18351
ATbanner.jpg
  • PyRex
    #516
    basszus, NÉZD már meg a videót, ez gagyibb, mint egy nokia 3210-es... :)
    főleg a képkezelés tetszik, zoomolás gyorsasága rulez! :)
  • Dzsini
    #515
    nincs 50ezer forint, 2 SIM egyszerre, multitouch(!), bővíthető, cserélhető akkumulátor...
  • GregSB
    #514
  • Dzsini
    #513
    HiPhone - a másolat :)
  • MerlinW
    #512
    Az hidegen hagy:)

    Megnéztem pár iPhone videot, bemutatót, Apple konferenciát és rájöttem, hogy nem kell nekem ilyen:)
  • efem
    #511
    zimányi lindának is azvan
  • grizzly21
    #510
    oreg hiba
  • MerlinW
    #509
    Jah, bocs:)
    Tiltom a flash-t:)
  • G_ArchAngel #508
    Szia, a bannerben ott az iPhone gomb, az az SG iPhone topicjába vezet:)
  • MerlinW
    #507
    Van valakinek személyes tapasztalata iPhone téren? Tetszik a fícsörlista, meg úgy az egész, tudok olcsóbban szerezni, viszont a szokásos divatfikázásokból nem tudom kiszűrni a valós hibákat.
    Ha valaki megosztaná tapasztalatait ezzel kapcsolatban megköszönném:)
  • grizzly21
    #506
    ignoralhato. sot alapbol be sincs kapcsolva
  • G_ArchAngel #505
    amúgy most sem élek ezzel, ami fontos az megvan külső vinyón és DVD-n, remélem a TimeMachine is ignorálható, mert bár hasznosnak tűnik, de nekem nem kell...
  • Dzsini
    #504
    azért mondom, hogy munkához (és nálad a sokmegás psd-k tologatása már inkább annak számít) már vannak dedikált backup lehetőségek, és természetes(ebb), hogy az ember nem menti el 2x ugyanarra a névre :)
    A time machine és a shadow copy nem elsősorban erre való.
  • Dzsini
    #503
    kezdetben van 1 állapot. ha változtatsz rajta, készül egy backup másnap, ami az akkori állapotot elmenti (vagyis van egy eredeti, és egy 'mostani' elmentve). ha 2 héttel később változtatsz, akkor készül egy újabb, és már 2 változatod van (kezdeti, előző backup) a jelenlegi mellett. Persze mindez addig működik, amíg bírod vinyóval. Természetesen van több visszalépési lehetőség, ezekszerint akkor félreérthetően fogalmaztam.
    Ha naponta változtatsz rajta, akkor naponta készül új backup, és bármelyikhez visszatérhetsz.
  • G_ArchAngel #502
    én is azt nézem, hogy 1 db 32 Gbyte-os iPod Touch áráért 2db 8 Gbyte-ost vehetek és nincs veszekedés:)
  • PyRex
    #501
    8GB-ot sem nagyon tudok megtölteni :)
  • PyRex
    #500
    Ezzel nem értek egyet, mert akiknek szerintem igazán hasznos ez a funkció, azok pontosan azok az emberek, akik dolgoznak. Nekem pl. sokszor jó lenne, de én is egyszerre több PSD fájllal dolgozom, amik egyenként 20-150MB-osak. Ilyenkor viszont nem ártana real-time használni az időgépet, mert volt olyan, hogy mondjuk egy aznap reggeli változathoz képest már 5x elmentettem ugyanazt a fájlt, de rájöttem, hogy az első volt a legjobb :))) OK ez az én hibám, ezért szoktam most mindent dokumentum_x.kiterjesztés néven menteni, ahol x értéke minden mentésnél nő... :)
  • G_ArchAngel #499
    nah, ma kijött a 16 Gbyte-os iPhone és 32 Gbyte-os iPod Touch... (link)
  • PyRex
    #498
    Tudom én hogy így működik, csak azt hittem, hogy real-time menti amikor változtatsz valamit.
  • G_ArchAngel #497
    én úgy tudom nem - de remélem nem nekem van igazam - ahogy én olvastam egy adott dokumentumnak akár a 4 nappal ezelőtti, vagy a 2 héttel ezelőtti változatához is visszatudsz nyúlni...
  • Dzsini
    #496
    ja, és ami még igazán jó benne, hogy a törölt mappák és fájlok is megvannak az időgépben, hiába kukáztad ki, még elő lehet ásni (jajj, azt tegnapelőtt letöröltem mégis kellene érzések elkerülésére).

