18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #396
    iBoom Jukebox

  • G_ArchAngel #395
    Az összes Apple termék specifikációja 1997-től
  • G_ArchAngel #394
    szexi Dell notebook?:)

    ha igaz lesz, akkor lehet elvesz pár vásárlót az Apple-től:)
  • GregSB
    #393
    Úristen
  • G_ArchAngel #392
    Oké, de nekem notebookom van, abban pedig ritka a nagyobb, vagy ha van, akkor majdhogynem hordozhatatlan (DELL-nek, Clevo-nak van...)

    DELL XPS M2010

  • G_ArchAngel #391
    CD-ből nincs is 24"-es csak 23"-as:)
  • GregSB
    #390
    izé, 24" imac, nem CinemaDisplay :)
  • GregSB
    #389
    Ezek is zsír laptopok

    A 24-es CD meg no comment
  • grizzly21
    #388
    nekem most egy 19es tft van, az ugy nagyjabol eleg..ennel kisebbel semmikepp sem ernem be
  • Roger6
    #387
    OOOOooooo.... My dream....
  • G_ArchAngel #386
    20" vs 24"

  • G_ArchAngel #385
    nekem se volt soha 21-nél nagyobb, de az is CRT volt (tehát jó, ha 20" látszódott), de mikor Apple Store-ban megláttam, tényleg durva volt:)
  • grizzly21
    #384
    ha nekem most nem laptop kellene iMac et valasztanak az biztos:) 24 col az nem semmi
  • G_ArchAngel #383
    egy számomra használható Dell Vostro 2000 GBP, MBP szintén, iMac 24" 1600 GBP...

    marad ez utóbbi, már kivan a mogyiszacsim attól, hogy 17"-on szenvedek évek óta:)
  • G_ArchAngel #382
    Szerintem menj fel a dell.co.uk-ra és inkább magad rakj össze egyet...

    Inspiron - otthoni kreatív
    XPS - gamer powernotebook
    Vostro - buisness
    Latitude - buisness

    a két utóbbival UK/Ireland-ban az a gond, hogy csak vállalkozóként vagy cég nevére veheted meg, magánszemélyként nem...
  • grizzly21
    #381
    usanotebook.hu xps
    ez a legdragabb xps lapi ott, de nem ertem, teljesitmenyben gyakorlatilag semmi, es ez mar MBP ar
  • G_ArchAngel #380
    Érdekes ez a Sony CR:

    DELL Inspiron:


    DELL XPS:


    DELL XPS 1730:


    és a DELL-nél még ott a tablet-PC-vé hajtogatható Latitude, magnézum Vostro...

    DELL-lel az az egy bajom, hogy nem OSX-re építették (tudom felmegy rá), de mindenben jobbak a pro gépei, mint akár az MBP-k, ráadásul Next Buisness Day szervíz jár hozzájuk, persze árban már Apple szinten van egy jobb konfig:

    BASE Intel® Core™ 2 Extreme processor X7900 (2.80 GHz, 800 MHz FSB, 4 MB L2-cache)
    OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Ultimate (32Bit) - English
    HARDWARE SUPPORT 3 Year Consumer XPS Premium Hardware Support (incl. Gaming and On-site support)
    COLOUR CHOICE Bone White with White LED Backlights
    LCD 17.0" UltraSharp™ WUXGA (1920x1200) TFT with TrueLife™ with Integrated 2.0MP web cam
    MEMORY 4096MB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM [2x2048]
    HARD DRIVE 400GB (7200rpm) SATA RAID 0 Stripe (2x200GB)
    GRAPHICS CARD Dual 256MB NVIDIA® GeForce® Go 8700M GT graphics with NVIDIA SLI Technology
    PHYSICS PCI CARD Ageia PhysX Processing Unit Card
    OPTICAL DRIVE Blu-ray Disc DVD+/-RW Optical Drive including software
    PRIMARY BATTERY Primary 9-cell Lithium-Ion Battery (85 WHr)

    a kasszánál pedig ezért otthagysz 3338 GBP-t, azaz 1.200.000-t:)
  • GregSB
    #379
    "Lehet petíciókat és leveleket írni, de nem fog változtatni semmit.

    A $20 oka a Sarbanes-Oxley Act of 2002 (könyvelési, tőzsdei csalások elleni törvény. lásd: Enron ügy ) és az Apple könyvelési gyakorlata. Az iPhone és az AppleTV bevételeit 24 hónap alatt számolják el, így ezekre jogosultak 2 évig ingyenes upgrade-ket nyújtani.

    Ellenben a Macbook és iPod Touch bevételeit az adott negyedévre számolják, így ezekre nem nyújtahatnak ingyenesen olyan upgrade-et, ami az eszközt új funkciókkal ruházza fel. Ezért kerül a Macbook n patch és az Touch upgrade is pénzbe.

