18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #636
  • G_ArchAngel #635
  • G_ArchAngel #634
  • G_ArchAngel #633
    "Steve Jobs: Good artists copy, great artists steal."
  • ivjoe
    #632
    Ez jó, szépen leírja, h ki mit kitől lopott. :)
  • oroy_
    #631
    érdekes dokumentum film, aki teheti neze majd meg.
    Pirates of Silicon Walley
  • G_ArchAngel #630
    biztos megtalálta már az utódját... (azt hallottam, hogy vmi alacsony, szemüveges redmonti srác lesz...)
  • ivjoe
    #629
    Azt azért ne felejtsd el, h az Apple nem egy mai cég. :) '76-ban alapították, és mindig éllovasnak számított. :)
  • GregSB
    #628
    Persze hogy ezt nyilatkozzák, valamivel nyugtatni kell a részvényeseket :D Ez az egész betegség-mizéria most derült ki pár hete, eddig titokban tartották, gondolom nem ok nélkül.

    Igazából akkora géniusz mint Jobs nem terem minden fán... gyakorlatilag ő húzta ki az Applet a sz@rból amikor visszatért 1996-ban az Apple Storeok megnyitásával, később pedig az ITS-el és az iPoddal. Ha ő nincs lehet az Apple ma már nem is létezne, vagy valahol alul kullogna az amcsi piacon.
  • G_ArchAngel #627
    "Élet Jobs után
    A jelenlévők megkérdezték, hogy van-e az Apple-nek terve olyan esetekre, ha Steve Jobs valami miatt nem tudná betölteni a pozícióját. Jobs szerint a az Apple igazgatói tanácsának már több potenciális jelöltje is létezik arra az esetre, ha kedvenc iGazgatónkat holnap véletlenül elütné egy busz."

    Részvényesek kérdeznek, Apple válaszol

    Az Apple részvényesek találkozója
  • GregSB
    #626
    Azt egyébként tudtátok hogy Jobsnak már nincs sok ideje hátra? 2003-ban műtötték meg őt (hasnyálmirigy rák). A legtöbb esetben a hasnyálmirigy rák kezelhetetlen, neki viszont egy olyan rikta változata van, ami műthető, és "az eddig műtöttek többsége legalább 10 évet élt még a műtét után."

    Szóval optimális esetben még legalább 5 évet élni fog... Szomorú, kíváncsi vagyok mi lesz az Apple sorsa nélküle.
  • GregSB
    #625


    :)
  • neevous
    #624
    Apple.com/hu?
  • Dzsini
    #623
    hát a vírus elnevezés enyhén túlzó, de ötletesen használja a mozgásszenzort :)
    bár ez se semmi:

    meg van még néhány felhasználási lehetőség: itt meg itt meg a gugliban még pár helyen...
  • G_ArchAngel #622
    Vírus Mac-re a Troika-tól:)
  • arankamama
    #621
    köszi a válaszokat!

    Valahol találok leírást vagy valamit arrol hogy hogy néz ki és hogy épül fel a mac? mert kipróbálni jelenleg nemtudom , vidéken élek!

  • ivjoe
    #620
    :DDDDDD igen, mindkettő kb. 4x4 centi. -.-

    Már az apple is ugyanazt az x86 architektúrát használja, amit a PC-k, és az apple-nek az intel szállítja a processzort, szóval az apple gépekben lévő proci ugyan az, ami a PC-k ben van, két ugyan olyan pc számítási teljesítménye is megegyezik, ahogy egy PC-jé is egy mac-kel ha az alkatrészeik ugyanazok. Tehát ha bemész a boltba, összeállíthatsz olyan PC-t, ami belsőre mac.
  • mod
    #619
    Hy!

    Az a kérdésem lenne, hogy van-e különbség egy PC, és egy MAC processzor "nagysága" között. Tehát pl. 2,1GHz-es MAC és egy ugyanolyan méretű PC processzorjai ugyanakkorák? Mi a különbség? Más számokkal kell számolni a két esetben?

    Köszi.
  • grizzly21
    #618
    szerintem nem melegszik veszesen..persze olben nem gyakran hordom..nyaron durvabb mondjuk
    cs3 tokeletesen fut, 2 giga rammal is. de vehetsz, nagy kepeknel jol johet. szerintem folosleges meg
    windows is megy rajta, vista ugy hogy konkretan a legerosebb laptop volt egy teszten nehany honapja.
  • G_ArchAngel #617
    hi, pl. Logitech - amelyik termék mellett van ez a kék kockaarc, az jó Machez:


    melegedés relatív, nekem is egy kiadósabb meló közben megfoghatatlan az éjdzspí ventillátor felöli oldala, nem hinném, hogy egy alu notebook kibírhatatlan lenne nadrágban:)
  • Dzsini
    #616
    4 giga sosem árt, ha van rá pénzed (főleg Photoshophoz) megéri.
    XP, Vista felmegy BootCamp-el, ott sem virtuális gép, hanem egy multiboot lehetőség, teljesen "rendes" oprendszer (bár nem hiszem, hogy igazán szükséged lenne rá ha retusra használod, meg minek kiadni még egy vödör pénzt egy dobozos XP-re/Vistára).
    USB kezelés pedig gond nélkül megy bármilyen hardverrel, ha van hozzá driver - és az újabb dolgoknál már van. (természetesen külön OSX és Win alá)
  • arankamama
    #615
    Nem akarok több kommentben válaszolni ezért egybe írom :

    képretusáláshoz kellene a mac, és a photoshop cs3-at kellene futtatnia, 470ezer a macbook pro 4giga memóriával, szerintetek érdemes ráfizetni hogy 4 giga ram legyen vagy elég a 2 is? Olvastam hogy melegszik a mbp , nemtudom hogy ez mennyire igaz vagy nem, továbbá xp , vista valahogy felmegy a gépre? tehát nem virtuális gépként hanem rendesen? Mennyire kezeli a külső usb cuccokat? gondolok itt vezetkénélküli egér, webcam (jó mondjuk ez van benne de mind1), pendrive, fényképezőgép? stb...

