18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #276
    hoho COD4 van mar:) es az en lassan 4 eves Pc-men elfutogat minimal koruli grafikan:)

  • Aspyrin
    #275
    Arról beszél, hogy mivel almánál a hardver viszonylag állandó ezért egy adott program új verziója valószínűleg gyorsabban fog futni, szemben a pc-vel, ahol fejlesztened kell..
  • G_ArchAngel #274
    az Apple hivatalos oldala szerint is van vmi a levegőben:)
  • G_ArchAngel #273
    Lehet nekem is kávéznom kell, mert ezt nem tudtam dekódolni:)
  • Inquisitor
    #272
    Jó mondjuk Windows alatt még nem láttam olyat, hogy kijött egy új progi, és azt írták volna, hogy ugyanazon régi PC-n 20%-al gyorsabb, mint előző verziót, ne pedig azt, hogy "vegyél hozzá 2x jobb procit, meg +2GB ramot". Azért applenél meg láthattunk ilyet.
  • Aspyrin
    #271
    Kicsit sok a szóismétlés! :|
    [kávézni megy]
  • Aspyrin
    #270
    Marha egyszerű a válasz: odaát minden kölöknek van három konzolja a játékra, így nem kell külön fejleszteni a számítógépet, vagyis éppen megfelelő az alma. Éppen ezért nem vesznek méregdrága videokarit tömegével a gépekbe, éppen ezért nem is fog játékot fejleszteni az apple..
  • G_ArchAngel #269
    Igazad van, de itthon a Mac vásárlók kicsit máshogy gondolkodnak, én szintén visszacsatolnék a BeszMac fórumra: rengetegen 1-2 generációval ezelőtti gépeket használnak. PC-userek többségénél megengedhetetlen lenne, hogy ne up-to-date fejlesztesekkel éljenek: nem bírnának a gamer-pajtik szemébe nézni, ha COD3-et nem a legújabb videokártyával játszanák...

    Amerikában az emberek azért veszek 15db sárga könyvet, mert az illik a nappaliba - olvasni soha nem fogják.
    Az viszont elgondolkodtató, hogyha sznoboknak készít termékeket az Apple, akkor saját neve alatt miért kreatív programokat fejleszt? Miért ezekre építi a marketingjét? Csinálhatna egy Apple Game Studio-t és nyomathatná a játékokat az amerikai piacra, designolt játékvezérlőnek örülnének az amerikai sznobok:)
    Valamiért mégsem akar az Apple a legnagyobb piacra betörni - biztos a sznobokat védi:)



    Volt egy kopasz ismerősöm, vett egy notebookot, megtanult pár dolgot, majd eladta a BMW-jét, ma a Graphisoftnál dolgozik, Skoda dízel kombival jár:)
  • Aspyrin
    #268
    A pc-s társaság igen kis része fejlesztget komolyan dizájnra(alienware és társai belőlük élnek), maximum őket hívhatod sznobnak. Az például, hogy valaki saját házat épít igencsak ellentétben áll azzal, amit említettél: vagyis, hogy nem az alkotó emberek használnak pc-t, de sebaj.
    A játékvezérlős témát kár feszegetni, akár macbe is vásárolható atom videokari, csak éppen többszörös áron(ugyanazt a maláj sz.rt).
    Valóban nem torrenteznek, hanem limewire-t hsználnak(huha, nem is gondoltad volna mi?). Volt benne részem, nekem sem futotta officera.
    Végezetül: azzal nem foglalkozom, hogy pont azt emelted ki (te is) a több tucatnyi hozzászólásomból amiről a legkevesebbet beszéltünk(játék). Nem haragszom érte, bár ez nem is lepett meg..
  • Inquisitor
    #267
    No azért sokaknak meg pont nem tetszik ez az itthoni "elitista" álláspont, hogy a Mac az egy munkagép. Azért az anyaországban ez sose volt igaz, ha tényleg ilyen grafikus/DTP gép lett volna, akkor eltűnt volna a süllyesztőben mint a Silicon Graphics Inc. De nem így történt.

    Szerintem nem attól sznob valaki mert szép gépet akar, a sznob az aki csak villogni veszi a gépet. Anno amikor már mobiltelefonnal nem lehetett villogni, rengeteg kigyúrt, borotvával fésülködő aranyfuxos vevő vett notikat, amiket nem is tudtak használni, de kellett valami feltűnő a terepjáró/sporkocsi mellé.
  • sharpshooter #266
    Vannak PC-userek, akik kemény pénzeket ötthagynak egy design-házért, vagy építtetnek egyedi dobozt. Arról ne is beszéljünk, hogy melyik társaság hagy ott több pénzt játékvezérlőkre. A PC is egyfajta sznobizmus, csak nem az alkotó embereknek, hanem a gamereknek.

