18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #556
    nem ismerem azt a honlapot, lehet hogy tenyleg igy van, mindenesetre ha lesz valami ezzel akkor en megirom, egyenlore semmi baja.
    a dell pedig egyertelmuen a legjobb pc marka, en is azt vettem volna ha nem a mbp melett dontok.
    az osxnek viszont jarj utana, ha mindenkepp fel akarod tenni majd ra, driverek stb..
  • G_ArchAngel #555
    itt arról van szó, hogy az összes számtech probléma 90%-a az Appleval foglalkozik, ami elég rossz arány, mert egyébként 5% világszinten az Apple-birodalom:)

    amúgy lentebb írtam: nem az Apple termékekkel, hanem a hivatalos magyar szervízzel van baj...
  • grizzly21
    #554
    nyilvan ennek az is az oka, hogy akinek jol mukodik az nem irja be. en se fogok nyitni egy topikot hogy jol mukodik a laptopom, mert az a normalis:)
  • G_ArchAngel #553
    XMS H(ype)Andras semmit nem tud tenni UK/USA/akármi ügyben, mert az iStyle a hivatalos magyar garanciális szervíz worldwide termékek esetén...
  • PyRex
    #552
    kit érdekel az istyle? xms rulez :)
  • G_ArchAngel #551
    megint a magyar Canon szervízt tudom felhozni példának:
    iszonyat flegma, bunkó emberek dolgoznak ott, horror árakon, de amíg Te jogosult vagy a garanciális szervízre, addig számíthatsz rájuk, akármilyen európai országból származik az eszközöd, csak bizonyítsd, hogy magánemberként vetted, nem egy "szürke/fekete" imprtörtől (pl. edigital)...

    ha kifizetem az APP elég durva árát (mint a példában a német úr), akkor engedjék már meg, hogy éljek a jogaimmal, aminek az Apple eleget is tesz Európa nagy részén...

    ha mindenki az Almáriumot dícséri, akkor ez miért nem jut el felsőbb helyekre, vegyék el a bunkó iStyle-tól a PremiumReseller jogokat és adják át egy jobb szervíznek/üzletnek...
  • G_ArchAngel #550
    oké, de nem fogok itt maradni:)
    Alapvetően a legnagyobb baj, hogy bár a WorldWide AppleProtectionPlan működik mindenhol, nekem egy olyan országba kell hazatérnem, ahol ez az iStyle-hoz tartozik...

    ha megnézitek a Homáros/BeszMac-es postokat, akkor lejön belőle, hogy nem igazán a termékkel és OSX-szel van baj, hanem a tisztelt magyar Premium Reseller-rel és szervízével...

    na, én ezért félek!

    (Greg, az "Apple" szór írd a keresőbe Homáron)
  • PyRex
    #549
    de ő angilában él, ott simán jó az apple szervíz. hülye lennék nem apple cuccot venni. itthon is egyedül a szervíz tart vissza, de szerintem az sem sokáig
  • GregSB
    #548
    Ja nincs is több oldal :D Szal az ÖSSZES számítógép tagű hír 90%-a Apple hibával kapcsolatos, azért tűnhet vészesnek. A hivatalos statisztika szerint az új Macek 3-4%-nál volt meghibásodás 2007-ben asszem, szerintem ilyen hibaarány simán van a Dell-nél is. (bár annak talán egy fokkal jobb a szervíze)
  • GregSB
    #547
    Nem tudom, nekem kicsit furcsa, hogyha kilistázom a homáron a "számítógép" tag-ű híreket, akkor az első két oldalon (ennyit néztem meg) lévő hírek 90%-a arról szól, hogy az Apple így meg úgy szar, hogy átbasztak vele stb...
  • G_ArchAngel #546
    Homáron elolvastam az összes Apple-bejegyzést, asszem mégis DELL-t veszek és OSX-et teszek rá...
  • G_ArchAngel #545
    jöjjön csak:)
    úgysincs pénzem, de legalább, mire kiforrnak a hibái, addigra lesz:)))

