18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #916
    megvan az elso hiba...

    persze reszben user-error, de 10 eves ArchiCAD billentyukombokrol nagyon nehez atszokni, es OSX-es AC alatt olyan idiota a megoldas, hogy egy 3-4 gombos kombinacional mar faj a kezem...

    pl. miert kellett a regi CTRL alapu kombokat a CMD-re tenni?
    Mac-en is van CTRL!

    kicsit sem vagyok ideges...
    egy negylakasos 2 szintes tarsashaz 1 nap alatt megvol, most 2 napja csinalom...
  • Bercy #915
    De ez mekkora szégyen már, hogy azért nem szállítanak hozzánk, mert a posta egy olyan amilyen...

    Így kimaradunk sok mindenből :S
    iTMS is a magyar hozzáállás miatt nem lesz az elkövetkező évezredben (artijus...persze).
  • grizzly21
    #914
    jaja, nalam is hasonlo volt, szo nelkul kuldtek a 2.at, es meg kuldtek 10 dollaros kupont a kellemetlensegekert. Igaz hogy az elso nem jott meg, de valoszinu a magyar posta nyelte le (nem tudom mit kezdenek egy angol konyvvel)

    off: amazonrol lehet dvd-t rendelni? Vagy regebben lehetett? En 2 eve meg tudtam ruhakat is venni, mostmar azt se szallitanak ide, a posta megbizhatatlansaga miatt, es ugy tudom elektronikus dolgokat sem (a dvd lehet hogy nem ide tartozik).
  • PyRex
    #913
    Rendeltem amazon.com-ról egy DVD-t, nem jött meg... írtam nekik, feladták újra egy szó nélkül (nem is feltételezték, hogy átverhetem őket!). közben megjött az első is, csak rossz helyre volt címezve. írtam nekik, hogy sorry, most jött meg, mi legyen, visszaküldjem-e. erre ők: tartsd meg...
    na ez hozzáállás...!
  • oroy_
    #912
    egyik kolegam irt Nokianak (valami draga mobilja volt) hogy tonkre ment az aku benne, par nap mulva felhivtak!, adat egyesztetes miat, es kozoltek vele hogy kuldik az ujat (meg is kapta).
  • oroy_
    #911
    soha :)
  • GregSB
    #910
    Kicsit OFF:

    Írtam múltkor hogy bekrepált a Sony laptopom akkumlátora. Úgy adódott hogy visszautazok irélandba 1 hétre, és mivel még garanciás a gépem elkezdtem intézkedni a csere ügyében. Itthoni cégeken eddződve felkészültem arra hogy több napos rohangálást fog igénybe venni a dolog.

    Azzal kezdtem hogy a Sony.ie support oldalára beregisztráltam, és nyitottam egy "caset" a problémámnak, leírtam mi a stájsz. Másnap már írtak is vissza hogy adjak meg egy számot vagy én hívjak fel egy adott számot és beszéljek egy ügynökkel. Felhívtam a számot, bepötyögtem a neten regisztrált eset kódját és azonnal kapcsoltak egy ügyintézőhöz, aki miután pár kérdés után megbizonyosodott arról hogy valóban én vagyok a laptop tulajdonosa (lakcím, telszám, születési dátum és laptop sorszámot kérték) a következőt közölte velem:
    "Oké, DHL-el küldjük az új akksit a megadott címre, csütörtökre ott lesz." Köpni nem tudtam. (€200-s akksiról van szó!) Gyakorlatilag kb 5 percet beszéltem vele telefonon (ingyen, VoipStunt rulez), meg még 5 percet vett igénybe hogy beregisztráljak a neten. Mikor lesz itthon ilyen szintű a garanciás ügyintézés? Mikor lesz itthon ilyen szintű bizalom?
  • Bercy #909
    Az általa használt karakterkészletbe nyilván nincs meg ez a 2 karakter.
    Esetleg próbáld meg valami mac-es font szerkesztővel megjavítani.
    (de az is lehet, hogy nagy hülyeséget írtam és semmi köze ehez)
  • GregSB
    #908
    Add el a laptopod.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sajna nem tudom a választ :D
  • G_ArchAngel #907
    kerdes:

    adott egy magyar nyelvu program (ArchiCad 11), magyar karakterkeszlettel, regionalis beallitasok, atallitva magyarra...
    a program menujeben, kezeloi feluleten minden jol van kiirva, amin nem ő és ű van, ezek hibasan jelennek meg - mit kellene tennem?

