18351
ATbanner.jpg
  • PyRex
    #236
    "Na ezen behaltam. "

    Mondom, hogy fogalmad nincs az OSX biztonságáról. Még égesd magad nyugodtan azért :))
  • Aspyrin
    #235
    Helytelen makróhasználat :)
  • Aspyrin
    #234
    boot időben, gyorsaságban[/í]
    Tényleg? :))) Valóban rohadt sokat számít, hogy 10 mp-el gyorsabban áll fel a rendszer, sőt az is, hogy a ps 3 mp-et ráver a winre. Remélem stoperrel a kezedben ülsz most is a gép előtt!
    [i]azért nincs rá, mert sokkal nehezebb írni

    Na ezen behaltam.
  • PyRex
    #233
    tényleg nevetséges vagy, bocs

    Nem tudok EGY példát mondani, mert mindenben tönkreveri, boot időben, gyorsaságban (programok indítása, futása), memória használatban (kevesebbel is beéri ugyanolyan teljesítmény mellett), sokkal több program futhat egy időben lassulás nélkül, az egyik program nem rántja magával a másikat ha gubanc lenne vele (de általában nincs is), nem kell vírusirtó (te csak hasznájál nyugodtan inygyenest a windows-odon - loool) mert nincs vírus. Ez meg a legbutább duma amit mondasz, hogy kevesen használják, azért nincs rá. Francokat, azért nincs rá, mert sokkal nehezebb írni rá. Látszik, hogy fingod nincs a 2 oprendszer közötti alapvető különbségekről (pl. biztonság), de nem is értem minek állok le egy ilyennel vitázni. Légy boldog a windows-zal a 100 ezres gépen, azt' csókolom...
  • ivjoe
    #232
    Igen büntess még! Ezaz! :DDDD
  • Aspyrin
    #231
    Amíg még mindig csak a marketinget nyomod, addig nem foglak komolyan venni :)
    Mondj nekem EGY példát, ahol a te hétköznapi géphasználatod közben az osx tönkreverte a windowst. Hagyjuk már a süket dumát :D
    Kevesebbet fagy az osx? Még szép. Azért fizetsz súlyos százezreket a gép vásárlásakor, hogy pontosan arra a hardverre írt szoftvereid legyenek, és ne mindenféle hitvány csodákból álló konfigod, mint az átlag csóró pécésé.
    Szar és lassú a win, meg virusos?
    Én kb. két évente rakom újra a teljes rendszert, az ég adta világon semmi problémám sincs vele, pedig napi szinten rendszeresen használom. Ha kell szöveget szerkesztek, ha úgy érzem videót nézek, esetleg játszom. Mindezt egy kb. százezres gépen. Virust pedig értelemszerűen nem fognak egy olyan platformra írni, amit a számítógéphasználók alacsony százaléka használ. De már rég feltalálták a virusírtókat is, ráadásul az ingyenes változatokat is..
    Szóval iknább nevess, legalább az jól megy neked :)
  • PyRex
    #230
    :))
  • G_ArchAngel #229
    oké, ezt eddig is tudtuk, de ez már fájhat egy kicsit a VistaOSX használóknak:)))
  • PyRex
    #228
    a vitát ezzel a tanulságos videóval zárnám... :)
  • PyRex
    #227
    senki nem akar haláltáborba küldeni senkit. de ami tény az tény: az osx gyorsabb, kevesebbet (vagy egyáltalán nem) fagy (a tiger), nincsenek rá vírusok és nagyságrendekkel felhasználóbarátabb, mint akármelyik windows. ez lehet, hogy valakinek nem tetszik, de akkor is így van :)

    Aki meg így gondolkodik:

    "Mutass rá arra az emberre csak itt a topikon belül akinek szerinted elengedhetetlenül szüksége van az osx teljesítményfölényére"

    vagy így:

    "Létezik az az ember aki elvan a windows-zal és minden egyéb hibájával együtt"

