18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #716
    ez itt van mellettünk, járnom kellene...
  • GregSB
    #715
    Digg it!
  • PyRex
    #714
    már most is van csomó ilyen alkalmazás és jázék.
  • GregSB
    #713
    Ez tényleg jó kérdés! Sőt, jönnek ugye június után a játékok és különböző alkalmazások, amik kezelésének alapjául a giroszkóp szolgál. Asszem nem lesz slágertermék az iPhone/iPod Touch az asztronautáknál :)
  • Dzsini
    #712
    amíg töltődött a kép azon gondolkodtam, hogy vajon mit szól az iPhone/iPodTouch giroszkópja a mikrogravitációhoz...
  • GregSB
    #711
    Level up! You're new rank: APPLE NERD! :DD
  • PyRex
    #710
    basszus 1 mp volt looool :D
  • GregSB
    #709
  • GregSB
    #708
    Nálam 36%. Ennyi bőven elég :D

    Az igazi teszt szerintez ez:

    Kép

    Aki pár mp-en belül kiszúr valamitz a képen, az az igazi Apple-nerd :D
  • PyRex
    #707
    elmés párbeszéd :D:D:D:D:D:))))))))
  • G_ArchAngel #706
    "..."
    "any"
    "liar!" - the console said it

  • Dzsini
    #705
    "Hi I'm a PC"
    "And I'm a MAC"
    "..."
    "What you doing PC?"
    "playing a game"
    "which one"
    "any"
  • grizzly21
    #704
    34% :) az pont egeszseges
  • ivjoe
    #703
    Mindig elfelejtem előtte megnézni a hsz számát. :D
  • ivjoe
    #702
    Egy olyan cégnél dolgozok, aki legálisan hosztol, fejleszt full M$ alapon is. Szóval az elkészült termék minden porcikája M$ termékekkel készült, M$ termékek szolgálják ki. (Na jó, kis csít, a szerveren debian fut és ez futtat virtuálisan egy win 2003 szervert. :D) Ilyen cég 3 van az országban. Szóval a mostani és a következő projekt is olyan, h benne van az M$-nek a keze: ő hozta a megrendelőt, ő támogatja a megrendelőt stb. de ugye cserében elvárja, hogy CSAK az ő technológiáját használjuk. Ezért kell a silverlight, nem nekem, a megrendelőnek, kifejezetten az kell. Kicsit érdekes, mert a silverlight új verziója most béta stádiumban van, szóval használni használhatod, de nem publikálhatod! És a leadási határidőnk pár nappal azután lesz, h kihozzák az új silverlight 2.0-át és onantól kezdve lehet publikálni. Ha csúsznak vele, az szopó lesz, minden esetre az M$-nek jól jön majd, hogy pár nappal a silverlight 2.0 kiadása után már lesz silverlight 2.0-t használó oldal. :)
  • G_ArchAngel #701
    sátánték után újabb ték?:)
  • ivjoe
    #700
    loál :DDD
  • PyRex
    #699
    48%

    Én is :)
  • G_ArchAngel #698
    Mennyire vagy beoltva almalével?:)

    (48%)
  • PyRex
    #697
    őőő, a másik csak amiatt lett felrakva, hogy lehessen váltani :D egyelőre nagyon under construction verzió :)
  • G_ArchAngel #696
    Ember, szerintem a zöld theme annyival jobb a készülő honlapodon, hogy a másikat épeszű ember nem fogja választani:)
  • PyRex
    #695
    #690 ^^
  • grizzly21
    #694
    a Windows halaltol en nem felnek abszolute. Az egyeduli gatlo tenyezo a unix rendszerek elterjedeseben gyakorlatilag a windows. Ha ugyanis nem lenne alternativa mindenki unixot hasznalna, es igy egy pillanat alatt megszunne minden kompatibilitasi es egyeb gond ami miatt az emberek a windost valasztjak. elsosorban meg nyilvan a marketing miatt valasztjak..

    ivjoe: silverlight?:s hat nem sok jot lattam abban meg..majd ha elkeszul valami megmutathatod, kivancsi vagyok..nem ertem a ms mit akar vele mondjuk, flash-nek konkurenciakent nevetseges, masnak meg annyira sem jo.

    G_archangel: en is a dell vs apple kozott vacilaltam sokaig, de most igy visszagondolva, akarhanyszor megneztem a MBP-t, mindig tudtam hogy kell nekem, es csak kifogasokat keresek hogy miert nem a Dell-t valasztom:)
  • Dzsini
    #693
    (sajnos már nem találom a forrást, de volt egy oldal az akamai szervereiről, hogy idén januárban a linuxos lekérések száma most először meghaladta a windows 98-as (!!) lekérések számát...)
  • ivjoe
    #692
    Szééééép! :DDD
  • Dzsini
    #691
    akkor nem is mindig Pro - régebben én láttam, mikor az egyiken állítgattak valamit, és az Pro volt.
  • Dzsini
    #690
    az egyik bank (kék nyilacskás) pénzkiadó automatáin XP Home fut (ami mókás, hiszen otthoni használatra való), a BKV jegykiadó automatáin XP Pro van... A zöld karikás pénzkiadók valamilyen *nix-ot futtatnak, az ügyfélirányító rendszerek nagyrésze valamilyen NT kernelre épülő minimálrendszerrel futnak
    http://pcforum.hu/hirek/10840/Konnyen+torhetok+a+Windows-os+bankautomatak.html
  • ivjoe
    #689
    Mondjuk, akár, csak én tartom hatalmas ökörségnek. :CCC
    bkv win jegykiadó :)
  • G_ArchAngel #688
    Lehet Neked ez nem tetszik, de Te genetikailag fogékony vagy a nagyobb kihívást jelentő rendszer működtetésére, ettől még nem kell "lenézni" azokat, akik a Windows nélkül nem tudnák élni mindennapjaikat.

