18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #476
    apple evolution
    egy kis dizájntörténet :)
  • G_ArchAngel #475
    leszögezem, hogy nem vagyok szakértő, nincsenek éles tapasztalataim, csak olvastam, vagy hallottam őket...

    az akksi átlag 4-5 órát bír normális terhelésnél, amire figyelni kell, hogy ne menjen folyamatosan hálózatról, mert rohamosan csökken az akksi élettartama, illetve egy "surge protector" (feszültség ingadozás elleni védelem) kellene a konnektorba, mert a Mac-ek különösen érzékenyek a fesz.ingadozásra...

    A legújabb szériás notebookok már nem rendelkeznek szerencsére ezekkel a hibákkal, de mindegyik garanciális eset, úgy tudom, hogy Budapesten is szó nélkül cserélték az akksikat/burkolatokat/kijelzőket...

    Az Apple szövegszerkesztője vagy az iWork csomagból a "Pages" vagy a Microsoft Office 2008 for Mac.
    Az Pages beleillik a MacOSX designvilágába, de nem szereti a magyar nyelvet, persze kis szenvedéssel, ügyeskedéssel rábírható, hogy kezelje.
    Az Office pedig Microsoft termék, kicsit bugos, de tud magyarul, árban a duplája az iWork csomagnak a hasonló tartalmú Office.

    Keynote = Powerpoint
    Numbers = Excel
    Pages = Word

    az iWork csomag kezeli a .xls, .doc, .ppt fileokat, de nem mindig úgy, ahogy az ember szeretné:)
  • Mityu91
    #474
    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem a Macboock Proval kapcsolatban mert mind a tesóm mind az angoltanárom is azt akar venni idén 15" 2,4ghz 4giga ram 8600GT asszem ezt nézték ki és érdekelne, hogy milyen hibák adódhatnak a gépeknél amiről hallottam az az LCD a kopás valami akupuposodás és, hogy nem zár rendesen.?
    A másik kérdés az, hogy az Applnek mi a szövegszerkesztője vagy már kompatibilis is az officeval és fel lehet e rakni rá?
    Ami még érdekelne, hogy az a gép amit föntebb írtam milyen akku időtartammal rendlkezik és még az, hogy mire képes a gép mert egy ilyen asztaligép azért elégszépen futtatja a komolyabb progikat is de laptopformájában kell e valami konklúziót kötni?
  • grizzly21
    #473
    koszi! mindenkepp, jo 5let.
  • G_ArchAngel #472
    Ezt vidd magaddal egy pendrive-on! Nekem is fórumon ajánlották, lefuttatod és kiírja, ha van valami gáz a kijelzővel.
  • grizzly21
    #471
    azert de hallok en rosszat arrol is..pl akku, neha kijelzo, de nem altalanos szerencsere..meglatjuk hetfon (remelhetoleg)
  • G_ArchAngel #470
    az MBP miatt nem izgulj annak pont semmi baja:)
    inkább az iMac kijelzőjével és a MacBook burkolatával van sok gond (van akinek (ősszel 4× cserélték, de még a legutóbbi példányok burkolata is reped, a fehéreké pedig sárgul is)
  • grizzly21
    #469
    hm, nem hallottam ilyenekrol, mikrol irnak nagy vonalakban? :o
    azert a hp meg a dell a legjobbak kozott van pc laptopok kozott:)
    az utolso kerdeshez pedig nem tudok hozzaszolni leven hogy kb 0 db eredeti zenem van:)
  • G_ArchAngel #468
    igen, de egyelőre engem visszatart amit beszmac fórumokon olvasok, annyira idegestíő és banális hibák vannak az Apple termékekben és az OSX-ben, hogy a hideg ráz...

    egy sz*ros HP vagy DELL nem engedné meg magának ezeket, a nagy Apple meg simán kiküldi a szériahibás termékeket raklapszámra...

    eddig háromszor raktam be Shoppingcart-ba a iPod Touch-ot, de nem merem megvenni olyan rémtörténeteket olvasok róla, ráadásul én szeretném megvenni az albumokat ITMS-ból és még az is külön szívás, mert átrendez/felülbírál/elfelejt/nem szinkronizál/stb...

