • BIZ0906
    #40
    A legjobb istenhit nélkül! Jó pénzkereset ez a templomi szarság így tovább al, de én inkább hiszek magamban meg a megbízható emberekben!
  • Balumann
    #39
    Vagy nem is volt. Vagy volt valami alap amire azthitték, és aztán kitalálták a további részét.
  • Dying Soul
    #38
    "Isten meghalt.. Üdv az Emberistennek.
  • John Cena
    #37
    egy nagyon ovadás viccet próbáltam csinálniXD
  • csgery
    #36
    Töritanárom szerint a történelemben a legtöbb bonyodalmat az egyistenhit megjenelése okozta. Én tartózkodom a véleménynílvánítástól, mert nem nagyon vagyok otthon vallás terén, csak alapiagzságokat írhatok, mint például szabad vallásgyakorlás van, ha akarok, akkor buddha leszek...:D vagy ez nem így van?
  • Balumann
    #35
    Naja volt amikor gátolták, lassították a fejlődést, saját érdekükben. De azért a vallás nélkül nemigazán hiszem, h ide jutottunk volna. Pl. államalapítások, illetve háború/harc helyett mást célt adott sok embernek (egyszerűen kifejezve). Építészet meg művészet fejlődött szerintem a vallás következtében, ami azért végülis az alap.
    Másrészt igaz h gátolta a fejlődést, de kiváncsi lennék mi lett volna a világháború következménye ha fejledtebbek lettek volna a dolgok...

    Egyébként az meg egy másik kérdés, hogy jobb-e így, hogy nincs senkinek se közös hite, és h ilyen fejledtségi szinten vagyunk. Milyen lett a társadalom, és milyen a környezet... ^^ És ha így haladunk milyen lesz...
  • QuippeR
    #34
    a bor vs sör értelmesebb vita lenne...
  • Takezó
    #33
    Testvérem az Úrban, egyrészről nem írunk le olyat, hogy egy világnézet "vs." másik világnézet, mert ez hit kérdése, nem fog senki se logikus döntés útján dönteni, nem tudod verifikálni az egyik vagy másik "jobbságát". Másrészről, hogy milyen korok voltak hol? Az olyannyira istenített humanizmus, reneszánsz szerinted létrejött volna a kereszténység nélkül? Tessék, az volt az európai aranykor. Aztán a sok dél-amerikai meg afrikai istenhívő mit ért el? Lenyomták őket, mint a bélyeget. Építészetileg mi mit teremtett, meg hova jutott: voltál már valaha a Notre-Dame-ban? Esetleg a Szent Péter téren/bazilikában?
    Mellesleg az utolsó mondatnak nem értem, mi köze van a spiritualitához.
  • Balumann
    #32
    Érdekes dolog egyébként, én most néztem meg 4 részt a Világokon át sorozatból (M1-en adták valamikor), és nagyon érdekes dolgokat mondanak, ezzel kapcsolatban :)

    Nem hiszek istenben, de mostmár talán abban igen, hogy van valami felsőbb inteligencia :S
  • Balumann
    #31
    a politeizmus a többistenhit :)
  • Tinman #30
    A sztereo az 2 :-D
  • Fantomlovag
    #29
    És kiktől származnak az UFO-k?

    Ez a nézet eléggé degradálja az emberiség hatalmas eredményeit, mert tagadhatatlan hogy sokat elértünk. Igaz még az út felénél se vagyunk, de...
  • John Cena
    #28
    Monoteizmus:1 istenhit

    Sztereoizmus: több istenhit
  • Gerbill
    #27
    "csinált valamit a vallás maga? bántott az valakit?"
    A vallás maga nem, de az emberek a vallás nevében igen. Például a szent háborúk, legyen az keresztes hadjárat, vagy dzsihád. Az utolsó, vagy utolsó előtti kereszteshdjáratot pedig úgy gondolta a nagy pápa, hogy a gyerekek megtudják nyerni mert az ő lelkük még olyan tiszta. A hatalmas gyerekseregből nem sokan tértek vissza.
  • BaliBoy
    #26
    És ugyanezt el lehet mondani a sorsra is.