    az igen lol... Ja értem, tehát akkor szeressük a szar, lassú, vírusos bughalmazt, amit windows-nak hívnak, minek OSX, amikor vehetünk szart is :) Különben is kinek van szüksége teljesítményre? Majd vesz új és gyorsabb hardvert, amin 2%-kal jobban megy a vista... Most nem tudom, hogy röhögjek, vagy sírjak :) Éljen! A Vistába már sikerült belepakolni kb. harmnadannyi feature-t, amit a tiger már évek óta tud..
  • joebacsi
    #226
    felesleges vallásháborút csinálni, mindkét rendszernek vannak pro-kontrái, ezekkel mindenki össze tudja vetni a személyes igényeit (ami tetszik vagy sem, de nagyrészt mindenkinél különbözik :)), és azt az oldalt választja, aminek jobban ki tudja használni az előnyeit, illetve kevésbé fájnak a hátrányai...
    ha valakinek nagyon fontos a magyar office (ami azért őszintén szólva nem egy extrém elvárás), akkor nem mac platformot fog választani, mert ott erre jelenleg nincs lehetőség, függetlenül attól, hogy ki vagy mi miatt nincs lefordítva
    ha pedig emiatt haláltáborba akarjátok küldeni, akkor sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy rossz korszakba születtetek :)
  • Aspyrin
    #225
    Miért kellene nekem érvelnem egyáltalán? :) Nem én mondtam, hogy az osx a hófehér jaguár és nem én akarok 100 képet sem megnyitni egyszerre :)))
  • grizzly21
    #224
    na de ember:) nem gondolod hogy az erv, hogy "mutass egy embert akinek szuksege van a teljesitmenyfolenyre" illetve "letezik az az ember aki elvan a windowsal es minden egyeb hibajaval egyutt"
    konyorgom:) itt csak technikai dolgokrol kene szolnia a topiknak, nyilvan van olyan aki egyutt tud elni vele, eleg sok, sajnos en is, de ez nem bizonyitja hogy jobb is
  • Aspyrin
    #223
    Pazdet, attól még tény, hogy nincs magyar verziója :DDD
    Maradjunk annyiban, hogy nem a marketing dumát kell beszívni, hanem a zoxigént.
    Mutass rá arra az emberre csak itt a topikon belül akinek szerinted elengedhetetlenül szüksége van az osx teljesítményfölényére a mindennapi életben. Ne is fáradj vele..
    Létezik az az ember aki elvan a windows-zal és minden egyéb hibájával együtt, és az, aki csak az osx-el tudja elképzelni az életét, bármi áron :) A jó marketing nagyon harapós. Éppen ezért az almások táborának egy részét lenézem, mert nagyképű sznobok. Persze az ilyen látásmód nem csak a számítógépre jellemző. Hasonló helyzet, mint amikor valaki például canon rajongó, és elmenekül egy fórumról, mert mindig bántják :D
  • G_ArchAngel #222
    Amúgy rossz ember vagy, mert nem a játék határozza meg nálad az OSX-et, hogy tudsz így élni???
  • G_ArchAngel #221
    Bár nagyrészt igazad ven, de 100 képet hogy nyitsz meg PS-ben?:)
    legfeljebb 1 mpixeleseket, mert akármit is csinálsz, akármilyen oprendszerrel, a PS-ben nem fogsz 100 képet nézegetni vagy abból 5-t kiválasztani...

    Adobe Bridge-ben, iPhoto-ban, Lightroomban vagy ACDSee-ben és Aperture-ban igen, de PS-ben az anagy "tökönszúrás" lenne:)
  • PyRex
    #220
    bocs de arról nem az osx tehet, hogy a microsoft baszik magyarra fordítani a osx-es office-t... ^^
    a 100 képről: ez csak egy extrém példa volt, de látom nem sikerült kihámoznod a lényeget.
  • Aspyrin
    #219
    Jól mondod, az egyszerűbb játékok a nyerők macen, hiszen nem igényelnek nagy erőforrást. Viszont ahhoz, hogy mondjuk quake4-et élvezhetően tolj olyan mélyen kell benyúlnod a tárcádba(egy pc-n alap-közép kategóriának számító hardverhez), hogy abból a lóvéból pc-n már egy közel csúcskarit vehetsz. És itt nem egy crysisról beszélek..
  • Aspyrin
    #218
    Egy kis kiegészítés: nálam a tavaly az tavaly előtt volt ~~.
    Ne nevetess már, 2006-ban az office megjelenése után három évvel sem létezett magyar nyelv a programhoz. Ez azért komoly dolog, mégha te nem is érzed át, hiszen nem mindenki beszél angolul egy háztartásban, rokonságban, viszont a programra szükségük lehet. Lehet nevetgélni.
    A többi programról már ne is beszéljünkmek :)))
    Más: ha te 100 képet nézegetsz egyszerre ps-ben(!), akkor valóban különleges ember lehetsz(minden rosszindulat nélkül). Egy mezei user az életének egyik szakaszában sem fog ilyenre vetemedni, de még egy erdei user sem :)
  • Aspyrin
    #217
    Nos, emiatt is(ne tessék nevetni) adtam el, mert netes csatlakozás után fagyott a diablo2lod, pedig papírforma szerint mennie kellett volna. Se a Blizzard se a bm társulat nem tudott segíteni.
  • Inquisitor
    #216
    Hát nem tudom, nekem mint kivülállónak, úgy tűnik a húzonevek (játékok) nagy része átlag 6-12 hónapon belül (de van ami egyszerre) kijön OSX alá is ... Még az olyan alacsonyköltségvetésű játék, mint a Penumbra, is megjelnt alá.
  • PyRex
    #215
    ATYAÉG, ezt ugye nem írtad komolyan...

