18351
ATbanner.jpg
  • Aspyrin
    #436
    Már erre sem vagyok képes? :|
  • G_ArchAngel #435
    merültél már saját erődből 3m-re, segédeszközök nélkül?
  • G_ArchAngel #434
    Ma olvastam egy értelmes érvet iPhone vs. iPod Touch közötti döntésre: akinek fontos, hogy elérjék, az nem bízik meg egy zenelejátszóval egy akksiról táplálkozó telefonban, mert ha egy hosszabb úton elfeledkezik a töltöttség ellenőrzéséről, akkor kényelmetlen helyzetbe kerülhet...

    tehát mindkettő kell:)
  • Aspyrin
    #433
    Három méterig oké, szóval viheted a fürcsykádba is
  • GregSB
    #432
  • oneal1
    #431
    ne az kész....:)
    lehet ha legközelebb megyek búvárkodni bevetem:D hehe
    no comment:D
  • G_ArchAngel #430


    Vidd úszni a Nano-dat:)
  • PyRex
    #429
    szerintem egyél egy kis aszpirint :)
  • Aspyrin
    #428
    Miért vagy ennyire szigorú magaddal szemben? Miért senkized le magad? :)
    Egyébként pedig hagyj békén :)
  • PyRex
    #427
    ugyanúgy nem, mint amennyire nem kiváncsi rád itt senki. ;)
  • Aspyrin
    #426
    Kérdeztelek? :D
  • PyRex
    #425
    légyszi! hátha kapsz jutalmat érte a modoktól :)
  • Aspyrin
    #424
    Segítsek egy kicsit felpörgetni? :D
  • oneal1
    #423
    csóró sztív, bill kilóra megvesz... :D:D
  • G_ArchAngel #422
    2008. január 23. @ 01:00szerző: dombi
    Az Apple bejelentette a 2007 negyedik negyedéves pénzügyi eredményét, mely során 1,58 milliárd USD nyereséget könyvelhetett el. Ez részvényenként 1,76 USD-t jelentett a befektetőknek. A cég egy évvel ezelőtti, azonos negyedi nyeresége 1 milliárd USD volt (részvényenként 1,14 USD). A negyedév össz-bevétele 9,6 milliárd USD volt, ami 34,7%-os növekedés az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest. A nemzetközi (nem USA) eladások 45 százalékot tettek ki.

    Az Apple 2,319,000 Macintosh számítógépet és 22,121,000 iPod zene-lejátszót adott el a negyedévben, mely az egy évvel ezelőtti számítógép eladásoknál 44%-al (bevételben 47%-kal), az iPod eladásoknál 5%-kal (nyereségben 17%-kal) magasabb.

    "Örömmel jelentjük az eddigi legjobb negyedéves eredményünket. Az Apple történetében rekordot döntött a bevétel és a nyereség is." említette Steve Jobs az Aple igazgatója. "Hihetetlenül erős termékeink vannak 2008-ra kezdve a MacBook Air-rel, a Mac Pro-val, az iTunes Videókölcsönzővel rögtön az év második hetében."

    Néhány érdekesség:
    - Európában 705,000 Macintosh talált gazdára, ami 2,471 milliárd USD bevételt hozott az Apple részére. A tavalyihoz 44%-os növekedést jelentett.
    - Az Apple 977,000 asztali és 1,342,000 hordozható számítógépet adott el a negyedben.
    - A Macintosh eladások a teljes bevétel 47%-át tették ki. 700,000 darabbal haladták meg az előrejelzett mennyiséget.
    - A Leopard-ból származó bevétel 170 millió USD volt (a Tiger bejelentésekor ez 100 millió USD volt).
    - 2,315,000 db iPhone-t adtak el a negyedben.
    - A magasabb ára ellenére az iPod eladásokat az iPod touch vezette, amelynek lehetősége van egy új "Wi-fi mobil platformmá" nőnie magát.
    - A következő negyedre 6,8 milliárd USD-s bevételt jósolt az Apple, vagyis részvényenkénti 0,94 USD nyereséget.


    csóró sztív, bill kilóra megvesz...
  • G_ArchAngel #421
    oké, de az én esetmben megérné:)

    mindegy, márciusi visszatérésig nem veszek úgysem semmi értékes dolgot, amit 2 hétig itt kellene hagynom...

