14
  • zola2000
    #14
    Én remélem hogy nem, le az amerikai "kultúrával" éljenek a japán animék. (azoknak a kereslete igencsak megnőtt a sztrájk alatt) bírnám ha a sztrájk befejezésekor koppannának, hogy már mindenki csak japán animeket/japán filmeket néz.
  • Csaba42
    #13
    Remélem, eléri a céljukat a sztrájkoló írók!
  • TheDreamingTree
    #12
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy a nagy sztrájkolás közepette eszükbe jut-e, hogy igazából nem a stúdiókkal cs...nek ki, hanem pl a szakácsokkal, sminkesekkel, stb. Mert ezeknek az embereknek nem hiszem, hogy túl sok megtakarításuk lenne ilyen esetekre, szemben a producerekkel, mondjuk. Collateral damage, ugye. Ha majd vége a sztrájknak, őket az írók kártalanítják majd? Vagy erre mi a terv?
    Na mindegy, azért én is szurkolok, hogy több pénzt kapjanak, mert megérdemlik, az biztos, csakhát kicsit felemás a dolog...
  • spR
    #11
    Nagyon kar volt paraszt modon leugatni winnie-t, inkabb neked kell utananezni a dolgoknak. Tessek egy kis olvasnivalo:
    http://en.wikipedia.org/wiki/2007_Writers_Guild_of_America_strike
    (A cikkben Minimum Basic Agreement-nek hivjak a szerzodest, amit winnie kollektiv szerodesnek hivott. Lehet, hogy nem a legszerencsesebb elnevezes, de a lenyeget lefedi.)
  • Kandurex
    #10
    megölték kennyt?!
  • gabr
    #9
    Engem pedig kurvára irrrrrritál a sok baromság amiket írjálsz! Kollektív szerződés? Talán nézzel utána te butaállat, hogy mit jelent ez egyáltalán!
  • Dakkon
    #8
    teljesen egyetértek!
  • 0Speed0
    #7
    Azér 20-30 millió dollárt a "nagy" mozi sztárok keresnek.
    A sorozat szereplők közelsem kapnak ennyit
  • winnie
    #6
    "naja, de szerződést írtak alá."

    ami most járt le. vagyis november 5-én. kollektív szerződésről van szó a szakszervezet és a stúdiók között.

    "engem is irritál a 20 millió dolláros fizu."

    engem spec nem irritál. aki csak a nevével képes 2-300 millió bevételt kreálni, az igenis kapjon ennyi pénzt, sőt többet is. de most nem a színészekről van szó. az ő kollektív szerződésük csak júliusban jár le.
  • bakagaijin
    #5
    A szerződéseket meg lehet szüntetni, módosítani, elállni tőle, stb. Szerződés azt jelenti, hogy akkor "közösen megegyezve" ezt így szerettük volna csinálni, és erről írtunk egy papírt.
  • Mister
    #4
    félreértés ne legyen, én is szeretnék sorozatokat nézni, meg engem is irritál a 20 millió dolláros fizu.
  • Mister
    #3
    naja, de szerződést írtak alá.
    te szeretnéd, ha a dolgozóid az aláírt szerződés ellenére többet követelnének?
  • Nebojsa
    #2
    Én az írókkal vagyok!
    Miért kellene a színészeknek 20-30 milliót kifizetni, ha nincs aki kitalálja a filmeket/sorozatokat?
    Mindenki jól keres kivéve az írókat. Ezek szerint Holywoodban a szellemi termék az smafu.
    Egyébként tuti, hogy attól űk írnak, csak megvárják, hogy vége legyen a sztrájknak.
    Egy biztos, örülök, hogy a színészek is szolidarizálnak velük, és észreveszi az ipar, hogy az írók nélkül sehol sem tartanának.
  • Mister
    #1
    rohadékok!
    és még Kenny-t is ők ölték meg!