18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #796
    Kerepes, mint település:)
  • Dzsini
    #795
  • grizzly21
    #794
    igy mar azert ertheto..netto 500 azert nem semmi a hp-ra sem, (ez csak erdekel de os-t tenyleg vettel ra, meg szoftvereket?:) eleg becsuletes vagy ezek szerint)
    kicsit off..
    mondhat hogy jol keresel azert igy is, de en a helyedben elfelejtenem a magyar munkat (magyaroknak dolgozni es kinn elni nem eri meg szerintem) Angoloknal eddig voltak probalkozasaid munkakeresesre? milyen sikerrel?
  • PyRex
    #793
    pedig tényleg nagyvonalúbbak, hidd el. lehet, hogy 3000 dollárt nem engednek el, de tuti elengednek elég sokat. itt meg örülj, hogy megveheted kb. :)
  • Dzsini
    #792
    annyit nem hiszem, azért 3000 dollár egy teljes gép ára... ők sem hülyék, ha van 28K-d egy gépre minek adják oda 25-ért?

    (engem a next day delivery érdekelne, amikor egy ilyen rendelés befut és valós, akkor rögtön nekiugrik pár emberke, hogy összecsavarozza meg telepítse a dolgokat?)
  • PyRex
    #791
    szerintem meg simán odaadnák 25 ezerért. kint kicsit más a hozzáállás, mint nálunk :)
  • Dzsini
    #790
    szerintem ha szépen nézel rájuk, elengedik a 20 USD-t :) (ha mást is megteszel, akár a 920-t is ;) )
  • GregSB
    #789
    Poénból összeraktam a US storeban egy irreális Mac Prot. 4db HDD, 32GB RAM, 2db 30" CD , összes program, mindenből a legdrágább, stb... a végösszeg: 27,920.00 USD = 4,572,333.53 HUF

    Vajon van diákkedvezmény? :DDDD
  • joebacsi
    #788
    off:
    hmm te tervezed ezeket a kutyaólakat itt a szomszédba? :)
    (kerepesi vagyok, vagy kerepesi útiakra gondoltál?)
  • G_ArchAngel #787
    (ha az áron vagy kiakadva, akkor a HP nettó 500e volt pár kiegészítővel, OS és szoftverek nélkül - ha belegondolsz, akkor nem is drága az MBP...)
  • G_ArchAngel #786
    Én nagyrészt társasházakat tervezek, nézd meg a HP nx9420 kiépítését, 2 GByte RAM-mal - ez egy jobban kidolgozott esetén 6-8 lakásos épületig kényelmes volt, ellenben az 58 lakásos kerepesi lakóparkot nem tudtam megforgatni 3D-ben, csak teljesen lebutítva.

    Mellette fotózgatok, ami 12 MByte-os RAW fileok feldolgozásával jár - adott esetben kötegelve, erre még elég volt az HP hozzávetőlegesen két tucat képig, ez felett mehettem kávézni. Ha megjelenik az 5D utódja, akkor az valószínűleg 16-17 MByte-os, 14 bit-es RAW fileokat fog készíteni, tehát picit izmosabb vasat kíván.

    Az HP 2006 tavaszától majdnem minden nap 12-14 órát ment, minimális játékkal és filmnézéssel. Az MBP-n nem lesz játék sem. HP meggyógyul, akkor az lesz a "médiacenter-asszonygép"...
  • grizzly21
    #785
    A "munkara kell" egyebkent jo szoveg, en is ezt mondtam magamnak, de azert be lehet latni hogy nincs olyan munka amihez 2-4gb ram kell, 2 feletti dual core-ral, vagy ha igen akkor ugysem lehet laptopon eredmenyesen csinalni. aki almas lesz az az inkabb egy minosegi kulonbseget erez, tenyleg egy mas vilag:)
  • grizzly21
    #784
    engem itt nem kell meggyozni, en is vehettem volna feleannyiert hasonlo parameterekkel laptopot, megis a macbook pro-t valasztottam.
    az ember ha megteheti, es megragadja valami a mac-ben, ezert kiad erte egy valag penzt akkor elvarja hogy minden a leheto legsimabb legyen. Ehhez kivantam szerencset:) mert szerencse mindenkepp kell, barmennyiert veszel laptopot, az eselye hogy elromlik mindig > 0
  • G_ArchAngel #783
    igen, munkára kellett, ezért marad az HP backup gépnek, játékra, szórakozásra, letöltésekre, Mac-en szigorúan meló és minimálnetezés:)

    (megjegyzem, az újrahúzott XP-vel, 4 Gbyte ram-mal nagyon jó lett az HP is, így mégjobban sajnálom, hogy lebetegedett)
  • G_ArchAngel #782
    bármilyen hivatalos dokumentum, amin a cím szerepel - elvileg maga az angol bank statement is proof of address, de nincs angol számlám (Mo.ról kapom a fizetésem), ezért az én esetemben az angol jogosítvány volt a lakcímigazolás, azaz azt kellett lefotóznom:)
  • GregSB
    #781
    Nájszos! Én is remélem semmi gebasz nem lesz vele.

    Szerintem a DELL-nek is megdobta volna az árát egy PS CS3 meg Lightroom + Office (2003 vagy 2007), úgyhogy ne rágd magad ezen.

