18351
ATbanner.jpg
  • PyRex
    #76
    ez qrva jó lett! :)
  • G_ArchAngel #75
  • GregSB
    #74
    Heggesztettem egy bannert. Ha tetszik akkor légyszi tegye be egy modi :)

    Így néz ki (sajnos SG lekicsinyíti)

  • PyRex
    #73
    ha csak a teljesítményt nézed (a többit amit leírtam alább nem vezsed figyelembe) akkor gyorsabbat
  • grizzly21
    #72
    azer alapvetoen sok kulonbseg nincs a ket dolog kozott. tehat ugyanolyan elven mukodik, ugyanugy kinaban gyartatjak a cuccaikat, mostmar a processzor is ugyanaz..apple egybe tudja fogni a hardvert es a szoftvert, ezert jobban mukodik altalaban, az osx stabilabb mint a windows, ez az 1 ami nagy kulonbseg szerintem mert a win neha tenyleg nagyon fos dolgokat csinal.
  • G_ArchAngel #71
    oké, de noname eszközökből rakd össze, hanem HP, DELL, IBM gyári konfigokkal hasonlítsd, ráadásul annyira nem rossz az iMac kijelzője, mint egy 100e-s 24"-os LCD...
    na és minden egyben van:)

    mondjuk HC-game-re nem való, ez tény, de kalibrálás után grafikai munkához "best buy":)
  • G_ArchAngel #70
    ez hivatalos Apple reklámkép, iMac oldalról:)

    amúgy korábban amit lehetett igyekeztem én is wireless/bluetooth megoldani, vagy összefogatni a drótokat, de mindig káosz lett belőle, aztán, mikor fáradt a gép, lassan lekerültek az oldallapok...

    azért az sem rossz egy iMac-ben, hogy a munkakörnyezeted kultúrált marad, majdhogynem egy notebook egyszerűségére redukálódik le, amivel kapcsolatban maradsz, nincs zúgó ventillátor vagy harddisk...
  • ZilogR
    #69
    :D
    Azért nem ennyire sarkított a dolog, asszem... A PC-ből sem kell kábelrengetegnek kifolynia... :P

    Kicsit sem leszek OFF: ha valakinek van otthon, barátnál, ismerősnél, elhagyott feleségnél, csinos anyósnál, fogdosós tesitanárnál Apple Newton Message Pad eladó, BÁRMELYIK típus, dobjon egy privátot egy árajánlattal!!! Ha nem elszállt, azonnal megveszem!!!
  • GregSB
    #68
    Hívj fel egy Apple boltot és kérdezz rá azért, lehet Jan. 1.-óta változtak a dolgok...
  • nyamiag #67
    I-podomat leöntötte valami szerencsétlen sörrel, érintőpad tönkrement, elvittem szervízbe nem kérdezték mi történt, pár héttel később jött az e-mail, hogy készen van. Bmenetem a szervízbe és mondták, hogy adnak egy újat, annyira tönkrement az elöző :) ( 1 év gari volt rá )
  • G_ArchAngel #66
  • GregSB
    #65
    Kijavítják, csak fizetned kell érte :)
  • grizzly21
    #64
    de most akkor van gari vagy nem?:) mi az hogy nem szeretik? ha beviszem hogy elromlott akkor kijavitjak vagy nem, csak ez erdekel.
  • G_ArchAngel #63
    nincs világgari, sőt UK-ben sem szeretik az USA-ból származó termékeket (ez most már mindennel így van, tudod: Canon, Nikon is zónázik...), de a magyar szervízháttér egész elfogadható a visszajelzések alapján...
  • ivjoe
    #62
    Super pi?