    óriási tárhelyet igényel, de manapság már nem drága egy párszáz gigás vinyó, és az átlag emberkének (akire ez igazából ki van találva, céges/munka környezetben komolyabb backup módszerek működnek) így megvan a biztonsága, hogy ha másnap vagy harmadnap gondolja meg magát, akkor ott van az, amire szüksége volt - van mondjuk 2-500 megányi változó adata (és az már nagyon sok, pár dokumentum meg digitális fotó van a legtöbb embernek, amúgy archivál DVD-re).
  • Dzsini
    #495
    Ha jól tudom nem mentéskor csinál backupot, hanem első indításkor készít egy teljes mentést, és incremental backup van naponta, vagyis minden nap megvizsgálja, hogy mi változott az előző mentéshez képest, és csak a változást menti el, a többiről maximum egy 'nem történt változás' bejegyzés készül. Ha egy nap 2-3-4 változtatást végzel, akkor is csak az előző napi változat marad meg, ha ugyanarra a névre mented.
    Ha egy 500 megás filet változtatsz meg előző naphoz képest, akkor is csak a következő nap készül róla egy újabb mentés.
    És attól függően, hogy mennyi vinyóhelyed van, tud neked valahány napra visszamenő állapotot elrakni. Ha pedig kifogysz a helyből, akkor a legrégebbi mentések eltűnnek, és mindig lesz szabad helyed.
    (Vistán is így van, a shadow copy megeszi a vinyóhelyet, de ha kell, simán elkezdi törölni a sokadik 'előző'-ket, figyelve, hogy melyiket használod gyakrabban, stb...)
  • GregSB
    #494
    "Azon MacBook Pro tulajdonosok, akiknek nem elegendő a gyárilag beépített tárkapacítás, már akár 320 GB-os merevlemezt is beépíthetnek kedvenc hordozható számítógépükbe. A folyamat nem egyszerű. Ráadásul, ha valami elrontunk, akkor még garanciális javítást sem kérhetünk cserébe. Ettől függetlenűl a hozzá értő szakembrek biztosan megteszik.

    A MacBook Pro merevlemez cseréjének folyamatáról készült egy videó, amelyet a következő oldalon megtekinthettek. Mindez a valós időben 40 percig tartott, de a videó 3 percre lett lerövíditve."

  • grizzly21
    #493
    hat ja szerintem is. ezert sem latom semmi ertelmet. aki fontos munkat vegez ugyis hasznal version control-t, esszel kell hasznalni a gepet, nem venni egy 1 terabyte-os vinyot es raloni a time machine-t.
  • PyRex
    #492
    gondolom van ennyire intelligens, legalábbis az apple-től ezt szokta meg az ember.
  • G_ArchAngel #491
    ilyesmi...
    én azzal nem vagyok tisztában, hogyha a akármilyen Mac-hez külső vinyót csatlakoztatok időgépnek és mondjuk a gépet elmozdítom (pl: notebook esetében), de a vinyót otthon hagyom, akkor az időgép mit csinál abban az idő intervallumban?

