18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #196
    nekem sem fagyott le az XP, 2 éve van a notebookon: csak lelassult, ha PS-ezek, akkor esély sincs másra, folyamatosan update-el, keres vmit, sír, ha mást akarok, mint amit a beépített Bill Gates AI...

    ettől függetlenül stabil, csak kényelmetlen:)

    meguntam, hogy ami van, arra mondjam hogy "jó" és mosolyogjak hozzá...

    Leopard egyelőre még beteg, de dolgoznak rajta Steve Jobs orvosai, Tiger -rel nem volt baj, ezzel sem lesz...
  • edios
    #195
    Megjegyzés: 1 hónapig használtam aktívan leopard-ot egy vadiúj macbookon, és 2x lefagyott a rendszer teljesen. (Semmi extrém használat, netezgetés, filmezgetés, zenehallgatás..)
    Jelenleg már lassan 3 hónapja használok vistát egy toshiba gépen, és még egyszer sem (!!!) fagyott le.
  • PyRex
    #194
    Bár ne szólaltál volna meg. Láttál már OSX-et élőben? Próbáltad? Persze, hogy nem tökéletes, de bármelyik windows-hoz képest mondjuk olyan mint a Mercedes a trabanthoz képest. "Nem használja szinte senki" - na ne mondd... :)
  • GregSB
    #193
    Szerintem akit kicsit komolyabban érdekel a téma az utánna olvas, és igenis értesül arról hogy az OSX sem hibátlan. (pláne a Leopard) A BeszMacen elég sokan leírják a negatív tapasztalataikat a gépekkel és OS-el kapcsolatban. De ezek a negatívumok eltörpülnek azok mellett, amiket az ember tapsztal és hall a win-el kapcsolatban.
  • virs lee
    #192
    Állítólag a következő win (a 7-es) már jó lesz, végre figyelembe veszik az emberek igényeit is. Állítólag... Azért az OSX se akkora sztár mint a reklámok mutatják, csak mivel nem használja szinte senki, a negatívumairól se tudsz.
  • virs lee
    #191
    Soxor elég az is, pl. egy biztosítási kárszakértőnek nem kell hogy az NTSC színtartomány 98%-át lefedje a cucc, meg szanaszét zoomoljon 3 kilométerre, viszont mindig kéznél van.
  • PyRex
    #190
    raktam már föl pc-re is osx-et, direkt hozzászokni. olyan hihetetlen logikusan van felépítve, hogy néha az állam keresgéltem! biztos sokszor volt veletek is, hogy valami hiányoltatok, vagy a szerintetek logikus helyen kerestetek egy opciót, beállítást egy programban és nem ott volt (vagy nem is volt). na az osx-ben meg mindig minden ott van, ahol a leglogikusabb, egyszerűen ilyenkor elgondolkozom azon, hogy a microsoftnál milyen emberek ülhetnek...
  • G_ArchAngel #189
    akkor inkább a telefonoddal van baj:)

    amúgy én is inkább a 3 apró eszköz, mint "egyben a nagy" híve kezdek lenni:)
  • GregSB
    #188
    Hülyeségeket beszélek, napi 1-2 óra hallgatás mellet sokszor kibír egy hetet is (ipod nano 3G).
  • GregSB
    #187
    "vannak olyan telefonok, amelyek kiváltják a low-end kompaktokat és nem kell mp3 lejátszót, jegyzetfüzetet, telefont, kompakt digitgépet, számológépet, stb. zsebben hordani, hanem minden ott van all-in-one:)"

    Jah, csak ha ezeket a funkciókat tényleg ki is használod mind akkor lemerül a telefonod fél nap alatt :) Sokan kérdezték már meg hogy minek vettem mp3 lejátszót, amikor a telefonom is tud zenét lejátszani... Hát azért, mert a zenelejárszüm kibír 3-4 napot egy töltéssel (napi 1-2 órát hallgatom BKV-zás közben), a telefonom meg kb 1,5 nap alatt lemerül csak ha telefonálásra használom :S
  • ivjoe
    #186
    Most is épp Adatbázisok redukciós műveleteit értelmezem. :D
  • G_ArchAngel #185
    amúgy meg álljál neki tanulni, mert izé...:)
  • G_ArchAngel #184
    mert szerintem jó móka a reggeli félórás metrózást azzal tölteni, hogy a felkelés után rátöltött híreket, podcastokat megnézem...
    (mert ugye pl. a Magnum Agency-nek is van podcast-ja...)