    Grizzly: a 900K soknak hangzik, de ez neki munkaeszköz, ami vissza fogja hozni az árát. Valszeg tudott volna venni valami dzsunka laptopot fele ennyiért, amivel szintén el tudná végezni a munkáját, de ez olyan hogy egy Opel Astraval, meg egy Lexus-al is el tudsz menni A ból B-be. De ha meghetehetd hogy a Lexust vedd, akkor miért is választanád az Astrát? :D

    A proof of address meg egy pár hónapos számla (áram, víz, tv stb) szokott lenni, nem fénykép :D
  • grizzly21
    #780
    azert nem gyenge, majdnem 1 milla...remelem nem lesz gondod vele
  • grizzly21
    #779
    le kell fenykepezned a hazad h bizonyitsd h ottlaksz??:)

    en gondolkozom ezen a gari bovitesen...lassan ideje eldontenem mert letelik a 3 honap...eddig semmi baja, es ha ezutan sem lesz akkor 60 k az ablakon..
    ellenben ha baja lesz mennyit kerhet a szerviz? mennyi szokott lenni egyilyen? majd beszmacre is beirom asszem ezt
  • G_ArchAngel #778
    amúgy most nyugodtam meg, megjött a végleges visszaigazoló levél, ugyanis ezekről kértek képeket: UK proof of address, passport, bank statement, creditcard...

    egyszóval balkánról továbbra sem egyszerű rendelni (azaz magyar MasterCardról)
  • G_ArchAngel #777
    majdnem kilencszá..., egyszóval nagyon sokba:)

    iwork/aperture2 szerintem bőven elég a munkámhoz, mert az ap2 az egyik legjobb raw-konverter, ráadásul már 2.1-ben olyan bővítések vannak, ami sok fotóbál elégséges eszközt biztosítanak PS helyett is...
  • grizzly21
    #776
    nekem ami kellemes meglepetes volt hogy tele van minosegi jo fontokkal alapbol:)
  • grizzly21
    #775
    hm iwork minek? egyebkent ez igy nem gyenge..mennyibe fajt?
  • G_ArchAngel #774
    2.6-os MacBook Pro, 17" high-res matte screen, 4 GB ram, 200 GB 7200 rpm HDD, iWork, Aperture 2, Apple Protection Plan, apróságok...

    Most reggel nézegettem, hogy tényleg nem lenne drágább, mint egy DELL, de a szoftverek és az APP rendesen megdobta az árát - remélem ez utóbbira soha nem lesz szükségem...
  • G_ArchAngel #773
    Ezt értettem, de eddig minden angliai online rendelésem, ami az angol címemre lett küldetve, az a shipping date-től 1-2 napon belül megjött, tehát mire fel a +10 nap?:(
  • GregSB
    #772
    No! Mit rendeltél? :)
  • joebacsi
    #771
    estimated shipping a feladás ideje (addig csomagolják a cuccot, kilogisztikázzák a raktárból, etc :))
  • grizzly21
    #770
    sztem ez egy bo hatarido, csak hamarabb megjon..de lehet h sok a rendelesuk
  • oroy_
    #769
    mit rendeltel? :)
  • G_ArchAngel #768
    Megrendeltem, jött is sms, hogy levonták a számlámról, ez viszont érthetetlen:
    Estimated Shipping: 08 Apr, 2008
    Estimated Delivery: 17 Apr, 2008 - 18 Apr, 2008

    Ha kész van valami a szállításra jövőhét kedden, akkor miért 10 nap, míg megkapom?

    (UK AppleStore)
  • Mityu91
    #767
    Olyan van de előtte megkérdezi....
  • grizzly21
    #766
    van is, csak szar a kereső
  • grizzly21
    #765
    Azert az iTunes nem semmi milyen buta..szerencsere nem hasznalom mert a pc-men sokkal jobb hangfalak vannak mint a mbp kis integralt jatekhangszoroi, es ott winampot hasznalok, de most elinditottam:
    ha a playlist-be berakok valamit akkor automatikusan felmasolja a gepre (atallithato de kerdes nelkul ez az alapbeallitas...)
    meg olyat hallottam ha egy ures (zene nelkuli) gepre csatlakoztatod az ipodot akkor alapbeallitasnal szinkronizacio neven letorol mindent ami rajta volt:)
  • grizzly21
    #764
    hm, most hogy igy megnezem tenyleg, akkor viszont jo
  • G_ArchAngel #763
    asszem már a beszmac-esek nyitottak egyet
  • GregSB
    #762
    Csak Szervezeti és Üzleti Felhasználók által nyitott klubbokért kell fizetni, ha nyitnátok egy "Apple Rajongói Klubot" azért nem kéne fizetni szerintem :D
  • grizzly21
    #761
    na ezaz! most derult ki szamomra hogy ez nem ingyen van:) hol a jo francba elnek ezek, hihetetlen.
  • joebacsi
    #760
    nem ócsó :)
  • grizzly21
    #759
    kellene nyitni iwiw-en IT-n belul mac-es klubot nem?:)
  • grizzly21
    #758
    ne politizaljunk, de rohadtul ide tartozik ugyhogy ilyen minimalis szinten meg kell emliteni: nem az a vicc, hanem ami az orszagban folyik, ilyen kurvaszar gazdasaggal hulye lennek en is barmit behozni ide. Ne nekem legyen igazam, de ide nagyon nem fog bejonni semmi. Az apple-ben meg bizom mert azt az alacsony kereset ellenere is viszonylag sok embernel latom..
  • G_ArchAngel #757
    elvileg az iStyle a hivatalos világgaranciás parner, de szívesebben viszem Bécsbe, minthogy ezekre a kóklerekre bízzam...:)