    Döntse el mindenki, hogy megér-e neki $20-t.
    Az tényleg gáz, hogy nálunk nem lehet egyszerűen megvásárolni. Emiatt érdemes tiltakozni! "
  • GregSB
    #378
    Nálam laptopban ugyan ezek játszanak, csak még add hozzá a Sonyt. Tudom hogy úgysem foglak meggyőzni, és mivel zsigerből útálod nem is fogsz utánna járni soha, de a lent említett gyártók laptopaival simán egy szinten vannak a Sony laptopjai. (összeszerelés, anyagok minősége) És ez már eléggé szubjektív, de szerintem designban is nagyon ott vannak. Számomra az Apple és Sony laptopjai jelentik a design csúcsát laptopoknál.

    Ha most szeretnék laptopot venni akkogy vagy egy fekete MacBookot, vagy egy Sony CR-t vennék az tuti :)
  • G_ArchAngel #377
    A második felére:

    Részben egyetértek, de kellenek ezek az apróságok, hogy komfortossá tegyék a mindennapi munkát..., néha nem bánnám, hogy a notebook touchpadjával gyorsan nagyíthatnék PS-ben, vagy egy apróbetűs híroldalon.

    Ha 20 éves lennék, akkor nem kellene Mac, mert szerettem online/offline játszani, szerettem építeni a saját PC-met, de azok az idők elmúltak, az egyetlen játék a gépemen az Age of Empires 2, jobban leköt, ha PS-sel szórakozok, vagy megpróbálom a leendő álomházam megtervezni a munkák közötti szünetben. Ez természetesen PC-n is működik és működött eddig is, de mindig volt benne egy kis apró kellemetlenség, egy kis belassulás, gondolkodás, leállás...
    Ebből lett elegem, ezért adnék egy esélyt az OSX-nek...

    Amúgy Steve Jobs egy bunkó, talán nagyobb tahó, mint Bill Gates - de minimum egy szinten vannak, iszonyat unszimpatikus, nagyarcú sznob fazon...
    Sajnos a személyisége rányomja az Apple-világára a bélyegét, de ilyen Montezemolo is, aki indolkolatlanul nagyképű néha, ettől függetlenül a Ferrarit kedvelem...
  • G_ArchAngel #376
    mióta informatikai cég? nem szórakoztatóelektronikai? nálam Panasonic/Technics csuklóból veri...
    1., lásd feljebb, amúgy mindegyik belül LG/Samsung/koreai akármi, laptopot Apple, HP, IBM, DELL gyárt, a többi nem játszik...
    2., ezzel hosszan tudnék vitatkozni, mert digitális fotózásban talán a Sony reklámai a legagresszívebbek és legbutábbak...

    Mondjuk Aibo tetszik, az egyetlen Szotyi, ami ötletes:)


    (nem akarlak megbántani, de tényleg nem tetszenek a Szotyi termékei, kár ezen flémelni, egyikünk sem győzi meg a másikat...písz)
  • grizzly21
    #375
    de mi bajotok a sonyval?:) vegulis csak a vilag legprofibb informatikai cege.., en mindig azert szerettem oket mert
    1.tenyleg a legjobb minoseg amit csinalnak, legyen tv, zenelejatszas, de meg a laptopjaik is jok
    2.nem azert nepszeru mert agyonmarketingelik magukat, hogy meg a csapbol is az folyjon, hogy vegyel sony-t, hanem mert a minoseg magaert beszel:)

    Engem pl. megmondom oszinten, elejen tetszett, de mostmar kifejezetten irrital egy csomo apple marketing, az hogy aki PC-s, az mar biztos hogy egy segg, az hogy a reklamjaikban nem azt hangsulyozzak hogy mit tud a cucc hanem hogy a pc mit nem tud, az hogy aki nem mac-es az hulye, es hogy egyertelmuen a mac a jobb a ket rendszer kozott, mikozben ezt eldonteni senki nem fogja tudni:)
    valamint, hogy egyes funkciokat ugy mutatnak be ujitaskent, (azok mellett amik jok, mert jok is vannak azert) hogy leri rola, hogy a divat-maceseket celozzak vele, akik azert vesznek mac-et mert bejon nekik ez a szappantarto design (ami tenyleg szep:)) viszont erdemileg a gep teljesitmenyenek huszadat se hasznaljak ki. Azt mutogatjak hogy a diavetites milyen faszan megy 3d szeruen a kepekkel, aztan a legutobbi macbook air guided tour-ban pl: szethuzza az ujjait es ezert nagyobb lesz a betutipus az oldalon..nahat ki hasznal ilyet rendszeresen?:) eleg vicces..konyorgom, ezek azok a felszines dolgok, amiket technikailag nulla megvalositani, es csak az amator felhasznalo szamara erdekes, akinek fingja nincs komolyabb technikai dolgokhoz..memoriakezeles, taszkok, komolyabb technikai dolgokrol persze nincs szo a videokban, attol megijednenek az emberek