    a telefonos példa sem jó, mert vannak olyan telefonok, amelyek kiváltják a low-end kompaktokat és nem kell mp3 lejátszót, jegyzetfüzetet, telefont, kompakt digitgépet, számológépet, stb. zsebben hordani, hanem minden ott van all-in-one:)
  • ivjoe
    #183
    Amúgy miért jó, az, ha egy mp3 lejátszó, ami eredetileg zenehallgatásra lett kitalálva, tud videot is lejátszani?
    Ezt kb. olyannak érzem, mint a "fényképezős telefonokat" van-van, csak nem használható. :C
  • ivjoe
    #182
    Igen, ez természetesen hozzátartozik, de hallotam olyan nagymamáról, akinek a fia tett fel neki linuxot, azt használta, nem túl sok mindenre, netezésre, receptek leírására szövegszerkesztőben stb, és szerette. Aztán jött a kisunoka, cod-ozni akart (mellesleg a cod megy linuxon is :D) és feltett egy wint, mert az ugye milyen jó és megmutogatta nagyinak mi merre hol van a winben, egy hét múlva nagymama sírva könyörgött a fiának a linuxért, mert a wint nem tudta használni, bonyolult volt neki, nem értette, hogy ez meg az miért ott van, szerinte a linux sokkal használhatóbb volt. Persze ez lehet, h nem igaz, nem láttam saját szememmel, de teljesen elképzelhetőnek tartom, h megtörtént. :)
  • grizzly21
    #181
    igen:) ezesetben megerositeni tudlak csak, ha meg nem vetted meg. kurvajol szol.
  • G_ArchAngel #180
    lassú vagy:)
  • ivjoe
    #179
    Hmm, nem tudom, mikor felraktam a flash-t firefoxból nem volt jó. Csomagkezelőben leszedtem, majd felraktam onnan és jó volt. :) Igaz az új youtube videolejátszók néha kifagyasztják a rókát a video végén, de ezt már más is tapasztalta win alatt. :)
  • G_ArchAngel #178
    azért tegyük hozzá, hogy Te erősen érdeklődsz is az ilyen perverz dolgok után - mondhatnám, hogy csodálkozom is, hogy GUI-val ellátott linuxot használsz:)
  • grizzly21
    #177
    ok te tudod:) de azert egy cx300at mindenkepp vegyel, ha ipod ha nem. nezd apple honlapon is lehet kapni valamiert, pedig sennheizer a draga:
    http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wo/StoreReentry.wo?jknr=cx300
    itthon 8K, de boven megeri az arat, olyan basszus-t produkal, hogy elmenyben kb 10Xes kulonbseg van a normal nem fulbedugus fulhallgato, es ekozott. eddig akinek ajanlottam nem banta meg, amikor vettem akkor pedig frissen megmutattam 2 embernek, masnap vett menni mindketto:)
  • ivjoe
    #176
    Sztem teljesen, felhasználóbarát, összehasonlítási alapom nem sok van az OSX-szel, mivel azt csak nagyon rövid ideig használtam, de mint a telepítőn is láthatod nem túl bonyolult. :)
  • G_ArchAngel #175
    kipróbáltam mindkettőt, hidd el, nem dobtam el az agyam - amilyen feka vagy rock zenét hallgatok, elég az iPod, nem vagyok olyen vájt fülü, hogy kihalljam a 4.sor szólóhegedűsét:)

    amúgy meg ott vannak a podcast-ok, amik bővel élvezhetőek a kis képernyőn, vagy a zenei videók...
    és most csak az alap iPod-ról beszélek, hol van ehhez a Touch?
  • grizzly21
    #174
    ez is kicsit off, de annyira azert nem:" háttértár, médialejátszó, szórakoztatóközpont" a sonybol van 16gb-os, ha az nem eleg akkor semmi. (es az flash memoria, a lejatszo attol meg baromi kicsi marad), medialejatszo? a sony is tud videot is meg minden mast..meg az en mpio-m is tud videot, de akkora kepernyon semmi ertelmet nem latom..nem is hasznaltam meg soha. szorakoztatokozpont: szerintem nem tud semmit amit a sony ne tudna. es mi mas lenne az elso szempont mint hogy a minoseg amit hallgatsz az olyan hogy eldobod az agyad:)
  • grizzly21
    #173
    okes, de azert vannak gondok sajnos. hiaba, amibe sok penz van azt konnyebb fejleszteni. pl a Flash-sel ha jol tudom gondok vannak linuxon:s
  • grizzly21
    #172
    hat nem tudom, en mondhatjuk pesti vagyok:)
    ott asszem orange-em volt, az volt az elso mobilbolt amibe belefutottam az oxford streeten. nem is volt vele semmi baj, 5 font egy sim kartya es az egeszet le is beszelheted. na de ez itt off:)
  • G_ArchAngel #171
    ne haragudj, annyi önbecsülésem van még, hogy indexet ne olvassak...
  • G_ArchAngel #170
    mai napig van Tapolca és Veszprém közötti főútvonalon (két város között 43km van) olyan folt, ahol a Vodkafon és a Pannon megpusztul

    mindegy ne menjünk bele, itt mégrosszabb a helyzet, ha Londonban fúj a szél, akkor lehetsz Te bármilyen szolgáltatónál, jól kell forgatnod a Szerencsekereket, hogy vonalad legyen...
  • GregSB
    #169
    0 marketing mellett nem csodálom hogy nem népszerű. Azért a Microsoft meg Apple nem kicsi pénzeket öl a "hype"-ba :)

    Ivjoe: Az Ubuntuhoz adott alap programok mennyire "júzer frendlik" az apple softwarejeihez képest?

