18351
ATbanner.jpg
  • Bercy #836
    iTunes-al :)

    Letöltöd a Petőfi honlapjáról a playlist-et (m3u file) majd iTunesban file->importálás.
  • G_ArchAngel #835
    nagyon jo, nagyon szep, szerelmes vagyok:))))

    de vannak kerdeseim...

    mr2-petofi.hu-t mivel tudom hallgatni?:)
  • joebacsi
    #834
    mintha megjött volna valami :)
  • G_ArchAngel #833
    YIHHHHHHHAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!
  • G_ArchAngel #832
    en hurcolaszom, mert sem ArchiCadet, sem PS-t nem lehet touchpaddal hasznalni, szvsz

    amugy lapat kezem van, de ujjakkal egerezek, nem tenyerrel:)
  • grizzly21
    #831
    Ahha! pc n nekem is jo ez az eger vigyazz:)
    ha mbp n jo lesz neked akkor valszeg veszek egyet en is. majd az ilyen pixelmozgatasokat nezd meg , amikor millimeterek mozgatod.
    Nem kicsi egyebkent ? sose vettem meg laptop egeret, nem tartottam fontosnak a meretet mivel ha sokat hurcolaszom jo a touchpad is, huzamosabb idore meg stabil helye van akkor a hely nem szamit
  • G_ArchAngel #830
    HP-n igen, MBP-n majd jovoheten kiderul:)
  • grizzly21
    #829
    ez jol mukodik ? most gondolkozom hogy az asztalira atrakom ezt es veszek meg egyet a lapihoz, mert ez eleg szutyok.. marmint ahogy mukodik, nem oldodott meg sajnos. Az alap logitech driver sem, amit tanacsoltak azok sem segitettek alapjaban veve. a Steer mouse nevu progival ugy ahogy be lehetett allitani, igy mostmar azert hasznalhato de tuti h itt az osx el van valami zur.. Ha windowst inditok (fel se teszek semmi drivert) tokeletesen jo.
    A bajom csak annyi vele hogy amikor kis mozgasokat csinalok akkor pontatlannak tunik, ugral kicsit...:ss
  • G_ArchAngel #828
    Grizzly, olvastam beszmac-en, hogy gondod volt a Logitech MX400-as egerrel - megoldodott?

    Nekem ez van, de Logitech egerem meg soha az eletben nem mukodott megfeleloen sajat driverrel, mindig hagytam a windows alap drivert melle...
  • G_ArchAngel #827
    99%, hogy londoni Apple Store, ott vannak uveglepcsok:)
  • oroy_
    #826
    Mac Beautiful :)
  • grizzly21
    #825
    En a fontokon lepodtem meg leginkabb. Jobs is mondta az egyetemi beszedeben hogy beleraknak szep fontokat, de tenyleg, helveticam meg ilyen szintu tok draga (es minosegi) fontok alapbol benne vannak
  • Bercy #824
    Azért egy linux alatt futó Beryl/Compiz felület simán van OS 10 szintű.
    Persze én is ha választhatnék akkor csak OS 10-et használnék ;)
  • ivjoe
    #823
    Tévedsz, MEGVESZED a géppel együtt a legális OS-t, ne képzeld, h nem pengetsz ki érte súlyos pénzeket. :C
    (Kiv persze, freedos, linux, stb. ingyenes oprendszerek.)

    Röhej, de jelenleg 5 (ÖT) jogtiszta windows licensszel rendelkezem (4XP+1Vista), mind az enyém, mind jogtiszta, éljen az M$$$$$$$! :CCC Jah és linuxot használok, szal a win jó ha félévente egyszer bootol. :) (Ill. most ez múltidőben, mert idén egytemi és melóhelyi projektek miatt is használnom kell a wint. :D)
  • GregSB
    #822
    De mennyivel jobbakat adnak. Ég és föld a különbség pl a Win Xp Movie Makerje meg az OSX iMovie-ja között.
  • I.C.ram
    #821
    Legtöbb géphez is adnak legális OS-t. Mac Prohoz sem adnak olyan húdesok szoftvert. Többségében olyat adnak, amik eleve benne vannak egy win xpben.
  • grizzly21
    #820
    azert szamold hozza, hogy ha veszel egy mac-et akkor teljesen legalisan a tied az oprendszer, egy csomo hasznos program, fontok, stb..a szoftver is penz
  • oroy_
    #819
    Sajnos mar nincs olyan tejesitmeny kulombseg pc /mac kozt PS -ben ...volt eros PC -em is, es teszteltem. Mac OSX viszont nagyon jo, mas OS nyomaba sem er a grafikus feluletehez, plusz nagyon stabil.
  • PyRex
    #818
    miért ne lenne jobb? :)
  • G_ArchAngel #817
    ez sem igaz igy...

    a Mac bizonyos dolgokra, bizonyos alkalmazasokhoz jobb, mint a WinPC...

    Ha csak netezni vagy szovegszerkeszteni kellene gep, akkor en sem vennek Mac-et, mintahogy jatekra sem - ellenben az ArchiCad ugyanazon konfig mellett gyorsabb, a PS, Lightroom szinten...
    Autos peldanal maradva a Defender sajat celteruleten barminel jobb, de a mindennapokra egy SUV jobb valasztas...

    Ha osszerakok egy Dell Vostro 17"-os notebookot ugyanazokkal a szoftverekkel, akkor kozel ugyanaz az ar jon ki, mint az MBP-nal - ha WinPC/notebookbol minosegit akar valaki venni, akkor szinte ugyanannyit kell ra aldoznia (kiveva USA, mert ott lehet olcsobb a Mac)...