    Ellenben a bravia reklamok: szerintem nincs ember akinek ne tetszett volna akar a san francisco-s gumilabdas, akar az emeletes hazas festekes, akar most a nyuszis (amihez egyebkent szinten nem hasznaltak 3d-t durva:))

    oke oke nem a marketingen mulik, de tenyleg nem ertem mi bajatok a jo oreg sonyval
  • G_ArchAngel #374
    de Te már megtetted az első lépést a Szent Almafa felé - nekem csak egy Apple wallpaper-em van:)

    persze egy táccsal megelőzöm a nano-sat:)))
  • GregSB
    #373
    [megpróbálja feltűnésmentesen eldugni a Sony laptopját, nehogy észrevegyétek]

    :DDDD
  • PyRex
    #372
    "(genetikailag kódolt utálat van bennem minden iránt, ami Sony, sajnálom...)"

    végre egy ember! bennem is! :)
  • efem
    #371
    tiszta sci-fi! :)
  • GregSB
    #370
    Gyártanak Touchoz is Armbandet :DD

    Bár elég hülyén néz ki szerintem az ember karján egy óriási kijelző :D
  • G_ArchAngel #369
    nincsen semmilyen tapasztalatom, de most kedvesemmel azon gondolkodunk hogy 2db nano 8 Gbyte vs. 1db iPod Touch 16 GByte...

    árban ugyanaz, és nincs veszekedés:)
  • GregSB
    #368
    Futásnál szoktam hallgatni. Most télen teremben futok gépen, annak a tároló rekeszébe szoktam rakni a Nanot. Majd ha jön a jobb idő akkor kell az Armband kinti futáshoz. Meg akartam venni már most, de sajna még nem lehet itthon kapni 3. gen Nanohoz, azt ígérik pár héten belül lesz.

    Te is tervezel venni Armbandet? Ha van tapasztalatod már velük akkor megoszthatnád, mert nem tudom még melyiket vegyem. Van ugye az Apple sajátja, meg egy sor egyéb (Incase, Belkin, Nike, stb). Ahogy néztem az angol Store-t árban nincs nagy különbség köztük, viszont az Apple tokja eléggé le van értékelve a felhasználók által...

  • G_ArchAngel #367
    Greg,

    Te használod futáshoz (vagy más sporthoz) a Nano-dat?
    Armbrand-del?
  • GregSB
    #366
    Az ön készülékében van a hiba, nálam ugyanolyan gyors...

    Nem biztos hogy csak a gúgli maps miatt, ezt csak egy fórumon olvastam valakitől, nemszentírás. Lehet hogy a widgetek miatt is kell (pl időjárás)...
  • G_ArchAngel #365
    nekem ezek az SG-re belinkelt videók nem igazán jönnek be, közvetlenül youtube-on klasszisokkal gyorsabb...
  • G_ArchAngel #364
    akkor miért nem ingyenes a többi wigdet, a g'maps-ot meg leszedi, akinek kell...?
  • GregSB
    #363
    keynote 60 másodpercben:



    :DDD
  • GregSB
    #362
    Jogi díjak miatt kell fizetni ezt az összeget a Touchon. Ha jól tudom akkor a Google Maps miatt (eredetileg csak az iPhone-ra kötöttek velük szerződést)
  • GregSB
    #361
    Izé, Finlandia :))) Túl sokat ittam. Finnország ofkorz.
  • G_ArchAngel #360
    Oké, sarkítottam, de ettől függetlenül a 13 GBP-s iPod Touch frissítés egy szemétség, mert semmit nem csinál szinte, csak kapsz pár meglévő programot...

    Remélem 2-3 éven belül lesz otthon ITMS, mégha csak zene/podcast/update szolgáltatás, de legyen...
  • GregSB
    #359
    "Lúzer magyar, osztrák, spanyol iPod Touch tulaj ilyenkor mit csináljon?"

    Mo.-on kívül mindkét országban van ITMS..

    "Persze, ha hagynák, mert az Apple Europe az valójában UK/Ireland..."

    Azlét ne túlozzunk, ezekben az országokban van Európában ITMS:

    Belgium, Dánnia, Németország, Spanyolország, Finlandia, Franciaország, Görögország, Írország, Olaszország, Luxemburg, Hollandia, Norvégia, Ausztria, Portugália, Svájc, Svédország, UK

    Ezekben az országokban a teljes zeneadatbázis elérhető. Fileket még nem vezették be, de hamarosan azokat is be fogják...
  • grizzly21
    #358
    eladod:)
  • G_ArchAngel #357
    Ezért veszünk csak egyet, majd ha kijön az új iPhone, akkor lesz az is, de csak pár hónapja vagyunk itt, az előfizetéshez meg kell némi papír (fizetésedről, számládról, lakcímigazolás...), így igazán nem aktuális és telefonként inkább Nokia N82, de ez itt OFF...

    Persze most már kérdéses, hogy érdemes-e venni akármit is, mert miután hazaköltözünk évek múlva, akkor mit csinálok az ITMS-tól függő készülékeimmel?