    A pi számjegyeit számolja ki n jegyig, de ez ugye csak prociteszt. :)
  • GregSB
    #61
    Nekem tavaly novemberben azt mondták egy itthoni apple boltban (xms), hogy csak ipodokra van világgarancia (meg talán iphonera?), macekre meg laptopokra nincsen...
  • efem
    #60
    kivancsisag.. nem eszik azt olyan forron :)
    meg hogy kb azonos arfekvesben pcbol milyen gepet lehet osszerakni, meg mac-bol :)
  • PyRex
    #59
    de ennek mi értelme, egyértelmű, hogy a pc-d gyorsabb, nem? :)
  • efem
    #58
    letezik/van valakinek valamifajta benchmarkok ami mind2 rendszeren azonos feltetelekkel tud indulni(pl PS, vagy hasonlok ala)? van most otthon egy combosabb pc-m(lasd alairas) vs macmini 1.6 c2d, 2gb ram-al, megneznem egymashoz viszonyitva oket, foleg szamitasi teljesitmenyben!
  • efem
    #57
    felig-meddig kolcson(munkahelyrol, huzamosabb ideje :P) apple(macmini) juzerkent a macmini utodot varom, ha arrol van info valakiknek, szivesen varom :)
    demozni vettunk 2db-ot, de szegenykenek igencsak gyenge a diszkje, igy tomeges sql keresek alatt igencsak meghasal :S
  • grizzly21
    #56
    de persze remelem nem cseszodik el:)
  • grizzly21
    #55
    itthon is ervenyes az apple gari allitolag.
  • reaper4
    #54
    szánalmas amit művelsz itt. nem veszed észre magad? senkit nem érdekell a kötekedésed, amit mellesleg csak te tartasz életben.
  • PyRex
    #53
    a garancia itthon sem a legjobb :D
  • passatgt
    #52
    csak a garanciával nem leszel jóba ha külföldről veszed, egyébként szerintem megéri:)
  • PyRex
    #51
    add még hozzá, hogy nincs vírus, szinte soha nincs lefagyás, nincsenek inkompatibilitási problémák, soroljam?? és az elvetemült hülyéknek most már ott vana windows (akár vista) telepítési lehetőség is, akár multi-boot, vagy parallels formában.
  • grizzly21
    #50
    nos..szerintem egy 100as a kulonbseg. legalabbis laptoknal. elegge korbejartam az arakat, nagyjabol ugyanazt a konfiguraciot 100K val dragabban tudod megvenni apple-ben. En nem akarok kovetkezteteseket levonni mivel csak keszulok a valtasra mac-el eddig 3 hetig tarto munka alatt volt napi szinten kapcsolatom, de azalapjan azt mondom hogy megeri.

    Kicsit off:
    USAbol rendelessel van valakinek tapasztalata? MBP-rol lenne szo..
  • PyRex
    #49
    szerintem a pc- mac összehasonlításnál mindenki elfelejti a következőket: az apple gépekben (kivéve macpro) mobilproci van (melegedés miatt), a ram is speckó, ha jól tudom. add hozzá a szoftvereket, add hozzá a beépített wireless, bluetooth, imac-nél kamera (nem is akármilyen) cuccokat, add hozzá a távirányítót és azt is hogy mindezzel professzionálisan együttműködik az oprendszer, add hozzá a NULLA hangot (imac és mac mini, bár a mac pronak sincs túl sok zaja) és a design-t...

    és máris beláthatja bárki, hogy sokkal többet nyújt pluszba, mint amennyivel drágább...
  • passatgt
    #48
    meg a megbízhatóság, minőség
  • passatgt
    #47
    Pár ezerrel drágábbak az apple termékek, mint más hasonló kategóriájó Dell, vagy akármilyen eszköz, ezt a pár ezer forintot pedig simán megéri az élvezet és a szoftvercsomagok.
  • ivjoe
    #46
    Vagyis nemigaz, ha veszel mightly mouse-t meg valami bluetooth vezérlőt, van egy PC-d, aminek a teljesítménye papíron kb. jobb, viszont mac megbízhatóbb mint hardveresen, mint szoftveresen.
  • ivjoe
    #45
    Hn, go edigi:

    # Gigabyte Gigabyte GA-G33M-S2L alaplap
    # Intel Quad Core Q6600 2.4GHz négymagos processzor
    # 2 x 1GB/800MHz DDR2-es memória
    # 1.44 MB FDD meghajtó
    # 250 GB Serial-ATAII HDD
    # DVD-RW/+RW DVD író
    # GeForce EN8600GT 512MB videókártya
    # Fekete ATX ház + 550W tápegység
    # Fekete billentyűzet és optikai egér
    # Operációs rendszer nélküli

    169 rugó

    Ehhez csapunk még egy 250 Gigás vinyót: 15 rugó.