    Amúgy a kedvencem az a kereszténységben, hogy ugyebár megszületett Jézus, az emberek ráismertek, hogy ő az Isten fia. Ergó ráébredtek, hogy van Isten. De még 1000 év múlva is meg még utánna is égettek el embereket akik azt merték mondani, hogy a Föld gömbölyű. És ehhez hasonló dolgok. Számomra ez összeférhetetlen. Ha azért jött Isten fia a Földre, hogy tanítsa az embereket majd megváltsa akkor ilyen alapvető dolgokról nem esett szó. Most ez nagyon bugyután meg gyerekesen hangzik számomra is de nem tudok amellett elsiklani, hogy olyanra ráébrednek az emberek, hogy létezik Isten, de a körülöttük lévő dolgokról meg semmi.
  • precision
    #25
    úgyis az ufoktól származunk
  • Fantomlovag
    #24
    Tudod soem szokott bajom lenni azzal ha elmondanak, ennek annak. Csak szeretem ha megalapozzák. Tehát miért is vagyok buta?

    (sejtem, de inkább nem én írnám le)
  • Hixer
    #23
    ez csak részben igaz, habár tény, hogy sok nagy tudású embert megégettek, megkínoztak stb. mert feltaláltak valamit, viszont az építészet sem tartana ott ahol, ugyanis anno csak az egyháznak és az uralkodóknak volt annyi pénzük, hogy óriás épületeket emeljenek, ergo az építészet, képzőművészet jelentős fellángolása volt. emellett szerintem a kezdett háborúk mint minden háború adott egy kis előrelépést a technika szintjén, számszeríj stb.

    habár emellett tényleg egyetértek, hogy inkább volt gátja, mint előremozdítója. azonban ez nem a vallás hibája, hanem amint már olyan nagyon bölcsen előttem is mondtak az elvakultság és a tolerancia teljes hiánya.

    csinált valamit a vallás maga? bántott az valakit? nem. sok emberen segített akiknek utolsó reményt, kapaszkodni valót adhatott az, hogy vigyáznak rájuk, nem ők az irányítói a sorsuknak, ez sokaknak megnyugtató érzés. ami tényleg a probléma, az az elvakultság, és a szélsőségesség, tehát, az van amit én mondok, vagy semmi. és igaz ez tényleg működhetett amikor jobban el voltak választva az emberek, de most ennek kell feloldódnia, de mindenhol.
    gondolok itt a nemzeti kérdésekre is. előbb utóbb túl kell lépni azon, hogy az ország a te várad stb. elkülönült territóriumod, mert ez csak feszültséghez vezet, de ettől szerintem még nagyon messze áll az emberiség.

    Asimov Alapítvány könyvében volt leírva a Gaia bolygó, ahol minden, élő élettelen anyag egy volt, mindenki mindenki és minden volt egyszerre, egy élőlény forma csak része volt az egésznek, ez volt a tökéletes összhang, és asimov szerint az egyik szerveződési forma. gondoljatok bele mennyire távol áll ettől a mai ember. most pedig nem a fizikai, technikai "megvalósítására" gondolok ennek a dolognak, hanem elvonatkoztatva
  • atomkrumpli
    #22
    a fő hogy legyen mire hárítani az embernek a problémáit, hogy csak egyre vagy többre is szerintem nem oszt
  • Takezó
    #21
    Az a baj, hogy buta vagy. Nem tudom, mit vártam egy ilyen nevű topiktól...
  • Fantomlovag
    #20
    Van egy felvilágosodás kori nézet, mai szerint isten tudós volt. Elég sok ábrázolás is fentmaradt... Ez sokat előrevetít nem :D
  • Beast Machine
    #19
    én valahol megrekedtem az ateizmus és a deizmus között - SZÁJENSZ RULZ.