    "nem volt magyar office" - igen egy oprendszert az határoz meg, hogy van-e magyar office ^^

    "ps csak rosettán keresztül ment" - mivel más volt alatta a hardver (inteles lehetett és akkor még nem volt natív ps - de most már van)

    "nincs teljes képernyős böngészés" - firefoxot bonyolult lett volna feltenni? :)

    "a játékokat elfelejthetjük" - oprendszerről beszélünk, nem a játékokról...

    Köszi, most kb. olyan dolgokat mondtál el, aminek köze nincs az egészhez. Mondok valamit: nyiss meg mondjuk egy windows-os gépen 100 darab képet EYGSZERRE a PS-ben, majd keress ki belőlük 5 darabot (előre meghatározott 5 darabot!) a többi kép bezárása NÉLKÜL. Utána - még mindig a többi kép bezárása nélkül - végezz ezen az 5 képen különböző lépéseket, mentsd el őket, végül zárd be a programot. Na ha ez megvan, akkor ugyanezt tedd meg OSX-en... Azonos hardver esetén minimum 1,5x annyi idő lesz a Windows-os változat, de megkockáztatom, hogy 2x. És ennek egyetlen oka van: az OSX-et arra tervezték, hogy dolgozni lehessen vele, a Windows-t meg nem tudom mire... Na ez egy összehasonlítás, nem az, hogy "nincs rá magyar office" - omg...
  • grizzly21
    #214
    egy kiegeszites: a blizzard jatekok is mennek rajta:)
  • Aspyrin
    #213
    Ismét a tapsztalat szólt belőled? :)
  • Aspyrin
    #212
    Igen próbáltam, tavaly pár hónapig macminim volt és nem estem hanyatt tőle. Csak hogy említsek pár érdekességet: nem volt magyar office, ps csak rosettán keresztül ment(bár azt inkább szenvedésnek hívtam), nokiám nem ismerte fel a készülék, nincs teljes képernyős böngészés, stb. Itt sokan azt hiszik, hogy egy oprendszertől minden megváltozik, mert lila köd ül a szemük elé a név kapcsán. Erős tévedés. Ugyanúgy összedőlhet az osx is, mint ahogy azt teszi nem egyszer(bm-et olvasók naponta találkozhatnak vele). És mégvalami, a játékokat elfelejthetjük, ha csak nem a a múlt század gyöngyszemeivel szeretnénk szórakozni(persze gondolom itt vérbeli jómunkásemberek tobzódnak ismét, mea culpa). Nem véletlen, hogy számos maces ismerősöm futtat windowst az osx mellet.
    Egyébként pedig aki winhez szokott, annak nem kevés idő átszokni a másik rendszerre, a berögződött mozdulatokat nehéz kikerülni.
  • G_ArchAngel #211
    nekem, ha nem fér ki egy fotó 50%-ban, akkor kuka, az 1680×1050 is nagyon szűk...:(

    amúgy nem kicsik a betűk és logók, sőt lehet állítani is a megjelenésüket felbontástól függetlenül...
  • grizzly21
    #210
    a felbontas mondjuk szerintem pont jo. 1440*900. neztem bemutatotermekben is, 15.4re ez a tokeletes. delleknel az 1280*akarmi az tul keves az 1680*akarmi pedig tul sok, nagyon aprok a betuk meg ikonok, szinte hasznalhatatlan.
  • G_ArchAngel #209
    én nem érzem annyira jónak a 17" MBP-t, hogy szoftverekkel, fullra pakolva kifizessek 3000 GBP-t érte, az iMac számomra egy jó alternatíva desktop gépre, inkább abból egy 24"-es, és majd később veszek egy kisebb MBP-t, de egyelőre a 15"-nek gyenge a felbontása, nem méltó a PRO-hoz...
  • grizzly21
    #208
    erdekes ez a veszek MBP-t, nem veszek MBP-t kerdes. kb 3 honapja kezdodott azota 2hetente valtoztatom a dontesemet. most pl megint elpartoltam kicsit, szerencsere most kb 3-4 honapig raerek akkor kell majd legeslegkesobb dontes hoznom, persze ha elotte hozok az se baj, de tenyleg: 500 ezer forint! + mondjuk hogy legyen 3 ev gari, akkor 600:) abbol pont 2 kozep-felso kategorias dell laptop jonne ki
  • grizzly21
    #207
    gizdulasnak jo, de szvsz tokmindegy hogy egy dobozra rakod ratolteni vagy egy zsineget dugsz bele. mindenkepp kell hozza aram a kozelben:)
    majd ha megoldjak hogy levegon at lehet tolteni akkor beszelhetunk a dologrol:)
  • G_ArchAngel #206
    na, ez újabb támadási felület azoknak, akik mindenben a daganatos betegségeket okozó elektromosságot keresik...
  • GregSB
    #205
    Egy újabb érdekes szabadalom, amit 1 éve védett le az Apple:
    Indukciós akku töltés és adatátvitel.