    Mondjuk akinek az az indoka, hogy nem mennek a játékok Mac-en, azt kicsit nehéz komolyan venni.

    A "sznob"-oknak van egy "rossz" szokásuk: megveszik az eredeti programokat - olvass bele a beszmac topicokba, nem sok torrentezésre utaló kérdést találsz. PC-userek között ez eredeti program vásárlása nem divat.
  • Inquisitor
    #265
    Kérdés mennyire kihasználható? Anno az egeret (és más kütyüket amik eltűntek a süllyesztőben, vagy nem használják, mint 3D egér vagy a Logitech spéci CAD vezérlői) ünnepelték, aztán pl. photoshopban a kézimunkát leszámítva a dolgok 99%-át hotkey-el intézi el a felhasználó.
  • grizzly21
    #264
    egy hibauzenetnek senki nem orul:) szoval ez megint nem jo indok, hogy "ahhoz ami jol mukodik, nem dob hibakat, ahhoz kevesbe kell erteni"
    es hidd el itthon is epp eleg sok szamitogep-analfabeta van.
    nem kell ezt ilyen nagy vitakent felfogni, voltam egy londoni cegnel nyaron (vilag egyik legnagyobbja abban amit csinalnak - web production) es megosztva voltak a mac-ek, pc-k, nagyjabol fele-fele.
  • Aspyrin
    #263
    Unalmas a betanított szöveg :)
    Maradjunk annyiban, hogy (szvsz) a ma Magyarországon az almát vásárlók 90%-a sznob köcsög, akinek azért kell egy millás masina, hogy jól mutasson a kéróban, nem egyéb képességek miatt(már itt is kifejtette valaki ugyanezen indokait, kapós a dizájn kérdése). Amikor én vettem a minim volt bent egy fiatal tizenéves csajszi aki egy hatszázezres macet vásárolt, mindezt úgy, hogy még életében nem látott gépet(!), és a legnagyobb problémája a zenék lejátszásának képessége volt..
    Nem mondom, annak idején engem is elcsábított az almák formavilága, pont ugyanezért estem bele a minimbe, de már kikúráltam magam. Nekem nem ért meg annyi plussz költséget, hogy fentartsam.
    Abban azért megegyezhetünk, hogy az állandóan emlegetett "munkára tervezett" szignó mellé nem kell társulnia egy méregdrága formatervezésnek is, ugye? Mert az világos, hogy nem a hardverért csengeted a zsozsót..
    Az amerikában rengeteg a maces szlogenhez pedig annyit fűznék hozzá amit az egyik kereskedő ismerősöm is említett: ott sokkal több a kényelmes, számítóphez vajmi keveset értő figura, rengeteg nyugdíjas akiknek egy hibaüzenet akár infarktust is okozhat, szóval nekik nem való pc.
    Befejezésképpen a témához: engem abszolút de nem érdekel, hogy ki mit használ, és miért éppen azt, de legalább lássunk tisztán a valódi helyzetet, és ha nem muszáj ne erőltessük bele a marketinget a többi ember fejébe.
  • grizzly21
    #262
    a mostani macbook pronak is két-touchos tehat mar az is multi:)
  • G_ArchAngel #261
    my fault
  • GregSB
    #260
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1199967075&no=103]#103[/URL]

    EGyébként azt is rebesgetik, hogy az új MacBook simipadja multi-touchos lesz...
  • G_ArchAngel #259
    MacWorld-re nem lesz kész a Newton Touch, de dolgoznak rajta...
  • G_ArchAngel #258
    inkább csak live-blog lesz:(
  • GregSB
    #257
    Itt lesz a Gizmodo-n az élő közvetítés...

    Szóval ezt meg a macrumorst érdemes csekkolni.
  • GregSB
    #256
    Videó?

    Este 6. Nálad meg 5 :)
  • G_ArchAngel #255
    reggel 6?:)
  • G_ArchAngel #254
    GIZMONDO-n elvileg lesz live közvetítés...
  • GregSB
    #253
    Ehh, nincs élő videó-közvetítés a Keynoteról... Valamikor ottani idő szerint délután rakják majd fel az apple.com-ra, ami itthon jó ha éjfél körül lesz, inkább szerda hajnal...

    Mindenesetre a MacrumorsLive élőben fogja közvetíteni az eseményeket szöveggel és képekkel... ezt az oldalt lesz érdemes nézni holnap 6-tól.
  • PyRex
    #252
    LOL :)
  • PyRex
    #251
    "Nekem fontos, hogy a tervezőprogram, vagy PS és Lightroom a lehető leggyorsabban működjön és ne lassuljon be (mint a windózon) - nekem dolgozni kell a gép, nem játszani, akinek a játék a fontos, az ne is foglalkozzon Apple gépekkel - mert bár lehet rajtuk játszani, de nem ez a célközönségük jellemzője, hanem a kreatívitás és munka..."