    Jó lenne addigra belehúzna az Apple és rendbetenné a Leopard-ot, mert gyász, hogy több a bug benne, mint a feature:S
  • grizzly21
    #420
    nem, sajnos:( pont nem ki van szamolva: 2000 dollarral szamoltam, 20K szallitassal, es 20% afa-val (vamosok mondtak hogy ennyi). szinte pont annyiba kerult igy mint ahol most veszem (pdastore.hu).

    Persze teljesen mas a tortenet ha van ismerosod aki szemelyesen at tudja hozni. ugy is vigyazni kell azert kicsit a hataron, de akkor mar lenyegesen jobb behozni, akar 100ezrekkel is, ahogy irtad.
    (azert az apple.com-os alap arhoz egy 10% koruli afat szamolj, mert azok ott mind netto arak, es az afa allamonkent valtozik, ezert csak rendelesnel irja ki a pontosat)
  • G_ArchAngel #419
    amúgy az európai és amerikai árakat nézve 300e HUF van az általam összerakott konfigurációk között - szerinted nem érné meg behozatni, akár vámmal?:)
  • G_ArchAngel #418
    nekem nem, mert olyan emberrel hozatom, akinek nem tesznek rá...:)

    (sok ilyen munkakör van, csak kevés lehetőség: pilóta, követségi dolgozó...)
  • grizzly21
    #417
    mostmar nem rajtam mulik, megrendeltem a mbp-t, azt mondtak 1 het kb:)
  • grizzly21
    #416
    nem tudom megeri e behozatnod, raraknak annyi vamot es afat hogy ne erje meg..en is ezert veszem itthon.
  • G_ArchAngel #415
    Én azonnal váltok, amint bejön a pénzem, sajnos mióta Londonban lakom kicsit nehezebben utalják otthonról a fizetésemet - jó magyar szokás szerint:(

    Az első választás továbbra is a 24"-os iMac, fullra pakolva, a második a 17"-es MBP + 23"-os Cinema Display...
    A notebookot betudom hozatni USA-ból, mert a mobil eszközök világgarisak, de amíg nincs miből, addig felesleges álmodoznom...

    A HP-t megtartom, még garanciás, átnézetem, rakatok bele +2 GByte RAM-ot, és feltolom rá az XP pro SP3-at majd, kell a pótgép, mert néha elég kemény horrort lehet olvasni BeszMac-en...
  • GregSB
    #414
    Mekhalt a topic

    Senki nem vált mostanság Macre? :) Én max 2-3 év múlva fogok, amikor a mostani laptopom el fog avulni. Valszeg egy következő generációs MacBookra, vagy MBP-re, vagy ki tudja mi lesz még akkor :)
  • neevous
    #413
    Ha jól tudom, az Apple-nek a Samsung gyártja a monitorokat.
  • efem
    #412
    en titokban egy ilyen bejelentesre vartam volna most airbook helyett
  • grizzly21
    #411
    megujult a beszeljukmac:)
  • joebacsi
    #410
    tabletPC OSX-el
  • grizzly21
    #409
    hmm nem tudom. az apple monitorjait is nagyon dicserik
  • GregSB
    #408
    Hát ilyen téren nem vagyok nagyon otthon, de azért a CD-k se lehetnek annyira sz@rok, elvégre rengeteg grafikai és publicisztikai stúdió használja őket...
  • G_ArchAngel #407
    fotósként még egy nagy előnye van a DELL-nek: klasszikussal színhelyesebbek és pontosabban kalibrálhatóbbak a DELL monitorjai, mint akár a Cinema Display...
  • grizzly21
    #406
    "Elements Studio szoftvercsomag, egyes modellekhez pedig a Microsoft Works 8.5 vagy az Office 2007 otthoni felhasználóknak és tanulóknak szánt változata"
    mar megeri:D
  • GregSB
    #405
    Garcs, látom nagy Dell fan is vagy, úgyhogy kicsit összezavarlak az iMac megvásárlása előtt :DD