    Mióta az eszemet tudom, és kinőttem a C64/Amiga korszakból Windowst használok. Hardver problémáim voltak néha a desktop gépekkel, notebookkal soha. Operációs rendszerrel soha nem volt nagyobb bajom, mint egy LAN-party összehangolása.
    Soha nem érdekelt, hogy miért így működik a Windows, nem is értettem volna meg a grafikus felület alatt dolgozó OS-t. Nekem elég volt, hogy arra, amire használtam, arra jó volt a maga kis veleszületett rendelleneségeivel együtt. Merthát belassult néha, dobott ki hibaüzeneteket hardver/szoftver telepítésnél, néha elvesztett eszközöket vagy lefagyott egyszer-egyszer, de mit várhattam volna egy halom összeválogatott eszközön és illegális szerzett programon ülve.
    Amióta munkára használom, nagyrészt eredeti, könnyen update-elhető programokkal és viszonylag minőségi notebookon, azóta semmi bajom nincs a belassuláson kívül.
    A mostani hardver 2 éves múlt, a programok egyre éhesebbek, ahogy megújulnak, itt az ideje a váltásnak.
    Lehetőségem van Dell - Vista párosra, amivel ismert területre lépnék, minőségi hardveren egy viszonylag ismert operációs rendszerrel. A másik lehetőségem egy MacBook Pro - OSX páros, ami teljesen idegen számomra.
    Rosszat és jót mindkettőről lehet olvasni, de viszonylag értem azt, amit egy végfelhasználónak értenie kell mindkettő esetében, tudom, hogy az általam használt féltucat program és esetlegesen 1 játék (Age of Empires 3) mindkét párossal használható.
    A harmadik lehetőség a Linux, aminek a marketingje engem nem érintett meg.
    Atombiztos, stabil, gyors, de számomra idegen, nem átlátható és messziről kellően bonyolult. Nem ismerem a lehetőségeit, nem tudom, hogy munkára alkalmas lenne e számomra. Mondhatni az OSX-től tartok, de egy Linux-tól félnék.
    Építésznek és fotóriporternek tanultam, nem mérnök-informatikusnak.
  • ivjoe
    #687
    Hát, megnézném a win-es automatákat, már ha csak abból indulok ki, h nem PC-k, valszeg az architektúrájuk is más.
  • ivjoe
    #686
    Legyen, én úgy indultam el, hogy mi lenne a nagyobb gáz, az, h nem lenne win, vagy nem lennének unix alapú oprendszerek. :) Meghalna a teljes GAN (Global Area Network), az internet is, abban a pillanatban. :C

    Amúgy a látszat csak, ezeket a sorokat is win alól írom, ehhez a melóhoz (új csilivili MS silverlight) nem tudok linuxot használni, mivel még elvileg ki sem adták, azt amivel dolgozom. :D És Pénteken megyek MS konferenciára. Szal én teljes mértékben nyitott vagyok az M$-re, a gond az, h ez fordítva nem igaz. :C
  • PyRex
    #685
    sosem fogja elismerni, elég a logóját nézni :)
    mellesleg még az automaták is winnel működnek. szóval pénzt sem tudna felvenni. de fizetni sem tudna sok helyen, ahol a számlázóprogram is win alapú...
  • G_ArchAngel #684
    Nem, de a pénzszállító cégeknél a diszpécsertől kezdve az adminisztrátorig nagy eséllyel Windows PC-n dolgoznak az alkalmazottak.

    Nekem semmi bajom a Linux-szal, de értsd meg, hogy a legjelentősebb rendszereken kívül a mindennapjainkat Windows-on keresztül működtetik, akár tetszik, akár nem:)
  • ivjoe
    #683
    Már rég dodekaéder vagyok. Amúgy biztos vagyok benne, hogy nem úgy megy, hogy józsi itt egy zsák pénz, ugorjmále a sarokra és töltsd föl az automatát, mert kifogyott. Én meg addig beírom a notepadba, h van nálad 5m HUF.
  • G_ArchAngel #682
    mekkora kocka lettél, vazze:)
  • ivjoe
    #681
    Automatikusan, minden nap ekkor meg ekkor ennyit és ennyit tegyen bele. :C
  • G_ArchAngel #680
    De az emberke, aki feltölti Neked, azon kap utasítást a kis asztalánál:)
  • ivjoe
    #679
    SZTE - Mérnök Informatikus
  • ivjoe
    #678
    A banki rendszer nemwin, automata nemwin, szal nemértem miértne működne. :)
  • grizzly21
    #677
    de csak az ugyintezorol volt szo nem?:)

    errol a bank crash-rol valahogy a Fight Club jutott eszembe.