    Sajnos a kelet-europai arak mellett mindig sznobizmusnak fog elsore tunni a Mac-birtoklas, mig Nyugaton eszszeru dontesnek.
    Amugy itt, Londonban sem olcsobb, mint otthon, csak itt nem havi 150e-bol kell felretenni ra.
  • I.C.ram
    #816
    Én is mostanában szeretnék egy Dell laptopot venni. Nem tudjátok, hogy mikor jön ki a 8800GT a Dell laptopokba? Állandóan csekkolom a dell honlapját, de az Inspironokba még mindig csak 8600at lehet rendelni.
  • I.C.ram
    #815
    Pont ezt mondtam én is, hogy racionálisan gondolkodva nem venne az ember Mac-et, viszont, akinek fontos a szép dizájn, stb az vesz Macet, akár jóval drágábban is. Mercit sem azok vesznek, akiknek csak Aból B-be eljutásra kell autó, hanem azok, akik szereti ka luxust, az egyedi formavilágot, stb. De mint használati eszköz nem lesz sokkal jobb egy Merci, mint mondjuk egy Skoda.
  • PyRex
    #814
    az a baj, hogy aki fikázza az apple-t az mindig KIZÁRÓLAG a teljesítményt nézi. ilyen erővel mondjuk egy alapszintű C osztályú Mercedes is szarabb, mint mondjuk egy agyontuningolt opel, mert nem gyrosul úgy...?
  • GregSB
    #813
    Dzsunkából persze hogy összerakod feleannyiért, de ha egy hasonló DELL vagy HP konfigot vennél mint a Mac Pro nem hiszem hogy annyival olcsóbb lenne :)
  • Bercy #812
    Nem csak a design miatt (szvsz), hanem egy minőségi terméket kapsz.
    Ugye laptopoknál és öszerakott asztali gépnél(mondjuk ez Mo-n nem divat) se mindegy, hogy az egy Fujitsu Siemens vagy egy Dell.
    És talán ami az Apple legnagyobb vonzereje a Mac OS 10. Ettől lesz igazán egy teljesen más világ a mac.
    De abban teljesen igazad van, hogy "szerelem" is kell, hogy az ember ilyet vegyen :P
  • PyRex
    #811
    vagy az iphone miatt :)
  • I.C.ram
    #810
    Na fasza iBookon beszart a bill teljesen. Úgy érzékeli mintha állandóan benyomva lenne a numlock. Teljesen használhatatlan a betűk 30%ánál számokat ír ugye. Rákellett dugni egy USB billt, hogy használható legyen. Akárhányszor Apple közelébe érek, mindig csalódnom kell valamiben :(

    Nemrég volt szerencsém egy Mac Prohoz is. Vadonatúj 8 magos. Szép-szép, de ugyanezt a hardwaret kilehet hozni alkatrészenként felennyiből kb. 600-700 az Applenél ez a konfig. Aki Applet vesz az tuti nem az ár/érték arány miatt veszi, hanem mert neki megér százezreket a dizájn. Nem ítélem el, nekem is megvan a magam költséges szenvedélye, de valljuk be, nem túl racionális Applet venni :) Applet csak szerelemből vesz az ember.
  • grizzly21
    #809
    ha elinditom pl a COD4et, akkor eleg durvan beindul a venti es a homerseklet is erezheto a billentyuk alatti reszen egy ido utan. De amikor normal uzemmodban hasznalom, tehat mondjuk egyszerre fut 4-5-6 alkalmazas osxet inditva, akkor teljesen csendes es nem is meleg
  • G_ArchAngel #808
    meleg, a jobbak 45-55C korul uzemelnek, de durvabb hasznalat mellett a 70+C sem ritka, erzed is a meleget, nyaron allitolag nem lehet csupasz labra helyezni:)

    amugy nincs hangja...
  • ivjoe
    #807
    Erről a szar hűtésről tud valaki mondani valamit?

    Nekem IBM R60-am van, hang nulla, a munkafelület hőmérséklete kb. mint a környezeté, viszont egyszer megkértek, h ezen meg ezen a gépen csináljam meg ezt meg ezt, és borzalom volt, a csuklótámasz és a billentyűk is melegek voltak, nagyon rossz érzés volt. :C

    Szal ez a szar MBP hűtés kívülről is érezhető, vagy csak annyiban nyilvánul meg, h mérések alapján melegek az alkatrészek?
  • G_ArchAngel #806
    akkor en most orulni fogok, mert igy is nagyon rossz az MBP hutese, akkor milyen lesz, ha meg karcsusodik?
  • GregSB
    #805
    Az AppleInsider infói alapján a MacBook és MB Pro teljes újradizájnoláson fog átesni az év közepén. A legnagyobb változás a MB-t éri, mostmár ez is alumínium vázat kap mint a többi apple laptop, az MBP pedig karcsúsodni fog. Mindkét laptop új dizájnja az új iMac és MB Air vonalát fogja követni...

  • GregSB
    #804
    A hálózatba bekötött kerti sütő hőmérséklete :D
  • oroy_
    #803
    valoszinu a proceszor az
  • ivjoe
    #802
    Már miért lenne az? :C
  • Dzsini
    #801
    akkor mi? ott van alatta egy 3110rpm, ami fordulatszám...
  • GregSB
    #800
    Az igencsak érdekes lenne :D
  • Dzsini
    #799
    az a 71°C ott a proci?
  • GregSB
    #798
    Az állatja :D

    MacBook pro with all applications open in Expose! My macbook pro 2.2Ghz was working smoothly even after opening all the Applications in the application folder and utilities folder. There are about more than 150 Applications open right now in expose.

    Here are some stats when that shot was taken:

    Ram usage: 3.8GB/4.0GB
    Swap: 2.8GB/3.0GB

    Took 10 minutes for all the applications to open at first.
  • ivjoe
    #797
    32Giga ramot nem tud megcímezni. :)