18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #356
    A legtöbb cég most már "zónázik": ezt azt jelenti, hogy felosztották a bolygót, megközelítőleg a kontinensekre (kis átfedéssel, pl, Canon-nál az Európa és Afrika ugyanaz a zóna), a zónák között nincs garanciális szolgáltatás, terméktámogatás, szinte semmi és az árkápzések között is durva lépcső van.
    De ezek a cégek lefedik ezt a sárgolyót...
    Apple-nál szintén hatalmas ugrás van Apple USA és Apple Europe között, mondhatni durvább, mint Adobe és Canon esetében.
    De ez sem érdekel, majd kevesebb sört iszok, ha megakarok venni valamit.
    Persze, ha hagynák, mert az Apple Europe az valójában UK/Ireland...

  • grizzly21
    #355
    te tudod..de en akkor mar tutira iphone-t vennek
  • grizzly21
    #354
    hat nem fog telitodni szerintem:) mindig jonnek ujabb dolgok, amiket mindig megvesznek:)
    es most furcsa lesz amit mondok, annak ellenere hogy itt elek en megertem. Nem szeretem a tipikus amerikai mentalitast (akik azt se tudjak hogy bukarest vagy budapest), de valoszinu en se szaroznek a balkannal ennyit..nekik sem eri meg. nekik ugyanannyi hasznuk van egy termeken (v kevesebb) ha usaban vagy itt adjak el, azert kerul itt masfelszer annyiba, mert a mocskos EU! a VAMosok, meg ki tudja milyen ingyenelo tolvajbanda ebbol el!

    Aki webfejlesztesben valamennyire benne van az tudja, hogy az Adobe CS3 szoftverek ketszer annyiba kerulnek majdnem EUban mint USA-ban! Rohej! Kiszamoltak egy flash forumon, hogyha valaki vesz egy repulojegyet USAba meg vissza, eltolt 1 napot varosnezessel, es kozben megveszi a programot, akkor ugyanott van anyagilag:DD hol elunk?:) persze a bokkeno az, hogy amit kinn veszel az itthon NEM legalis:) megoldottak..
  • G_ArchAngel #353
    hát akkor hajrá:)

    igen tud, és annyival nem rosszabb a hangzása, mint amennyivel többet tud:)


    (genetikailag kódolt utálat van bennem minden iránt, ami Sony, sajnálom...)
  • grizzly21
    #352
    wifi net? az ipod touch tud wifizni? hat en nem tudok rola hogy ilyen lenne a sonyban, de mivel olyan kicsi az egesz, igy nem is latnal sokat a kepernyon
    itt van miket tud, ha erdekel
  • G_ArchAngel #351
    Mennyire megy a wi-fi net Sony-n?
  • G_ArchAngel #350
    Ahogy olvasgatok magyar és egyéb fórumokat, most az Apple egy kicsit melléfogott...

    Sok embernek nem tetszik ez az ITMS-re épített médiabirodalom, szoftverfrissítések pénzért, stb...
    Most már ott tartunk, hogy nem csak iPhone-t, hanem iPod Touch-ot felkell törni, mert nem lehet majd frissíteni USA/UK-on kívül?
    Sz*rom le a 20 USD-s update-t, de könyörgöm, arra nem gondoltak, hogy a termékeiket legálisan forgalmazzák olyan országokban, ahol nincs ITMS elérés?
    Lúzer magyar, osztrák, spanyol iPod Touch tulaj ilyenkor mit csináljon?

    Állítólag iJoe (aki a magyar Apple oldalt csinálja: macbolt.hu) megpróbálkozik a gift card-okkal, de lehet software update-re az is használhatatlan.
    Mókás lesz, ha a Leopard-ot is majd ITMS-en keresztül frissíthetem x pénzért, most nem okoz gondot, de egyszer hazaköltözök, akkor újra váltsak vissza Microsoft-ra?

    Tudom, hogy Steve Jobs lesz*rja a vliágot, mert csak USA+UK létezik számára, de egyszer az a piac telítődni fog, akkor majd esetleg elgondolkodik azon, hogy Európában kellett volna az ITMS-t bővíteni, nem a Starbucks-okban?
  • grizzly21
    #349
    ipoud touch? neeeee:) vegyel sony-t a sajat fuled erdekeben nem fogja megbanni!:) es meg arban is jobban jarsz (aztan pedig nezheted a divat ipodosokat hogy na ezek meg hogy gondoltak..:D)
    en viszont most megint 80% hogy switcher leszek megpedig 1 heten belul. talaltam egy boltot ahol 60ezerrel olcsobban lehet mbp-t venni mint barhol mashol, es teljesen korrektnek tunnek
  • G_ArchAngel #348
    Igen, nagyon durva...