    Mivel teljesen ingyenes valszeg kipróbálom majd...

    Egyébként meg:

    Oprendszerek harca

    Azt azért érdemes hozzátenni, hogy a tesztalany elég durván n00b :)
  • ivjoe
    #168
    Wines progik nagy része meg linuxon, de nem mind. Amúgy nincs olyan feladat, amire lene program win-re és ne lenne linuxra, vagy OSX-re fordítva sztem van. :D
  • ivjoe
    #167
    Lál, az ubuntu a legnépszerűbb linux disztribúció! :DDDDD
    Amúgy miért nem a Firefox a legnépszerűbb böngésző, tudjuk, h jó, okos, stabil, biztonságos etc., akkor miért van még mindig előnye az IE-nek.
    Na most ezt vetítsd le operációs rendszerre és megvan a megoldás. :)
  • G_ArchAngel #166
    hogy Mo.-n miért szeretik az iPod-ot nem tudom, tényleg nem olyan jó, mint a Szotyi Walkman, de ha túlnézel a zenehallgatáson, akkor máris más a leányzó fekvése: az iPod egyben háttértár, médialejátszó, szórakoztatóközpont...

    lehet nem szól úgy, mint egy hangversenyterem, de a többrétű szolgáltatások kedvelté teszik...

    (megjegyzem, nekem egy Nokia vagy SE mobil is elég lenne, ha nem lenne ilyen nehézkes a dalok választása)
  • grizzly21
    #165
    hat nem tudom mikor kezdted, akkor meg lehet hogy ugy volt, nem is azt irtam hogy a tobbseg tcomnal volt, hanem hogy van:) de ez csak egy pelda (mondjuk tenyleg durva hogy milyen magas aron, milyen nulla szolgaltatasokkal undorito marketinggel es reklamokkal az elsok tudnak lenni) de ez off
  • G_ArchAngel #164
    a többség T-Com-nál van?
    Igen, Westel900-nál kezdtem, jött egy év Pannon, két év Vodkafon, sírva menekültem vissza Westelhez...

    Picit meguntam, hogy a 97% lefedettség mindig azt jelenti, hogy ott van a maradék 3%, ahol én...
  • grizzly21
    #163
    ugyanazert, amiert itthon a tobbseg a T-comnal van, vagy amiert annyian szeretik az ipodot. marketing, a microsoft ezt nyomja mindenkinek az arcaba. es mivel a legnepszerubb lett igy van ra penz, hogy elerjek hogy ra irjanak minden szart. egy csomo cucc nem megy linuxon mert mondvan hogy ugyis kevesen hasznaljak, arra ne fejlesszunk..egy ordogi kor.
  • G_ArchAngel #162
    oké, akkor most magyarázd meg, hogyha ennyira egyszerű, szép és okos a linux (Ubuntu), akkor miért nem népszerű?:)
  • ivjoe
    #161
    Ez konkrétan ubuntu, de a linuxok csomagkezelője ilyen (ez a legelterjedtebb), kiválaszt-telepít alapú, mindent megcsinál magának. Nincs ilyen, h ehhez, meg ehhez a programhoz szükséged van directX 9.1.234.0.1abc-re, vagy .NET2.1.20-ra, figyeli a függőségeket, ha kell neki valami, szól, h ez meg ez kellene telepítsem? n db alkalmazás n+2 kattintással telepíthető (kijelöl, leokéz, megerősít). A frissítések ugyancsak 2 kattból megvannak: szól, h van új, leokéz, megerősít, és többet nem kérdez, mindent megcsinál magának. :)
  • efem
    #160
    en kb 1 hetig hasznaltam itthon osx-et ugy,hogy mellette wint alig, hat utanna mar szabalyosan hozzaszoktam, es winben is ugy akartam mindent kezelni -.-
  • Ability
    #159
    Ubuntu
  • GregSB
    #158
    Ez melyik linux? :)

    Garcs, Pyrex: első ránézésre lehet bonyolultnak tűnik, de szerintem egy nap alatt bele lehet jönni az OSX kezelésébe, egyáltalán nem vészes. (Ráadásul több tucat tuorial van az apple.com-on, kifejezetten switchereknek)
  • G_ArchAngel #157
    OSX-sem bonyolultabb, szvsz