    Végigolvasva számomra egyetlen csábító tulajdonsága van az iMaccel szemben, ez pedig a két év helyszíni garancia. Egyébként iMac kéne.
  • GregSB
    #404
    Macák használják :)
  • efem
    #403
    magabiztos Macezok :)
  • G_ArchAngel #402
    Nem értek hozzá, nekem az HP ventillátora akkor nyűszít, mikor egy épületet renderelek - ilyenkor vinyó alszik, és az ArchiCAD nemigazán használja a videókártyát sem annyira, mint az userek szeretnék...
    Az ArchiCAD-nek a memória éa a CPU igénye nagy...
  • grizzly21
    #401
    az biztos hogy nem semmi amit az intel csinal, meg mindig annyi ev utan ok a legjobbak abban amit csinalnak.
    Hogy kevesbe lesz ettol meleg? En ugy tudom elsosorban a winchester melegszik, meg a videokari is biztos ha nyuzzak, tehat hogy egy kicsit kevesebbet fogyaszt a proci az sokat nem befolyasol (mar ha beleepitik egyaltalan a mbp-ba), de az is biztos hogy jobb lesz, minden szempontbol valamivel.
  • G_ArchAngel #400
    Néha elgondolkodom, hogy akarok-e iPeople-höz tartozni, a beszmac fórumon van néhány annyira elszállt, nagyképű, szűklátókörű alak, amit semmilyen más termék rajongói között nem láttam, de még sportrajongók között sem...
  • G_ArchAngel #399
    ez azt jelenti, hogy hülyeség MBP-t venni, mert 1 éven belül már nem beépített hőkazánnal lesznek szerelve?:)
  • G_ArchAngel #398
    Speciális processzort kapott a MacBook Air

    Milyen processzort használt a MacBook Air? A jelek szerint nem a megszokott chip-ről, hanem valamilyen speciális fejlesztésről lehet szó.

    Az AnandTech oldala szerint a MacBook Air processzora a 65 nm-es csíkszélességű Merom szerkezetre épült, amelyet tavaly májusban mutattak be. Rendszer buszának sebessége 800 MHz. Az Apple jelenlegi hordozható gépei mind ezen a processzor valamely változatát tartalmazzák. Viszont ahelyett, hogy a melegedő, sztenderd méretű chip-et építsék be az Air így is szűkös házába, úgy tűnik, az Apple más utat választott. Valószínű arra kérték az Intelt, hogy hamarabb kiadja a következő generációs, extra-kicsi méretű "Montevina" chip-jét, amit eredetileg 2008 közepére terveztek.

    Az Intel oldalán a következően olvashatóak: "A MacBook Airben található Intel Core 2 Duo processzor és Intel 965GMS chip-készlet egy új miniatűrizáló technikai eljárással készült. Az új processzor és chip-készlet az eredeti méretéhez képest kb 60%-kal lettek kisebbek."

    A jelenlegi és a következő generációs részegységek keverése érdekes eredményt produkált. Az új Core 2 Duo foglalat órajele és energia szükséglete csak egy picivel van az LV (alacsony fogyasztású) felett. A MacBook Air foglalalta 1,6GHz és 20 Watt, míg az LV sorozaté 1,4GHz és 17 Watt. Ugyanakkor jelentősen energiatakarékosabb mint az átlagos mobil processzorok, amelyet 35 Watt-os csúcs-felvételt igényelnek 1,8GHz-en.

    Elképzelhető, hogy az Apple-nek valamilyen kompromisszumot kellett ezért kötnie, hogy már most kiadhassa a MacBook Air-t. Valószínű azért választották ezt a változatot, hogy elkerüljék a lassabb ultra-alacsony fogyasztású Core 2 típusokat, de minél kevesebbet adjanak fel az energia-szükséglet és chip-ek melegedése terén.

    Az AnandTech alapítója, Lal Shimpi szerint az Apple "vagy elértük azt a szintet, amikor a Moore-törvénye utolérte az igényeinket, vagy az Apple meg fogja akadályozni, hogy gyerekeink lehessenek."


    dombi, beszeljukmac.com
  • G_ArchAngel #397
    úgy néz ki ez a 20$-s húzás sehol nem tetszik az embereknek, bár megértik...:)