    Az amerikai ár nagyon jó, megérné megvenni, de amit nekünk írtak le a papír aljára, az rémísztő:(

    Amúgy nekem a Time Capsule is nagyon tetszik:)
  • PyRex
    #347
    Eddig:

    MacBook Air iszonyat durva... :)
    iPhone 1.1.3 - kb. nesze semmi...
  • G_ArchAngel #346
    Szerintem egyelőre csökkentem az Alma-éhségem egy iPod Touch-csal, aztán kivárok tavaszig...
    Táccson meg asszony eltud netezni, ha unatkozik, én meg tudok rajta zenét hallgatni, ha bemegyek a belvárosba:)

    Márciusban hazamegyek 2 hétre, megbízom a lakótársakban, de nem szívesen hagynék itt egy iMac-et, majd ha visszajövök, akkor megveszem:)

  • GregSB
    #345
    Azt ne feledd hogy az SSD feláras extra benne. Ha azt nem kérsz bele akkor jóval a MBP alatt van az ára. Úgy még könnyebb összespórolni rá :)
  • G_ArchAngel #344
    ez a kis újraírt Apple reklámocska elmondja a lényeget:)

    Amúgy 2000 GBP felett van a maxra pakolt Aero, azaz drágább, mint egy jobb 17"-es MBP...röhej?
    Az.
    Venni fogják Európában?
    Igen.
    Egy átlagos angol (tehát nem aki jó fizetést kap, de minimélbérnél többet) maximum félév alatt összespórolja. Jobb esetben negyedév.
    Megéri?
    iMac és MacPro mellé igen, de ennyiért sokan MBP-t fognak venni.
    A wireless rendszer és könnyű, vékony építés nem ideális mindenkinek.
    Van akinek a Firewire, USB, optikai meghajtó fontosabb.
    Diákoknak, újságíróknak, ingatlanügynököknek álomgép, mert egy vékonyabb táskába befér, és nem terheli meg jobban a vállat, mint egy palack üdítő.

    Engem jobban bánt most az USA és UK közötti látványos lehúzás.

    Nemrég utánanéztem: az USA-ban megvett EOS-1Ds mark III és ugyanennek a UK változata között, forintosítva 600.000 egység van. Mire fel? Mégcsak nem is amerikai termék.
    Tudom, az az ígéret földje, ez meg a józan észé, így itt csak az vesz ennyiért notebookot vagy fényképezőgépet aki gazdag vagy a munkája megköveteli. A többiek meg keresnek alternatívákat, mert mérnökként nem engedhetik meg maguknak azt, amit egy new york-i diák a hétvégi melókból.

    Think different!
  • GregSB
    #343
    Az új Apple TV és a filmkölcsönzés egyébként nagyin szimpi, és nem is drága. Ez az amire már nagyon régóta várok: leülök a TV elé, kiválasztok egy filmet (egy óriási adatbázisból) amit meg akarok nézni és pár percen belül már nézhetem is (hivatalosan 30mp a töltési idő). És nem kell hozzá semmi más csak internet + az Apple TV (nameg egy bankkártya persze :)

    És mindez februártól már létezni fog... az USA-ban. Nálunk még az iTunes Music Store sem működik. És ha egyszer be is lövik valamikor a közeljövőben, akkor is kérdéses hogy mikor lehet majd filmeket venni/bérelni rajta. (Európában jelenleg sehol nem lehet még filmeket venni az ITMS-en, egyedül Angliában lehet TV-műsorokat...)

    Mondjuk van egy lehetőség: ahhoz hogy az amcsi Store-ba tudjunk regisztrálni csak egy amcsi bankkártyára van szükség. (aminek a számlázási címe USA-n belül van). Ezt meg ha él kint ismerős nem lehetetlen elintézni ;)

    MBA nagyon szép, és nagyon jó, de nem látok neki nagy jövőt a magyar piacon. $1800 nem egy nagy érvágás kint a gépért, de hogy itthon ki fog kiadni 450-500 Ft-ot egy "casual" gépre (mert munkára nem igazán alkalmas) azt nem tudom.