  • Mityu91
    #544
    ez is érdekes...
  • G_ArchAngel #543
    Lenovo X300 vs MacBook Air

  • G_ArchAngel #542
    ez kicsit lol:)
  • kakaoskalacs
    #541
    nano-meter?
  • grizzly21
    #540
    negyzetmeter?:D
    nem a proci hotermelesevel van a fo gond, mas miatt melegszik a mbp. egyebkent jah, ez 3 ev mulva is jol fog vinni mindent, ami nekem kell.
  • GregSB
    #539
    Az új proci 45 nm-es, kevesebb hőt termel :) De egyébként csak vicceltem, szerintem hülyeség állandóan valami újra várni, jól döntöttél hogy megvetted a mostanit!
  • grizzly21
    #538
    hat..kifejezetten nem, de nem is zavarna. mostmar a MBP kiforott gep, jo sok ideig jo lesz nekem remelem, ha most be is jelentik az ujat
    1.az meg jo ido lesz mig itthon is lehet kapni
    2.plane hogy milyen ara lesz
    3.nem beszelve esetleges hibakrol amik kesobb derulnek ki, mostanaban az apple nem ellenorzi elegge a minoseget
    4.ha csak uj proci meg 3ujju touchpad lesz akkor sokat nem is vesztek vele
  • G_ArchAngel #537
    köszi, most csekkolom Aperture2-t, szerintem Lightroom még mindig jobb...
  • GregSB
    #536
    Új magyar almás hírblog: appleblog

    Valszeg a kezdeti lelkesedés miatt sokkal aktívabb mint a beszmac.hu hír részlege, szal érdemes csekkolni :)
  • GregSB
    #535
    Legújabb pletykák

    Február 26.-án:

    -Új MacBook Pro Penryn procikkal és multi-tács trackpaddal.
    -Kiadják az iPod Touch / iPhone SDK-t új programokkal egyetemben.

    Grizzly gondolom nem örülnél az elsőnek :D
  • grizzly21
    #534
    matt. nekem egy grafikus ismerosom azt mondta hogy nem kell kalibralni mert alapbol jo, es nekem nincs is semmi bajom vele, ami az en szememnek jo azzal mar nincs baj :) meg a masik, hogy hiaba szep az en kepem, mivel webre dolgozok elsosorban igy pl nem jo ha olyan vekony szurket valasztok ami mas monitorokon meg sem latszik (azert mert azok szarok mellesleg de az senkit sem fog erdekelni).
  • G_ArchAngel #533
    Leo 10.5.2

    ideje volt, de lesz még vele munka - mire kijönnek a kövezkező nagymacskával, addigra kész lesz, kezd az Apple el"picipuhá"sodni:(
  • G_ArchAngel #532
    milyen kijelződ van matte vagy glossy?

    amúgy általában mindenki dícséri a színeit, csak félek, mert beszmac-en és indexen is azt írják fotósok/grafikusok, hogy nemigazán hallgat a kalibrálásra, pedig lenne mit...
  • grizzly21
    #531
    nem akartam hogy ugy tunjon hogy felvagok vele (mert nemis):D
    de ha mar igy rakerdeztetek, nehany pro es kontra, igy 1 het utan:

    + eddig abszolut semmi baj nem volt a mukodesevel, nem voltak hibauzenetek, lefagyas, megbizhatoan ment minden
    + sikerult az adobe cs3mat is felgyurni ra 1 napos munkaval, de ez nem a mac hibaja csak szorgosabban kell keresni ha tort progit vadaszol macre:)
    + baromi gyors, nagy ram igenyu programokbol sokat elinditottam, spaces-el valtogattam es meg se rezzent
    + es alapjaban veve semmi bajom nincs vele

