18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #756
    Arra készülj fel Garcs, hogy amíg nincs itthon Apple Hungary addig nem nagyon fogják elfogadni a UK-ben vásárolt MacBookodra a garanciát. Én most szívok a Szotyi laptopommal. Kb 2 hete felmondta a szolgálatot az akksija. Még garanciális pár hónapig, de mivel kint vettem (írországban) itthon nem fogadják el, legközelebb Bécsben van VILÁG garanciát elfogadó szervíz. Az ok ugyan az mint az Applenél: hivatalosan a Sony nem jött be még magyarországra, egy Hydsyshez hasonló cégen keresztül megy itthon a forgalmazás és szervízelés. Szóval asszem indítok egy WeWantSonyHungary.com-ot, vagy lassan lehetne egy általános siteot indítani, amivel az összes nagyobb céget kérnénk, hogy végre tolják be az arcukat hozzánk mert ez így vicc -.-
  • grizzly21
    #755
    olyan hiba ami nincs wines vilagban?:) pl? erre kivancsi vagyok.
    en pl 3 eve raktam ujra a winemet es vigyaztam ra...most viszont megint kezd szetesni..
    leo viszont jol birja, igaz csak 1 honap nagyon nem tudok nyilatkozni hosszutavrol
  • neevous
    #754
    Ilyen téren az unsanity cuccokkal (shapeshifter, candybar, silk stb...) soha nem volt baj. Azokat nyugodtan használhatod.
  • Dzsini
    #753
    mert wines körökben ahol dívik az, hogy agyonmódosítgatjuk a felületet, ott ha valami jól elkavarodik, akkor format, reinstall (esetleg hardvercsere, driverfrissítés). Ez pedig nem a Mac-es gondolkodásmód - ott a rendkívül zárt rendszer miatt nehéz volt elgányolni a dolgokat, most viszont, hogy *nix környezetbe keveredtek már sokkal több az olyan "szakember" aki ír mindenféle programot, viszont tudat alatt a Mac user elvárja a tökéletes üzembiztosságot.
    Ugyanez lesz hamarosan, amikor elkezdenek ömleni a third party programok iPhone-ra, hogy megnövekszik azoknak a száma, akiknél ez-az elszáll... mert az X vagy Y program lehet, hogy nem okoz semmi gondot, de a kettő együtt (még ha nem is futhatnak egyszerre) már zűrös lehet.
  • oroy_
    #752
    +meg anyit fuznek hoza hogy jobban optimizalva van intelre.
  • G_ArchAngel #751
    Igazad van, de kicsit furcsa olyan hibákról olvasni, ami nemhogy nem fordult velem elő, de nem is hallottam/olvastam róla a windowsos világban.
    Abban reménykedek, hogy mivel én nem olyan vagyok, aki telepakolja a dashboardot, lecseréli az ikonokat, fontokat, mindenféle 3rd party termékekkel teleszemeteli a gépét - talán nem lesz bajom a Leoval...
  • Dzsini
    #750
    Azt azért tudod, hogy fórum alapján nem igazán lehet véleményt alkotni, mert akinek rendesen megy problémák nélkül az a legritkább esetben irogat a fórumra... csak ha valami gond van.
    Ettől függetlenül a leopárd túl sok újat tud ahhoz, hogy ne érje meg.

    (az meg már pszichológia, hogy ha úgy érzed, hogy pénzt dobsz ki az ablakon, akkor bele se kezdj, mert valamilyen irányban kompenzálni akarsz majd - vagy hibákat keresel, hogy anyázhass, vagy csakazértis mindent rendben fogsz találni, és összeszorítod a fogaidat... - egyik sem segíti elő a nyugodt, örömteli használatot)
  • G_ArchAngel #749
    Külső vinyónak ezt néztem ki - szerintetek?
  • G_ArchAngel #748
    Szerintem nem is tudnám mással, csak mostanában megnövekedtek a sz*rságok beszmac fórumon és egy héttel a rendelés előtt beparáztam:)

    K*rva sok pénzt dobok ki az ablakon és érezni akarom, hogy megéri:(
  • grizzly21
    #747
    pro kontra versus mi?:) Mert nekem osx-el a leo az elso oprendszerem:)
    De mindenkepp leo-val vedd ha azon gondolkozol hogy esetleg tiger..
  • G_ArchAngel #746
    beszmac-ről:

  • G_ArchAngel #745
    Írnál egy kis pro/kontra elemzést a Leopardról?
    Jövő héten rendelném a gépet és a jobb lenne előbb mindenre felkészülni:)
  • mod
    #744
    Köszi.
  • oroy_
    #743
    ha divx, xvid, stb, van plugin es a Quicktime lejatszoban is mukodni fog.
    Perian
  • oroy_
    #742
    nem tokeletes (fagy film beletekeresnel .mkv), de per pillanat jobb nincs, ami digitalisan kiteszi a hangot az erositomre, es ha TV -en nezek filmet akkor a mac -en feketere teszi a kepet.
  • oroy_
    #741
    iWork kb.560MB ... de lehet nem talaltam meg mindent tole, mert ezt telepiteni kell.
    iLife joval tobb, most nincs telepitve de regen volt, boven 1GB felet van.
    7200rpm wincsit ved meg, ha nem lesz majd eleg helyed, idovel lehet csatlakoztatni fireware porton majd kulso wincsit (nekem is ugy van).
  • grizzly21
    #740
    jaja, vlc en is azt hasznalom es tokeletes
  • mod
    #739
    Köszi, vlc működik, király!
  • Dzsini
    #738
    7200rpm kell, főleg indexelgetős oprendszernek - elég érzékenyek a vinyó tempójára, nálam is a laptopon az indexelést le kellett kapcsolni, mert lassú a vinyó :(
    de bele kell számolni azt is, hogy a nagyobb fordulatszám nagyobb melegedést jelent...
  • G_ArchAngel #737
    nekem nem lesz win, az biztos:)

    a felsorolt programokon kívül másra nincs igényem, lesz egy külső HDD (talán airport-on), aztán annyi nekem elég; hely inkább a képek és tervek miatt kell, de azokat időnként archiválom, tehát a 200 csak elég lesz...
  • grizzly21
    #736
    mondjuk az is hozzatartozik az igazsaghoz, hogy itt a szobaban ahol hasznalom halozatban vagyok a pc-mel ami plusszba 120 gb, es van egy masik asztali gep amin a filmeket es zeneket tartom (es onnan nezem/hallgatom azokat) amiben van 160+500 gb. De egy laptop nem is arra valo hogy filmeknek legyen hordozoja
  • grizzly21
    #735
    200 szerintem is eleg. nekem egy win particiom is van (csak 10 gb), es mar fennvan minden program amit hasznalok, es igy is van 40 gb szabad helyem, a vinyo pedig csak 120as.
  • G_ArchAngel #734
    nem vagyok egy warezolós fajta, vannak a környezetemben sokan, akiktől tudok filmet nyúlni DVD-n, akkor én minek szenvedjek:)

    zenére meg ott az iTunes, meg az MR2-Petőfi online:)
  • ivjoe
    #733
    Ha nem gáz, h nem fér el 20-szal több warez dvd a winyódon, simán elég a 200 GB.
  • G_ArchAngel #732
    MBP HDD - melyiket, miért?
    200 Gbyte / 7200 rpm vagy 300 Gbyte / 4200 rpm

    árban 20 GBP a különbség, így ez a figyelmenkívül hagyható, ami számomra fontos, hogy az OSX/iWork/iLife mennyi helyet foglal, mert a PS CS3, ArchiCAD, Lightroom/Aperture 2 kb. 2 GByte - tehát ha a programok megvannak 40-50 Gbyte-ból, akkor inkább a sebesség mellett döntenék...

    ?
  • Dzsini
    #731
    vagy MPlayer ízlés szerint
  • G_ArchAngel #730
    VLC player
  • mod
    #729
    HY!

    Melyik a legjobb film, videolejátszó progi macre? Tutit mondjatok! KÖSZI!
  • G_ArchAngel #728
    Mac-en is megy a Messenger:)
  • grizzly21
    #727
    :DDDD nem gyenge
  • GregSB
    #726
    Ehh, az lemaradt hogy honnan a kép :D
  • GregSB
    #725
    LOLL :D

  • PyRex
    #724
    ja, vista suxx
  • G_ArchAngel #723
    HP is kell backupnak, asszonynak jo lesz upgrade hozza:
    2-rol 4 Gbyte ram
    80 Gbyte HDDrol 160 Gbyte
    uj akksi, uj tapkabel (megtort es nem tolt mindig)

    de xp sp2 marad, vista egy szemet:(
  • grizzly21
    #722
    :(
    macre fel!:)
  • G_ArchAngel #721
    tonkrement a HP-m, jovoheten megy szervizbe, tokomsetudjamibaja...:(((
  • grizzly21
    #720
    votma!:) de jo tenyleg
  • joebacsi
    #719
    Steve Jobs Stanford egyetemi beszéde, 2005 - zseniális (Apple-höz sok köze nincs :))
  • GregSB
    #718
    Újabb Apple szabadalom, ezúttal iPhone-al kapcsolatos! Say hello to iPhone Nano :)



  • GregSB
    #717
    Ehh, ilyen szintű kiszolgálás nálunk mikor lesz? :S