    Ott a pont.
    OSX: dolgozni stabilan, gyorsan, precízen. Nem igaz, hogy "pénzes embereknek" - hanem mindenkinek aki a munkát komolyan gondolja, de alapvetően ha grafikával (képek, filmek, stb) vagy zenével foglalkozol, akkor normális helyen szóba sem jöhet a winfos... Igaz, az Euban még annyira nincsenek elterjedve, de az USA-ban ilyen melóra szinte minden cég kizárólag Mac-et használ - vajon miért? :)
    Windows: kis házi(l)usereknek barkácsolgatni, szarakodni a beállításokkal, telepítgetni, játszogatni, ilyenek. Kösz, de kösz nem. A játékokból kinőttem és ha megveszek valamit akkor ne azzal mennjen már el több órám, hogy programot keresek, telepítek, beállítok, lefagy, összeakad, újratelepítek, ésígytovább...!

    Igen, az OSX azért tud így működni, mert szinte fix a hardver, kevés dologgal kell kompatibilisnek lenni. NA ÉS? Pontosan ezért kell Mac-et venni! Többek között ez az a plusz ár, amit kifizettetnek veled a PC-hez képest. És nem éri meg? Persze, hogy ezt ki is használja az Apple: a Mac-hez jóval drágábbak a kiegészítők, DE általában sokkal minőségíbbek is, több dolgot tudnak és nem kell szarakodni: rádugod és működni fog. Minden Mac-en!
  • G_ArchAngel #250
    1960s Braun Products Hold the Secrets to Apple's Future

  • grizzly21
    #249
    van benne valami, de :
    a sok program hatrany is lehet, es mac-re nem tudom elkepzelni hogyha valami fontosat akarsz csinalni akkor ne tudnad megtalalni a megfelelo programot.
    nem csak penzes embereknek talaltak ki medialejatszasra. eleve a grafikusok tobbsege mac-en dolgozik, de a fejlesztok egy resze is atallt nehany helyen, leginkabb web-re gondolok.
  • Aspyrin
    #248
    Nehogy elmenjetek egy Bang @ Olufsen üzletbe, mert akkor lecserélheted a komplett híradástechnikád :DDD
  • G_ArchAngel #247
    Szerintem teljesen korrekt, amiket írtál, én is egyelőre azért nem kapkodok, mert stabil Leopardot szeretnék a gépemre...

    Egy dolog, ami kicsit furcsa, az a programok választéka: tudom, picit Steve Jobs arroganiája is benne lehet (mi tudjuk mire van szükséged, vagy vmi hasonló kiszólás), de Mac-re az van, ami kell - minek ezer codec, ha csak összeakadnak egymással?
    Amiket felsoroltál azok olyanok, amiket az Apple programjaival megoldhatsz, igaz nem tudsz XY Szergej és ZW Szerjózsa kis ügyes freeware programjaival próbálkozni, de a nagy kapitalista gyártók remekművei (like Adobe) mennek az Almán is...(tudtommal)

    Vannak olyan emberek, akiknek lehet a Mac egyfajta "aranykalitka-szerű" világa nem tetszik, nem kell használni, ennyi...

    Nekem fontos, hogy a tervezőprogram, vagy PS és Lightroom a lehető leggyorsabban működjön és ne lassuljon be (mint a windózon) - nekem dolgozni kell a gép, nem játszani, akinek a játék a fontos, az ne is foglalkozzon Apple gépekkel - mert bár lehet rajtuk játszani, de nem ez a célközönségük jellemzője, hanem a kreatívitás és munka...

    A memória vagy feladatkezelésről annyit, hogy OSX-en elindítom az aMSN-t, böngészőt, PS-t, Lightroom-ot és minden ablak szépen megnyílik. Ugyanezt windózon egyfajta gondolkodás, szünet, kerregés, szünet, gondolkodás előzi meg (nem asztali dzsunkaPC, hanem HP core duo notebook, 2 GByte ram-mal). A kettő között lehet 2-5 másodperc van, ami nem számottevő, de rontja a komfortérzetet (mint rossz minőségű téligumi az M7-esen az autózás örömét).