    köszi
  • G_ArchAngel #614
    Windows vs OSX vs Linux videók Southpark stílusban
  • oroy_
    #613
    köszönöm
  • grizzly21
    #612
    jok a kepeid! egyszer majd en is meg fogok tanulni jo kepeket csinalni:)
  • oroy_
    #611
    ar/minoseg jó, komolyabb gépel összehasonlítva (pl. Sony Vaio), Unix alapú a MAC OSX, egész pontosan BSD, ami ra van optimizálva a hardware -re, ezert gyors es stabil, a grafikus felülete magasan veri a linuxoket meg a windowst is.
    Photoshop remekül megy rajta, videonal Final Cut egyik legprofibb program ami létezik, audioban ugy szinten legnivosabb programok léteznek. Ha ugy döntesz hogy veszel akkor elote nézd meg egy üzletben is milyen az OSX, hogy mozog, stb, hogy ne vegyél zsákba macskát.
    Ara nem tudok válaszolni hogy megéri az arat vagy nem, ez szubjektív dolog, nekem megérte.
  • GregSB
    #610
    Apple product cycle :DD
  • grizzly21
    #609
    joval tobbe kerul, te tudod mennyi penzed van. ha egy win xp-t raksz fel az is stabil. a mac annyibol jobb hogy nagyon szep a kepe, jol mukodik, meg a mbp eleg eros is. mikor akarod megvenni? en varnek a helyedben, de nem tudom itthon mennyiert fogjak es mikor adni az ujakat.
    az oprendszer unix alapu mint a linux egyebkent.
    milyen kepeket akarsz szerkeszteni ? a macbook pro eleg jol viszi a CS3mas progikat
  • arankamama
    #608
    Sziasztok!

    Eddigi életem során csak windows-t és linuxot használtam , mac-t még látni sem nagyon láttam , a kérdésem az lenne hogy képszerkesztéshez (photoshop) , audió és vidóvágáshoz, szerintetek megfelelő lenne-e egy macbook pro? Várjak a következő modellekre mert ha jól tudom most lettek upgradelve? és még egy fontos kérdés : megéri az árát a mac? maga az oprendszer és minden?

    köszi
  • oroy_
    #607
    NTFS -el az a probléma hogy picit lassan kezeli, a Paragon NTFS is, meg a free verzió is.
  • neevous
    #606
    Én a Paragon NTFS-t használom. Link.
  • Dzsini
    #605
    szerintem nem gond feldobni egy NTFS kezelőt (vagy akár WIN alá egy <szabadonválasztottfilerendszer> olvasó-író alkalmazást)
  • ivjoe
    #604
    Akkor viszont csá 4+ gigás fileok.

    Az egyetlen gond, hogy a win semmi mást nem hajlandó kezelni csak FAT-ot, meg NTFS-t :CCC
    Mondjuk apple-éket se nagyon értem, ntfs-3g miért nincs benne alapból. :C

    G, sztem próbáld meg az NTFS-t ntfs-3g-vel, nekem linux alatt mindenféle gond nélkül megy a dolog ubikban már alapból benne van egy ideje.
  • Dzsini
    #603
    FAT32, mert az NTFS nem megy csípőből eszerint - vagy fel kell tenni ezt a programot, amit ajánl.
  • G_ArchAngel #602
    Ha van egy külső vinyóm, akkor milyenre kell formatálnom (windózból), hogy később mind egy Mac, mind egy HP+windóz lássa?
  • G_ArchAngel #601
    17"-es glossy HP-m van, így biztos hogy matte lesz:)
    semmi baj nincs a glossyval félhomályban, csakhát a fényeket nem lehet mindig előre tervezni:)
  • oroy_
    #600
    ugye hogy megy es nincs semmi kompatibilitási hiba.
  • oroy_
    #599
    logodbol ki indulva szoktál fotózgatni, akkor a 17" verziót vsarold meg, a 15" keves lesz képek feldolgozasara, es nem glossy képernyőt!, első pillantassra nagyon szép, de nagyon zavaró ha valamit pontosan kell csinálni. az en iMAC-em elozo verzió ahol meg nem volt glossy, az új nagyon szép de mintha tűkor elot ülnek.
  • G_ArchAngel #598


    Ez a lényeg, most már nekem is 90%, hogy MBP lesz, nem iMac, csak már legyen március vége...
  • grizzly21
    #597
    a router beallitasok kozott szorakozott valamivel. az oldotta meg vegul, hogy volt egy olyan resz hogy :
    bacon interval : 900 ms-re volt allitva. Ezt lerakta 100-ra (default-kent is ez szerepelt) majd hirtelen jo lett, es most max savszellel jon korrektul :)