    folytatja a notebook vinyóra és újbóli csatlakozásnál átmásolhatom a külső HDD-re?
  • PyRex
    #490
    Végülis az időgép egy jó dolog, de olyan szinten pazarolja a helyet, hogy hihetetlen. Ha van egy 500mb-os psd fájlod, amiben arrébb tolsz egy layert és elmented, akkor máris ugrott +500mb-od?? :)
  • Dzsini
    #489
    nem csak a rendszerállapotot menti el az időgép, hanem minden megváltozott fájlról van régebbi állapota: a dokumentumaidról, képekről, kedvencekről, stb... ha eszedbe jut, hogy volt egy régi doksi amit már átírtál/letöröltél, és múlt héten még megvolt, akkor elő tudod szedni az időgépből. Ez van a Vistában is shadow copy/previous version néven, meg a Leopard időgépe is erre szolgál.
  • grizzly21
    #488
    igen Leopard, idogep van rajta, de nem nagyon ertem minek. a windowsnal is akkor hasznaltam a rendszervisszallitast (ha jol tudom ilyesmi az idogep is) ha total elbaszodott a rendszer. na most ez osx alatt remelem nem fog elofordulni.
    Azt mondtak beszmac-en hogy firefoxot nem is lehet fullscreenben nezni..ez azert nem jo hir..tenyleg nem lehet?
    nem csak a firefox. most toltottem le a flash-t, windows verzio 400 mb, mac 700..
    :)
  • Mityu91
    #487
    A cod4re kíváncsi leszek?:D
  • oroy_
    #486
    -sok program "universal binar" azért nagyobb. Xslimmer nevű programmal ki lehet torolni automatán a felesleges reszt.
  • G_ArchAngel #485
    jaja, az időgép miatt kell egy külső vinyó, vagy kikell kapcsolni, vagy pár hónap és nincs hely:)

    amúgy gondolom, ha most vette, akkor Leopard...
  • Dzsini
    #484
    WLM9 beta (windows live messenger) már tud több helyről bejelenkezést, valószínűleg ezért is rakják bele...
    amúgy az FF portable (ami minden beállítását meg fogfájását 1 helyen tárolja) 26 megás win alatt - kb. ennyi a teljes installált méret ha normálisan telepíted akkor is, csak akkor szétpakolja a ProgFiles, AppData meg egyéb helyekre magát.

    melyik OSX-et kaptad hozzá? Az időgép fogja még enni a vinyóhelyet rendesen, ha van már..

    az indítás-leállítással kapcsolatban meg - nem kell leállítani, hanem csak altatni/hibernálni, onnan villámgyorsan visszatér.
  • grizzly21
    #483
    meg negativum:) de tenyleg fasza minden, ezeket csak azert mondom mert jo tudni rola
    azt mar eszrevettem hogy minden mac-es progi nagyobb mint a win-es, most pl 120as vinyobol eleve csak 90 a szabad, es pl firefoxot is leszedtem 15 MB, win-en kb 5 :o
    ehhez mondjuk pozitivan ert, hogy a skype mac-en odabasz, mas verzio teljesen, tehat a meretbeli kulonbseg ebbol is adodik. pl kis fuleket csinal oldalt ha tobb emberrel beszelsz, es igy lehet valtogatni, illetve 1 accounthoz 2 helyrol is be tudtam lepni egyszerre (otthoni pcrol meg mbprol es tokeletes mukodott egyutt a ketto:) ) msn ilyet sem tud
  • grizzly21
    #482
    a 15.4eset abbol is a "gyengebbet" :)
    tehat 2.2ghz.
    megprobalom a winfost is felrakni ra, oszt megnezem hogy tolja a COD4et. mert hat eddig fasza minden, csak nem jon ki belole hogy mit is tud igazan.
    pozitivum: elejen lassabban kapcsolt be, de azt leszamitva nagyon gyorsan felall, meg leall a rendszer, a kijelzo szep, semmi hiba nem volt meg. az osx-et persze szokni kell meg kicsit:)
    hogy azert negativumot is emlitsek: a dvd eleg zajos, ha max hangerovel hallgatom a filmet akkor nyomja csak el a zajat..persze ennek az is lehet oka, hogy nem original a dvd, dehat ki tudja.
  • GregSB
    #481


    Melyik MBP-t vetted pontosan? Várjuk a fejleményeket :D
  • grizzly21
    #480
    na megjott, ugy tunik minden rendben egyenlore
  • efem
    #479
    The Iparody
  • Mityu91
    #478
    Ipod touch Scratch test

  • Mityu91
    #477
    Köszönöm a választ!

    Szerencsére mind2en angolul használnák max. néha németül....