    + egy 24"-os monitor kb. 100.

    269+15+100=384
    Ha veszel mightly mouse-t valami bluetooth vezérlőt, kb. ugyan itt vagy, szoftverek nélkül, ami terén egyáltalán nem vagyok otthon, megnézni sem akarom nagyon, mert szívrohamot kapnék, szoftveroldali álláspontomat ismered. :)
  • G_ArchAngel #44
    nem ismerem a PC árakat, de egy DELL munkaállomással összehasonlítva nem hinném, hogy sokkal drágább lenne ez:

    Specifications

    * 2.4GHz Intel Core 2 Duo
    * 1GB 667MHz DDR2 SDRAM - 1x1GB
    * 500GB Serial ATA Drive
    * SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
    * Apple Wireless Mighty Mouse
    * Keyboard (English) + Mac OS X (English)
    * iWork '08
    * AppleCare Protection Plan for iMac - Auto-enroll
    * ATI Radeon HD 2600 PRO with 256MB memory
    * 24-inch glossy widescreen LCD
    * AirPort Extreme
    * Bluetooth 2.0 + EDR

    Ez a konfiguráció 540.000 HUF, ha külön veszek bele 2×2 Gbyte memóriát (Apple-nál irreálisan drága, és otthon is cserélhető), ez tartalmazza az OSX-et, iWork irodai csomagot.
    Ha egy DELL, HP, IBM gépbhez megvesszük az Officet és Vistat, egy 24"-os monitorral szerintem közel ugyanennyi lenne az ára.
  • G_ArchAngel #43
    Apple Mac mini vs Shuttle XPC
  • joebacsi
    #42
    az összes eddigi apple topikban nincs összesen 5000 hsz...nem kifejezetten sláger téma (itthon akárki akármit is mond, ez mégiscsak luxustermék), így szvsz simán elég neki egy általános topik itt (remélem ebből érződik, hogy miért nem szerencsés a microsoft-al érvelni jelen helyzetben)

    az osx pedig azóta hardver, mióta az sg csak egyenes struktúrát támogat, és nem lehet címkézni a topikokat a modernebb szemléletnek megfelelően
    (látom amúgy, hogy messziről megérzed a bfes szagot :D)
  • G_ArchAngel #41
    Valahol a National Geographic topic süllyedésével vesztettem el a hitet az értelmes topicokban - sajnos az "ismerd fel az x-ről az y-t" népszerűbb, mint a NatGeo Society tevékenysége...

    Az Apple talán több embert érdekel, mert új chipset-re (Santa Rosa) épülő számítógépek miatt talán elérhetőbb és elterjedtebb lesz.
    Engem érdekel, mert a munkáim miatt kreatív embernek tartom magam (fotózom és tervezek), így ezért érzem a Mac világát közelebbinek és szeretném megismerni.
  • G_ArchAngel #40
    Köszönöm, de Te is beláthatod, hogy nem csak az SG-n, de hazánkban is olyan kevés embert érdekel a téma, hogy a divatos iPhone és iPod-on kívül nagyon nincs értelme külön nyitni topicokat...
  • gz8
    #39
    Persze, így már életszerűbb. :)
  • G_ArchAngel #38
    Megkérhetlek, hogy javítsd a topic alcímét: Apple társalgóra vagy Apple termékek általános fórumára?

    Én átfogóan az Apple termékeknek nyitottam topicot, teljesen felesleges lenne külön megbeszélni, hogy a wireless keyboard vagy a wired MightyMouse jó-e egy notebookhoz...
  • gz8
    #37
    Ezzel az erővel nyithattál volna egy olyan topicot, hogy Microsoft.

    Két kérdésem van:
    1. Konkrétan mely Apple termékeknek is nyitottad?
    2. Az OSX mióta hardver?