    koszonom!
  • Dzsini
    #906

  • G_ArchAngel #905
    OFF, de nagyon jo:)))
  • G_ArchAngel #904
    persze, egy Mac Mini-je van, 24"-es LG monitorral - nagy varazslat lenne abbol ezt osszePSezni:)))
  • grizzly21
    #903
    azta...studiod?:)
  • Dzsini
    #902
    hátul lent az a kábeldzsungel... azzal kellene kezdeni valamit :(
  • efem
    #901
  • G_ArchAngel #900
    azt majd a Graphisoft, Adobe es Canon eldonti:)
  • oroy_
    #899
    tobb mint 2 evig fogod te hasznalni, majd meglattod.
  • G_ArchAngel #898
    koszi, de megoldodott kozben, jartam ott, de nem gondoltam, hogy ennyire egyszeru...:)
  • GregSB
    #897
    O.o

    Ez Garcs eltűnt üzenetére ment :D
  • GregSB
    #896
    Nincsen Macem, csak egy barátom. G-vel kezdődik a neve :D

    "So, when you setup your account on OS X, you have the option of taking a photo. This photo is then stored with your account. You can see the picture in the System Preferences when you look at your account. Of course, you can also change it again… right there."

    Remélem segít az info :)
  • grizzly21
    #895
    ebbol a szempontbol joval jobb programozni, egy notepad is eleg vegso soron, amit egy 386 os siman elfuttat:)
    csak nem eri meg mindig a legerosebbet venni..ez alapszabaly, es kicsit beleestem sajnos ebbe a hibaba, de ugy voltam vele hogy ha mar megvan a penz..
  • G_ArchAngel #894
    nem en talalom ki, hogy meddig jo: a terveoprogram egyre erosebb vasat kivan, a fotok merete is egyre jobban no...

    jol kitalaltak ezek a szemetek, futni kell utanuk...:)
  • grizzly21
    #893
    naja csak belegondolok hogy mas ennyiert vesz laptopot..es annyira jol azert meg nem megy.

    1 millas laptopot 2 evre vettel?:) azert az se rossz:)) addigra mondjuk lesz nehanyszor mbp verzio csere, de nekem ez tutira jo lesz jonehany evig. asztali pc-m 4 eves kb, 2.4 ghx, bena vga, max 1.5 gb ram es azt leszamitva hogy windows van rajta teljesen jo meg mindig, es nem is tervezem lecserelni
  • G_ArchAngel #892
    nekem 280 GBP volt...

    fene tudja, ne legyen ra soha szukseg, de kicsit jobban fogok aludni...
    2 evnel tovabb nem fogom hasznalni, es akkor vagy asszonynak megmarad, vagy meg 1 ev gari lesz rajta, mikor eladom...
  • grizzly21
    #891
    hm, most nezem hogy 70
    akkor asszem felejtos.
    inkabb veszek egy uj mp3 lejatszot, meg cipot, meg eztazt:)
  • grizzly21
    #890
    ja a draga helyeken annyi:) ha 100 lenne meg se gondolnam hogy vegyek -e
  • G_ArchAngel #889
    60k? MBP-hoz nem 100k?
  • grizzly21
    #888
    az os x el nekem se volt eddig tul sok gondom:)
    szerintetek erdemes meghosszabbitani a garit? lenne ra meg 1 honapom, es kerul 60kba..de olyan nagyon nem vet fel most a penz.
  • Bercy #887
    Igazad van abban amit leírtál. Télleg az Apple talán kicsit divatcikk is.
    Nekem is nagyon tetszenek az Apple termékek, de a legfontosabb számomra amit az Apple adni tud és azt nagyon senki más az az OS/X.
  • grizzly21
    #886
    szerintem tul sokan szopjak be ezt a szappantarto designt, nekem is tetszik a laptopom nagyon is, de alapjaban veve nem az az elsodleges kerdes, hogy hogy nez ki, hanem hogy baromi eros, szep a kepe, kicsi es megbizhato. Sajnos ugy vettem eszre a mac szep kulseje magahoz vonzott egy csomo dilettan embert, akinek egy ures dobozt is eladnanak, de nem szamitana neki mert szepen mutat a polcon.
    Ezt most nem rad ertem, csak errol jutott eszembe.