    Ez magyarul egy olyan dokkoló, amire elég ha ráhelyezzük az adott készüléket (telefon, PDA, Laptop) olyan helyzetben ahogy akarjuk és az elkezdni tölteni a akksit + össze is kapcsolja a számítógépünkel az eszközt anélkül, hogy bérmiféle kábelt beledugnánk.

    Sokak szerint ennek a bejelentésére utal az expó "There's something in the air" szlogenje, és egy teljesen kábel-mentes laptopot fognak bemutatni vele együtt. (MacBook Air)



    Vannak olyan találgatások is, hogy a WiMAX-ra utal a szlogen. (Hónapokkal ezelőtt az Intel wimax csapata hivatalosan együtt dolgozott az Apple-el egy közös projecten...)
  • G_ArchAngel #204
    oké, de PMA keresztülhúzhatja a Mac-es terveimet, míg F1 nem:)
  • GregSB
    #203
    Nekem is szimpatikusabb az OSX az alapján amit láttam belőle, különben nem lebzselnék itt a topicban :) Már egy kicsit bánom hogy tavaly wines notit vettem és nem egy MacBookot, bár mentségemre szóljon hogy akkor még nem ismertem túlságosan a Maceket... Amióta havernak van iMacje ismerkedtem meg jobban velük.

    G.: A PMA után meg az F1 indulását. Mindíg ez a várakozás... :D
  • PyRex
    #202
    "a Leopard tényleg betegesebb, mint amit az Apple OSX-től megszokhattak az emberek..."

    ez így van.
  • G_ArchAngel #201
    a Tiger igen, de a Leopard tényleg betegesebb, mint amit az Apple OSX-től megszokhattak az emberek...

    biztos nem azoknál döglödik az sem, akik az alapfeladatokra használják, hanem akik extra szolgáltatásokra akárják rábírni:)
  • PyRex
    #200
    vistát is kenterbe veri még a tiger is. de ez csak az én véleményem. ízlések és pofonok.
  • G_ArchAngel #199
    még kettőt kell aludni

    (aztán várhatjuk a PMA-t)
  • GregSB
    #198
    Vistáról írt, nem XP-ről :)

    Én egyébként tavaly március óta használok Vistát notit, és azon már háromszor volt random kékhalál. A tavaly őszi updatek után viszont sokkal stabilabb lett a gép (most január elején is jelent meg pár vista update). Ugyanúgy lehet hallani egyébként olyan emberekről is, akik még egyáltalán nem szívtak Leopardal...

    Egy dolog tény: A Leopardot még csiszolni kellett volna legalább egy fél évig mielőtt kihozzák, ugyanúgy mint a Vistat. Mindkét rendszer most kezd igazából végleges és stabil lenni. A Microsofttól ezt már megszokhattuk, de az Appletől nem ezt várná az ember.
  • PyRex
    #197
    jó persze én meg ismertem olyan kéményseprőt, aki evangélikus volt ^^

    1. A Leopardot, ami egy friss oprendszer, ne hasonlítsuk már a nemtomhányéves XP-hez, amin annyi hibajavítás van, hogy a fele az oprendszernek csak hibajavítás. Rakj fel a gépedre egy XP-t a legelső verzióból, mennj fel a netre és garantáltan 1 percen belül nem lesz oprendszered kb.

    2. Senki sem mondta, hogy tökéletes az OSX, de ha szerinted egy XP jobb, kezelhetőbb akkor valóban nincs miről vitáznunk :)

    3. Nekem lassan 2 éves az XP-m, képzeld nekem is szinte nem is fagy (mostanában kezdett el), de erről csak én tehetek. Tudom mit nem szabad vele, mire kell figyelni. Egy átlag felhasználó kb. 3 hónap alatt taccsra teszi az XP-t.

    4. Használd az OSX Tiger-t, ne a még kiforratlan Leopardot. Azzal garantáltan nem fogsz szívni.