    nehany kis negativ eszrevetel is, ami az igazsaghoz tartozik

    -a melegedes egyenlore teljesen jo, meg inkabb jo is mint rossz ilyen hidegben, de nyaron lehet hogy sok lesz..nincs viszonyitasi alapom, de azt mondjak a tobbihez kepest jobban melegszik..lehet, de szerintem nem veszes, es ahol a kezed tartod ott nem meleg, max az aljan, de komoly ember ugysem olben hordja
    -3 napba telt mig eszrevettem, igy nyilvan ez sem zavaro, de meg kell jegyezni mert megiscsak egy felmillios laptop: nem zar tokeletesen, amikor lecsukom, lejjebb lehet nyomni egy nehany mm-t, majd ugye visszaall..illetve az egyik oldalt kb 1- 1.5 mm-el kevesbe zar mint a masikon. kinyitasnal nem latszik persze semmi aszimetria
    -az akku idot kicsit kevesnek tartom - bar itt sincs osszehasonlitasi alap. full feltoltessel kb 3.5 ora. Igaz hogy wifit is hasznalok, es fenyerobol sem sporolok, nomeg kemenyebb programok futnak... en mondjuk nem fogom szerintem sehol huzamosabb ideig tolto nelkul hasznalni, mindenhol lesz lehetoseg

    JA igen a kijelzo valami gyonyoru, a samsung tft-m se ronda, de ez nagysagrendekkel szebb, es ha a nap suti akkor is tokeletesen latszik.

    Most egy egeret akarok venni, de asszem nem 20K ert mac eger lesz, hanem sima usb-s...nem vagyok annyira mac buzi hogy egy szappantartoert annyit fizessek. Illetve egy tok sem art, van egy zeroshock nevu gyarto ami K jo allitolag csak kifogytak...az pedig vedte volna..nem taska kell hanem tok, amivel egyutt be tudom rakni a normal taskamba es vedi.
  • GregSB
    #530
    Szerintem az hogy nem ír azt jelenti hogy minden rendben van vele :D
  • Realtibi
    #529
    Sziasztok,

    miért van az hogy ha elakarom idnitani a quick timeot meg az itunest akkor kidob azzal a hibaüzenettel hogy küldjek e jelentést a microsoftnak. Csak a laptopon fordul elő a másik gépemen nem.
    valami 5letetek van???
  • G_ArchAngel #528
    Ember, írjál már valamit a MBP-ról:)
  • PyRex
    #527
    hát igen, sajna ez van
  • GregSB
    #526
    Nem ártana :S

    Az utóbbi fejlesztéseikből kettőt (iPhone, Apple TV) gyakorlatliag nem tudunk itthon használni (legálisan ;), mert nincs magyar ITS...

    Ja és az csak egy dolog hogy itthon nincs Store, de az milyen már hogy nem lehet regelni más EU-s ország Storejába magyar kártyával??? Vagy ne is vegyük az EU-t. Van egy dombornyomott MasterCardom, amit a világon és az interneten szinte mindenhol elfogadnak, de nem használhatom semelyik iTunes storeban. Ez kb olyan lenne, mintha kimennék pl Németországba, és egy ottani zeneboltban nem fogadnák el a kártyámat... nevetséges.
  • PyRex
    #525
    hmm, fincsi...
    csak koncentráljon már picit jobban az EU piacra dzsobsz bácsi!
  • GregSB
    #524


    Újabb alma szabadalom: Apple TV Widgetek. Ez így önmagában nem lenne túl érdekes, de szó van a szabadalomban olyan widgetekről is, amik az éppen aktuális műsorhoz alkalmazkodnak: meccs alatt tudunk fogadni velük, zene klip / koncertfelvétel alatt kidobja hol és mikor lesz az előadó következő koncertje és jegyet is tudunk venni rajta keresztül, stb...