    Egy dolgot viszont egyáltalán nem értek. Kihozták az újításokat iPhonehoz. Sok jó új dolog. Ingyen letölthető! Majd bejelentik, hogy az újítások nagy része elérhető lesz az iPod Touchon is... $20-ért! Ez mi? :DDD
  • G_ArchAngel #342
    oh, b+:)
  • GregSB
    #341
    A neve iShirt, és ha akarod bérelhetsz egyet az iTuneson :D

    Akiknek nem jön be a reklám: a legújabb quicktime van a gépeteken? Nem? Ejnye! :)
  • grizzly21
    #340
    hol lehet ilyen feszulos fekete hosszujju cuccot kapni amit az apple-esek viselnak allandoan?:D
  • grizzly21
    #339
    beteg:)
    //nemhogy a jelenlegi MBP-t javitottak volna eztazt
  • G_ArchAngel #338
    Time Capsule - 500 GByte
    USA - 199 USD
    UK - 199 GBP

    pont a duplája, éljen a globalizáció:(
  • G_ArchAngel #337
    nekem szürke négyzet...
  • 5c0rp330n
    #336
    Az FF-em meghal tőle :S
  • G_ArchAngel #335
    Időkapszula:)
  • Dzsini
    #334
    összehasonlítás
    meglepően sok mindent tud például az aMSN és a Pidgin a messenger funkciókból, az aMSN még a kézírásos mókát is...
  • neevous
    #333
    Ha a protokol összes funkcióját elérhetővé tenné, akkor ki használna Live Messengert?:) Windowsra is van egy csomó jobbnál jobb multiprotokol kliens, de eggyikben sincs webcam/voice call támogatás. Ez van...:/
    Amúgy szerintem adj az Adium-nak egy esélyt. Ha szerettél kölyökkorodban legózni, akkor elleszel vele. Találsz egy csomó kiegészítót, moddingot az Adium - Xtras-on, amit kb úgy tudsz telepíteni, mintha egy kiegészítést töltenél a Firefox-hoz.
  • efem
    #332
    hat, ez utos kis cucc lett, de miert nem lehetett akkor mar tablet is egyben? :S
  • G_ArchAngel #331
    nekem van skype-om, de az ismerőseim 10%-ának nincs, egyszerűen senki nem szereti, nekem is csak muszájból lett telepítve...

    nem értem M$-t, ha MSN-t elérhetővé teszi OSX-re, akkor miért nem az összes feature-rel...
  • neevous
    #330
    Fájlt küldeni tudsz, hang és videókapcsolatot létesíteni nem, de szerintem az MSN, mint protokol nem is igazán erre való. Videóra, hangra ott a Skype, ami van OS X-re is, és sokkal jobban használható videótelefonálásra.
    Nekem is például PC-n a Miranda, Mac-en Adium mellett ot figyel a Skype, amit csak akkor indítok el, hogy ha valaki ír, hogy akar beszélgetni. Nem meggyőzni akarlak, csak megosztom veled, hogy én hogy csinálom:)
  • G_ArchAngel #329
    olyan kell, amivel az MSN kontaktjaimnak file-t tudok küldeni és hang-/videókapcsolatban lehetek velük - ezt tudja az AdiumX?
  • neevous
    #328
    Ha OS X-re kell, akkor miért nem használsz AdiumX-et? Ha Linuxra kell multiprotokol kliens, akkor Kopete vagy Pigdin eszvéesz:)
  • GregSB
    #327
    $1800 a legolcsóbb. Az €1800 lesz EU-ban, és erre még itthon rájön kb + 20%. Az ha jól számolom durván 540 ezer Ft.

    Nem olcsó, de olcsóbb mint az eddigi egyetlen ulta-kicsit laptop, a Sony TZ, ami €2300-tól indul.

    Viszont továbbra is ez utóbbi a világ legkissebb és legkönnyebb laptopja, a MacBookAir csak vékonyabb...

    Ezek luxustermékek, nem hiszem hogy Mo.-on sok fog fogyni belőlük. (A TZ-t nem is lehet kapni tudtommal, pedig már több mint 1 éve kint van)
  • G_ArchAngel #326
    nem megy...:(
  • GregSB
    #325
    Reklám
  • Bercy #324
    Hát ez a macbook air így első látásra nagyon komoly "ultrahordozható laptop". Kiváncsi leszek itthon mennyibe fog kerülni.
  • GregSB
    #323
    MacBookAir
  • Dzsini
    #322
  • Dzsini
    #321
    és 1800 pénz az alapmodell... csúnyán olcsó a méret-tudáshoz képest.
    mókás volt a kép, hogy a gép jó 2/3-a az akkumulátor
  • GregSB
    #320
    Középiskolámban menzán vastagabb volt a tálca :DD
  • Dzsini
    #319

    ez már valahol perverz...
  • Mityu91
    #318
    10:08 am "The World's Thinnest Notebook"
    10:08 am As you know, Apple makes the best notebooks in the industry. Today, we are introducing a third kind of notebook. It's called the MacBook Air
    10:08 am 4th thing: There's something in the air
  • GregSB
    #317
    Már bejelentett egy wireless háttértárat laptopokhoz :)