    Amit sokan kifelejtenek a hasonlításkor, hogy az Apple-nak sikerült egy elfogadható munkakörnyezetet építenie (most nem a notebookokkal példálózom, mert ott hozzávetőlegesen ugyanannyi kábel van):
    - hangtalanok a gépek
    - a design helykímélő, esztétikus és praktikus
    - a lehető legkevesebb kanóc kerül az asztalra (össze sem lehet hasonlítani, hogy milyen érzés, hogy szinte bárhová letehető egy pohár:D)
    - a perifériák kezelésére ügyes külső hardverek vannak (persze marketing ez is...): airport és egyéb wireless kiegészítők - oké, PC-hez is megoldható, de jó látni, ha minden egy designhoz tartozik - én most sem tudnék fehér hangszórót vagy külső vinyót tenni a fekete notebook mellé:)

    És van egy nagyon nyomos indok az Apple mellett:
    A barátnőm utálja, ha IT vagy fotós cuccokra költök, de ma reggel megkérdezte, hogy szabadnapján bemegyünk-e a Regent Streetre, mert iMac-ezni akar:)
    A nőknek az is fontos, hogy mit kell nézegetnük egész nap a szobában:)
  • Aspyrin
    #246
    Vigyázz, mert örök ellensége leszel itt pár emberkének, ha értelmes dolgokat mondasz :)))
  • edios
    #245
    A vitához kapcs 1-2 megjegyzés, mint ex(- és talán jövendőbeli) maces, jelenleg Vista felhasználó:

    -OSX Unix alapokon nyugszik, így mindenképpen biztonságosabb, mint a Windows. Tiger még stabilabb is, szvsz a ma létező egyik legstabilabb grafikus oprendszer. Leopard viszont még annyira sem stabil jelenleg, mint pityu. (Random kifagyások, kernel zavarok stb)
    Mivel egy adott hardverre írják az OSX-et, ebből is következik, hogy mindenképpen stabilabb.

    -Felhasználóbarátság? Nincs olyan. Megszokod Windows alatt hol vannak a dolgok, megszokod OSX alatt, Linux alatt stb.. Ha probléma van akkor pedig neten megtalálod a megoldást.

    -Memóriakezelés. OSX nyilván valamivel jobb, de kétlem, hogy azt egyáltalán lehet érezni mindennapi használat során. Expose 1giga rammal 30 böngésző ablakkal már ott is fárasztó a gépnek, Vista alatt is. (Expose plugin:P)

    -Felhasználó programok: Maces programok valódi részhalmazát képezik windows-os programoknak. Windowson egy adott feladatra van nagyjából végtelen számú program, OSX-re meg örülsz, ha találsz egyet. (Emulátorok, feliratszerkesztők, konverterek, driverek..)

    Konklúzió: Végső soron a felhasználástól függ, hogy melyik oprendszer a megfelelő. OSX-et a pénzesebb embereknek csinálják, akik filmet akarnak nézni, zenét hallgatni, szörfözni, levelezni, esetleg képet/videót szerkeszteni. Windows teljes mértékben univerzális rendszer, célközönség nagyjából mindenki. Linuxok közül max Ubuntu-t emelném ki, ugyanis úgy nyújtja majdnem ugyanazt(egyes esetekben többet), mint OSX, hogy közben teljesen ingyenes. Sőt, ha megírod nekik a címedet ingyen küldenek CD-t. Le a kalappal előttük.
  • GregSB
    #244
    T-minus 23:40 :)
  • GregSB
    #243
    :)))) Ez rohadt jó!
  • GregSB
    #242
    Szerintem a topic címe "Appel társalgó". Ha tovább akarjátok folytatni a PC vs Mac vitát nyissatok topicot neki, de itt inkább az Applere és termékeire fókuszáljunk kérem!
  • Aspyrin
    #241
    Kérem kapcsolja ki ^^
  • Mityu91
    #240
    Ha holnap a gépeden nem megy majd az egér nem bootol fel a gép ne csodálkozz és ne írj majd a Microsoftnak mert azt az üzenetet kapod, h sorry a világon a számítógép használok 80% ilyen gondokkal küszködik és majd sajnálhatod, h még a hírekbe se kerülsz be vele....
  • grizzly21
    #239
    :DDDDD ez kesz:D
    V for Vista baby
  • PyRex
    #238
    Igen igazad van, csak egyet elfelejtesz... Ez azért volt olyan nagy hír mert ritkán hallasz ilyet. Azon meg már senki sem lepődik meg, hogy több ezer Windows-os gépet világszerte folyamatosan hekkerek használnak rossz célú támadásokra - ráadásul a tulajok tudta nélkül ugye. Még valamit szeretnél mondani? :) Tudod a biztonság relatív. Egy Mercedesben is meg lehet halni, de egy Suzukiban előbb... ^^
  • Aspyrin
    #237
    :))))))))
    A biztonságról annyit, hogy még tavaly(előtt) egy vállakozó kedvű hekker nyilvánosság előtt mindenféle komolyabb erőfeszítés nélkül átvette az irányítást hálózaton keresztül egy mac felett. Egy hétig forrongot az összes almás, a bm majdnem szétzuhant a sok ingerült almástól :D Persze a srác hirtelen visszavonta az állításait és eltűnt a süllyesztőben :)