    egyáltalán ha megveszek egy albumot, azt két iPod-ra is feltehetem?
    már ebben sem vagyok biztos...
  • grizzly21
    #467
    viszont Neked annyibol jobb, hogy anglia-ban a szerviz az fasza. az ar az nem fasza, de nem magyar penztarcaval kell nezni. Ez a rohej egyebkent hogy kb ugyanannyi itthon mint Londonban:)
  • grizzly21
    #466
    igen sajnos, ez nem csak apple problema. minden technikai dolog dragabb, de meg a szoftver is, es nem is kicsit. ha meg behozod megszivod az afaval:) epp ezert orulok hogy most meg tudom venni "csak" kb 70K val dragabban mintha kulfoldon vennem
  • grizzly21
    #465
    hamar pc world
  • Bercy #464
    Azt hiszen sok igazság van ebben a cikkbes és sajnos a vége is igaz :S
  • G_ArchAngel #463
    Vélemény: Apple termékek
  • grizzly21
    #462
    annyi penzbol szerintem veszel egy simat, es egy kulon keszuleket ami tud wifizni. vagy egybe egy mobilt. en nem tudom hol hasznalnam a wifi-t, jo Londonban tobb helyen van az biztos, de munkahelyen ugyis van net, otthon szinten, az utkozben meg eleg a zene:))
  • grizzly21
    #461
    ajjjjj:)
  • G_ArchAngel #460
    "az ipod temahoz pedig tovabbra is az a velemenyem hogy amator aki olyat vesz, de szive joga."

    Mester, áruld el már el nekem, hogy melyik Szotyi alternativája a iPod Classic-nak vagy iPod Touch-nak - csüngök szavaidon!:)
  • G_ArchAngel #459
    ez már durva:(
  • grizzly21
    #458
    hogy legyen egy mac parti link is
  • grizzly21
    #457
    "Ha az informatikus kedvesem 4 órát szenvedett a beállítással, ki lehet számolni, mennyi ideig tartott volna ez egy átlag júzernek"

    pontosan ugyanannyit. mert azt hiszitek hogy mernok infos helyeken ilyesmit tanulunk ugye? :) ugyanugyan

    egyebkent en mar reg leszoktam a cikkolvasasokrol, szerencsetlen emberek mindig lesznek, az en asztali pc-m 3 eve nem volt megformazva, windows van rajta, de rendesen hasznalom es igy nincs is vele semmi baj. es nem is tervezek venni ujat (pedig vagy 5 eves mar, mert minek..ugysincs jo jatek mostansag, ami van az meg mar ugyis konzolon jon csak..)
    macbook pro, ugyanez, nyilvan azt hallja az ember akinek baja van vele. ha nekem nem lesz en se fogom hiresztelni sehol hogy nincs, az kit erdekel, az nem ujsag.

    az ipod temahoz pedig tovabbra is az a velemenyem hogy amator aki olyat vesz, de szive joga.

    es hat igen, kulon szopas magyarorszagon apple szervizezni, dehat ez van. az ember bizik h nem lesz baja
  • G_ArchAngel #456
    Nálunk a családban van Ford Cmax, Citroen C3, Renault Megane II, Peugeot 308, BMW 5 - mindegyik elromlik, csak a BMW-t a legsz*rabb érzés javíttatni:-)

    Én már k*rvára unom ezt az Apple/Microsoft oda-vissza fikázást, mert ezzel sem a Vista, sem a Leopard bug-okból nem lesz kevesebb, csak magu(n)kat járatják le a Tisztelt Userek…

    Felesleges bármelyik rendszert az égig magasztalni, mindkettőben olyan gyermeteg hibák vannak hardver és szoftver téren, amit a C64 könnyes joystikport-tal röhögne körbe:)

    Az meg mindegy, hogy Dell Vostro-ra vagy MBP-re adok ki 700k-t, ha ugyanannyira megbízhatatlan mindkettő: egyikkel sem érzés jó sz*pni, pedig hétköznapi felhasználóknak ez a feature alapból jár:)
  • Mityu91
    #455
    Most nem azért DE egy az ipodon van reset ha a középső és a play gombot nyomva tartod egyszerre és ha jólemléxem a holdot el kell húzni:)
    A másik ha egy ruterrel csak 4 órát kell szenvedni akkor én már boldog vagyok és végül melyik bolt vagy cég tűrne el ennyi emailt amennyit ők küldhettek?:D
  • PyRex
    #454
    tipikus nesze semmi fogd meg jól cikk. kb. hánynom kell az ilyenektől. belefutott pár roszz cuccba (a wireless routerhez való hozzá nem érétsén elég jót nevettem - persze ez is az apple hibája, meg az ipod, ami rossz, de mégse roszz... najó). tulajdonképpen leírta, hogy mindig normálisak voltak vele az apple-nél, akkor mégis mi a baj?
  • G_ArchAngel #453
    Index: Szopat az Apple
  • grizzly21
    #452
    nana! ne idegesits:DD
    egyebkent a tobbujas touchpad-ot tuti atrakjak a MBP-ba azt hallottam
  • G_ArchAngel #451
    szerző: dombi
    [Macrumors] Úgy tűnik az Apple már teszteli a legújabb MacBook Pro számítógépeit. Pontosabb információnk még nincsenek róla, de a nemrég megjelent hardvereket figyelembevéve valószínűnek tartjuk, hogy Penryn processzorral és a MacBook Air-hez hasonló, több ujjat is támogató érintőlappal kerülnek majd forgalomba. A mostani MacBook Pro-kat tavaly júniusban adta ki az Apple, amelyek rendszer azonosítója "MacBookPro3,1".