    Valami olyasmi ez mint a divat ipod buzulas, egy kozepes de draga mp3 lejatszo, szep kulsovel es viszik mint a cukrot, sosem fogom megerteni. de hagyjuk is..

    Ami viszont fontos, hogy a masik oldalrol viszont sokan nem szamoljak bele a gepbe a szoftveres felszereltseget, mivel ha pc laptopot vennenek lehet hogy nem kapnak hozza semmit, de ugyis ingyen felmasoljak ra tehat nem szamit. Ez persze ittthon jellemzobb. De tenyleg jo erzes, hogy bekapcsolod eloszor a laptopot es ott van minden szepen, alig kell eztazt felraknod ra...es a fontok is:) az volt a legjobb meglepetes szamomra
  • Bercy #885
    (de miért írtam le 2szer ugyanazt egy postba? :D:D:D )
  • Bercy #884
    Nem erős az tény de általános használatra ideális (értem ezalatt netezést, videó nézést, zene hallgatást és irodai munkákat).
    És ami a lényeg benne, hogy egy kis dobozka az egész, szóval igaza van G_ArchAngel-nek, hogy az árát a barebone PC-k hez kéne hasonlítani.

    Akinek nem komoly munkára kell egy gép hanem a nappaliba netezésre, emailezésre, csevegésre, kisebb irodai munkákra annak szerintem jó választás, mert esztétikus.
  • oroy_
    #883
    A mac mini szerintem rosz valasztas, mert nem egy eros gep, es draga + veni kell kijelzot is hoza.
  • Bercy #882
    Így van. Kicsit szégyen mondjuk, hogy 2008ban még van ilyen, de ha második gépnek használod akkor szerintem nem nagy gond.

    Én most tervezem egy alap MacBook vásárlását.
  • GregSB
    #881
    Az igaz egyébként, hogy az alap MacBookban lévő Combo Drive-al nem lehet DVD-t írni?
  • G_ArchAngel #880
    a Minit az azonos teljesitmenyu shuttle/barebone PC-kel kell osszehasonlitani, es maris nem lesz draga...

    MacPro irrealisan eros es draga kisvallalkozasoknak is, nem csak otthonra, az iMac pedig egy nem mobil notebook, nagy kijelzovel - valamit a ketto koze kellene tenni...

    mondjuk a fotosok miatt a matte screen sem lenne elonytelen az iMac-ben...
  • Bercy #879
    Hát sajnos első számú gépnek (értsd nagy teljesítményű stb. stb.) télleg elég drága egy apple a magyar keresetekhez képest.
    Viszont második gépnek (mondjuk családba több kell vagy hotdozható is kell) lehetséges alternatíva. Egy macbook-ot most istyle-nál meg lehet kapni 230.000 Ft-ért (Leo-val együtt, ezt nem feledjük!) ami a 13" os laptopok terén egyátalán nem vészes!
    A mac mini pedig 160.000 köröl van (emlékeim szerint) ami igaz, hogy a duplája egy hasonló teljseítményű gépnek (nem márkás gépnek), de azért a nappaliban nem mind1, hogy egy randa ház, vagy egy kis apple doboz pihen.
  • GregSB
    #878
    Berynél a pont, jelenleg én is anyagi okokból nem váltok és nem is fogok még egy ideig, csak járok ide csorgatni a nyálamat :D
  • oroy_
    #877
    legjobb szlogen ere "Once you go Mac. You'll never go back"