    Lassan tényleg mindent meg tudunk majd otthonról csinálni a fotelből :)
  • PyRex
    #523
    Nanana, azért egy az egyben a büdös életben nem fogják lekoppintani (értsd: hogy ne lehessen látni rajta, vagy a működésén).
  • PyRex
    #522
    Nem, még mindig nem érted. Kinevetem a kínait, felőlem minden embernek lehetne, én akkor sem fogom eladni az iphone-t, mert imádom. Nem tudom egyszerűbben elmagyarázni, jó és kész :) Nem érdekel, hogy ki mit gondol, hogy sznobnak néznek-e, nem azért vettem, hogy villogjak vele, hanem azért, hogy használjam. Arra, amire nekem kell. És arra nekem ez a legtökéletesebb.
  • G_ArchAngel #521
    Megj: én innentől nem mernék iPhone-t venni mástól, csak hivatalos Apple-kereskedőtől...
    Már csak egy lépés a fullos hamisitvány és lehet soha nem találod meg az eladót, mikor rájöttél, hogy HiPhone-t vettél 120e-ért.
  • G_ArchAngel #520
    ...ezért írtam oda az árát:)

    Belőled is azt hozta ki, amit a többi iPhone-ownerből, egyszerűen szar érzés tudom, olcsó, kínai gagyi, ami a metrón ugyanúgy fog kinézni akárki kezében, mint a 3× annyiba kerülő iPhone...
    Én is k*rva ideges lennék, ha a kedvenc kütyümet ilyen pofátlanul másolnák - idegbajt kaptam volna, mikor anno az első fullframe fényképezőgépet megvettem, ha kijött volna a Samsung feleannyiért egy olyannal, ami az enyém tudásának 80%-át tudja...

    Gondolj bele, mit éreztek a Volkswagen tulajok, mikor kiderült, hogy az Octavia és Superb megbízhatóbb, mint a Golf és Passat, háromnegyed áron:)))
  • PyRex
    #519
    Az a baj, hogy még mindig nem értitek :(
    Nem a neve tetszik a telefonnak, hanem az egész, ahogy működik, amilyen anyagból van, stb. Egy másolat meg sosem fogja velfenni a versenyt, pláne nem egy kínai fos :(
    Kb. 4 hónapja használom az iPhone-t és (minden hibája ellenére) azt mondhatom: soha nem volt még olyan telefonom, ami ennyi idő után is ugyanazt az "élményt" nyújtja. Bocs, de egy kínai másolat egyszerűen nevetséges. Nekem tudod mi tetszene jobban ennél a telefonnál? Ha kihozna egy gyártó egy olyat, ami NEM EZT KOPPINTJA, és mégis jobb (simán meg lehet csinálni, csak mindenki azzal van elfoglalva ehelyett, hogy lemásolják. Kívülről, a kezelőfelületét, stb...)

    "ha nem vagy rutinos benne, legalább ennyit bénázol az érintőfelülettel"

    Nanana, ezt nem írtad komolyan, vagy valami baj van az ujjacskáiddal. Az iphone olyan vajpuhán mozgatja, zoomoja neked a képeket (meg mindent), hogy arra még 4 hónap után is rácsodálkozom. Itt meg látni, hogy késve reagál a kijelző, "akad" a zoomolás. Használhatóság = nulla.
  • Dzsini
    #518
    használtam már iPhone-t is (pár percet), ha nem vagy rutinos benne, legalább ennyit bénázol az érintőfelülettel... persze, lassabb és alacsonyabb felbontású a képernyője, de látható, hogy a multitouch sem világmegváltás, kínában seperc alatt lekoppintották ezt is (és 50k-ért milyen telefonokat lehet kapni mostanság? mondjuk 2-t, ha már dualsim?)
    http://www.chinagrabber.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=1531&HS=1
    természetesen nem fogja kiváltani vagy elsöpörni az eredetit, nem is az a célja.
  • G_ArchAngel #517
    Azért ezt nem mondanám, ritka jó másolat:)

    Kutyának sem kellene, de innentől elővenni egy (H)iPhone-t a Westendben, már nem lesz olyan sznob dolog: az összes kis kínai gyerek és plázatini ezeket fogja táccsolni:)
    Már várom a 199.000.-os 17"-es MBP-t...:(

    "Jelenleg kapható, kb. 239 dollár (~43.000Ft)"


    (ui.: ezeket a cuccokat a rízsevők gyártják, nem lehetett nehéz hozzáférniük a technikához, asszem innentől jönnek a jóárasított gagyialmák...)