    Létezik egy szoftver (MiniBatteryLogger), amelyet a hordozható számítógépet akku teljesítményének nyomonkövetésére fejlesztettek ki. Ezek az adatok egy publikus oldalon keresztül másokkal is megoszthatóak. Itt tünt fel nemrég egy "MacBookPro4,1"-es elnevezésű rendszer, amelyet talán már az új MacBook Pro-n készítettek. A program fejlesztője elmondta, hogy a MiniBatteryLogger közvetlenül a rendszerből szerzi az adatot, de természetesen ezt is ki lehet játszani. Viszont a bejegyzés IP címét visszafejtve annyi bizonyosnak tűnik, hogy a bejegyzés valóban az Apple-től származik.

    A Mac OS X 10.5.2 fejlesztői kiadásában is találtak már a "MacBookPro4,1"-re utaló jeleket. A mostani 10.5.1 nem tartalmazza ilyeneket. Tehát a (remélhetőleg) hamarosan megjelenő Mac OS X 10.5.2 már támogatni fogja ezeket az új számítógépeket. Már csak az a kérdés melyik jelenik meg előbb? A rendszer frissítés, vagy az új MacBook Pro-k?




    Yikes!
  • GregSB
    #450
    Olcsóbb, touchscreenes Wi-Fi-s iPodokra lehet számítani a közeljövőben.

    Legalábbis ezt állítja Gene Munster amerikai elemző. Azzal érvel, hogy a tavalyi utolsó negyedév hozta az iPod történelmében a legkisebb "évről-évre növekedést" (azaz hogy mennyivel többet adtak el az utóbbi év időszakához képest). Ez a tendencia figyelhető meg globálisan az MP3-as lejátszók piacán is: amíg 2005-ben ez 131%-os volt a növekedés, addig 2007-ben csak 17%.

    Munster szerint az Apple célja 15%-os növekedést stabilizálni a 2009-es év végére az iPod eladásokban, és mivel az mp3 lejátszók piaca vegetál, valószínűleg a Touchal beindult vonalon fognak továbbfejlődni az iPodok, amolyan ultraportable-internet-multimedia-készülékekké. Olcsóbb, multi-touch interfészes, Wi-Fi-s iPodok bejelentésére számíthatunk az elkövetkező év(ek)ben.

    Munster szerint már nem kell sokat aludnunk, hogy (az USA-ban) a kedvenc Starbucks kávézónkba menet megrendeljük és ki is fizessük (iTunes acc-on keresztül) kedvenc kávénkat, így mire odaérünk már csak annyi dolgunk lesz hogy leüljünk és elfogyasszuk azt, a pénztárhoz egyáltalán nem kell majd odafáradni...
  • G_ArchAngel #449
    iPod Valentin-napra...



    (az eredeti ötlet a Microsoft-tól)
  • G_ArchAngel #448
  • PyRex
    #447
    asd:AD:S:S :)))
  • GregSB
    #446
    Sok negatív kritika érte a mekbúkert hogy kevés rajta a hasznos port, és a DVD olvasó is hiányzik belőle. Az Apple ezért kihoz még ezévben egy másik változatot:



    Ez lesz a világ legvastagabb laptopja! :D
  • efem
    #445
    en igen, 5-6m -ig, de ott mar a lelektani hatar, utanna 10perc fulzugas, szedules(megérte, tenyérnyi tengerisün vázak, 2 tenyérnyi ráktetem,stb) :)
  • efem
    #444
    airbook inside
  • Dzsini
    #443
    Macbook Air parody
  • grizzly21
    #442
    ugy van, majmoljatok csak a buta amerikaiakat..:D
    a kagylostelefonok nekem is tetszenek egyebkent
  • PyRex
    #441
    gyáá, én is pont az amcsi sorozatok miatt vettem szétnyithatós telcsit :) aztán megutáltam gyorsan. :) bár most lehet megint leőveszem, az iphone-t is meg lehet néha unni :))
  • joebacsi
    #440
    mindkettőből kettő sokkal biztonságosabb :)
  • G_ArchAngel #439
    nem tudom, én most a Nokia N82 + iPod Touch kombóra szavaznék...

    (igaz mostanában annyi amerikai sorozatot nézek, hogy megint kezdek beleszeretni a szétnyithatós kütyükbe, mert az olyan ügynökös)
  • PyRex
    #438
    én már igen, a dobhártyám majd szétszakadt
  • PyRex
    #437
    omg, ilyen erővel elfelejtheed feltölteni a telefonod is, ami nem iphone. ez milyen hülyeség már :)